een net Dagmeisje Hypotheekgeld GEEN BREUK MEER. 10.000 frs. Belooning verbeterd Waschmiddel voor Wolvee. Het zekerst in werking, gemakkelijkst in bereiding, en billijkst van prijs. SMEDERIJ. Feuilleton. Om millioencn. LEMKES TUYN'S D. KEIJSERSz., Burg-Tesel. Gevraagd Te koop aangeboden 2 vijfjarige Paarden (ruinen) en een driejarige Merrie. Ph. VLESSING. De bereiding van het bad geschiedt met koud water. Het verdient verreweg de voorkeur boven dat van Thomas Bigg of eenig ander geïmporteerd Waschmiddel. BESCHIKBAAR tegen 4% rente. Hoogste bekroningen. Duizenden dankbetuigingen. Verkrijgbaar in Potten van 10-15-20 schapen 7 cent per schaap met inbe grip van den pot, bij den Agent Thierê's THEE bij Wei P. Kuiper. TE HUUR DE GROFSMEDERIJ bewoond door E. Slaman. Te bevragen bij den Makelaar S. REIJSER Pz. Voorhanden ijzer, bewerkt en onbewerkt, do losse en vaste gereedschappen kunnen op taxatie worden overgenomen bij E. SEAMAN bij J. DEKKER Jz., Steenenplaats. VAN PARTICULIEREN J. H. M O O J E i\. 8. Hoofdstuk III. „Och wat zou 't 1 Ik gun me een rustdag de stommerikken in de City willen niet bijten, en zoo dacht ik, in het park wat frische lucht te scheppen. Ik was er wel niet op verdacht u te ontmoeten," zei hij, en het was een voorbedachte leugen, want later werd het me duidelijk, dat hij juist met do bedoeling om mij te treffen, dien weg had genomen. „Ik hob uw naam in de couranten gelezen, ten minste, ik geloof dat u ermee bedoeld is. De geheele geschiedenis staat erin vermeld. Een mooi fortuintje, mijn jonge vriend, mooi, mooi. Ik wensch u geluk Mijn dankbetuiging klonk misschien niet al te warm, maar de man viel me lastig, en ik vermoedde, dat zijn nadering de eerste aanval was op mijn pas verkregen millioenen. „Dat ik u getroffen heb, kapitein Morks, is me bizonder aangenaam, want ik ben misschien in staat, u met een raadgeving te dienen. U zult van alle kanten worden aangevallen. Kapi talisten zijn het natuurlijk wild der oprichters van maatschappijen. Die lui moet u maar ver uit den weg gaan, je kunt niet gelooven wat een massa schurken er in de wereld zijn. Ver trouw er maar geen enkelen van. Als u in een moeilijk geval mocht verkeeren, of een paar duizend pond om mee te speculeeren over hebt kom dan bij mij. U van dienst te kunnen zijn, ware me een bizonder genoegen want ik heb Te bevragen „POMONA", Waal en Burg, Texel. Ondergeteekende heeft nog voorradig een prachtig partijtje ZWARTE MANTELS, als keepen, pellerines en zwarte dames Jacots, allen zeer fijuc tonaliteit cu afwerking, welke zoolang de voorraad strekt worden opgoruimd met T WI N T I G procent korting. Aanbevelend, Mr. A. Field persoonlijk goed gekend." „O ja? Vertel me dan toch eens wat van hem," verzocht ik, want ik was verlangend, iets van den man te hooren, wiens vermogen mij op zoo zeldzame wijs was ten deel gevallen. „Ja, ja, don ouden Mr. Field heb ik gekend dat zal waar zijn zeer goed heb ik hem ge kend, zakon heb ik ook met hem gedaan, maar niet zooveel als ik graag gewild had. Had ik staat op hem kunnen maken, ik zou nu baden in het goud. Maar men moest vóór hem, niet tegen hem zijn. Sommigen heeft hij op het paard gebeurd maar meer nog heelt hij naar de maan geholpen. Je behoeft er je geen steek van aan te trekken, o( hij zijn dollars van de levenden gestolen of van de Heiligen heeft buit gemaakt. Je zult wel vasthouden, wat hij bijeen geschraapt heeft." Mijn lachen klonk wel wat gemaaktmaar wie was eigenlijk die Lawford, en wat kon het mij ook schelen wat hij me voorzwendelde P „Gaat u spoedig het beloofde land binnen^ kapitein Morks Dan zou ik aanraden, mij mee te nemen, want een herdershond zult u wel noodig hebben, en een gladderen dan ik vindt u niet licht." „U is wel vriendelijk en ik zal er eens over denken, maar ik twijfel of ik wel gauw zal oversteken. Hier ben ik toch dicht bij het doel." Wij waren de deur van mijn club genaderd N elson-W ellington-Club bij verkorting N. W. „Is dit uw kroeg Mooi lokaal, moet ik zeggen. Kun-je hier ook een echten Manhattan Cocktail krijgen P" Doze wenk op den valreep gleed langs me af, want ik had gonoeg van Mr. Lawford en wilde hem graag laten sohieten. „Nu goeden avond ook," zei hij. Als je, wat den overtocht betreft of den plok, van gedachten mocht veranderen, dan hoor ik het wel. Maar Londen zal je wel goed genoeg zijn. Een zeer pleizierige stad, als men maar de noodige splint heeft, en je kunt nu het beste krijgen wat te koop is, als het de moeite waard is. Tot ziens!" Kon ik wel alles verkrijgen wat ik wenschte? Daarvan was ik zoo heel zeker niet. Er was iets, waarnaar ik verlangde met alle kracht mijner ziel, en toch was ik zoo zeker niet of ik het kon krijgen. De toevallige woorden van Lawford hadden het mij met klem op mijn gemoed gedrukt, en nu was het mijn voor naamste doel. mijn toevallig geluk als een trede te bezigen ter bereiking van een ander. Welke uitwerking zou de tijding mijner groote erfenis hebben op Jenny Smith? Dat was de netelige vraag welke mij sedert mijn onderhoud met Mr. Craps voortdurend bezig hield. Ge stoken in mijn beste kostuum, een galahoed op het hoofd, en een gardenia in het knoopsgat, leundi ik tegen het hek van Rottenrow, in de zoete hoop en verwachting, dat ze me zien zou en ik gelegenheid hebben mocht, een woordje met haar te wisselen. Maar ik wachtte en wachtte, ze kwam niet, zoodat ik teleurgesteld en verdrietig het Park verliet, me naar huis spoedde om me te kleeden voor het diner. Juist toen ik den sleutel in de huisdeur zou steken, gleed een schaduw langs me, een slecht gekleed persoon, schijnbaar een van die armoedige wezens, zooals er dikwijls in de straten rondslenteren, en die naar een ge legenheid omzien om een dubbeltje te verdienen. De man maakte voor het oogenblik geen indruk op melater echter kwam hij me in de geduchte, als de eerste schakel eener keten van eigenaardige gebeurtenissen, die voor mij op til waren. Hoofdstuk IV. Vrienden van een millionair. Pas was ik thuis, of Williams overhandigde me een brief van Lawford. Ik las: Waarde kapitein Morks! Toen ik in Piccadilly van u wegging, ont moette ik eenige vrienden, die zeer verlangend zijn, kennis met u te maken, namelijk den hertog en de hertogin van Bao Bill. Hij is Italiaan en zij een Amerikaanscbe schoonheid. Zij en haar familie waren goede vtienden van uw oom, Mr. Field. Wilt u van avond niet in de opera komen en u aan de hertogin laten voorstellen P Hare genade heeft me opgedragen, u te zeggen, dat het nummer harer loge, 27A is, le rang. Het zal haar een genoegen doen, u te ontvangen. Laat me ten spoedigste antwoord toekomen en bewijs deze kleine beleefdheid aan Uw dienstwilligen Rufus W. Lawford. Ik was dien avond enkel voor een paar bals uitgenoodigd. Na mijn teleurstelling in het Park had ik niet veel lust er heen te gaan. Buitendien wilde ik dezen nacht niet laat thuis koraen, want ik vond op mijn tafel de verwachte gesloten portefeuille der Rapporten-afdeeling met het groote plan voor een aanval op New- York, die mij was overhandigd „tot onderzoek en om te dienen voor advies". Ik wensohte daaraan in de vroege ochtenduren van den vol genden dag mijn aandacht te wijden, waarom ik mij had voorgenomen vroegtijdig te gaan Blapen. Onderwijl dacht ik, dat een weinig goede muziek kalmeerend op me zou werken daarom schreef ik Lawford een paar regeltjes waarmee ik do uitnoodiging aannam. Vervol gens kleedde ik mij aan. Terwijl ik voor den spiogel stond, die naar het venster hing, dat uitzicht gaf op de straat ving ik de sohaduw op van denzelfden armen man, die bij mijn thuiskomst mijn aandacht had getrokken en die nu het huis van boven eens opnam. Was dit louter toeval P Hoe dikwijls niet had de ondervinding mij geleerd, dat onverklaar bare en oogenschijnlijk nietige zaken later gowioht in den schaal leggen 1 wordt vervolgd.) öedrnkt bR LANGKVBLÜ DE ROOD, Taial. aan hem, die bij behandeling volgens mijne methode, niet volkomen genezen wordt. Verlangt gratis gebruiksaanwijzing van het PIIARMACEUTISCHE BUREAU te B VALKENBERG No. 27 lij Maastricht. Alle aan het Wolvee. schade toebrengende ongedierton (insecten) worden door dit verbeterd Waschmiddel volkomen uitgeroeid, het verhinderd zoowel hun ontstaan als hunne ontwikkeling behoedt het Schaap of Lam voor den aanval der Vliegen, die de Wormen veroorzaken, maakt de wol bh n'c, de huid rein en zuiver, en draagt door dit alles zeer veel bij tot den groei en tot de instandhouding der gezondheid van het dier.

Texelsche Courant | 1902 | | pagina 4