N°. 1559. Zondag 20 Juli. A0. 1902. Nieuws- en Advertentieblad. Binnenland. Dit blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond. Advertentiën vóór 10 nor op den dag der uitgave ABONNEMENTEN en ADVERTENTIËN worden aangenomen bij de Uitgevers LANGE VELD DE ROOU, ParkstraatBuna op Texel GEVONDEN VOORWERPEN. TEXEL, 19 Juli 1902. Woensdag werd door het Dagelijksch Bestuur dezer gemeente aanbesteed het opsteken en onderhouden der straatlantaarns in de ver schillende dorpen en op de haven gedurende het dienstjaar 1902/1903. Ingeschreven was voor Den Burg door W. de Wijn voor f 10,75 Jb. Vonk 8,94 Joh. Rijk 7,98* J. Boon Jbz. 9,90 Verleden jaar was Jb Vonk aan nemer voor f 8,49 per lantaarn. De Cocksdorp door J. Stark totaal voor fill, A. Sauerborn 132,95' of 9 lantaarns in 't dorp per stuk voor f 9,24' en 1 op den dijk voor f 49,75. Verleden jaar was A. Sauer born aannemer voor totaal f 115.05. Den Hoorn door J. Kiljan voor f 7,95* Verleden jaar was deze aannemer voor f 7,70 per lantaarn. De Koog door H. Luitze voor f 7,20* Verleden jaar werd het door den zelfde aangenomen ook voor dat bedrag. Oosterend door N. Vermeulen voor f 6,25 L. Vonk 6,95 Jn. Plaatsman Gz. 6,24* Verleden jaar was L. Vonk aan nemer voor f 6,47 per lantaarn. Oudeschild (dorp) door Jan Burger voor f 8 70* Oudeschild (Slaman) Jan Burger voor f 15, Verleden jaar werd het door den- zelfden aangenomen, respect, voor f 8,80 en f 13,50. De Waal door W. Duinker voor f 9,49* Verleden jaar werd het door den zelfde aangenomen voor f 8,94. Aan deze inschrijvers werd het werk gegund. De Heer E. J. Moojen, zoon van den Heer J. H. Moojen alhier, deed gister te Rotterdam met goed gevolg examen voor 3de Stuurman bij de groote Stoomvaart. Naar wij vernemen werd door onzen vroegeren plaatsgenoot, den heer C. W Visser, gisteren met gunstig gevolg examen afgelegd als le stuurman bij de groote Stoomvaart. Van 15 tot en met 17 Juli werden van hier uitgevoerd: 593 schapen, 62 lammeren, 2 koeien, 1 kalf en 8 varkens. Den Hoorn, 16 Juli. Begunstigd door goed weder had alhier de gewone jaarlij ksche proef tocht plaats met de alhier gestationeerde reddingsvlet. Naar 't scheen was alles in een goeden staat, wenschelijk ware het dat de gewone proeftocht wat vroeger of later kon geschieden aangezien de vaste manschappen dan beter present konden zijn. Oosterend, 18 Juli. Hedenmorgen werd dit dorp bezocht door Z E. den Commissaris der Koningin in Noordholland, vergezeld door den Burgemeester en den Dijkgraaf van Eierland en eenige andere heeren. Aan de beide scholen alhier werd een kort bezoek gebracht en het dorp in oogenschouw genomen, waarna de terugtocht naar den Burg werd aanvaard De cursus in den wapenhandel zal alhier ook in den komenden winter kunnen worden voortgezet, aangezien weder twintig jongelui voor deelneming zijn aangegeven. Koog, 18 Juli. 't Is zeker jammer voor de bezoekers van de Koog en het strand, dat het Paviljoen van de duinen is verdwenen want menig aangenaam unrtje is daarin doorgebracht. Om dit gemis eenigszins te vergoeden is door Jan v. d. Wal c. a. een tent op het strand aangebracht, waarin de bezoekers ruimschoots hunnen dorst kunnen lesschen aan bier en andere verfrisschende dranken. Bovendien bestaat er gelegenheid voor de baders om zich op het sti and te kun nen ontkleeden en na het baden weder op te knappen Mogen vele bezoekers hiervan gebruik maken Oudeschild, 18 Juli. Op de Schanswaard begint jaarlijks meer zeegras te groeien. Met het maaien en verder bereiden er van zijn thans vele personen bezig. Het zeegras, daar ter plaatse gemaaid, schijnt van goede kwali teit te zijn. Het terrein waar het groeit, moet sinds eenige jaren heel wat dieper zijn geworden, een verschijnsel echter dat ook vóór het dorp en verder in de richting van het Horntje is waargenomen. Bij het doorrijden van ons dorp is de Heer Commissaris der KoniDgin heden na middag voor het kerkgebovw der H. G uit gestapt en trad daar even binnen. Ook werd door Z.HEdelgest. een vluchtig bezoek gebracht aan de gemeenteschool. Uit Enschedé. Het organisatie-comité verstrekte den arbei ders, die tengevolge der werkstaking zonder arbeid bleven, nog steeds flnancieelen steun. Het comité heeft thans aan elk hunner een som ineens verstrekt. H. van Lier en Muskee ontvingen ieder f 700; G. H. Reudink en J. Bakker ieder f 500. Er is thans nog een bedrag van f 8000 in kas, waaromtrent nader sal worden beschikt. TEXELSCHE COURANT. Abonnementsprijs per 8 maanden Voor den BrEo 30 Cts. Franco per post door ge heel Nedeeland 45 Cts. Naar Amebixa en andere landen met verhooging der porto's. Prijs der Advertentiën Van 1 tot 5 regels 30 Cts. Iedere regel meer 6 Cts. Groote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers 2 Cts. per nummer. Gedeponeerd ten Raadhuizelpijp, gevonden in het Koogerveld, 1 wandelstokgevonden in de ParkatlWWt «Tl zakgevonden in de War moesetraat. OEFENING BRANDWEER DEN HOORN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van TEXEL, Gelet op art. 8 der verordening regelende de inrichting van de brandweer in deze Gemeente maken bekend, dat Woensdag, 33 Juli a. s. des namiddags 7,30 uur, eene oefening zal worden gehouden met de brandspuitte Den Hoorn in de Kerkstraat aldaar, en worden mitsdien de dienstplichtigen bij die brandspuit daartoe opge roepen en hierbij aangezegd op tijd en plaats als hierboven genoemd, aanwezig te zijn. Onder de dienstplichtigen bij die brandspuit worden verstaan de pompers bij de zuigpomp de manschappen van de malmirum de manschappen bij de perspomp de reserve perspompers; de pijpleiders de reperateurs de lapzakdragers de lantaarndragers de manschappen b(j de geredde goederen de manschappen bij de brandhaken en zeilen de opperporder en porders alle afdeelingen met hunne commandeurs en plaatsverv. commandeurs. De dienstplichtigen worden hierbij tevens herinnerd aan de artt. 9 en 10 der brandweer verordening, alsmede aan art. 265 der algemeene politie-verordening, luidende dit art. als volgt „De brandweerplichtigen zijn gehouden bij „brand of oefening de bevelen, hun gegeven „door den brandmeester of door de andere boven „hen gestelde personen, stipt en onmiddelijk te „volbrengen. „Zij zorgen bij oefeningen op den bepaalden „tijd en bij brand na de gedane oproeping, op „hun post aanwezig te zijn en mogen die zonder „geldige reden Diet verlaten, dan met goedvinden „hunner superieuren." Overtreding van dit art. wordt gestraft met eene geldboete van ten hoogste f 25.subsi diair 6 dagen hechtenis. De namen der brandmeesters zijn D. Lap Bz. (brandmeester) en G. Duinker (onder-brandmeester). Texel, den 15 Juli 1902. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. W. de Joncheere, Burgemeester. A. Langeveld, Lo. Seoretaris. RAADSVERGADERING. De BURGEMEESTER der Gemeente Texel: Gelet op art. 41 der Gemeentewet; Brengt, naar aanleiding daarvan, ter kennis van de ingezetenen, dat eene vergadering vaD den Raad door hem is belegd op Dinsdag, den 22 Juli 1902, 's morgens 10 uren in de daarvoor bestemde zaal ten Raadhuize dezer Gemeente. Texel, 18 Juli 1902. De Burgemeester van Texel, H. W. DE JONCHEERE. Te behandelen onderwerpen: I. MededeeÜDgen. Ingekomen stukken. II. Aanvraag outslag A. Burger en eohtgenootc als vader en moeder in hot Gestieht van Weldadigheid. III. Aanvraag ontslag J. P. Noordyk als regent van het Algemeen Weeshuis. IV. Voordraoht leden college van zetters. V. Aanbieden Gemeente-rekening 1901. VI. Idem an het Algemeen Armbestuur. VII. Vaststelling kohier sohoolgeld 3e kw. 1908. VIII. Idem kohier Hondenbelasting 1908. IX. Vaststolling verordening v/h Herbalingsonderwijs. X. Idem hcfhng- en invordering Sohoolgeld v/h Herbalingsonderwijs. XI. Benoeming commissie inzake reclame Hoofd. Omslag. XII. Verbouw Postkantoor. Uil. Rioleering Burgwal. tlV, Conoessie-aanvrage Tram. STREMMING PASSAGE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Texel brengen ter algemeene kennis, dat ten gevolge vernieuwing van de Sluis in den Waal en Burgerdijk, de passage over dien dijk van 22 Juli tot 20 Augustus 1902, zal zijn gestremd, doch dat de rijweg beneden den dijk kan worden gebruikt. Texel, den 18 Juli 1902. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. W. de Joncheere, Burgemeester. A. Langeveld, Lo. Secretaris. HERHALINGSOEFENINGEN. De BURGEMEESTER van TEXELals daartoe de noodige aanschrijving ontvangen hebbende^ roept bij deze op Willem Kansen, Pieter Hm, Pieter Veen, Reijer Cornelia Huijs- man, Leendert Peper, Marinus Bakelaar en Jan Schagen verlofgangers van de lichting 1897, om zich op Zaterdag, 26 Juli 1902, 's middags voor 4 uur bij hun korps te Helder aan te melden, voorzien van hun kleeding, uitrusting, zakboekje en verlofpas, bij hun vertrek met groot verlof medegenomen, ten einde in werkelijken dienst te worden gesteld. Texel, 18 Juli 1902. De Burgemeester voornoemd, H. W. DE JONCHEERE. Viering jaardag van H. M. de Koningin. De BURGEMEESTER >an 7 EX EL, brengt, naar aanleiding van een bij hem ontvangen schrij ven van den Heer Commissaris der Koningin in deze Provincie, dd. 11 Juli jl. No. 69/7103, ter algemeene kennis, dat in verband met het door Hare Majesteit de Koningin te kennen gegeven verlangen om de openbare feestviering Harer verjaardag, die ditmaal op een Zondag invalt, niet op dezen dag maar op den daarop- volgenden Maandag te doen plaats hebben, ook het vlaggen van de publieke gebouwen niet op Zondag, maar op Maandag, zal plaats hebben. Texel, den 18 Juli 1902. De Burgemeester voornoemd, H. W. DE JONCHEERE. Per lantaarn.

Texelsche Courant | 1902 | | pagina 1