Vraagt: geel of grijs, Buitenland. Langeveld's 5-cents Potlood, ADYERTENTIÊN. in den BOEKHANDEL PARKSTRAAT. wanneer de consulent de plaats van bestem ming niet per spoor, tram.of boot kan bereiken, mag hij van den belanghebbende verlangen, dat men hem van het dichtstbijgelegen station afhaalt en daarheen terugbrengt Wenscht men een schriftelijk of mondeling advies, zoo kan men zich tot hem wenden, terwijl hij meer in het bijzonder des Donderdag en des Zaterdags 's avonds te Hoorn, ten zijnen huize Noorderstraat 18e zal zijn te spreken, eveneens des Vrijdags 's morgens te Alkmaar van half negen tot half elf bij den Heer J. Coster, café „Central", indien tenminste zijne bezigheden elders hem daarin niet ver hinderen. De „Daily Mail" deelt mede, dat te Amsterdam een brief van Mei ontvangen is uit Kakamas, Kaapkolonie, waarin verteld wordt, dat in spijt van de Britsche pogin gen om den opstand in de Kaapkolonie te onderdrukken, deze voor de boeren hoe lan ger, hoe gunstiger verhoudingen aanneemt en sinds het overtrekken van de Oranjeri vier het aantal rebellen zeker verviervou digd is. De „Daily Mail" verneemt van Maandag uit JohannisburgHet is nu zeker dat De Wet nu ten Westen van Kroonstad staat. Christiaan en Louis Botha zijn in het district Amersfoort en men verwacht dat de la Rey daar ook heengaat. Zijn commando trekt om teneinde zich bij Botha te voegen. Men schat dat er 1000 Boei en in de Kaapkolonie zijn en dat er tusschen de 800O en 10.000 onder de wapenen staan in Transvaal en Oranje-Vrijstaat. 16 Juni heeft de jonge Koning van Spanje, ter voltooiing zijner opvoeding, voor het eerst mot zijn moeder een stierenge vecht bezocht. De toreadors deden bijzon der hun best en 8 prachtige stieren werden van kant gemaakt. De toreador Mazzartino bood den koning den degen aan, waarmede hij den eersten stier gedood had. Honderd duizend menschen woonden dit schouwspel by. Ongetwijfeld voor koning en volk een zeer veredelende vertooning! Volgens de „Daily Mailwordt Kaapstad door millioenen ratten bezocht. Bijna geen huis is vrij van dit gedierte, zelfs niet het regeeringsgebouw. Daar zijn nu de houten vloeren opgebroken en door cementvloeren vervangen. In tal van openbare gebouwen zijn lijken gevonden van ratten die aan de pest zijn gestorven. Op de hoogere invoerrechten door de Vereenigde Staten van N. Amerika drie maanden geleden gelegd op Russische petro leum, heeft Rusland thans geantwoord door den invoer van rijwielen en harsen uit de Unie hooger te belasten. In verschillende streken in Zwitserland is sneeuw gevallen, evenals midden in den winter, o. a. in Chaux de-Fonds, waar de kou vinnig is, en in de Waadtlandsche hoogvlakte waar het vee, dat reeds de wei in was, in allerijl weer naar het dal terug moest worden gedieven. Ook de bergen aan het Züricher Meer zjjn met sneeuw bedekt. De schapen op de hooge Alpenweiden lijden erg van koude en vochtigheid. Staatsgevaarlijke rozen. Verscheidene arbeiders, die don Isten Mei per spoor van het Duitsche stadje Wetdau naar Zwickau wilden reizen tot bijwoning van een 1 Mei-vergadering, werd door een gendarme belet plaats ta nemen in den trein omdat zij ieder een roode roos in het knoopsgat droegen. De kantonrechter heeft den gendarme in het gelijk gesteld. Dezer dagen zijn de betrokken werklieden, tegen wie proces-verbaal was opgemaakt, ieder veroordeeld tot 6 mark boete subs. 6 dagen hechtenis, „omdat roode rozen te beschouwen zijn als republikeinsche emblemen 1" Gebeurd in het 1ste jaar der 20ste eeuw in het land, dat streeft naar de eerste plaats in de rij der beschaving- en verlichting-bren gende volken, naar keizer Wilhelm eens heeft geredevoerd. De commissie uit de Belgische Kamer bij welke het wetsontwerp op de kansspelen terug is gekomen, heeft besloten de onmid- delijke afschaffing van het speelprivilegie van Ostende en Spa, waartegen de Senaat zich verzet had, in het wetsontwerp te blijven handhaven. Te Pretoria is een oproeping gedaan aan ieder, die nog geld van de Transvaalsche regeering onder zich heeft, om dit af te geven aan de Engelsche. Bij niet voldoening aan dit gebod zal men dan wegens diefstal wor den vervolgd. Ook niet het ware Eenige Boeren zijn, zooals men weet, van Amsterdam naar Duitsch West-Afrika ver trokken, om daar te trachten op dezelfde wijze als in Transvaal en Oranje-Vrijstaat hun brood te verdienen. Klimaat en bodem gesteldheid zouden, hoopten zij, overeenkomen met die van hun vaderland. Zij schijnen echter wat te optimistisch geweest te zijn, ten minste een Kaapkolonist, die derwaarts getrokken is, schrijft thans aan een zijner familieleden „Van Swakopmund, de eerste 100 mijl, is een nare woestijn Dan begint de boschwereld. Zoo ver als het oog zien kan, is bosch, tak en stek. Ik heb nog geen woning gezien, waar een boer in woont. Kom niet, blijf tot ik later schrijf. De runderpest is hier. Het gaat moeielijk om over den weg te komen. Zoo ver alsïk gekomen ben, is water zeer schaarsch. Het zijn enkel putten. Bijna geen water om goed te laten wasschen. Vee is schaarschklein vee bijna niets. Wagens en ossen onbetaalbaar. Kom niet, ik blijf niet." Het beloofde land schijnt het daar dus ook niet te zijn De Engelsche troonopvolger heeft bij zijn bezoek aan Australië o.a. ook de South- Starmijn bij Ballerat bezichtigd, waar de directie hem als aandenken een kostbare verzameling van allerlei gesteenten aanbood. Een der bladen brengt een vergissing in her innering, welke jaren geleden te Ballerat is voorgekomen, toen de Hertog van Edinburg die stad bezocht. Hij werd toen in een goudmijn rondgeleid en de directeuren brach ten hem in een vertrek wa rr de baren goud werden bewaard. Een hunner nam een baar op en overhandigde dien aan den Prins, met de bedoeling dat deze zou voelen hoe zwaai de klomp goud was. De Hertog nam de staaf aan, bekeek haar nauwkeurig aan alle zijden en sprak toen in harte'ijke woorden zijn erkentelijkheid uit over het geschenk, dat hij daarna aan een zijner adjudanten over handigde. Geen der directeuren durfde Z.K.H. op de vergissing opmerkzaam maken en zoo kostte het vorstelijk bezoek der mijnmaat- schappij vrij wat meer dan waarop men ge rekend had. TVT? DDTTVTO <ler Geïllustreerde JJjJ JT itllN bladen No. 1 is VERSCHENEN. Verkrijgbaar a 5 ct. in twee soorten. Uitstekende kwaliteit. SLIJTERS RABAT. Stroo- papier, f 1.20 per riem. Verkrijg baar in den Boekhandel Parkstraat.

Texelsche Courant | 1901 | | pagina 2