THEE. JAPON-STALEN. Enkhuizer Loten, derdeman. Geld beschikbaar JAC. BOON, Binnenburg. Voor de aanneming. lappen manufacturen, Groote collectie. Uiterst lage prijzen. ftegen en Zonneschijn. I TTTI a in Nederland wil voor 60 cent f 5000 winnen Koopt d&H LotöH 1 W 16 wenscht wel f 1500 en een der 3500 Prijzen? a,Sl^^E^AGIlf(pel)rl, Ontvangen eene prachtige collectie effen gewerkte Feuilleton. Schipper Jb. KETjSER Dz. vraagt een Attentie s. v. p. Belangrijk bericht. Thee in Gedecoreerde Bussen. Thee in kisten van tl. DALMEIJER. Prijs per Lot f 1. Trekking 3 Maart 1902. J. II. MOOJEN. Ph. VLESSING. I 1 Lot 60 ct„ fro 65 ct. 11 Loten f 6,-, fro f 6,10. Trekkingsljjst 11 cent meerbij J. WIJNBERG, Amsterdam, en de bekende Depóts in TEXEL. Schaden.!' Thuerê's THEE hij Wed. P. Kuiper. THEE in pakjes 7i ons '/j pond 7» pond No. 1 Kaisow Congo 16 ct. 40 ct. SO ct. 2 20 50 ÏOO 3 Souchong 25 65 125 4 fijne 32 80 160 5 Eugelsehe Melange 25 65 125 6 32 80 160 7 Speciale Melange 40 100 200 IS 50 125 250 h 'A pond. No. 9 Cliina Melange f 1,25 inclusief bus. 10 fijne - 1,50 11 zeer fijne China,, -1,75 10 K.G., 25 K.G. ot 40 K.G. netto, vanaf 60 cent per '/s K.G. WEDERVERKOOPER3 15,20,25 en 307o kor ting op verpakte thee, a contant. Minzaam aanbevelend, De ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het verrich ten van alle werkzaamheden tot het TIMMER MANSVAK behoorende. Vlugge aflevering. Billijke prijsberekening. "Weverstraat. N. LAP. Timmerman. HOOFDPRIJS: net koffiehuis „liet Park" niet Inventaris te Enkhuizen of f 24.000 in contanten. Verder: Een Gouden Kapstel, Meubileering voor een huis, Koeien, enz. enz. LOTEN verkrijgbaar bij LANGEVELD DE ROOIJ en J. KOOL. op hypotheek huizen en land. Renten 4'/< 5% naar gelang van onderpand en bedrag. Op handteekening met borgtocht voor een jaar cn langer. Ondergeteekende bericht aan zijn gcachtcn begunstigers, dat hij oven als voorgaande juron, gednrendc de maand Januari OPRUIMING houdt van eene groote partij overgehouden van de Balans. Daar dezo col lectie die van de vorige jaren verre overtreft, noodigt hij een ieder beleefd tot een bezoek uit, daar de prijzen uiterst lang zijn gesteld, en aan ieder die voor f 1,koopt, gratis een BON wordt verstrekt, kans goveudo tot 't winnon van 20 zeer traaie prijzen. Als hoofdprijzen kunnen worden genoemd 1 stel Kapok-Kussens, 1 Wollen en 1 Gewat teerde Satijndeken, 1 Moltondeken, 1 fraaie Damesjapon etc. Minzaam aanbevelend. Hoogachtend, UE. Dw. D., vond Karei tijd, zijne Marie te bezoeken. Beidon troostten zich echter met het denk beeld, dat zij weldra voor altijd bij elkander zouden zijn. 18. Novelle door L. R. XII. Langzamerhand waren alle kamers bezet ge worden en zag men een aantal gasten in het salon of op het terras toenemen. Rijtocrtjos en bals volgen elkander op en allen namen in de vroolijkste stemming daaraan deel. Toen eindelijk de dag der voltrekking van het huwelijk was aangebroken, was de drukte zeer groot. Bijna al de genoodigden zouden de trouwplechtigheid bijwonen, waartoe men ver scheidene rijtuigen uit A. had besteld. Het weder was prachtig. Mei toonde zich van hare gunstigste zijde. De lange rij rijtuigen, getrokken door sierlijk opgetuigde paarden, le verde een vroolijk gezicht op, terwijl zij in een vluggen draf passeerde. Geen wonder ouk, dat allo menschen uitliepen, om haar meer van nabij te zien. Na de trouwplechtigheid vereeoigde men zich weer op Bellevue aan den maaltijd, die tot laat in den avond duurde, waarna een zeer geani meerd bal de reeks van feesten besloot. Bij den aanvang van het bal vertrok het joDge echtpaar, dat een paar weken te Parijs ging doorbrengen. Hadden Karei en Marie zich tijdens de fees ten wel geamuseerd, nog meer, nog inniger genoegen smaakten zij in de dagen, die daarop volgden. De genoodigden vertrokken de een na den ander, totdat het op Bellevue weer geheel rustig was geworden. Arm in arm wandelde Karei met zijn geliefd meisje door de brecde lanen in het park. Was het gesprek wel eens niet levendig, een zachte druk van arm of hand, ot een lange blik zeiden dikwijls meer dan woorden. Wanneer Karei bezigheden had, hield Marie mevr. van Reuen gezelschap. Deze lmd Marie liefgekregen en zou haar gaarne altijd bij zich gehouden hebben, doch het meisje beweerde, spoedig weer naar huis te moeten. Toen even wel Karei aan zijn meesteres meedeelde, dat hij gaarne ln den herfst wilde huwen, betuigde zij hare vreugde hierover, daar Marie dan toch spoedig voor goed in do buurt zou komen en dan zou zij toch hare vroegere gastvrouw wel dikwijls opzoeken. Weinige dagen later vertrok Marie dan ook naar N.-Holland, ten einde alles tegen haar aanstaand huwelijk in orde te brengen. Karei begeleidde haar en bracht toen nog een paar dagen bij de familie Dijksen door, tot groote vreugde van allen, vooral van Johan, die zich echter bepaald tegen het huwelijk van Karei en Marie verklaart, uithoofde het dubbel verlies, nl. van zijn zustor on zijnen vriend. Wanneer Karei ovonwel belooft geregeld eenmaal per jaar met zijn aanstaand vrouwtje naar K. te komen, en hem, Johan, nu en dan eens uitnoodigon een paar dagen te komen lo- geeren, dan zal hij niet in ernstig verzet komen. Hieraan gaarne voldoende, mag Karei ver trekken met het aangenaam bewustzijn, dat ook zijn vriond Johan, zijn huwelijk goedkeurt. In Gelderland teruggekeerd zijnde, ontbood mevrouw van Renen, die intusschen eene juf frouw van gezelschap had gekregen, Karei op haro spreekkamer. Zij betuigde hem hare te vredenheid en deelde hem mede, dat zit eene woning voor hem zou laten bouwen, niet vor van Bellevue. Do inrichting daarvan liet zij geheel aan Karei over hij moest dat maar met den bouwmeester afmakon. En daar men sleohts een maand of vijf den tijd hud, moest er wat voort gemaakt worden, Karei kreeg het dus zeer druk met do bestelling van het werk, waarbij spoed een eerste eisoh was. Gelukkig vond hij spoedig een bekwaam aannemer, met wien hij een plan kon opmaken en die daarna oogenblikkelijk het werk begon. Sleohts een paar malen gedurende dien zomer Op klein tien minuten afstand van de villa Bellevue staat te midden van boomen en heesters j een netgebouwd nieuw huis, niet groot maar 2eer geriefelijk. Achter het huis bevindt zich een groote, fraai aangelegde tuin met een prieel, beide in zeer goeden staat, daar men midden - in den zomer is. Ziet alles er van buiten zeer aantrekkelijk uit, ook van binnen mag het huis bekeken worden. De kamers, hoewel niet veel j in getal, zijn eenvoudig, maar met smaak ge- j meubileerd en alles glinstert nog met den nieu- wen glans. Orde en regelmaat heerschen overal en nergens zal men een stofje vinden. J 't Is avond. De dag is drukkend warm ge- s weest, zoodat nog allo vensters zijn opgeschoven g en toch schijnen de bewoners van deze lieve woning het binnen nog te warm te vinden. Tenminste, arm in arm wandelen zij in den tuin en nemen eindelijk plaats in het priëel. Het zijn een jonge vrouw met een vriendelijk, bevallig gelaat en een insgelijks jonge man, die, al ziet hij bijwijlen vrij donker, nu met een 0 glimlach om de lippen en een vriendelijken j glans in de oogen naar zijne vrouw ziet. Het zijn onze oude bekenden, Karei en Marie. In November van het vorige jaar zijn zege- huwd en hebben toen hunne nieuwe woning I betrokken. Ruim een half jaar hebben zij er V dus nu vereenigd geleefd en zij stellen zich voor dat er nimmer een paar gelukkiger kan zijn dan zij zich gevoelen. Na een kleine pauze begint Karei,0, Mario, wat zijn we nu toch gelukkig. Welk een ver- schil bij twee jaar geb den. Toen wandelde ik eiken avond hier in den omtrek rond met opeen geperste lippen en een gebroken hart. De smart verteerde mij, doch ik wilde het niet weten, i Naast Hem, die alles ziet, waren do boomen de eenige getuigen van mijn lijden, want in i gezelschap was ik altijd de kalme Groothart. 't Zou mij niet verwonderen, als sommigen onder mijne kennissen mij aanzagen voor iemand die zich om niets bekommert, en zich door niets in vuur laat brengen. „Ja, ik zelf meende toen ook wel eens, dat ik koud en gevoelloos zou worden en nimmer meer eenig geluk zou kennen. En nu, nu ben ik de gelukkigste aller monschen. Mijn Marie, mijn alles, is mijne vrouw en wij wonen in een door de natuur rijk bedeelde streek. Wie weet, mijn lieveling, of alles, wat geschied is, niet tot ons best heeft gestrektonze liefde is door lijden gelouterd en wij deden de vaste overtuiging op, dat wij niet zonder elkander konden leven. „Juist uw voor ons zoo noodlottig verblijf te Asser., was er de oorzaak van, dat ik alleen te Zandvoort vertoefde en kennis maakte met de familie Van Renen, aan welke wij onze ver rukkelijke woonplaats te danken ''ebben." „'t Is wel mogelijk dat gij gelijk hebt, Karei," antwoordde Marie, „maar toch zou ik er veel voor geven, als ik, wat daar gebeurd is, onge daan kon maken. En al beschouwt gij, mijn lieve man, de zaken nu ook al van hare beste zijde, ik zal mij toch steeds de woorden, die gij toen tot mij spraakt, herinneren „Ik kan u wel alles vergeven, maar vergeten kan ik het nooit." Een paar groote tranen biggelden na deze woorden der jonge vrouw over de wangen. Karei trekt haar zaohtjes tot zich. kust de tranen weg en spreekt aangedaan „Ik wil nu zelfs beproeven, het ook te vergeten, mijn engel. In elk geval heb ik er u niet minder lief om. Denkt gij er dan ook niet meer aan." „Ja, ik weet het Karei, gij hebt slechts woor den van liefde voor mij, ofschoon ik dat toch eigenlijk niet heb verdiend." „Welnu, dan zult ge er eiken dag ook eenige andere hooren," was het schertsend antwoord. „Morgenochtend en vor volgens eiken morgen znl ik ferm brommen, als u dat boter bevalt. We zullen er dan maar een vasten tijd voor bepalen. Doch zullen we nu maar niet naar binnen gaan P Het wordt al laat. Ik ben blij, dat ik ten minste van avond nog lief voor je mag blijven." Door hare tranen heen glimlachende slaat do jongo vrouw hem nog eenmaal de armen om den hals en lispelde „Mijn lieveling 1" waarna beiden opstaan en langzaam naar hunne woning treden. Vaarwel! gij jeugdig paar. Een gelukkigo toekomst wacbte u. Het laatste woord; dat wij mochton hooren, was een woord van liofdo. Moge elke dag voor u zoo eindigen I EINDE. Gedrnkt bfj LANGEVELD DB ROOIJ, T«e>.

Texelsche Courant | 1902 | | pagina 4