versch vleesch Tezelsche Groenten. Goud en Zilverwerk, Buitenland. Marktberichten. mooie SPINAZIE en RADIJS BEKENDMAKING HORLOGIëN, REG ÜL ATEURS, WEKKERS ei een WOON- en WINKELHUIS f. F. STOEL «1 ZOON, ALKMAAR. Predikbeurten, ADVEKTENTIËN. J. KALF, Gc. D. Kikkert. Te huur gevraagd Kalkfabrieken. Stoomtrasmolen. Steenkooperij. Handel in Bouwmaterialen Als een bewijs, hoe groot het aantal onderwijzeressen zonder betrekking is, kan dienen, dat zich te Waddingsveen voor een tijdelijke vacature 15 sollicitanten aanmeldden, waarvan slechts ééne in functie was. Onlangs deelden wij mede dat voor de militie te land de tijd, die de ingelijfden der lichting van dit jaar, ter volledige oefening, onder de wapenen moesten blijven, bedroeg bij de onbereden korpsen 87», bij de bereden korpsen 18 maanden, en dat, wat de onbereden korpsen betreft, zij, die niet voldoende prac- tisch en theoretisch onderlegd waren, 12 maanden konden worden gehouden. Teneinde teleurstelling te voorkomen acht ten wij het niet ongewenscht alsnog mede te deelen, dat, om in de eischen van den dienst van het leger, met inbegrip van de kadervorming, naar behooren te kunnen worden voorzien, het noodig kan zijn voor een deel der lichting den eersten oefeningstijd te verlengen, resp met 4 en 8 maanden. Voor evengemeld doel kan gelijktijdig ten hoogste 7500 man onder de wapenen worden gehouden. De aanwijzing der manschappen geschiedt, voor zooveel noodig, door loting. (Ass. Ct.) Aan den milicien J. Kool, af komstig uit de gemeente Dokkum, is krachtens art. 113 Militiewet een schadeloosstelling van f 16 per maand toegekend als zijnde hij kostwinner van zijn gezin. In pro-Boerenkringen heet het in een telegram uit Londen maakt men zich vroolijk over de wekelijksche verliezenlijsten van Kitchener. In het recapitulatie-telegram betreffende de vorige week, is het totaal aantal buiten gevecht gestelde Boeren (ongeveer 300) weer volkomen in strijd met het aantal door de Engelsche buitgemaakte geweren, dat niet meer dan 70 bedraagt. Tevens wordt er met eenige ironie de aan dacht op gevestigd, dat men telkens hoort van de gevangenneming van den broeder, den neef, den vader of den grootvader van een beroemden Boerengeneraal, terwijl deze generaal zelf telkens weet te ontsnappen. De „Don Quijote" een te Madrid verschij nend satiriek weekblad, meldt dat zij een buitengewoon nummer zal uitgeven met me dewerking van de uitnemendste Spaansche staatslieden, geleerden en letterkundigen. De opbrengst van den verkoop van dat nummer zal bestemd worden om een gouden kroon voor De la Rey te koopen. De redactie zal president Kruger verzoeken het geschenk aan den generaal te doen toe komen. De „Petit Parisien" bevat een telegram uit Londen, meldende, dat lord Wolseley wel belast is met een belangrijke zending Hij moet onderzoeken of de Boeren geneigd zou den zijn vrede te sluiten op de volgende grondslagen lo. Afstand van den Rand, in ruil voor een kustgebied, waardoor de Republieken nu van de zee worden gescheiden 2o. Volkomen onafhankelijkheid onder diplomatieke contröle van Engeland 3o. Geheele en volkomen amnestie voor de Afrikaanders en inwoners van Natal die aan den opstand deelnamen. De „Daily Mail" weet mede te deelen, dat over een maand 1000J man troepen uit Engeland op weg naar Zuid-Afrika zullen zijn, terwijl spoedig nog meer bereden voet volk en artillerie zal volgen. „Le Rire" geeft Kitchener te aanschou wen met het Bijbelboek in de hand. „Ik lees nergens", zegt hij, „Gij zult nie mand fusilleeren." „Simplicissimus" stelt ons een paar Engel sche artilleristen voor. „Heb je al gehoord, John, zegt de een, dat de kroning zal worden uitgesteld, omdat de Boeren ons geen enkel van onze kanonnen willen leenen om er saluutschoten mee te doen." Een minister bijna in arrest Eenigen tt)d geleden vertelt de „Gaulois", op een avond in het schemeruur, werd de schildwacht bjj het ministerie van financiën te Parijs opge schrikt. Een man van een jaar of veertig, fatsoenlijk gekleed, trachtte uit het gebouw ontsnappen, door over het hek te klimmen, dat aan die zijde er langs loopt. Dadelijk loopt de schildwacht toe met ge velde bajonet. De andere klimt kalm voort „Hei daarl" roept de schildwacht. „Ik ben M. Caillaux, de minister van finan ciën en „Jij de minister van financiën 1 Vertel dat aan een ander 1 En de schildwacht, trouw aan zijn consigne, maakt zich gereed zjjn gevangene bij den kraag te pakken en naar de wacht over te brengen. Plotseling komt er echter een concierge te voorschijn en toen bleek dat het werkelijk de minister was. De zaak was heel eenvoudig, Hij was laat gebleven, wilde door een zij uitgang weg, maar bemerkte dat het hek dicht was en hij den sleutel niet bij zich had. Daar hij nog betrekkelijk jong is en een goed gymnast, had hij geprobeerd over het hek te klimmen. In de afgeloopen week zijn in de Ver. Staten 22,263 gevallen van pokken voorge komen, waarvan er 661 een doodelijk verloop hadden. In dezelfde periode van 1901 be droeg het aantal pokkenlijders 9,406 met 136 sterfgevallen. Volgens de „Evening News" is de kok, die het diner had aangenomen bij het van stapel loopen van 't Duitsche Keizersjacht te New-Tork, geruïneerd. De liefhebbers van rariteiten hebben 2000 messen, lepels, vorken, zoutvaatjes enz. van den feestdisch meege nomen, te zamen een bedrag vertegenwoor digende dat de cuisinier, Rupert Fritz, niet kan bij spijkeren. Hij heeft zich failliet ver klaard en zijn ontslag genomen als kastelein van de „Liederkransclub". Hoe men postzegels opplakt. In de vestibule van het hoofdpostkantoor in de Rue du Louvre te Parijs was Donder dag een zeer vermakelijk schouwspel te zien. Een jonge, bijzonder elegante Engelsche dame, die van een kamermeisje vergezeld was, kocht een aantal postzegels, die zij op medegebrachte couverts wilde plakken. Zij nam een postzegel en zeide tot het meisje: „Pull out your tongue" (steek uitje tong). Werkelijk stak de aangesprokene de tong uit en de dame streek de postzegel er over, en frankeerde daarop haar brief. Deze scène herhaalde zich verscheidene keeren tot groot vermaak van een deel dei- omstanders en tot groote ergernis van een ander deel. Schagen, 20 Maart. Aangevoerd: 20 paarden f 60 a f 150,1 Stieren f 100af 25 Gelde- koeien f 100 a f 140 81 Kallkoeien f 120 a f 240; Vaarzen f af 220 Nuchtere Kalveren f6 af 18; 600 Schapen f 12 af 17. Lammeren faf Bokken en Geiten f Oj— a f 0.17 Varkens f 14.a f 16. 12 Vette Varkens 49 a 50 cent per kilo 50 Vette Koeien f 160 a f 240; 65 Biggen f10. a f 14.Kipeieren, f3.a f 3.50; Eenden a ct. Boter per half k.g. f 0.60 a 0.70. Leiden, 21 Maart. Ter markt werden heden aangevoerd: Ossen stuks f' 120 af 260; 21 Stieren f 68 a f 220; Veulens stuks 75 a f 224 kalfkoeien f 112 a f 248 Melkkoeien f 112 a 1258 98 Varekoeien f 90 a 1205 287 Vette koeien f 120 a f 260 39 Vette kalveren f 42 a f 105.; 184 Magere kalveren f 5.a f 12.9 Graskalveren f 24 a f 48; 322 Vette schapen f 16 af 30.268 schapen (weide) f 12 a f 18.1 Paarden f 80 af 291 Magere Varkens f 15a f 37. Vette Varkens a ct. 342 Biggen 16. a f 1/ Londen, 7 Maart. Ter markt zijn aangevoerd 1100 Runderen, 8000 Schapen en Lammeren, 10 Kalveren, 20 Varkens. Alen noteert Run deren f 0.37 a f 0.70Schapen en Lammeren f 0.55 a f 0.80Kalveren f 0.a f 0. Varkens f 0.37 a f 0.65 Zondag 23 Maart. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur ds. Schroder. Waal. Voorm. 10 uur ds. Smits. GEREFORMEERDE GEMEENTE. Oosterend. Voorm. half 10 ds. Rooseboom. Nam. 3 uur ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal. GEEN DIENST. Den Hoorn. Nam. 2 uur Ds. Heep. Burgerleken stand der Gemeente Texel van 14 Maart 1902 tot 21 Maart 1902. GEBORENElisabeth Augustadochter van Adr. Wagemaker en G. Keijser (den Burg). Cornelia Guurtruidadochter van Adriaan Jacobus Bruin en Naatje Bakker (den Burg). Margaretha Catharina, dochter van Roinardus Gregorius Boom en Neeltje Hin (Oudeschild). ONDERTROUWD: Willem Griek en Antje Brouwer (de Cocksdorp). GETROUWD: Dirk Kooiman (Bargen) en Marretje Beumkes Ut Horntje). Auke Kooi man (de Waal) en Eitje Bakker (de Koog). Comelis Ellen en Maria Reinetta Breman (Oosterend). OVERLEDENAaltje Rab, 76 jaar, weduwe van Arnoud Langeveld (den Burg). Antje Zijm, 63 jaar, weduwe van Dirk Witte (de Westen). Klaas de Wijn, 58 jaar (den Burg). Reijer Jan Barhorst, 13 dagenzoon van J. A. Barhorst en M. Gomes (Eierland). Woensdag 26 Maart, hopen onze geliefde Ouders, JACOB KONING en AAGJE DROS hunne 45-jarige Echtvereeniging te herdenken. Uit naam hunner dankbare kinderen en behuwdkinderen Tetje Koning. J. Koning. N. Koning—Hillenius. D. BrouwerKoning. J. Brouwer. G. DekkerKoning. J. Dekker. T. Kooiman—Koning. C. Kooiman. 7:^ 77 77 77 77Ï77 Geboren: CORNELIA GUURTRUIDA dochter van A. J. BRUIN N. BRUINBakker. Burg op Texel, 20 Haart 1902. De Heer en Mevrouw WAGEMAKER Keijser, geven kennis van de geboorte hunne dochter ELISABETH AUGUSTA. Den Burg (Texel), 21 Maart 1902. Getrouwd D. KOOIMAN Pz. en M. BEUMKES, die tevens bij deze hun dank betuigen, voo de belangstelling bij hun huwelijk ondervondei Bargen, 20 Haart 1902. Ondergeteekende bericht aan zjj geachten begunstigers, dat zijn SLAGERIJ opnieuw is geopend en er vam Maandag den 24sten dezer weder bij hem is te bekomen. Beleefd beveelt hij zich aan bij de burger; wier gunst hij zoo vele jaren heeft genotei en belooft bij voortduring eene zeer tiette e prompte bediening. Slachter en Vleeschhouwer, Burg op Texel22 Haart 1902. Dagelijks verkrijgbaar GEBRs. DEKKER, Warmoesstraat. Het Collegie van dagelijksch bestuur van de polder Waal en Burg op Texel, brengt ter kei nisse van de Ingelanden, dat te rekenen va heden tot en met den 5 April a.s. van des voos middags 10 tot des namiddags 2 ure, de Z01 dagen alleen uitgezonderd, ter inzage is nede gelegd ter Secretarie van den polder aan de Burg alhier: De voorloopig goedgekeurd rekening van 1901. Texel, den 21 Maart 1902. Het Collegie van dagelijksch bestuur voornoem J. J. ROEPER, Voorzitte S. KEIJSER Pz., Secretari Voorhanden een ruime sorteering Photographiën van pendules ter inzage Alle uurwerken worden onder garantie g leverd. liefst in 't centrum van den Burg. Of een Dn waar geschikt 'n winkel in gemaakt kan wordei Brieven fr. letter R. Bureau van dit blad. J—W—■L——3W—MO—— (Bevestiging Nieuwe Leden), Den Hoorn. Voorm. 10 uur ds. Leffef. Oosterend. Voorm. 10 uur de Hr. Van Zweden. Oudeschild. Voorm. 10 uur de Hr. Niessink. Cocksdorp. Voorm. 10 uur de Hr. Barends. f W BBgWP' Sr&l&ïF j ^5 '„y?

Texelsche Courant | 1902 | | pagina 2