Eene DIENSTBODE Kunstmesthandel. LOTEN! LOTEN! Kastpapier, Kastranden, Punaises. Kunstmeststoffen. Stuifkal k. bt* mantels, Kleeden, Karpetten, Matten en Zeil. Bericht van DROS C°. Geld verkrijgbaar Goud en Zilverwerk, De Stuifkalkfabriek lste soort Holl. WITTE SUIKER, De Nederlandsche Hypotheekbank te Veendam, BEHANGSELPAPIER, Texelsche Loterij-onderneming, 1 Landauer niet 2 paarden of 1200 gulden Noordhollandsch Landbouvvcredict te Alkmaar. W. F. Stoel Zoon, te Alkmaar, Feuill e t o n. Een dochter van Transvaal. Voor de schoonmaak eene groots keuze prima gezonde ODE88A-MAIS Prima Koffie No. 1, A. Dros Albzn. Een groote collectie K ZEGEL Fz. 11 Millioen 202.000 Mark Samuel Heckscher senr. J. E. WINKLER. Voorradig Verkrijgbaar alle soorten Bestelling wordt ingewacht bij C. KUIP. G. D. Kikkert. VOOR DIT SEIZOEN ontvangen de nieuwste modellen H. DALMEIJER. prima blanke PAARDEBOONEN GEVRAAGD. karpetten, vloerzeil, matten, looper, vitrages, matjes, kleedjes, franje, veeren, kapok, matrassen, enz. 500,000 Mk. geluk (Ie tlclQQ. gegarandeerd. Uitnoodiging tot deelneming in de kansen, van de door den Staat Hamburg gewaar borgde groote Geldloterij, waarin zeker 1 MEI e. k. „Een eetlepel S0DEX zal in den regel beter voldoen dan 1|4 Kilo gewone Soda." een groote collectie J. L. LEEN. N.B. Roode Wrijfwas 15 ct. per ons. Boekhandel Parkstraat. JOH. F. MORRA. Agentschap van het J. E. WINKLER. Voorhanden een ruime sorteering Minzaam aanbevelend, Eerstdaags wachtende k f 4,55 per 75 K.G. netto vanboord haven Oudeschild. MAANDAG in lossing: f 7,40 per 80 K.G. netto. Helderscke en Nieuwedieper Melkinrichting, Binnenhaven 47, HELDER. prijs per 5 pond 22 cent per pond. per 5 pond 39 ct. per pond. P.S. Opruiming van eenige flesschen DROPS (zuurtjes) it f 1,— per flesch. vindt gij tegen scherp concurreerende prijzen steeds bij Hoofdprijs tyJgjj Jjgf De prijzen zijn ev. - door den Staat Premie van 300,000 Mk. 1 prijs a 200,000 Mk. gewonnen moeten worden. De prijzen van deze veel voordcel biedende Geld loterij die volgens het plan slechts 118,000 loten bevat, zijn de volgende: De hoogste prijs is eventueel 500,000 Mk. 16 prijzen a 10,000 Mk 56 prijzen a 5,000 Mk- 1 prijs a 100,000 Mk. 102 prijzen a 3,000 Mk- 1 prijs a 75,000 Mk. 156 prijzen a 2,000 Mk- 2 prijzen a 70,000 Mk. 4 prijzen a 1500 Mk- 1 prijs a 65,000 Mk. j 612 prijzen a 1000 Mk- 1 prijs a 60,000Mk.: 1030 prijzen a 300 Mk. 1 prijs a 55,000 Mk. 20 prijzen a 250 Mk. 2 prijzen a 50,000 Mk.; 77 prijzen a 200 Mk. 1 prijs a 40,000 Mk. 36053 prijzen a 169 Mk. 1 prijs a 30,000 Mk.99S9 prijzen a 150, 148,115, 1 prijs a 20,000 Mk. 100 Mk. 10882 prijzen a 78,45, 21 Mk. Totaal 5°,010 prijzen. De Hoofdprijs in dele klasse bedraagt 50,000 Mk. stijgt in de 2e kl. tot 55,000 M., in de 3e tot 60,000 M. in de 4e tot 65,000 M in de 5e tot 70,000 M., in de 6e tot 75,000 Min de 7e tot 200,000 M. en met de premie van 300,000 event, tot 500,000 Mark. Voor de eerste prijstrekking, die officieel is vast gesteld, kost een geheel origineel lot slechts 11. 3,50 een half origineel lot slechts tl 1,75 een kwart origineel lot slechts fl. 0,90 De inleggelden voor de volgende klassen zoowel als de juiste lijst der prijzen worden aangegeven in bet officieelc trekkingsplan voorzien van Tiet Wapen van den Staat, welk plan ik op aanvrage gratis verzend. Iedere deelnemer in de loterij ontvangt onge vraagd onmiddellijk na de plaats gehad hebbende trekking de officieelc trekkingslijst. De uitbetaling en verzending van prijzen geschiedt door mij direct en prompt aan de winners en onder de strengste geheimhouding. Iedere bestelling kan men eenvoudig per post wissel opgeven, ook tegen rembours. Men wende zich dus met de aanvraag om toe zending van loten voor de spoedig plaats hebbende trekking zoo spoedig mogelijk of uiterlijk tot met vertrouwen tot Bankier en Wisselkantoor in HAMBURG, Duitschland. geeft 3Vj en 4% pandbrieven uit in stukken van f 1000.—, f 500.—, f 200.— en f 50.—, en verstrekt gelden op eerste Hypotheek tegen billijke voorwaarden. Inlichtingen zijn te bekomen bij den ver tegenwoordiger J. P. NOORDIJK, te Texel. vanaf 7 cent per rol. RANDEN vanaf 3 cent per rol. TEGEL-, MARMER- en HOUTKLEUR- PAPIER, verkrijgbaaar bij van de trekking Donderdag 39 Mei 1903, waarin als hoofdprijs verder Koeien, Paarden, Horloges, Fietsen en honderden solide prijzen meer, zijn verkrijgbaar te den Burg bij W. J. Laxgeveld, J. Kool, J. Flexs, Joh. Boogaard, P. J. Mexs (kapper) en H. Nieuwexhuizex. Te de Cocksdorp bij J. Witte Jz., vrachtrijder. Chili-Salpeter, Thomas-phosphaat, Super-phos- phaat, Beendermeel, Kaïoiet, Landbouwkalk (gebluscht en ongebluscht), enz. Concurreerende prijzen. op driemaandelijksche accepten, met en zonder borg, GELD tegen hypothecaire zekerheid, met voldoende overwaarde. Photographic» van pendules ter inzage. Alle uurwerken worden onder garantie ge leverd. van levert tegen concurreerenden prijs zeer FIJNE en WITTE 14 Uit bet Engelsch vertaald door P. L. Hoofdstuk 6 Zij sloot baar hoofd tusschen de handen. Hij zag een donkere massa in de duisternis en dat was alles. Schei uit met weenen, meisje. Ik vermoed, dat gij om een mijner manschappen hier kwaamt Ik zal er onderzoek naar laten doen, en hij zal gestraft wordon, dat beloof ik u. Of Was dit soms een der spionnen uit de stad. Zijne stem werd gestrenger, of beproef je soms de boeren inlichtingen te verschaffen? Is dat het? Zij antwoordde niet maar kroop nog lager langs den grond en beproefde nog verder in de schaduw te komen. Kan je niet spreken Hij beproefde haar in het gelaat te zien maar haar hoofd was te laag neer gebogen omdat te doen. Iets in die gestalte, iets hij wist niet wat van gelijkenis met een ander, die hij honderde mijlen ver waande deed zijne aderen stokken, zijn stem werd hard. Als gij niet spreekt zal ik één der onderoffi cieren fluiten om u naar den kolonel te brengen. Nog sprak het meisje niet. haar hoofd zonk nog lager op hare borst. .Wie zijt gij zijn stem klonk luid cn barsck. Kan je niet spreken Eon hand werd uitgestoken en greep zijne arm Toen wist hij het. „Katharina! Gij?" Hij trok haar overeind en bracht haar naar de hut. Hij sloot de deur en na zorgvuldig onder zocht te hebbeD, dat er door een of andere reet geen licht kon doordringen, stak hij een stukje kaars aan. Terwijl hij dat deed, lag zij zooals hij haar neergezet, met hare armen op de leuniDg der stoel en het hoofd op de armen. Toen hij licht maakte bewoog zij zich onrustig heen en weer en verborg het gelaat nog dieper in hare armen. „Wat beteekent dit", zeide hij streng. Hij stond voor haar, maar zij lichtte het hoofd niet op. Hoe komt gij hier en zoo Hij wees op hare kleeding. Zij was als een jongen gekleed. De regen droop uit hare kleeren en uit hare kort geknipte lokken, zij had hare hoed verloren. Zij zag er zooals zij daar zat uit, als eene magere uit den kracht gegroeide, knaap. Zijt gij een spion zeide hij ten laatste fluiste rend. „Ben je dat geworden, Katharina?" Neen! zeide zij verontwaardigd een oogenblik opkijkende, Neen Haar hoofd zonk weer op hare handen. Wat beteekent dit dan? Waarom ben je hier? Zij snikte. Ik hoorde dat je gewond waart. Hij antwoordde niet, hij geloofde haar niet. Men zeide dat er een kapitein Lawrence gevaarlijk gewond was ik had geen duur. Ik kreeg deze kleeren en ik kwam. Wie zeide, dat ik gewond was? Mijne vader, zeide zij. Hij vecht hier. Zijt gij in het boerenkamp zeide Geoffry bitter. Ik bezoek hom nu en dan. Ik kwam gisteren en hij zeide mij dat ge gewond waart. Hoopte je dat ik dood was Zij drukt haar galaat in de armen en ant woordde niet. Weet hij van uw dwaze steek af Neen, dat weet hij niet. Dat dacht ik wel. Ieder die zijn verstand heeft zou zoo iets verhinderd hebben. Het was vroeselijk voor je geweest als een ander officier of mijn sergeant u ontdekt had. Hij sprak op sarcatische tooD. Hij kon zich niet van het denkbeeld vrij maken,dat hier iets achter schuilde. Hij kon niet gelooven dat zij alleen omdat zij hom stervende dacht, gekomen was om hem te zien. Het was mijn plan niet mij bekond te maken toen ik u zag en uwe stem hoorde, maar ik verlangde er zoo naar je nog eens even te zien Gcoft'ry en daarom sloop ik je na en toen sprongt gij toe en greep mij en drukto do revolver togen mijn hoofd. Geoffrij beefde onwillekeurig, toen hij zich herinnerde hoe na hij er aan toe was geweest haar dood te schieten. Het licht der kaars viel op haar nat haar, het water drupte voortdurend uit hare kleeren. Geoffrij zag hare dunne schouders, zij was ge durende de laatste maanden erg aigovallen. Sla dit om u heen, zeide hij en gaf haar de deken, waar hij zich 's nachts inrolde. Het was de eenigste die hij in de hut had. Gehoorzaam sloeg zij die om zich heen, zij had haar gelaat opgericht, het was bleek en vervallen. De jukbeenderen staken scherp Uit en er waren rimpels om mond en oogen. Gij gelooft mij niet, zeide zij. Ik zie het. Gij golooft dat ik een spion ben. „Dat zeg ik niet." Maar gij vermoedt het. Ik kan het niet hel pen. Ik heb u de waarheid gozogd. Haar hoofd zakte en zij liet hare handen op de knieën vallen. Is alles waar? Die woorden ontvielen hem. Hij haatte zich zelve om die woorden en tooh wist hij det hij haar niet geloofde. Er moest nog iets anders zijn. „Het is alles waar." Zij sloot de oogen. Haar gelaat kreeg van wil een vale tint. I a ortli vrrmlyil.) Kl.

Texelsche Courant | 1902 | | pagina 4