GROOTE VERLOTING te OUDEWATER BflUNMAISWOIING met ruim 15 H.A. uitmuntend land Verloting beslist zonder verder uitstel op 22 Januari 1901 Feuilleton. VERKOCHT. 3of desverlangd f 25000 in contanten, Trekking- 16 Januari 1901 zonder uitstel. Verkrijgbaar bij Langeveld de Rooij. Langeveld de Rooij te Burg op Texel Te huur voor 6 jaar: VAN EEN KAPITALE gelegen In de onmiddelijke nabijheid van Oudewater, verder 5 compleet bespannen equipages met een en twee paarden, een aantal paarden, koeien, rijtuigen, rijwielen, ameublementen, gouden en zilveren horloges, naaimachines enz. enz. enz. Frijs per lot f 1.Franco per post tegen toezending van het bedrag per postwissel. (des Ochtends te elf uur) in het openbaar in het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdamdoor vijf houders van Loten op den dag der trekking te kiezen door de houders van Loten in de zaal aanwezig). Loten Nieuwe Apeldoornsche Bouwonderneming. Kassiers: I. KOPPEL Co., te Apeldoorn, bij vie do ontvangen gelden gestort worden. De ondergeteekende bericht dat bij de Boekhandelaren verkrijgbaar zijn bovenstaande Loten a f 2.50 per Lot. In deze Verloting bevinden zich 150 uitsluitend en niet anders als kostbare prijzen, als: 1. Drie Heerenhuizen met tuinen aan de Regentesselaan te Apeldoorn, te zamen groot S Aren en 50 Centiaren, Of f 18000 in contanten. 8. Een Huis met tuin aan den Trekweg te Apeldoorn, groot 3 Areu en 90 Centiaren, Of f 3000 in contanten. en als premie op het laatstuitgekomen 32duizendste nummer nog een Huis met tuin ook aan den Trekweg te Apeldoorn, groot 3 Aren en 80 Centiaren, Of f 2500 in contanten. 99" Deze panden z(jn gezamenlijk verhuurd 0 f 1050 's jaars. Wanneer de gelukkige winners desverkiezende de huizen in plaats van contanten verlangen dan worden deze vrij op naam zonder kosten geleverd. Verder: Een Automobile le klasse fabrikaat. Een Landauer met 2 paarden, prachtig getuigd. Een rijk gebeeldhoud Eetkamerameublement. Een volledig eikenhouten Slaap kamerameublement. Een volledig zilveren Theeservies, bestaande uit zilveren Trekpot met zilveren Komfoor, zilveren Melkkan, zilveren Suikerpot en zilveren Lepelbakje.2 Prijzen ieder van een prachtig zilveren Tafelmiddenstuk. Een prachtig zilveren Theeblad. Een Dames Schrijfbureau. Een eikenhouten Bureau Ministro met schrijfstoel Een Salon- pianino. Een Amerikaansch Orgel. Een zeldzaam fraaie Boekenkast. Een Chatwood Brandkast. 10 Prijzen van elk een Lot Stad Amsterdam van f 100. 10 Prijzen van elk een Lot Gemeente Rotterdam van f 100. -50 Prijzen elk Een Damesfiets, en 50 Prijzen elk Een ïïeerenfiets allen eerste merken en met één jaar garantie; verder nog een groot aantal Prijzen waarvan de minste een waarde vertegenwoordigt van vijftig gulden. Als bewijs van de waarheid dat de prijzen fonkelnieuw zijn, wordt de kaart van den naam van den leverancier aan de pry zen gehecht en als bewijs dat dë prijzen groote waarde bezitten, wordt op genoemde kaart vermeld voor welken prijs het voorwerp bij den leverancier is gekocht. Het aantal Loten bedraagt 32000, die allen getrokken worden. Naar alle steden en dorpen van Nederland worden de prijzen den winners terstond na de trekking franco toegezonden. \I!. Trek- kingslijsten gratis verkrijgbaar bij den wederverkooper bij wien het Lot gekocht is. Bij elk Lot wordt een Prospectus gevoegd, vermeldende al de prijzen die ge trokken worden. T. LIJDERS, Apeldoorn. FirmaNieuive Apeldoornsche Bouwonderneming. 1,85,00 "Weiland Joppeland. 2,88,40 Schilbol. 1,05,00 Zuider Hooiland. Alles in het Hoornder Nieuwland. 37. Door zijn gevoel medegesleept, waardoor hij voor goede munt opnam wat de ander hem trachtte wijs te maken, stak Willem Keizer den vermeenden vriend beide handen toe. Tóbias, waarmede heb ik zooveel vriende lijkheid van u verdiendriep hij aangedaan uit. Ja, als gij het wilt, dan neem ik uwe aanbieding met veel genoegen aan. De voor- deelen, die ik daarmede genieten zal, moeten zeer beduidend zijn' Maar....hij hield even op, alsof hij aarzelde verder te gaanik kan u daardoor niets meer bij contract vermaken In zijn oogen kon men weder een lichtte twijfel bij' deze woorden waarnemen. Dat behoeft ook niet 1 antwoordde Tobias opstaande, de zaak zélf is mij zekerheid genoeg, zóoals ik reeds zeide. Maar toch zoo kunnen wij beide partijen wel bevredigen laten wij zeggen, dat uw betaling acht dagen later moet zijn geschied, nadat gij zelf het geld voor de leverantie hebt sntvangen. Vindt gij dat goed P O, waarom zou ik nietherhaalde Willem, bijna sprakeloos van verbazing. Nu, dan is dat afgesproken Tobias greep naar zijn hoed. Gij kunt bij mij komen en dan zullen wij dat zaakje wel afmaken. En nu, frisch en opgewekt aan 't werk Hij schudde Willem de hand. Deze wilde hem uitgeleidde doen, doch de snder hield hem terug met de opmerking, dat hij den weg alleen wel vinden kon. Zij scheid den dus van elkander bij de deur van de gang. Zou Tobias Koster daarmede een doel hebben gehad P Willem geloofde het niet, want op het volgende oogenblik sloeg de buitendeur in 't slot. Terwijl hij hijgend naar zijn schrijfbureau terugkeerde, schoot plotseling een gedachte door zijn hoofd. Had hij dezen man, die zich onver wachts zoo vriendelijk betoonde, eigenlijk niet misleidhad hij niet reeds een gegeven woord gebroken P Hjj trok de schuiflade open. Daar lag nog bovenaan het contract, waarvan hij het couvert vernietigd had, tegen de belofte in, die hij aan Tobias Koster had gedaan. Was hij, als hij eerlijk wilde wezen, eigenlijk niet verplicht dit den man, die zich herhaaldelijk als zijn vriend had getoond, te vertellen. Neen, daar was het weer, hetzelfde gevoel dat hem er toe gedreven had zijn woord te breken. Dit papier was het eenige wapen voor zijn familie, als hij onverwachts kwam te sterven. Was het verzegeld en aan Tobias Koster geadresseerd, dan gaf het de zijnen onverbid delijk den willekeur van dezen man prijs. Maar dat mocht tot geen enkelen prijs gebeuren, nu hij eenmaal tot de erkentenis van de verschrik kelijke waarheid gekomen was. Maar hier in de schuiflade kon het niet blijven liggen. Hij moest het elders verbergen. Werk tuigelijk schoof hij het in den zak, en stond eenige minuten lang in diep nadenken verzonken. Daar werd de deur op een kier geopend, en vertoonde zioh zijn vrouw voor de opening' Kom maar binnen zeide Willem, eenige schreden naar den ingang doende. Zijt gij alleen P vroeg zy, terwijl zij de kamer binnentrad. Wat wilde de man, de vriend uwer jeugd, zooals gij hem noemdet, van u Haar oogen vestigden zioh op zijn lippen met angstigen blik, alsof zij in de grootste spanning verkeerde. O, alleen zaken! luidde het antwoord. Hij bracht goede tijding en hulp in nood Hulp in nood! herhaalde zij. Ook werkelijken hulp P Waaron niet, kleine twijfelaarster PI vroeg hij schertsend terug, haar aan zijn borst druk kende- Zij bewoog de lippen om antwoord te geven, maar zij bracht geen woord uit. Hij vleide zich met nieuwe hoop. Kon zij wreed genoeg zijn deze te verstoren, eer het noodlot dit deed P Zij wist wel niet, dat het noodlot dit doen zou en veeleer gevoelde zij nog datgene, wat een arm menschenhart, dat bijna tot vertwijfeling gekomen is, nog altijd nieuwen moed voor de toekomst geeft. Maar toch, een onverklaarbare weemoed maakte zich van haar meester, een innig medelijden met den man, die haar in zijn armen hield, en voor haarzelf. Want zij kon het niet van zich afzetten, al kampte zjj er tegen, zooveel zij wilde, zij had het voorgevoel van een ongeluk, een grenzenloos ongeluk In het kleine huis der weduwe Wilmerswas het, zooals Flora vooruit had gezien, tot een ernstige scène gekomen. Rudolf, de verloofde van het jonge meisje, had eenvoudig-weg geweigerd, dat zijn bruid naar het liefdadigheidsfeest zou gaan in de naburige stad, en dat zij daar mee zou spelen in het tooneelstukje, dat zou worden opgevoerd. Maar de slimme Henriette had ook gelijk gehad toen zij den bruidegom tegenover de moeder stelde, die alles goed zou vinden, wat haar dochter Flora wilde. Rudolf moest zich bij de meerderheid neer leggen. Maar toen Flora op den avond van het feest in het rijtuig stapte, dat haar er heen brengen zou, liet Rudolf zich niet zien- Dit speet haar wel, maar spoedig was zij het toch vergeten toen Henriette, vergezeld van den jongen| fliuken huzaar, in haar gezelschap verscheen. De voorstelling liep zoo goed van stapel, alsof werkelijke tooneelspelers ze gegeven hadden. Bijna had een kluchtig intermezzo de opvoering in het water geworpen en dan zou Flora, of liever Frans Vroolijk, daarvan de oorzaak zijn geweest. Hij brak namelijk plotseling zijn eens gegeven woord en kuste haar rechtstreeks op den mond. Doch, dit was het laatste gelukkige oogen blik van Frans geweest, want nu waren de officieren op het jonge meisje opmerkzaam geworden en de eenvoudige, jonge huzaar had al spoedig den aftocht moeten blazen. Vooral was er een lang opgeschoten, jonge en uiterst geblaseerde luitenant, die om Flora heen flad derde en haar in alle vormen het hof maakte. Hij maakte het zelfs zijn kameraden onmogelijk haar aan te spreken, zoodat Flora, toen het feest geëindigd was, niets anders kon doen dan hem toestaan haar naar huis te brengen. Op dit oogenblik trad Frans Vroolijk op haar toe. Het contrast tusschen den flinken, jongen huzaar en den man, die haar zooeven verlaten had, viel Flora dadelijk met groote duidelijkheid in het oog. Is dat billijk, juffrouw Wilmers P vroeg hij. Gij veroorlooft een wildvreemden luite nant u naar huis te geleiden. Is dat niet veeleer mijn plioht P Flora zag hem met sohitterende oogen aan. Gij rijdt tooh zeker wel met uw zuster naar huis Miju zuster gaat met haar verloofde, zij is namelijk vanavond verloofd. Maar achl viel hij zichzelf in de rede, daar komt hij reeds terug, mijnheer de luitenant Duizendschoon Ik wil eohter geen Frans Vroolijk heeten, als ik toch niet met u naar huis rijd. Hooggeachte freule, schetterde de luitenant, het rijtuig is voor. Is het mij gepermitteerd u er heen te geleiden. Zij volgde hem werktuigelijk. Daar trad plotseling een jonge huzaar den luitenant in den weg om hem te melden, dat hij ten spoedig ste in zijn garnizoen werd verwacht. Wordt vervolgd.) Gedrukt bjj LANGEVELD DE ROOIJ, Texel f CT r, f/- i r Weg was hij.

Texelsche Courant | 1901 | | pagina 4