DE NEGERHUT. BRILLEN Kunstmesthandel. NAAISTER,. VERPLAATST. Voor slechts 50 Cent 2000 Gulden Belooning Feuilleton. VERKOCHT. Kantoor van DROS Co. is verplaatst naar BINNENBURG No. 18, Uit de hand te huur: De Boerenplaats llllBÉÖ? Willemshoeve den Hoorn als Schilder te vestigen. Q. HUIJSER, LANGEVELD DE ROOIJ. De Kederlandsche Hypotheekbank te Yeendam, Te huur 1.25.00 Hectare land genaamd „de Mars" J. E. WIHKLEK. Ondergeteekende biedt zich aan als Wed. F. A. KELTINGSmit. Landbouwkalk in verschillende soorten. W. P. STOEL ZOON, ALKMAAR. 9 vroeger bewoond door den Heer STURMS. met 30 Hectaren best Wei- en Hooiland, ge legen in den polder 't Noorden. Te bevragen bij den eigenaar W. BRANS nabij Cocksdorp. De ondergeteekende wenscht zich SSjSKg? in het begin van Maart aan En hoopt door een nette en billijke bediening zich een ieders gunst waardig te maken. SCHILDER. De ondergeteekende belast zieh gaarne met het publiek verkoopen van roerende en vaste goederenwaarop voorschot wordt gegeven en, zoo verlangd, met dadelijke afrekening. Verhuurt vaste goederen en transporteert deze onderhands. J. E. WINKLER. het wereldberoemde werk Nieuwe uitgave. Rijk geïllustreerd. De kompleete groote NEGERHUT met 70 platen van BRAAKENSIEK en andere kunstenaars. Thans voor slechts 50 Cent. Het boeiende werk van Mevr. H. Beecher Stowe, volledige uitgave, duidelijke druk, rijk geïllustreerd, ruim 400 bldz. druks. Slechts 50 cent. M.en profiteere er van voordat de exemplaren weg zijn. Afgehaald aan ons bureau, betaalt men slechts 50 Cent. aan hem, die bij het gebruik van Pastoor M. Becks breukzalf, aangewend yolgens de nieuwste methode, niet volkomen van zijn breuk gene zen wordt. Men vrage de nieuwe brochure, die tegen inzending van een 10 ets. postzegel wordt toe gezonden door het Pharmaceutisch Bureau VALKENBURG (L.) No. 121. Openlijke Dankzegging. De ondergeteekende, gekweld met twee breu ken, waarvan de eerste voor twintig jaar was ontstaan, en de laatste sedert omstreeks twaalf jaar, die de ergste was, die mij gedurende '97 zoodanig kwelde, niet in staat te zijn mijn ge wone werkzaamheden te kunnen verrichten en ik vaak op het punt stond geneeskundige hulp in te roepen, waar ik tegen opzag, besloot ik in Nov. '97 de proef te nemen, van de gean nonceerde Breukzalf van Pastoor „Martin Beek." Naar aanleiding dat ik toen ter tijd geen spoed- eischende inspanning had te verrichten, heb ik mij met nauwgezetheid gewijd, een potje van genoemde zalf te gebruiken, waarvan het resul taat is, dat ik van mijn breuken ben genezen, en weet sedert 1 Jan. jl. niet dat ik breuken heb gehad, doe mijn gewone bezigheden zonder eenige hindernis en heb mij van alle bandmachines ontdaan. Van dit schrijven kunt u naar goedvindeu gebruik maken. Hoogachtend, (was get.) A. HORNSTRA. Koudum, Mei 1898. oud Gem.-Ontvanger. neemt in behandeling hypotheekaanvragen tot alle bedragen Rente-vergoeding 43A°/°' Geeft pandbrieven uit 4% A 99Va%; 3l/a% k 93Vs°/o. De agent voor Texel, J. P. N00RDIJK. bij den Burg J. H. MOOJEN. van af de goedkoopste tot de fijnste soorten, voorhanden bij G. D. KIKKERT, Goud- en Zilversmid. S. O. EELMAN Sz levert steeds tegen uiterst concurreerende prijzen alle soorten KALK- en KUNSTMESTSTOF FEN, als Slakkenmeel, Superphosphaat, Cliili- salpeterenz. enz. Verder Schuimaarde, Land bouw- en ongebluschte Kalk, Voederkalk, enz. Aanbevelend, 48. Vergeef mü, mijnheer Duizendschoon, dat ik uw kostbaren tijd in beslag genomen heb. Ik zal u niet meer lastig vallen. Vaarwel vaarwel voor immer Zij was met moeite opgestaan, maar reikte hem niet de hand tot afscheid. Zij bevond zich buiten op straat, vóór zij het zelf wist. Amanda zag haar nicht voor het raam der eerste verdieping na. Zie ik goed riep zij uit. Daar gaat tante Marie, en zij kijkt in 't geheel niet naar boven Och, wat bekommert gij u daaromwas het antwoord van Theodora, die zich met haar moeder in dezelfde kamer bevond. Dergelijke menschen komen ons alleen bezoeken, als zij iets halen willen. Maar gelukkig, zonder iets te ontvangen! Daarvoor is papa te ver standig Ha daar is hij j uist. Inderdaad trad op dit oogenblik de heer Duizendschoon de kamer binnen. Uw nicht is bij mij geweest 1 zeide hij, terwijl hij in een hoek der sofa plaats nam. Weet gij ook al wat er met haar aan de hand is Neen! antwoordde Amanda, hem verschrikt aanstarende. Nu, haar man is geruïneerd! antwoordde hij, den nadruk leggende op ieder woord. Zie de courant maar in en lees het bericht over de fameuse oplichting door den eigenaar van een nieuw meubelmagazijn. Een slim heer uw neef, die zich zoo heeft laten beetnemen Wij zullen de familie Keizer nu maar van de lijst onzer kennissen schrappen. Zij bestaat voor ons niet meer Amanda was als versteend van schrik. De woorden van haar man troffen haar als dolk steken in het hart. Theodora ging echter naar de piano en sloeg eenige valsche accoorden aan. God zij dankzeide zij met een zucht. Die zijn wij kwijt. Ze hebben al schande genoeg over ons gebracht. In het huis der familie Keizer waren slechts twee vensters verlicht. Het eerste was dat van de ziekenkamer, waarin Marie aan het bed van haar zieken gade waakte. Het tweede van de kamer van Berta, die evenmin te bed was gegaan. Wel had zij op dringend verzoek van haar moeder de zieken kamer verlaten, maar slapen kon zij niet. Angstige beelden hielden haar denkvermogen bezig en beletten haar de rust te nemen, die haar gekalmeerd zou hebben, en steeds keerden haar gedachten terug tot hem, dien zij liefhad. Zij zag hem in haar geest door ijsbergen be dreigd, Tun alle rijden werd [het ranke raar. tuig er door ingesloten. Als er geen wonder geschiedde was hij verloren. Daar "wankelde een reuzig ijsgevaarte voor den boeg van het gchip. Zou het links of zou het rechts vallen, en het schip met allen die er op waren ver pletteren Het angstzweet brak haar uit, en onwillekeurig slaakte zij een wilden kreet. Maar, wat was datP Hoorde zij, nu zij uit haar benauwden droom was wakker geschrikt, geen anderen angstkreet, die door het huis weerklonk P Marie was naast het leger van haar man, dien zij boven ailes ter wereld liefhad, half in zwijm gevallen tengevolge van de overspanning gedurende den afgeloopen dag. Maar toch had zij er den vorigen avond op aangedrongen, dat Berta ter ruste zou gaan, terwijl zij verder waken wilde. Als zij niet langer wakker kon blijven, dan eerst zou zij haar dochter roepen. Maar plotseling, zonder dat zij het bemerkt had was zij buiten bewustzijn geraakt. Hoe het gekomen was, had zij nimmer kunnen zeggen. Een ijskoude luchtstroom, dien zij langs zich heen voelde strijken, bracht haar eerst weder bij kennis en tot het bewustzijn van haar toe stand. Zij schrikte op. Maar op hetzelfde oogenblik staarde zij ontzet op het ledikant waar de zieke gelegen had. Het bed was leeg! Hij, bij wien zij waken zou, was verdwenen! Het flikkerende licht van een kaars, die op een tafeltje bij het raam stond, deed haar den blik naar het venster wenden. O, God! "Wat was dat P Zij slaakte een luiden gil. De deur van de aangrenzende kamer stond open, terwijl het raam hoog was opgeschoven. En over het kozijn hing een witte gestalte. Zou hij zich uit het venster willen storten Gillend stormde zjj naar den ongelukkige toe. O, nog niet te laat, nog niet te laat! De doodsangst, waarin zij verkeerde, deed Marie staande blijven. Met beide armen om vatte z(j de gestalte van haar man, op gevaar af om zelf door het geopende venster medege- sleurd te worden. Maar terwijl zij dat deed, drong zich onwil lekeurig bij haar de vraag op, of het een be- wustelooze dan wel een doode was, die daar over de vensterbank geleund lag. Met inspan ning van alle krachten trok zij hem in de kamer terug en legde hem zoo zacht mogelijk op het tapijt. Daarna wankelde zij naar de schel om hulp in te roepen. De eerste, die kwam aanloopen en de deur openduwde, was Berta. Zij vond haar moeder op de knieën naast het roerlooze lichaam van haar vader, dat op den grond lag uitgestrekt. Yol angst riep Marie hem bij zijn noam. Gerechte hemelYader Met dezen bangen uitroep stormde Berta nu naar binnen. Maar op hetzelfde oogenblik schrok zij terug voor het doodsbleeke gelaat van haar moeder. Het was of de vorige dag en deze nacht haar jaren ouder hadden gemaakt. Zend Christiaan dadelijk om den dokter! riep zij uit. Uw vader leeft nogLaat niemand verder hier binnenkomen. Reeds vernam men buiten de kamer voet stappen. Berta kwam juist tijdig genoeg Om het bediendenpersoneel, dat op het geluid van de huisschel was komentoeloopen, te waar schuwen niet naar binnen te gaan. Papa heeft plotseling een flauwte gekre gen verklaarde zij met een gevatheid, die haarzelf verbaasde. Christiaan, loop spoedig naar den dokter. Neem het eerste het beste rijtuig, dat u in den weg komt, en vraag hem dadelijk te komen als hij vader nog levend wil aantreffen. Bijna had zij haar zelfbeheersching bij deze woorden verloren, maar toen een der dienstbo den haar voorbij wilde gaan in de ziekenkamer, werd zij zichzelf weer geheel en al meester. O, neen, neen! mama wil met vader alleen zijn Ja, zeide de oude Martha, maar laat mij maar naar binnengaan. De verantwoording daarvan neem ik wel op mijl Zij was de deur ingegaan, vóór Berta het verhinderen kon. De anderen slopen op hun teenen naar hunne slaapvertrekken terug. In het naast de ziekenkamer gelegen vertrek was het nu stil geworden. Berta leunde tegen het vensterkozijn. Zij hield de handen voor de oogen en weende bittere tranen, en in stilte bad zij tot God om haar vader in het leven te behouden. Wordt vervolgd.) Gftflrukt b)j LANGST ELD A DB ROOIJ, Tax#] Breukzalf. nu BS—IklBl lUUbW. JW

Texelsche Courant | 1901 | | pagina 4