Y olksharmonikti's. SL00TERSLAAH2EN Levende ZEEHONDEN, J. KOOL te Burg op Texel f 3,75. Een Winkelhuis OPRUIMING Centrale Bank voor Landbouw en Nijverheid N ation ale Verloting va n Landbouw tes Hage. Feuilleton. In eer hersteld. UIT DE HAND TE KOOP Een Winkelhuis, Ph. Vlessing. Ewaar Perkamentpapier Flesschenlak, Paklak, Zegellak. Voor waterdicht wordt ingestaan. B. ZUHZER, J. H. MOOJEH. Sluiting van den Verkoop 14 September 1901. VERLOTING beslist zonder eenig uitstel 20 SEPTEMBER 1901, lste Hoofdprijs: Een goed onderhouden Boerderij met daartoe behoorend Koffiehuis, 2de Hoofdprijs: Een fonkelnieuwe prachtige inrichting van een Huis, JOH. DE HEER, Rotterdam, Noordmolenstraat 71. waarin sedert jaren handel in Kruideniers- en Grutterswaren is gedreven, met ruime kamers en tuin, in den Binnenburg te den Burg op Texel. De zaak kan direct worden overgenomen. annex VERGUNNING, van oude datum, thans bewoond door C. Bakker, Zadelmaker, den Burg, Texel. Informatiën bij P. BOON, KruidenierIJiUUIDEN. de nog voorradige MANUFACTUREN. uit het magazijn onlangs door brand beschadigd. De goederen, welke hiervan nog in mijn winkel voorhanden zijn, worden tot spotprijzen opgeruimd. De voorraad bestaat uit Japon stoffen, Bont, Overhemdengoed. Vitrage, Pilow, Engelschleer, Handdoeken, Zakdoeken, enz. enz. Ieder doe zijn. voordeel! Aanbevelend, Hoogachtend, UEd. dw. dienaar voor liet luchtdicht afsluiten van inmaakflesschen. BOEKHANDEL PARKSTRAAT. in de bekende solide kwaliteit zijn weder in voorraad bij Schoenhandel. JOH. KIKKERT. Zeemeeuwen, Ooievaars, Reigers, Kemphanen, Tureluren, Strandpleviertjes, Scholeksters, Strandloopers, Kieviten en alle andere soorten "Watervogels ROOPT VAALS, (Limb.) gevestigd te AMSTERDAM. KAPITAAL f 2.500.000, waarvan volgestort f 500,000". De BANK geeft voorschotten aan den Land bouw en de Nijverheid op hypothecaire zekerheid, borgstelling, onderpand van fondsen of andere deugdelijke zekerheidsstelling. Zij belast zich met het nemen van gelden depositowaarvoor de rentevergoeding bedraagt yanaf 18 Juni 1901 met 5 dagen opzeggen met 10 dagen opzeggen voor één maand vast voor 3 maanden vast met 4 weken opzeggen voor 6 maanden vast met 4 weken opzeggen voor 1 jaar vast met 6 weken opzeggen De vertegenwoordiger voor Texel en Helder 27,% 2%% 3% 3%r 4% in het openhaar onder toezicht van W. A. COOLEN, Notaris te Helvoirt (Noord Brabant). genaamd „BLOEMENDAAL", groot 10 Hectaren, 7 Aren en 98 Centiaren, ter waarde van f 8000 of f 5000 in contanten, gelegen te Oirschot (N.-B.) alwaar ook de verloting plaats heeft in het Koffiehuis behoorende bij de Boerderijgenaamd: „Café Bloemendaal." Hggk. Indien de gelukkige winner de Boerderij inplaats van contanten verlangt, wordt deze vrij op naam zonder kosten overgeschreven. (zie omschrijving op het Prospectus bij iederen weerverkooper gratis verkrijgbaar) of f 1200 in contanten. In deze Verloting bevindt zich nog onder meerdere pryzen: TO volwassen Koeien of f 1000 in contanten. Een Dogear met Paard of f 500 in con tanten. Een compleet massief Zilveren Theeservies of f 200 in contanten. Een prachtige cuivre-poli Pendule met Caudelabres. Tien Fietsen van eerste merken. Tien Gouden Heeren- en Tien Gouden Dames-Remontoirs. Zes prachtige Trap- en Hand-Naaimachines, benevens nog 059 prijzen van kunst en smaak, waarvan de geringste zelts nog een waarde vertegenwoordigd van f 2.en bovendien op het laatstuitgekomen nummer waarop een prijs is gevallen nog eene premie van f 500 in contanten. De ondergeteekende bericht dat bij verkrijgbaar zijn bovenstaande Loten a 60 cents per Lot, met gratis een prospectus bevattende verdere bijzonderheden. De prijzen worden na inzending van het Lot door ons franco toegezonden. Trekkingslijsten gratis verkrijgbaar bij den wederverkooper bij wien het Lot gekocht is. Prinsestraat 77, 's-Hage. De Directie: J. C. SCHWEITZER Jzn, Co. Volgens nevenstaande teekening lever ik een soliede HARMONIKA hoog 35 cM., 10 kleppen, dubbeltoonig (48 tongen) 2 registers, open nikkel klavier met patent spiraalveere n Si driedubbele balk met nikkel beslag, sluiting en hoekbeschermers. Sclioone volle toon. In cartonnen doos, goed verpakt, franco door geheel Nederland Hetzelfde Instrument, 3-koorige Orgelmuziek '(octaaf en trémolo) f 4,50; idem 4-koorig(octaaf terts en trémolo) f 5.50. Degelijke Harmonika's, 1 register, 10 kleppen van af f 2,franco. Uitgebreide Catalogus gratis. Bestelt niet in het buitenland, waar u geen verhaal of garantie hebt; en bovendien nog vracht en recht betalen moet, doch zendt Post wissel aan Uit het Fransch door P. L. 39. XXV De vluchtelingen. De donkere nacht had de heuvels van Chau- mont in duisternis gehuld. Nu en dan verlichtte een straal der maan, tusschen twee wolken doorbrekende, even de toppen en kruinen der struiken en kreupel- boschjes. Dan verzonk alles weer in duisternis. Geen levend schepsel liet zich zien. Men hoorde geen gerucht. Men zou gemeend hebben, dat men in eene woestijn was op duizend mijlen afstands van Parijs. Als gij echter goed kijkt zult gij in den om trek van het huisje van Mariol drie mannen op de loer zien staan. De eerste was onder de schaduw van eene groote kar op een hoek van den grooten weg. Van tijd tot tijd liet hij een doffen toon ont snappen veel gelijkende op het gekwaak van een halt ingeslapen kikvorsch; fa! fa! Dat doet Poydore. Dichter bij het huis, in eene sloot, ligt Barnabin als een jongen haas in het leger. Eindelijk bij den eersten heuvelrug, op hon derd schreden afstands ongeveer verwijderd, schitteren eenige vonken dadelijk voortgedragen door den wind. Barnabin heeft dat opgemerkt en zeide in zichzelve „Het is zeker dat die pijp niet uit zichzelve brandt. "Wie is de rooker P" De rooker was „Martin de Eenoog." Achter eene hoogte in eenen kuil is hij evenzoo op den loer, maar voor den tegenpartij. Eensklaps klinkt er te midden der stilte een helder klinkende doch korte ia. „Ha, Polydore maakt ons de nadering van iemand bekend, dacht bevende de broeder van Jean Baptiste. Ik hoor een rijtuig rollen opge past Weldra teekenden de omtrekken van een rij tuig zonder lantaarns zich in de duisternis af. Op twee passen van den schuilhoek door Bar nabin gekozen, bleef het paard staan. Er werd een hoofd buiten de kap gestoken, dat zich naar het huis wendde, waarvan een venster verlicht was, maar zoo zwak, dat men het nauwelijks kon onderscheiden. „Als hij daar was?" mompelde hij, die keek. „Wij zullen het weten, antwoordde een tweede stem. Wacht Er werd in de cabriolet eene lantaarn opge stoken en ging als een sein iu den nacht heen en weer. Bijna dadelijk zag men uit den kuil, waarin Martin de Eenoog verborgen was, een vlammetje. Toen een tweede een derde. „Hij is er, zeide men in het rijtuig. Het is reeds drie uur. Laten wij haast maken," En het rijtuig keerde terug terwijl de lantaarn werd uitgedoofd, maar niet dan na een laatsten lichtstraal geworpen te hebben op het gelaat van den persoon, die den lantaarn uitblies. Barnabin herkende de twee personen in het rijtuig: „Gontran en Jacobus." „De schurken! zeide hij. Als ik nu hunnen spion, den man met de pijp, ook maar eens te zien kon krijgen; maar geduld! eerst moet ik mijnen broeder waarschuwen; zonder twijfel zijn ze op weg gegaan, om hem aan te geven. Opgepast Barnabin liep naar het huis. Mariol zat op den drempel. „Ga gij op uwe beurt op den weg op uitkijk Mariol Toen ging hij op zijn teenen loopende en de adem inhoudende, in de kamer der gekwetste. Een klein olielampje verspreidde een zwak lioht. Catherina rust in een leunstoel. Jean Baptiste beschouwt, op een laag stoeltje gezeten, zijne moeder, die onbeweeglijk blijft maar dikwijls onbestemd klaagt als lag zij in een koortsigen droom. „Broeder, zei Barnabin, heel zachtjes, het is tijd naar Jacques te gaan „Waarom P'' -StilKom, ik zal u alles zeggen." De beide broeders verwijderen zich van het bed. De jongste verhaalt in weinige woorden, waarvan hij getuige is geweest. Hoewel hij zonder geluid te geven, gesproken heelt, heeft de gewonde zich bewogen. Haar lippen openden zich „Mjjne kinderenMijne kinderen Zij haastten zich naar haar toe te gaan. „Moeder denk om het bevel van de dokters. Spreek niet, beweeg u niet. Wjj zjjn hier. "Vrees niets. Stil nu!" Zij beschouwde hen glimlachend om beurten. Drie dagen zijn verloopen, sedert de kogel verwijderd is. De dokters zijn tevreden. Hun hoop bevestigt zich. Maar zij eischen meer dan ooit onthouding van alle aandoening, de volkomenste onbeweeg lijkheid. Zoolang haar beide kinderen bij haar zjjn, zoolang zij hen bij zioh voelde, heeft zij er in berust. wordt vervolgd.) Gedrukt bjj LANGEVELD DE BOOU, Texel VAN \c -

Texelsche Courant | 1901 | | pagina 4