Kunstmesthandel. waschmiddelvoor schapen Goud en Zilverwerk, J. H. MOOJEN, Zij, die hunne horloges, Groote FRIESCHE VERLOTING Schapen houders ROMEIN OUDENHOVEN. Theeverbruik-Vereeniging, HORLOGIëN, REGULATEURS, WEKKERS enz. Feuilleton. In eer hersteld. HOOIGEWAS en NAGRAS van: De Hederlandsche Hypotheekbank te Yeendam, GUST. BUHSE, J. E. WINKLER. Prijs per lot f 1.—. Hoofdprijs 20000 Gulden in contanten. 2de prijs 5000 Gulden in contanten. C. Keijser Pz. Wed. J. A. WESSTRA-Bongaardt, G. D. Kikkert. publiek verkoopen Voor den heer P. Jb. Kuiper: HOOIGEWAS van: J. P. N00RDIJK. te FRANEKER. Langeveld de Rooij. H0LLANDSCHE Weverstraat, DE!V BURG. J. E. WINKLER. Voorhanden een ruime sorteering Makelaar te Texel, zal op Maandag 32 Juli 1901, 's morgens 11 uur^ in het Hotel vde Oranjeboom'1'' a/d Burg, ten overstaan vandennotaris G. J. O. D.DIKKERS' 4.16.00 land gelegen in Burger-Nieuwland tegen den dijk bij P. Huisman in 3 perceelen, zooals is afgebakend. Ie perceel, 1.60.00 H., westelijk deel vanaf de scheidingsloot tot aan de eerste dwarsgreppel naar de tocht. 2e perceel, 1.16.50 H., zijnde de 5 noordelijkste akkers vanaf de dwarsgreppel tot aan den dijk. 3e perceel, 1.40.00 H., zijnde de 6 zuidelijkste akkers als voren. En 's avonds 7ure in gemeld lokaal: Voor de Erven van wijlen Mej. de Wed. P. K. Kalis: 1.03.50 H. land genaamd „de Voorste Veen", liggende achter de Veen. 0.83.30 H. land genaamd „de Achterste Veen" liggende als voren. neemt in behandeling hvpotheekaanvragen tot alle bedragen Rente-vergoeding 43 Geeft pandbrieven uit 4% k 99 V»; 3' j°/„ k 93V57c. De agent voor Texel, PENDULES of KLOKKEN goed in orde ge maakt wenschen te hebben, worden verzocht zich des MAANDAGS gedurende markttijd te vervoegen in 't Hotel „DE LINDEBOOM", waar ik of een mijner zonen te spreken of te ontbieden is voor den verkoop en reparatie van bovengenoemde uurwerken. Tevens SPECIAAL adres voor verkoop en herstel van Gouden en Zilveren werken. Aanbevelend, GoudsmidHorlogemaker DEN HELDER. Verder 50 Rijwielen, 10 Pianino's, 10 Harmonium-Orgels en extra voor deze Ver loting aangeboden; 25 Trap- en 25 Hand- Naaimachines met ronde afsluitkast, fabrikaat Singer; 25 Gouden en 25 Zilveren Remontoir- Horloges, voor Dames en Heeren, van extra solide kwaliteit. LOTEN dezer door hare soliditeit alom gunstig bekende Verloting zijn a f 1.per stuk, franco per post f 1,05 verkrijgbaar bij Sedert 20 jaren wordt door ons een in den handel gebracht dat, niettegenstaande de vele concurrentie van allerlei surrogaten op dat gebied, een succes en debiet heeft mogen erlangen, dat ons het recht geeft het als het beste der bestaande Wasch-zulvei lugs-middelen aan te bevelen. 't Heeft, om geen der andere mindere en Engelsche soorten te noemen, boven dat van alle andere dit vóór, dat het na de Wassohing door het anti-septisch (bederfwerend) vermogen oorzaak is, dat de vliegen een veel langeren tijd van het schaap verwijderd blijven. Verkrijgbaar in potten voor 10 schapen 70 cent en voor 20 schapen k f 1.40 per pot, bij den heer BURG OP TEXEL. AMSTERDAM. PRIJSNOTEERING per 5 ons. China Congo Stof thee, 50 en 55 Ct. Grof 55 en 60 Lekkere China Congo Grof thee 65 a Souchon 75 Geurige 90» a a Congo 100 Ontbijt-Thee 65 Namiddag-Thee 75 Extra-fijne China Congo-Thee IOO Alleen verkrijgbaar voor het eiland TEXEL bij Mejuffrouw De ondergeteekende belast zieh gaarne met het publiek verkoopen van roerende en vaste goederenwaarop voorschot wordt gegeven en, zoo verlangd, met dadelijke afrekening. Verhuurt vaste goederen en transporteert deze onderhands. Pbotograpbiën van pendules ter inzage. Alle uurwerken worden onder garantie ge leverd. Uit het Fransch door P. L. 27. XVII In den muil van den wolf. Eindelijk nog, hoorde men bij tusschenpoozen den schreeuw van den nachtuil. Iedere andere vrouw, dan de zwarte dame zou bang geweest z(jn. Zij is bleek en aangedaan, maar de lantaarn beeft niet in haar hand. Zij gaat langzaam en rustig vooruit, onderzoekt alles kalm en houdt dikwijls stil om na te denken, te raden. Zoo is zij werkelijk schoon; een wrekende schim. Op een groot bureau, voor de marmeren schoorsteenmantel geplaatst ontdekt haar oog gereedschappen, boeken en papieren. „Een bewijszeide zij, als ik een bewijs kon vinden Dikwijls houden schurken een dagboek en beschuldigen op die manier zich zelve. Laat ik zoeken Zij is voor het bureau, zij bekijkt en raakt de voorwerpen aan, waarmede het bedekt is, sleutels, eene schaar, een hamer, eene zaag, een dolk en pistolen. Zij zijn geladende glinsterende slaghoedjes bevestigen, dat zij iederen dag vernieuwd worden. Ouder de boeken bevinden zieh de eerste deelen van Ortelbano of de worgers der Abruzen. Toen de hoofdman der roovers zich pakken liet, bevond zich dit woord als kantschrift„Dom kop Aan den voet van een andere pagina bij den zin: Nooit blijft de misdaad ongestraft, had men met potlood het volgend spottend refrein geschreven Turlurette Bon vin et fillette. Reeds had mevrouw Humbert verscheidene onbeteekenende papieren nagezien. Het waren geschreven of gedrukte brokstuk ken, dagbladen, oouranten, bijna de geheele collectie politiebladen; de eerste jaargangen zijn ingebonden: één dier deelen, dat van 1815 is opengeslagen bij den datum van 7 November. Madeleine sidderde. Hare oogen vestigden zich op dezen titel „Zaak Humbert". Zij leest de akten van beschuldiging, het on derzoek, den eisch. Eensklaps kleurt zij, tranen rollen nu langs hare bleeke wangen Men zou haar voor het standbeeld van smart gehouden hebben. Maar dit standbeeld krijgt leven en richt zich op. Een vuurstraal schittert in haren blik, hare beide handen heffen zioh ten hemel, zij roept uit „Zestien jaar! het is bijna zestien jaar en nog heb ik mijnen eed niet gehouden! Aanwij zingen vermoedens Ik zelf ben overtuigd maar ik heb nog niets, niets dat anderen kan overtuigen! O, mijn God! mijn God! geef mij licht, toon mij de waarheid." En koortsachtig bevend, vervolgde Madeleine haar onderzoek. Zij opent eene lade; zij vindt er een pakje brieven in. Onder de draad die ze bij elkander houdt een papier. Op dit papier: Brieven van Gontran. Madeleine greep er naar en opende ze om beurten. Ongelukkig zijn het meerendeel in het Duitsch geschreven; zij verwijt zich nu geen Duitsch te hebben geleerd. Maar hier en daar las zij Fi'ansche woorden. De vicomte overstelpt zijnen ouden onderwijzer met scheld woorden oude schelm, duitendief, afschuwelijke bochel. Men raadt in deze brieven het te dik wijls vragen om geld. Gontran weigert. Hij stemt toe. Klaarblijkelijk heeft men hem be dreigd. Hij is bang. Dikwijls komt de naam van Martin, de naam van den Eenoog, voor in zijne brieven. De laatste, gedateerd van Frankfort, sluit aldus: „Ik verbied het u; ik wil het niet. Dat Martin zich dit voor gezegd houde en gij ook. Laat ons geduld oefenen. Gij kent mij, oude jakhals. En de Eenoog kent mij ook. Pas op als gij mijne bevelen overschrijdt. Zestien jaar heb ik u moeten gehoorzamen. Nu ben ik meester. Gehoorzaam". Wat kon dat verbod zijn De zwarte dame peinsde. Het geraas van een stuk pleister, dat van het plafond op den vloer viel schrikte haar op. Zij legde de brieven op hunne plaats terug. Met koortsachtig ongeduld mompelde zij Altijd aanwijzingen, waarschijnlijkheden, geen proeven Maar als zich hier een beschuldigend geschrift bevindt zou het niet in 't zicht liggen, het zou verborgen zijn verborgen in de muren in een meubelstuk in dit bureau laat mij zoeken nogmaals zoeken Reeds grepen hare bevende handen weder in de laden een verdachte dikte, eene verborgen veer zoekend, toen buiten eensklaps dit refrein weerklonk Turlurette Bon vin et fillette. Madeleine richtte zich plotseling op, blies de lantaarn uit en haastte zich naar het laboratorium, waar zij zich, meer dood dan levend, achter het gordijn verborg. Het werd tijd, Jacobus trad binnen. XVIII Een drietal schelmen. Jacobus kwam uit het café „Les trois com munes Ilij stak toen een kaars aan en sprak verontwaardigd „Donders, ik zing en ik lach, omdat ik zoo roemvol dertien sous met het domino spelen heb gewonnen. Duizend donders. Die rol van rustend suikerbakker begint mij te vervelen. Dertien sous Ik wil een millioen hebben t Ik zou er handig raad mee weten Het was niet meer die eerwaardige grijsaard, dien iedereen kende of liever dacht te kennen.' Zich alleen geloovende, vrij van iederen be spiedenden blik, had hij het masker afgeworpen. Ilij vertoonde zich nu in zijne ware gedaante. Het was nu een hongerige wolf, door lang vasten dol gemaakt. Men zou bang van hem geworden zijn, ware men hem in het bosoh tegengekomeu. „Wij hebben nu genoeg geduld gehad, her nam hij. Hij is terug, hij zal komen, hij zal toegeven, ik wil het." Hij liep heen en weer, de vloer kraakte onder zijnen stap hij liet de spieren van zijn armen uitkomen, gesticuleerende als om zijne woede op te wekken. Ten toppunt van woede gekomen, moest die man verschrikkelijk zijn. „Brrr ik ben koud, zeide hij na een oogen- blik. Ik moet vuur hebben een groot vuur Laten we de barak afbranden, verbranden wfj onze sohepen." Hij ging naar het laboratorium en haalde er een armvol dood hout uit. Mevrouw Humbert had tot in het merg barer beenderen getrild. Het was echter niet het gevaar dat haar ver schrikte, maar de vrees haar werk niet te kun nen voleinden. Jacobus ging haar voor bij en nogmaals voorbij zonder haar op te merken. Toen wierp hij het hout op den haard, ging in eenen leunstoel er voor zitten en draaide kranten in den vorm van een fakkel om het vuur aan te maken. (wordt vervolgd Gedrukt bjj LANGEVELD k DE ROOIJ, Texel

Texelsche Courant | 1901 | | pagina 4