N°. 1401. Donderdag 14 Februari. A0. 1901. Nieuws- en Advertentieblad. Binnenland* ilfeÉViasi 4§m Dit blad verschijnt Woensdag- en Zaterdag-avond. *jÊ$ Advertentiën vóór 10 uur op den dag- der uitgave ABONNEMENTEN en ADVERTENTIËN worden aangenomen bij de Uitgevers LANGEVELD DE ROOIJ, ParkstraatBurg op Trxel G E V O i\ D E X VOO ffi W E R P E N. Gedeponeerd ten Raadhuize: 1 watten wantje, 1 paar zwart glacé Jiandschoeneic1 zweep, 1 sleuteltje. JACHT en VISSCHERLL De BURGEMEESTER van TEXEL brengt ter kennis van belanghebbenden, daUbij hem is ontvangen, de navolgende' kennisgeving De Commissaris der Koningin in de Provincie Noord-Holland, Gezien het besluit van Gedeputeerde Staten dier provincie d.d. 30 Januari 1901 n°. 7 Gelet op artikel 11 der „Jagtwet"; Brengt ter kennis van belanghebbenden dat de jacht op houtsnippen in deze pro vincie zal worden gesloten op den 27stcn April 1901 met zonsondergang b. dat de jacht op eenden zal worden gesloten den 28sten Februari 1901 met zonsondergang; c. dat de jacht op ander waterwild zal worden gesloten den 30sten Maart 1901 met zonsonder gang d. dat het tveispel van kwartelen met steek garen of vliegnet zal mogen worden uitgeoefend van 1 Mei tot en mot 13 Juli 1901. e. dat de visscherij met het staande spieringnet zal worden gesloten van 1 Maart tot 1 Novem ber 1901 f. dat de visscherij met alle overige visch- tuigen, uitgezonderd die met aalkorven, aaldob bers en palingfuiken, die met het schepnet of de gebbe om kleine vischjes te vangen voor de aaldobbers en die op snoelc in de gemeente Texel, zal zijn gesloten van 15 Maart tot 1 Juni 1901, en g. dat gedurende den gesloten vischtijd, ver meld sub f van dit besluit, ook het visschen met den hengel in de hand is verboden. En zal dit besluit in bet Provinciaal Blad worden geplaatst en voorts in elke gemeente van Noord-Holland worden aangeplakt. Haarlem, 2 Februari 1901. De Commissaris der-Koningin voornoemd, VAN TIENHOVEN. Texel, den 12 Februari 1901. De Burgemeester voornoemd, H. W. DE JONCIIEERE. De BURGEMEESTER van Texel, Gelet op een hem om advies toegezonden verzoek van A. BOS, aannemer te Helder, aan Z. E. den Heer Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid, waarbij adressant ver zoekt een gedeelte duingrond te mogen ge bruiken, gelegen in perceel A op ongeveer 300 400 meter ten noordwesten van de tapperij van C. Beumkes aan bet Horntje, ten einde na verkregen vergunning aldaar een dynamiet- berg-plaats op te richten, groot ongeveer 5M3; noodigt belanghebbenden uit, eventueele be zwaren tegen bovengenoemd verzoek, schriftelijk of mondeling bij hem kenbaar te willen maken, waartoe gelegenheid zal bestaan op Diytsdag 19 Februari a.s., des middags ten twaalf uur op het Raadhuis. Texel, 12 Februari 1901. De Burgemeester voornoemd. H. W. DE JONCHEERE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Texel Gelet op het besluit van den Raad dezer Gemeente, dd. 28 Januari 1901, waarbij in principe werd aangenomen, tot rioleering van den Burgwal over te gaan noodigen de ingezetenen uit, die daartegen ernstige, gegronde bezwaren mochten hebben, die mondeling of schriftelijk aan hen kenbaar te willen maken, waartoe gelegenheid zal bestaan op Dinsdag- 19 Februari as., des middags ten twaaif uur op bet Raadhuis. Texel, 12 Februari 1901. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. W. de Joxcheere, Burgemeester. Hajesiüs, Secretaris. KRANKZINNIGE N. De BURGEMEESTER van Texel-, Vestigt de-aandacht van belanghebbenden op het bepaalde bij het le lid van art. 3 der wet van 27 April 1884, Stbl. no. 96, luidende Hij, die een krankzinnige verpleegt over wien het Staatstoezicht zich uitstrekt, is ge houden hiervan aangifte te doen aan don Burgemeester der Gemeente van zijn werkelijk verblijf, binnen twe maal vier-en-twiutig uren na den aanvang dier verpleging, terwijl volgens artikel 38 sub i dier wet overtreding in dezen wordt gestraft met geldboete van vijftig cents tot driehonderd gulden. Texel, 13 Februari 1901. De Burgemeester voornoemd, H. W. DE JONCHEERE. KOHIER VAN HONDENBELASTING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Texel maken bekend, dat het kohier van hondenbelasting voor het dienstjaar 1901 ge durende 14 dagen, van heden tot en met den 27 Februari a.s., ter gemeente-secretarie voor oen ieder ter lezing ligt. Texel, den 14 Februari 1901. Burgemeester en Wethouders voornoemd, IJ. W. DE JONCHEERE, Burgr. HAJENIUS, Secr. TEXEL, 1?-Februari 1901. Zooals we in ons vorig nummer vermeld den werd door het Gemeentebestuur alhier namens den Raad en de ingezetenen Donder dag telegrafisch ook een gelukwensch gezon den aan H. M. de Koningin-Moeder. Als antwoord daarop werd door den Edelachtb. Heer Burgemeester, Zaterdag het volgende telegrafisch antwoord ontvangen Burgemeester Texel. Hare Majesteit de Koningin Moeder draagt mij op U, den Daad uwer Gemeente, Secre taris en Ingezetenen Hoogst derzelver dank voor aangeboden ge'ukwensch over te brengen. Kamerheer van dienst. Pauw. Waal, 11 Februari. Mede ter gelegenheid der huwelijksfeesten onzer Koningin gaven eenige oud-leden der rederijkerskamer „Onder ling Genoegen" verleden week eene goedge slaagde uitvoering in de „Believue". De zaal was keurig versierd en verlicht en de mede spelers en medespeelsters hadden eer van hun werk. Opgevoerd werden 1. Doove Stoffel of de wraak van een huisknecht en 2. De Zuster van Jocrisse. Het aantal bezoekers was op dezen avond niet groot, toch werd een gezellige avond doorgebracht en na afloop een prettig uurtje, hetzij dansende, hetzij gezellig pratende, door- gebiacht Nog een laatste Nutsavond wacht ons, en daarmede zijn de winter-vermakelijkheden voor dit seizoen al weer afgeloopen. Oudeschjld, 11 Febr. Opnieuw zijn de belanghebbenden te .leur gesteld, die gehoopt hadden, dat het kantongerecht van Rotterdam de firma Drughorn tot schadevergoeding aan hen zou hebben veroordeeld, omdat bedoelde personen einde Juni des vorigen jaars werden weggezonden, nadat zij met mooie beloften eerst waren aangezocht, om te Amsterdam als bootwerkers in dienst te treden. Het woeste optreden der stakers aldaar en de laksche, onwaardige handelwijze van hen, die de Texelaars hadden aangenomen, hadden toen ten gevolge, dat de betrokkenen zeer spoedig naar hier terugkeerden Men stelde toen een actie in om schadevergoeding te verkrijgen. Het kantongerecht te Helder verwees den eisch naar Rotterdam en van daar worden de rechtzoekenden nu weer naar Helder teruggekaatst. De kans om nog iets tot schadevergoeding te krijgen is nu stellig niet zoo heel groot meer. „Neptunus", het plaatselijk nut alhier, dat den 21 en Nov. 1.1. 40 jaren had bestaan en dit feit feestelijk zou herdenken, werd in dat voornemen te leur gesteld, wegens ver schillende omstandigheden. Nu is de toen verijdelde feestviering bepaald op den 19en Feb. a.s om dan tevens de reeks der buiten gewone wintervergaderingen te eindigen. Den Hoorn, 12 Feb. Ter aanvulling van het verslag der feestelijkheden in ons dorp op Donderdag 7 Febr. 1.1., door den gewonen correspondent ingezonden, 't volgendeEr werd nog, dank zij ons Gemeentebestuur, aan de schoolkinderen een recht prettig feestje gegeven. Om half tien in school gekomen, vonden alle kinderen in het kleinste lokaal een plaats. Het grootste was ruim gemaakt voor speellokaal. Door een drietal, daartoe uitgenoodigde, dames werden aan de kinderen verschillende versnaperingen, als chocola, koekjes en sinaasappelen, aangeboden. Onder 't gezang van een der ingestudeerde feest liedjes voerden de leerlingen der hoogere klassen eenige orde-oefeningen der gymna stiek met veel animo uit. Daarna kwamen de spelletjes, als gymnastische dans, rozen- galop, houtjes rapen, balwerpen, waarvoor aardige prijsjes waren aangekocht, aan de beurt. Wat hebben de luitjes genoten Kwart over twaalf gingen allen, kinderen on onderwijzers, recht voldaan over hun feestje, huiswaarts. Niet van onzen gewonen correspondent). Abonnementsprijs per S maanden Voor een Burg 30 Cts. Franco per post door ge heel Nederland 45 Cts. Naar Amerika en andere landen met verhooging der porto's. Prijs der Advertentièn Van 1 tot 5 regels 30 Cts. Iedere regel meer 6 Cts. Groote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers 2 Cts. per nummer. Vlieland, 10 Febr. Mag onze Koningin zioli in de sympathie van geheel haar volk verheugen, ook wij, Vlielanders, deden van ganschcr harte in haar geluk. In de dagen, die pas voorbijgegaan zijn, hebben ouden en jonden uiting gegeven aan de gevoelens, die hen jegens haar bezielen. Wij hebben teest gevierd, vroo- lijk, luidruchtig zelfs, doch op waardige wijze. Het zijn goede dagen geweest. Laat ons daarom het voor gevallene nog eens voor den geest terugroepen. Verleden Woensdag reeds begou de pret. Op don namiddag van dien dag was het feest voor de bewnar- sekoolkinderen. Alleraardigst zagen Hertog Hendrfk in zijn ecrstc-luitcnants-uniform cn zijne koninklijke bruid er uit. En 's avonds genoten de ouden van dagen, die genoodigd waren op de generale repetitie, welke in het hotel van den heer Meyer gehouden werd. Den volgenden dag, reeds vroeg in den morgen, had ons dorp weder hetzelfde feestelijke aanzien, als des Woensdags: uit iedere woning wapperde de driekleur. Nadat om 7 uur enkele schoten gelost waren, werd de klok geluid, totdat het fanfarecorps aanving mot zijn rondgang door hel dorp. De vroolijkc tonen der muziek lokten een ieder naar buiten en een zeer tal rijke menigte volgde het muziekgezelschap. Na dezen rondgang trokken twee herautcu door hot dorp, om de burgers op te wekken vroolijk feest te vieren en aan te manen, door het uithangen der vlaggen en het dragen van //Oranje" van hunne koningsgezindheid blijk te geven: Oin tien uur was een goed doel der burgerij in do kerk bijeen, waar door den beer Van Rossum de feest rede werd uitgesproken. Door een dubbel kwartet werden bij deze gelegenheid een viertal zangnummers ten geboorc gebracht. Wij kuunen niet nalaten een paar der liederen, waarvan het laatste door onze plaatsgenoote, Mevrouw EydmanGiltay werd vervaardigd, hier te vermelden 1°. Aan de Koningin. Als wij Uw beeld aanschouwen, O Liefste Koningin, o Dochter van Nassouwen, Neemt G'allcr harten in. Uw naam roept hem voor oogen Uit hangen worstelstrijd, Die door zijn moedig pogen Ons Neerland heeft bevrijd. Oranjebloem, blijf tieren Op d'ouden, vrijen grond, En nu we uw bruiloft vieren, Hoor d'eed uit aller mond: U, Vrouwe van Nassouwen, U en Uw Echtgenoot Wij blijven U getrouwe, Getrouw tot in den dood 2°. Bruidskoor. ganse

Texelsche Courant | 1901 | | pagina 1