BIJVOEGSEL Gemeenteraad teTexeL behoorende bij de TEXELSCHE COU- KANT van Donderdag 18 April 1901. Woensdag 17 April., voormiddags 10'/, uur. Benoeming onderwijzeres in de nuttige hand werken te M/dden-EIerland. Vaststelling Kohier schoolgeld '2e kwartaal 1901 Aanbieding rekening van het A tgem Weeshuis voor 19UU. Adres P. C. Koorh inz. weg nabij de 11. C. Kerk te den Burg. Ontslag-aanvrage vroedvrouw Oudeschild. Voorzitter de heer De Joneheore, burgemeester. Tegenwoordig de heeren F. Keijser. C. Keijser Pz., Keesom, Bakker, Koning, Mets, Lap, Roeper, Zijm en Dros. Afwezig met kennisgeving de heer Dikkers. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. Daarna doet de voorz. mededeeling dat door B. W. besloten is op den toren te Oosterend een bliksemafleider te plaatsen. Deze toren is tevens een baken en door den inspecteur van bet loodswezen werd het wenschelijke daarvan betoogd. De Voorz. voegt er bij, dat bet plan bestaat in de volgende jaren geleidelijk alle gemeente-torens van bliksemafleiders te voorzien. dat op 1 April jl. door den beer Van 't Veer zijn betrekking van hoofd der school te De Coeksdorp is aanvaard en op gelijke datum door den beer M. Kikkert de betrekking van hoofd der school te Middcri-Eierlaud werd aanvaard. Deze mededeelingen werden voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen was een schrijven van den beer Zeylemaker te de Coeks dorp, behelzende dankbetuiging voor het vertrouwen in hem gestold door hem gedurende ongeveer 8 maanden de functie van waarnemend hoofd der school aldaar toe te vertrouwen, benevens dank voor bet financieel voordeel bom daarvoor toegekend een bericht van den Inspecteur van de post en de telegrafie betreffende de wijziging in de dientregeling op post- en telegraafkantoor en telefoonkantoren op Texel ingegaan 5 Maart j.l. een schrijven van 't Algem. Armbestuur naar aan leiding van de indertijd in de vergadering van den gemeenteraad door den beer Roeper uitgesproken wenscb om in dat bestuur ook een of meer regentessen op te nomen. Genoemd bestuur acht zulks overbodig, doch is niet ongenegen, indien door den Raad liet wel noodig wordt geoordeeld een voordracht in te dienen. De voorz. zegt, dat, als de beer Roeper zulks noodig acht, dan door ZEd. een schriftelijk voorstel er van gemaakt moet worden. In bet reglement wordt niet bepaald dat bet bestuur alleen uit regenten bestaat, doch de geest van het reglement is liet blijkbaar wel. Nog was ingekomen een staat van ontvangen en verzonden telefoonberichten op de verschillende telefoon kantoren. Voorlezing werd daarvan gedaan en tevens van bet aantal van die berichten in bet daaraan voor afgaande jaar. Uit die opgaven bleek dat waren Ontvangen Yerzonden in 1899 1900 1899 1900. Den Hoorn 84 44 35 29 Koog 25* 30 4* 21 Oosterend 247 219 232 185 Oudeschild 279 437- 259 336 Waal 59 61- 68 55 Van 15 Aug. 1 Jan. 1900. Over 't algemeen was dus 't aantal telefoonberichten afgenomen. een schrijven van ccnige jongelui, ex-leerlingen van de alhier gedurende de 3 laatste jaren gehouden winter-landbouwoursus, waarin zij den Raad bedanken voor bet in gebruik geven van een schoollokaal voor die cursus. Bovengenoemde ingekomen stukkon worden voor kennisgeving aangenomen. Op de voordracht, in ons vorig nummer reeds ver meld, waren alle sollicitanten opgenomen. Als No. 1 er van was in overleg met den arrondissements-sisbooi- opzicner geplaatst inej. D. II. Brans, de oenige dei- sollicitanten, welke de akte nuttige handwerken had. Met S van de 10 saeinmen werd hierop benoemd Mej. Brans terwijl li stemmen waren uitgebracht op Mej Job. Daalder. Artikelsgewijze behandeling werd niet verlangd, liet kohier werd vastgesteld tot een bedrag van f 6J0/20 Op von'stel van den Voorz. wordt genoemde rekening gesleld in handen van een Commissie tot onderzoek in die Commissie worden benoemd de heeren Mets, Zjjni en Lap, welke die benoeming aannemen, Aanbieding rekening Waaldnrweg Zooals bekend, moet do gemeente volgens raadsbe sluit d.d. 30 Aug. 1891 do helft betalen der kosten van onderhoud. Uitgegeven was voor 50 Ms. Steenslag f 330. lossingen - 22.75 rij loon - 78.10 arbeidsloon - 87.85 Totaal f 519. - Het aandeel dier kosten bedraagt dus voor de ge meente f 259.50. Op voorstel van B. W. wordt de rekening met algemeenc stemmen goedgekeurd. Volgens dit adres was door adressant en nog 17 anderen op 25 Januari j.l. een verzoek gericht aan B. VV'. om verbetering van genoemd stukje weg en was daarop van dit college op 18 Eebr. d. a. v. bericht ontvangen, dat bet niet tot de gemeentewegen behoorde en bet dus niet op den weg van bet gemeentebestuur I lag, bet te verbeteren, thans wordt door adressant een gelijk verzoek gericht tot den Raad. Do Voorz. zegt, dat ongetwijfeld ieder zal moeten erkennen, dat de weg er slecht is, en wel verbeteringr noodig beeft, doch stelt voor bet adres opnieuw naa B. W. te zeilden om preadvies en zoo mogelijk ter afdoening. Het grootste gebrek, zegt de Voorz. ligt hierin, dat 't geen afwatering beeft, wanneer daarvoor wordt gezorgd is reeds veel gewonnen. Het voetpad naast den weg, van bet kerkepad naar de R. C. begraafplaats werd, naar de Voorz. meent, door liet R. C. Kerkbestuur aangelegd en vroeger ook onderhouden, hetgeen gedurende den laatsten tijd naar het schijnt, wordt verzuimd. Het wegje zelf wordt gerekend onder de buurtwegen en voor verbetering zou de buurt dus moeten zorgen. 15. VV zouden er echter wel voor zijn oenige sub sidie er voor te vcrlecnen. Naar aanleiding van dit voorstel ontspon zich eenig debat, waaruit bleek dat allen wel verbetering wensebten en sommigen er geen bezwaar in zagen bet van ge meentewege te doen. Ook bleken niet allen er van overtuigd, dat liet niet tot de gemeentewegen behoorde, en was bet vroeger wel als zoodanig behandeld. Een zeer grootc verbetering zou reeds plaats hebben, indien door den eigenaar van het aangrenzende land, bet onderdeel van den tuinwal, waarop zijn heining staat, werd afgegraven cu op die wijze den weg afwatering word gegeven. Wat bet opbrengen van vuil enz. betreft, merkt de Voorz. op, dat van gemeentewege/er verhar ling ervan geen vuil, maar wel aseb en sintels op wordt gebracht en dat de Politieverordering verbiedt vuil op de wegen te brengen. Met algemeene stemmen wordt eindelijk het voor stel van B. W. aangenomen. Besloten wordt aan mej Kok met ingang van heden wegens bare benoeming als zoodanig te Geesteren, gein. Borculo, eervol ontslag te verieenen als vroedvrouw te Oudeschild Bij rondvraag vraagt de heer Zijm in welk stadium de plannen tot rioleering der burgwal zijn, waarop de voorz. zegt dat juist gisteravond bestek, teekeuing, enz. zijn aangekomen. De beer Mets vraagt of reeds een oproeping voor een vroedvrouw te Oudeschild is gedaan. De voorz. zegt hierover juist in bet geheim comité te zullen spreken. Niemand meer bet woord verlangende, wordt de openbare vergadering gesloten en gaat de Raad over in geheime zitting ter beslissing over bet adres van C. Broers inz. ontheffing van schoolgeld.

Texelsche Courant | 1901 | | pagina 3