LIJNZAADKOEKEN Eene DIENSTBODE De Grappenmaker, een keuring van stieren Claudius Henricus de Boer, Eene partij beschadigde Plankeu C. DE WIJN, Publieke Veiling Amerikaansch grenen hout, De Provinciale Commissie ATLASSEN WESSANEN LAAI, KERKBOEKEN Feuilleton. Een dochter van Transvaal. Lompcn, Boenen, IJzer, Koper, Lamsvclletjes Fabriek van Landbouwkalk, enz. W. F. Stoel en Zoon, Alkmaar. publiek verkoopen: publiek verkoopen: NIEUW en GEBRUIKT TOUWWERK, Boekhandel Parkstraat. G. D. KIKKERT, Dat moet ieder koopen Men biede het geluk de hand. 11 Millioen 202.000 Mark Samuel Heckscher senr. J. E. WINKLER. WOEMERVEEE, KONINKLIJKE FABRIEKEN. merk in soorten voortanden bij benevens KIEVITEIEREN, J. D. DIJK, Uitgever, Groningen. Iloofdprijs ev. De prijzen zijn door den Staat gegarandeerd. Uitnoodiging tot deelneming in de kansen, van de door den Staat llambnrg gewaar borgde groote Geldloterij, waarin zeker De hoogste prijs is eventueel 500,000 Mk. 1 MEI e. k. Notaris te Texel, zal op Donderdag 21 April 1902, yoormiddags 10 uur, te den Burg op Texel afkomstig van het op Vlieland gestrande scbip „Schadberg", gekaveld liggende op het terrein van den heer JAN Jacobszoon RAB in de "Weverstraat. Drie dagen van te voren te bezichtigen. Er kan worden ingebracht. Deurwaarder te Texel, zal op Donderdag- 21 April 1902, 's morgens 11 uur, op het MARKTPLEIN aan den Burg Spanneniouw, SchapenspannenTimmergereed schap2 koperen Bollantaarns, 1 Dommekracht 25 leste Melktolbetjes1 driewieIde Kar, 1 Bok- kewagen op veeren1 Waschmachine1 Kruiwagen, 1 Bascule, 1 Verf molen, Raamkozijnen, Ladders, 1 Watervat, 18 Kippen en 1 Haan, enzenz. Bij dezen verkoop kan worden ingebracht. op Donderdag 21 April n. S. 's morgens 11 uur op het f inde can de Koogerstraat, van een be langrijke partij Schroten van 3 tot 35 voet, planken, ribben etc. Eiken tuinpaaltjes, 5 en 6 voets palen, ge schaafd en geploegd '4 X 8, 1 X 8, 3/< X 8, Kraal 1 X 41/,, sparren 9, 14 en 18 voet. Ie soort grenen schroten tot 26 voet. Voorts 3 X 8, 2 X U, 1 X 10 enz. (Betaling, zonder opgeld.) De ondergeteekende belast zich gaarne met het publiek verkoopen van roerende en vaste goederen, waarop voorschot wordt gegeven en, zoo verlangd, met dadelijke afrekening. Verhuurt vaste goederen en transponeert deze onderhands. tot bevordering van de veefokkerij in Noord holland, maakt bij deze bekend, dat van harent wege Maandag 12 Mei e. k. ten 10 ure, op het marktplein te DEN BERG (eenjarige en oudere) gehouden zal worden. Aangiften voor deze keuring behoeven niet te worden gedaan. Beschikbaar is één honderd en vijftig gulden. De stieren verleden jaar geprimeerd moeten op deze keuring gebracht worden. Aan de eigenaren zal de verleden jaar toegekende premie uitgekeerd worden. De Provinciale Commissie Jhr. Mr. P. v. FOREEST, voorzitter. R. VISSER, secretaris. van Bakker Deelstra f 1,25, R. Bos a 50 en 90 cent, P. R. Bos h 50 cent en ook de groote atlas van P. R. Bos f 5.gebonden (nieuwste drukken), zijn voorhanden in den ATLASSEN, KAARTEN, BOEKWERKEN, TIJDSCHRIFTEN, ENZ., indien niet voorhanden, kunnen spoedig worden geleverd. Winkel gesloten zijnde, w orden bestellingen ook gaarne aan huis aangenomen. Aanbevelend, W. J. LANGEVELÜ Pz. Opgi richt 17G5. Voedert uw Vee met de zuivere Murwe uitmuntende door hoog eiwit en vetgehalte en grootste voedingswaarde. EERE-DIPLO.HA Parijs 1900. ZE VEV GOUDEN MEDAILLES. Goud- en Zilversmid. P.S. liet aanzetten der knip gratis. Uit het Engelsch vertaald door P. L. 15 Hoofdstuk 6 Geoffry zeide zij plotseling. Geoffry je denkt toch immers niet, dat ik een spion ben. Ik kwam alleen om je te zien, toen ik hoorde dat je gewond waart. O wat ben ik al die maan den ongelukkig geweest hoe ongelukkig! Zie Geoffry hoe ik ben afgevallen. Ook ben ik ziek geweest, anders ware ik wel vroeger ge komen. Ik had verkozen met mijn vader mee te gaan, maar ik wist dat ik niet bij hem blijven kon. Ik werd gedwongen naar je toe te komen Ik weet nu dat ik ongelijk had. Toen zij mij vertelden dat gij gewond, gevaarlijk gewond waart, moest ik naar je toe. Mijn vader zeide mij dat ik geen pas zou kunnen krijgen om naar je toe te gaan en ik werd wanhopig toen de uren voorbij vlogen en ik dacht dat gij misschien stervende waart. En toen kwam ik. Hunne oogen ontmoeten elkander. Gij denkt immers niet dat ik kwam spionneeren Dat kunt gij niet denken, Geoffry vergeet mij en laat mij naar mijnen vader teruggaan. Als ik hier blijf maak ik je ongelukkig maar later als de oorlog over is laat mij dan weer .bij je komen en vergeef mij. „Uwe plaats is bij mij, Katharina." Bij het noemen harer naam, het was voor het eerst sedert het begin van hun gesprek dat hij die gebruikte, helderde haar gelaat op. Dat weet ik en ik had ongelijk. Ik heb er voor geleden. Geoffry,wees niet wreed, smeekend stak zij haar hand uit. Geoffry beminde haar. Ilij had nooit beproefd zich diets te maken dat zijne genegenheid voor haar bekoeld was. Van het oogenblik dat hij haar zag in de balzaal bij de familie James tot nu toe, uitgeput vervallen en met vuil besmeerd terwijl zij in de stoel kroop, had hij haar bemind. Toen hij geloofde dat zij eene spion was wist hij dat bij in zijn hart hij haar toen zelfs niet kon haten. Neen ondanks haar fouten en te kortkomingen, beminde hij haar. Haar smeeken- worden tot den hoogst mogelijken prijs ingekocht. M. VLAS. GEVRAAGD. Heldersclie en Aieuwedieper Melkinrichting', Binnenhaven 47, HELDER. Zoo'n boek met leuke, grappige, komische, jolige, vroolijke Voordrachten, zooals voorkomen in: bevattende 31 splinternieuwe komische "Voor drachten, Humoristische Scènes, vroolijke Coupletten, Liederen enz. INHOUD: De Notenkoopman. Jacobus Meeltrog. Een orarijedag. Alles is ver gankelijk. In 't donkere Amsterdam. Sjoe- laderie, Sjoeladera. Om drie dubbeltjes. De gebochelde. Tandmeester en Likdoornsnijder. De luiaard. Jeremias Ongeval. De dap pere Jonker. Een braakmiddel. De liedjes zanger. De verloren huissleutel. Ik wou wel. Levie Lap. Vast besloten. De ver- zekeriugs-agent. Mijn Margriet.Onze kost ganger. Nu kun je goed lachen De schoon vader. De schoorsteenveger. Pietje leeft nog. Gezelschapslied. De huwelijks-inzege ning van Rabbi Poerlewitsky. Nieuwe pot pourri. De erfenis van Jochem Drup. Welkomstlied. Nieuw vroolijk bruiloftslied. Dit hoogst grappige boek van 80 bladzijden met do 31 splinternieuwe Vöordrachten en aan wijzingen hoo men de stukken moet voordragen, wordt na toezending van postwissel f 0,55, of van elf postzegels h 5 cent, goed verpakt franco per post toegezonden door N. Kijk-in-'t Jatstraat 63. 500,000 Mk. gewonnen moeten worden. De prijzen van deze veel voordeel biedende Geld loterij die volgens het plan slechts 118,000 loten bevat, zijn de volgende: Premie van 300,000 Mk. 16 prijzen a 10,000 Mk. 1 prijs a 200,000 Mk. 56 prijzen a 5,000 Mk. 1 prijs a 100,000 Mk. 102 prijzen a 3,000 Mk. 1 prijs a 75,000 Mk. 156 prijzen a 2,000 Mk. 2 prijzen a 70,000 Mk. 4 prijzen a 1500 Mk. 1 prijs a 65,000 Mk. 612 prijzen a 1000 Mk. 1 prijs a 60,000 Mk. 1030 prijzen a 300 Mk. 1 prijs a 55,000 Mk. 20 prijzen a 250 Mk, 2 prijzen a 50,000 Mk. 77 prijzen a 200 Mk. 1 prijs a 40,000 Mk. 36053 prijzen a 169 Mk, 1 prijs a 30,000 Mk. 9989 prijzen a 150, 148,115, 1 prijs a 20,000. Mk. 100 Mk. 10882 prijzen a 78,45,21 Mk, Totaal 59,010 prijzen. De Hoofdprijs in de le klasse bedraagt 50,000 Mk. stijgt in de 2e kl. tot 55,000 M., in de 3e tot 60,000 M. in de 4c tot 65,000 M in de 5e tot 70,000 M., in do 6e tot 75,000 M., in de 7e tot 200,000 M. en niet de premie van 300,000 event, tot 500,000 Mark Voor de eerste prijstrekking, die officieel is vast gesteld, kost een geheel origineel lot slechts fl. 3,50 een half origineel lot slechts fl. 1,75 een kwart origineel lot slechts fl. 0,90 De inleggelden voor de volgende klassen zoowel als de juiste lijst der prijzen worden aangegeven in het officieele trekkingsplan voorzien van het Wapen van den Staat, welk plan ik op aanvrage gratis verzend. Iedere deelnemer in de loterij ontvangt onge vraagd onmiddellijk na de plaats gehad hebbende trekking de officieele trekkingslijst. De uitbetaling en verzending van prijzen geschiedt door mij direct en prompt aan de winnen en onder de strengste geheimhouding. Iedere .bestelling kan men eenvoudig per post wissel opgeven, ook tegen rembours. Men wende zich dus met de aanvraag om toe-I zending van loten voor de spoedig plaats hebbende! trekking zoo spoedig mogelijk of uiterlijk tot met vertrouwen tot Bankier en Wisselkantoor in HAMBURG, Duitschland. de hand en ofgevallen gelaat verbrak de laatste hinderpaal voor zijne tederheid. Hij trad vooruit, en greep de uitgestoken hand. Gij zult mij het hart nog breken zeide hij en iets warms spatte pp de kleine vuile hand. Neen dat wil ik niet zeide zij hem met oogen vol tranen, toelachende. Voortaan wil ik steeds goed voor je zijn. Hare andere hand sloot zich om zijne vingers hun gelaat was dicht bij elkaar toen krak, krak, krak, het buiten weerklonk. Het was het ratelen van geweervuur. Geoffry vloog op. De zachtheid en teeder- heid verdween van zijn gelaat en in hun plaats verscheen de moed van den soldaat, tot het gevecht opgevoed. Katharina had bij het geluid van het eerste schot hare hand laten vallen en had zich ook opgericht. Wat is dat Schieten. Weer een overrompeling. Blaas het licht uit en blijf hier tot ik terug kom. Ik beveel je hier te blijven. Hij vloog naar de deur en wierp een laatste blik achter zich. Had hij gelijk gehad in zijn vermoeden? Had zij hare vrienden den weg gewezen Die vreeselijke gedachte schoot hem door de ziel. Was dit een welgeslaagde list Zij zag wat hij dacht. „Ik weet van niets", riep zij uit. Deed je het, ik zou het je nooit vergeven. Hij wees op de kaars en zij blies het licht uit. Toen trok hij de deur open en verdween. Van alle zijden klonk het ratelen van geweer vuur. Aan de horizont begon het te schemeren en het licht van het vuren tegen de schemer toonde aan, waar men aan 't vechten wrs. ITet was gevaarlijk in die vuurlijn te loopen en ieder oogenblik verwachtte Gcoflry door een kogel getroffen te worden. Maar hij bereikte ongedeerd de plaats waar zijne manschappen stonden. „Zij komen de heuvel op, luitenant zeide de sergeant. Ik kan niet zien hoeveel, maar het is nu meenens. Houdt do manschappen op hunne plaats. Er zal dadelijk versterking komen. Als men zich niet haast, zijn wij er om koud, mompelde de sergeant. Het vuren werd heviger. Twee of drie der manschappen waren gevallen, de anderen namen het nogal kalm op en mikten goed, maar het voortdringon der boeren konden zij niet ver hinderen. Een, twee, drie man werden in even zooveel seconden getroffen. Het werd lichter in het oosten en de schoten zekerder. Stand houden, zeide Geoffry, toen de sergeant begon te mompelen van terugtrekkenof worden wij allen gedood, stand moeten wij houden. Hoorns bliezen in alle richtingen alarm; in de vallei van Lady Smith werd het rumoerig. Een ordonnans vloog met een boodschap naar Geoffry. In orde sergeant, over een paar minuten komt er hulp. Toen de boeren bemerkten dat zij eene kleine buitenpost hadden aangevallen, kropen zij open lijk togen de heuvel op. Als er één onder het vuur der Engelschen viel, verscheen er een ander in zijne plaats. Er was niet aan tc twijfelen dat dit een vastberaden aanval was. Houdt je goed mannen, schreeuwde Geoffry, ziende dat zijne mannen wijfelden, als het vuur der boeren gaten in hunne rangen maakte. Ilij voelde een hevigen slag op den schouder an toen in het been. Ilij wankelde en greep zich aan den nnastbijzijnden soldaat vast. Flink mannen, niet wijken! stamelde hij nog. Zijne laatste gedachte was dat Katharina nog in de hut was en dat men haar zou ontdekken. Ilij wenschte dat hij haar gezegd had, weg te gaan hij wenschte dat zij aan zijne zijde was hij wist niet meer wat hij wilde. Moed, mannen, moed, hoorde hij veraf zeggen. Toen herinnerde hij zich niets meer. Hoofdstuk 7. Geoffry kwam in een klooster, hetwelk tot hospitaal ingericht was, weer tot zichzelvo. Een zuster stond ovor hem heen gebogen en hield hem een kopje aan de lippen. Wij hielden dan stand gelukte het hem te vragen. Dat deden wij. Zij zullen ons nu wel voor een poosje met rust laten, zeide zij glimlachend. „Waar is Katharina?" „Katharina Wie is dat Mijne yrouw, stamelde hij verward. De goede zuster dacht dat hij ijlde. Ga i slapen, zeide zij sussende, je gaat fiink vooruia j spoedig bon je weer beter. „Katharina", mompelde hij slaperig. e Maar hij was te zwak om het bevel der zust; om te gaan slapen, te weerstaan. Hij sliep: a en toen hij wakker werd, was zijne geest i beetje helderder. „Er was een jongen in do hut" begon t „Is die gevangen genomen Welke hut? ik heb van geen jongen gehoo| zeide de geduldige zuster. kf. De hut, dicht bij de plaats waar wij stonde' 0( Bijna een bouwval. Is daar geen jongen vonden De zuster wist het niet, maar zou het ontoin zoeken. Zij zag dat hij niet kalm zou zijn, t(|. ee zijne geest tot rust gebracht was. Zij hooid dat er geen jongen gezien of gevonden geworden- n?' De boeren waren er in geslaagd de post! *?1( overweldigen, maar later terug geslagenwl hadden zij haar genomen, maar werden wj W(. verdreven. Den geheelen dag was er sch|' vr( gevochten, maar van een jongen had niemi| pe] iets gezien of gehoord. Geoffry werd dagelijks sterker en met: kracht kwam ook de vreeselijke gedaohte er van Katharina goworden was. Was zij' «61 in geslaagd uit de hut naar de boeren te e eer komen, bij het begin van het gevecht oft Var zij zich tot het einde van het gevecht verbom k gehouden en was toen weggekropen Hij I; er niemand iets van zeggen dat Katharina; hee hem in de hut was geweest. Als zij vs hoo naar de boc-renlinies ontvlucht was, waai -wei wijs er niet over te spreken. Was zij in t Vroi jongenskleeren als een vrouw herkond gewori g moest hij er al vroeger van gehoord hebt: 0 Maar dan was er nog een derde geval mogf§den dat zij drodgeechoten was geworden en opjleen plaats waar zij viel, begraven was geworde; Een een onbekende jongen in een schermutat gevallen. Drie mogelijkheden bestona^^ hare veilige ontsnapping, hare ontdekkicg eil hare begrafenis in oen gat met anderen, onbe kend en verlaten. (t'ordt vervolgd.) H-ari.kt hu t i \i i uil!, i'-.

Texelsche Courant | 1902 | | pagina 4