N°. 1563. Zondag 3 Augustus. A0. 1902. Nieuws- en Advertentieblad. Binnenland. Dit blad verschuilt Woensdag- en Zaterdagavond. Abonnementsprijs per 3 maanden Voor dek Burg 30 CU. Franco per post door ge heel Nederland 45 CU. N»ar Amerika en andere landen met verhooging der porto's. Advertentlën vóór 10 nnr op den dag der uitgave Prijs der AdvertenlUn Van 1 tot 5 regels 30 CU. Iedere regel meer 6 CU. Groote letters en Vignetten worden naar plaaUmimte berekend. Bewijsnummers 2 CU. per nummer. ABONNEMENTEN en ADVERTENTIÊN worden aangenomen bij de Uitgevers LANGEVELD DE ROOU, ParkstraatBubg op Texel GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuize een groene deken gevonden op den Westerweg, een stuk hekwerk gevonden op den Schilderweg, een schroevedraaier gevonden op den Schilderweg, een porternonnaie gevonden op den Koogerweg en een parapluie gevonden op de Groeneplaats. RIOLEERING BÜRGWAL~ BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Texel noodigen belanghebbenden uit, om liefst zoo spoedig mogelijk, doch uiterlijk vóór 18 Augustus a. s. ter Secretarie opgaaf te doen, of men bij de ophanden zijnde rioleering der Burgwal meerdere inlaatputjes dan één, ten dienste van het hun toebehoorend terrein wenscht aangelegd te hebben. De voor deze meerdere putjes te maken onkosten zijn voor iederen, zich daartoe aanmeldenden belanghebbenden hoogstens f 10,per putje, (zooals die be schreven staan in het bestek, waarvan inzage is te verkrijgen ten Raadhuize). Dit bedrag moet ter Seoretarie gestort worden, voor dat met den eventueelen aanleg van de meerdere putjes wordt aangevangen. Texel, den 2 Augustus 1902. Burgemeester en Wethouders voornoemd, (Get.) C. Keijser Pz., Loco Burgemeester. Hajenius, Secretaris. TEXEL, 2 Augustus 1902. De vergadering Donderdag gehouden in het hotel „de Zwaan" kon evenmin als die op Dinsdag in hotel „Texel" gehouden, flink bezet genoemd worden. De rechte animo voor feestviering schijnt er niet te zijn, of wat ook zeer goed mogelijk is, men heeft weinig lust in het lidmaatschap der feestcommissie en houd zich daarom iets op den achtergrond. Op verzoek van de andere leden der Dins dag benoemde voorloopige commissie, werd de vergadering ook thans weder geleid door den heer De Jongh, die de vergadering opende met een woord tot welkom aan de opgeko- menen, en er aan herinnert dat het hoofddoel dezer vergadering is, zoo mogelijk, bij de reeds benoemde leden van de feestcommissie nog een 6- of 8-tal te benoemen. Met nadruk wordt door spr. er op gewezen, dat de Dinsdag j 1 gekozenen niet vormen het Hoofd-comité en er een Subcomité moest worden gekozen, doch dat er nog eenige leden bij de reeds gekozenen moesten worden ver kozen, waardoor dan één comité van 12 a 14 personen zou worden gevormd. Naar aanleiding van 9en opmerking van een der leden van het comité, stelt de voorzitter vooraf de vraag of er feest zal worden gevierd ja, of neen. Spr meent van wel, want naar zijn oordeel is er wel animo voor feestvieren ofschoon de geringe opkomst ter vergadering daarvan geen getuigenis aflegt Bij acclamatie wordt besloten tot feestvie ring. Thans wordt gevraagd wanneer die feestviering dan zal moeten plaats hebben. Liefst deed men zulks niet te gelijk met Oosterend, daar zeker menigeen van Oosterend en Omstreken ook hier niet zou schitteren door afwezigheid, als de feesten niet op den zelfden dag vielen. Verder werd het bezwaar geopperd dat het fanfarecorps zich indertijd had verbonden de ringrijderij te Oosterend op te luisteren. Verder wordt bezwaar gemaakt tegen feestviering op Maandag met het oog op de markt, terwijl bij feestviering op Dins dag misschien de faincy-fair, die naar beweerd Wordt zal worden gehouden 80 en 81 Aug. on 1 Sept a.s. minder bezoek zal krijgen dan wanneer de feestviering op 1 Sept. plaats heeft. Door een der leden van het fanfarecorps wordt medegedeeld dat dit zich niet heeft verbonden voor Oosterend. Een groot bezwaar was daartegen gerezen doordat de ringrijderij niet zooals eerst op Zondag werd gehouden, zoodat men niets behoefde te verzuimen en thans kwam het bezwaar der vergoeding van dagloon aan enkele leden. Op voorstel van den heer Wagemaker wordt besloten aan de commissie over te laten te bepalen op welken dag het feest gehouden zal worden. De stemming van 8 leden tot aanvulling der commissie had tot uitslag dat waren uit gebracht 30 stemmen, waarvan hadden ver kregen de heerenJb Dekker 19, P. Graaf en G. Backer 18, G. A. Hajenius 16, W. Pieper 14, Jb. Rab 12, P. J. Zoetelief, Jb. Rijk Jr. en L. J. Kikkert 10, M. Dijt 9, W. Lap 8, J. Bruijn 7 stemmen en verder op een 27-tal anderen 1 tot 6 stemmen. Zooals bij dergelijke verkiezingen gewoonte is, worden als gekozen beschouwd zij die de meeste stemmen op zich hadden vereenigd Enkele der gekozenen hadden bezwaar de benoeming aan te nemen, anderen daaren tegen lieten zich die welgevallen. De commissie bestaat thans ait de volgende 14 heeren: Dikkers, Wagemaker, Roessingh, R. Visser A. Lap, De Jongh, Hajenius, P. Graaf, G. Backer, Jb. Rab, Jb. Rijk, L. J. Kikkert, W. Lap en P J. Zoetelief Op voorstel van den Voorz. werd tot eere voorzitter benoemd de heer C. Pz. Keijser, Loco-Burgemeester. Niets meer te behandelen zijnde wordt hierop de vergadering door den heer De Jongh gesloten met een woord van dank aan de opgekomenen. De commissie hield daarna nog een korte vergadering ter verdeeling van de functiën. Naar wij vernamen, was deze als volgt voorzitter de heer Wagemaker, vice-voorzitter de heer Dikkers, secretaris de heer Roessingh en penningmeester de heer R. Visser. Uitgevoerd werden den 30 en 31 Juli 98 lammeren, 401 schapen, 2 koeien en 3 varkens. Oudeschild, 31 Juli. De zendingen van elders voor de a. s. Fancy-fair, blijven nog mild vloeien. De Heeren D. M. Grootes, Gebrs., fabrikanten te Westzaan, zonden een groote hoeveelheid chocolade. Door de Heeren van Houten Zoon, te Weesp, werd even eens een ruimo bezending van hetzelfde ar tikel toegezegd. Van de Heeren Nijgh van Ditmar werd een flinke collectie boeken ontvangen. Nog mochten van verschillende kanten toezegging voor het een en ander worden ontvangen 1 Aug. Met de voorbereidende werk zaamheden aan de trambaan is heden een aanvang gemaakt. Hoe meer nu wordt mee gewerkt van alle zijden, om het betere ver keersmiddel onzer dagen ook voor onze ge meente met bekwamen spoed te verkrijgen, des te eerder zal Texel ook op dit gebied kunnen wedijveren met vele streken aan den vasten wal. Oosterend, 1 Aug. Alhier is bij den Heer S. P. Koning een postduif opgevangen met de volgende merken: Op de pennen van den rechtervleugel Y B 378 1902 Croydon Homing Society. Op een ringetje om den linkerpoot N U 02 C H 378 Op een ringetje om den rechterpoot R D 1902 Z 5361 Het beestje wordt voorloopig verzorgd. De Heer K. Bakker, zoon van den Heer W Bakker Kz., deed Woensdag j.l. en vooraf gaande dagen met gunstig gevolg eindexamen Hoogere Burgerschool 5-jarigen cursus. Men schrijft uit Haarlem aan het „Hbld" Gisterenmiddag zijn in het Paleis van Justi tie in zake de aanhouding van Frans Rosier in instructie geweest mej. Yan Dregt uit de Nieuwstraat, en haar buurvrouw, mej. Bon- frèr, Mej. v. Dregt is de weduwe bij wie voor een paar maanden onder bedreiging met moord door een onbekende f 180 werden ge stolen. Zij moet in Rosier thans dien onbe kende hebben herkend en legde daaromtrent verklaringen af voor den rechter van instruc tie, mr. J. W. Quintus. Nog meldt de Haarlemsche correspondent van het „Hbld.": In aansluiting aan de gisteren medege deelde berichten omtrent Frans Rosier kan ik thans melden, dat tegen hem rechtsingang verleend is, en wel Zaterdag na de conferentie met mej. Van Dregt. Zij heeft toen zoo bleek ons bij een persoonlijk onderzoek verklaard, dat Rosier de man is, die bij haar afdreiging heeft gepleegd, doch meende alleen eenig verschil in de oogen te zien. Haar buurvrouw, juffrouw Bonftér, heeft verklaard dat de gestalte van den indringer bij juffrouw Yan Dregt en die van Rosier overeenkomen. De instructie te dezer zake is Dinsdag be gonnen, omdat de wed. Van Dregt Maandag ziek was, en de beide vrouwen hebben gisteren haar verklaringen voor den rechter van in structie bekrachtigd. Het is dus zeer waar schijnlijk dat Rosier binnenkort in de open bare terechtzitting zal komen. Steeds meer belastiDg! Ten einde de gemeente-begrooting van Amsterdam voor 19o3 sluitende te maken, zullen (naar het N. v. d. D. meldt) Burgem. en Weth. den Gemeenteraad voorstell n het percentage der inkomstenbelasting met V« pCt. en de opcenten op het personeel met 40 te verhoogen I Het Koninklijk Echtpaar vertrekt niet per trein naar Soestdijk, doch per rijtuig. De paarden zullen onderweg verwisseld worden. Naar men wil, bestaat bij den Minister van Oorlog het voornemen, bij het wapen der infanterie de korte jassen geheel te doen vervallen en de lichtblauwe broeken te doen vervangen door donkerblauwe. Toen de visscher S. Bakker van 't Meer 's morgens zijne dobbers in een polderwijk zou ophalen, bemerkte hij tot zijne bevreem ding, dat één dobber ongeveer twintig pas van zijn plaats, naast een anderen dobber lag. Met de meeste bedaardheid haalde hij nu de beide dobbers naar boven en tot z(jn groote verbazing zag hij dat één en de zelfde snoek aan boide dobbers vast zat. De snoek, na het aas met den haak eerst van den eersten dobber ingeslokt te hebben, moet toen met dien dobber naar den anderen dob ber gezwommen zijn, waarvan hij ook het aas met den haak heeft ingeslokt. Beide hakenjzaten nog al ver in 't lichaam. Een visscher, die ruim 60 jaar zijn bedrijt uit oefent, verklaarde zoo iets nooit ondervonden of gehoord te hebben. Een bloemenmeisje op de Pier te Scheve- ningen heeft een aardig fortuintje gehad. De groot-vizier van Perzië kocht van haar acht bloempjes voor het knoopsgat van Z. H. en van zijn gevolg en gaf haar daarvoor een bankje van vijf-en-twintig. Het meisje was in de wolken en stellig de gelukkigste sterve ling op de gansche Pier Vrouwelijke stationschefs Wij waren Tyrol voor, toen 't voor eenige weken „de eerste vrouwelijke stationchef ter wereld" kreeg, 't Dorpje Mastenbroek bjj Zwolle zoo wordt ons bericht bezit er al sinds jaren eene. TEXELSCHE COURANT.

Texelsche Courant | 1902 | | pagina 1