Koninginnefeest. Brandstoffen. FANCY-FAIR. BOËLHUIS. Meubeïhandel Texel. Gemeenteraad te Texel. ADYËRTENTIËNr^ Parkstraat. J, J. KUIJPER. een éénjarige Zwitsersche GEIT, Cocksdorp. J. P. DROS Pz. Pre d i k b e u r ten, Prins Hendrik polder. Puike Grove Engelsche Steenkolen, Te koop DANKBETUIGING. 60 beste jonge Schapen, eenige Lamschapen, 30 voor 't meerendeel jonge tnzd&j. Paarden, 2 drachtige vaarzen, November kalvende. 1 vare koe enz. JJE. WINKLER. P. VOS, Oudesehild. Stoelen, Kasten, Tafels, Spiegels, Schil derijen, Fauteuils, Sportkarren, Kinderwagens enz. BLOEMPOTSTANDAARDS enz. Men schrijft aan „De Standaard"In de vergadering der „Vereeniging voor feeste lijkheden" te Heerenveen is besloten om den verjaardag van H M. de Koningin dit jaar niet te vieren, daar het feest volgens aan schrijving van den Commissaris der Koningin niet op 31 Aug. maar op 1 Sept. zal gehouden worden, waardoor het, verbeelden ze zich, „le mérite de l'apropos" zou missen. Geen onkosten meer Door 132 kleine laudgebruikers te Berli- kura (Friesland) is aan landeigenaren en notarissen modegodeeld dat zij zich bi] ge zegeld conti act, op straffe van boete, hebben verbonden, om noch publiek, noch bij gesloten briefjes, land te huren anders dan op voor waarde „vrij van onkosten voor den huurder noch borg of medehuurder te zullen zijn voor iemand, die dat contract niet heeft geteekend. Tegen brandwonden Er bestaan tal van middelen tegen brand wonden, doch een van de eenvoudigste is zeker het volgendeeen zwakke oplossing van keukenzout in water, dus „slappe pekel". Gebrande vingers, h -nden voeten doopt men geheel in de oplossing, terwijl bij wonden in 't aangezicht of op andere lichaamsdeelen pekelomslagen worden gebezigd. (R. N.) Ten bewijze hoe de Boeren denken over de National Scouts, wordt aan „Hbld." het volgende gedicht toegezonden, vervaardigd door een Vrijstater Verrader, munster, vloek der aarde, Veracht'lijk schepsel der Natuur, God's wraak, die U tot heden spaarde, Verdelge U eens in 't helsche vuur. Geen bliksemvuur kan sneller treffen, Geen donder meer verderflijk zijn, Maar neen, Hij doet U slechts beseffen Hoe verachtelijk Uw daden zijn. Dan zal Uw ziel zich krimpend wringen, Gevoelen wat haar waarde is En in de felste folteringen Begrijpen wat de Godheid is. De jongste dag die ooit zal dagen Leest nog op Uw aak'lig graf: „Hier ligt de vloek van vriend en magen", „Die 't Vaderland den Doodsteek gaf'! Bij 't zesde regiment infanterie heeft zich het zeldzaam en tevens typisch geval voorgedaan, dat een sergeant-titulair, aan de beurt om sergeant-effectief te worden, een verzo'-k gericht heeft aan den regiments commandant, om niet voor deze aanstelling in aanmerking te behoeven te komen. De kolonel, die in den geregelden gang van dienst geen afwijkingen wilde brengen heeft 't verzoek niet toegestaan. Bedoelde sergeant is dus toch effectief. (Nbr.) Te Heerenveen kon men woensdagmorgen aan het station weer iets fraais zien omtrent de regeling van onzen spoorwegdienst. Dooi de tentoonstelling te Leeuwarden is het tege: - woordig op de spooi lijnen druk en is dus meer materieel noodig. Woensdagmorgen kwamen ook de school kinderen uit Lippenhuizen, om naar Leeuw arden te trekken. Vooraf was het spoorweg personeel verwittigd, dat deze kinderschare zou komeDtoch was er geen materieel genoeg De kinderen moesten de reis in bagage wagens aanvaarden, onder protest der onder wijzers en het „bè, Lè" der jeugd, die het geval nog al vroolijk opnam. Menig hunner voor het eerst per spoor reizende, moet toch wel een vreemden indruk gekregen hebben van het „comfoit" onzer spoorwegwagens 1 Door den officier vanjustitie te Amsterdam is aan alle commissarissen van politie streng toezicht gelast op die winkels in hunne sectiën, waar prentbriefkaarten voor de ramen hangen, Onzedelijke kaarten (van eonige wordt een bepaalde beschrijving gegeven) moeten onmid- delijk worden verwijderd en bij voortdurend uitstallen worden in beslag genomen. De buren hadden zich zoo goed gehouden het huisje zag er zoo vriendelijk uit, met groen en bloemen gesmukt. Geen wonder, allen hadden geholpen. Van Bers, een schil der in de marktstraat te 's-Hertogenbosch, zou zijn gouden bruiloft vieren Woensdag laat in den avond werd de laatste hand aan de versiering gelegd, Donderdag was het de dag. Maar 't is Donderdag geen feest geweest bij Van Bers, want waar de bruid dood is, kan do bruiloft niet gehouden worden en de vrouw van Van Bers stierf onverwacht in den vroegen morgen van den dag voor 't feest bestemd. Te Maastricht vervoegde zich een dezer dagen op het politie bureau een Zwitser, hoog bejaard, die mededeelde, dat hij in 1861 uit zjjn garnizoensplaats Middelburg was gedeser teerd. De man hoopte daarvoor nu gevangen te worden om zoo een onbezorgden ouden dag te hebben. Doch de politie transporteerde hem, als zijnde zonder geld of middelen van van bestaan, over de grenzen. Dinsdag 2 September, voormiddags 9 uur. Voorz. de heer C. Keijser Pz., loeo-burgem. Tegenwoordig de heeren F. Keijser, Koning, Bakker, Mets, Lap, Roeper, Zijm en Dikkers. Afwezig met kennisgeving de hoeren Dros en Keesom. Secretaris de heer G. A. Hajcnius. Na opening der vergadering worden de notulen dor vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. Daarna doet de Voorz. mededeeling dat is ingekomen: een schrijven van A. Burger, behelzende dank betuiging aan den Raad, voor de intrekking raadsbesluit, waarbij hem en zijne eehtgenoote ontslag werd verleend als vader en moeder in 't gesticht van weldadigheid; een schrijven van D. de Leeuw, behelzende het bericht, dat de concessie tram op de gestelde voorwaarden wordt aanvaard; een schrijven van A. Dros Albzn., behelzende het bericht, dat hij do benoeming tot regent Algem. Weeshuis aanneemt. Bovengenoemde ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Verkiezing van een Wethouder vacature aftre ding van den heer F. Keijser. Met 8 stemmen en 1 stem in blanco, werd de heer F. Keijser herkozen. De Voorz. neemt hierop het woord om den heer Keijser geluk te wenschen met deze her benoeming, welke een bewijs is, dat men het werk van den heer K. op Imogen prijs stelt. Ruim 20 jaren, zegt spr. wijdde de heer K. reeds zijne krachten aan de belangen der ge meente en steeds stond bij ZEd. het belang dei- gemeente op den voorgrond, zonder aanziens des persoons werd door hem gehandeld. Naar spr. hoopt, zal de heer K. niet noodig hebben zijn beslissing 24 uur in beraad te houden, zoo als de wet hem veroorlooft, doch reeds dadelijk zijn besluit kunnen mededcclen. De heer F. Keijser zegt daarop geen bezwaar te hebben de benueming aan te nomen en zegt den leden van den Raad dank voor het in hem opnieuw gesteld vertrouwen. De Voorz. spreekt daarop den wensch uit, dat de heer K. en ook hem zelf als mede- wethouder nog lang gezondheid en kracht zal worden geschonken om samen te werken in het belang der gemeente. De agenda thans afgehandeld zijnde, doet de Voorz. de gewone rondvraag. Do heer Mc-ts herinnert aan het pas plaats gehad hebbend sterfgeval, waarbij aan de ge meente weder een flink burger werd ontrukt, en stelt voor namens den Raad aan de familie Noordijk een adres van rouwbeklag in te zenden. Met algemeene stemmen wordt hiertoe besloten. Niemand meer het woord verlangende brengt de Voorz. in herinnering de gewichtige dag voor ons geheel volk van Zondag jl. toen n. M. onze geëerbiedigdo Koningin verjaarde cn waarbij ZEd. tevens herinnert aan Hare ziekte waarvan Zij gelukkig weder is hersteld. Spr. wenscht II. M. de Koningin, Haar Gemaal en Haar doorluchtige Moeder geluk cn eindigt met de woorden: „Zij leve lang!" Hierna sluit de Voorz. de vergadering. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Texel en de, daar onder ressorteerende, hulpkantoren, werd ge durende de maand Auguslus 19 2 Ingelegd f 18295,06s Terugbetaald - 3459,66 Het laatste, door dat kantoor uitgegeven, boekje draagt het nummer 2456. Zondag 7 September. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur Ds. Schroder. Koog. Voorm. 10 uur Ds. Smits. Den Hoorn. Voorm. 10 uur ds. Leff'ef. Oudesehild. 's Avonds 6 uur ds. Smits. Oosterend. Voorm. half 10 de Ilr. Van Zweden Cocksdorp. Voorm. half 10 den Hr. Barends. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Voorm. half 10 ds. Rooseboom. Nam. 3 uur ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal. Voorm. 10 uur ds. Kuperus. Den Hoom. Nam. 2 uur Ds. Heep. Heden overleed tot onze diepe droef heid onze geliefde echtgenoot en vader JOÜANNES PIETER NOORDIJK, in den ouderdom van 52 jaar. Wed. J. P. NOORDIJK—Dros en kinderen. Texel2 Sept. 1902. De ondergeteekenden betuigen hunnen harte lijken dank voor de vele bewijzen van deel neming bij de ziekte, het overlijden en de begrafenis van hunne geliefde moeder onder vonden. In het bijzonder hunnen hartelijken dank aan den WelEd. Heer Dr. van der Vegt, die zoo welwillend en liefdevol onze moeder be handelde aan den WelEd. Heer B. van Zweden voor de gevoelvolle en troostrijke woorden bij de groeve gesproken; aan de buren voor den verleenden bijstand en aan H.H. dragers en kleedoplegsters voor de laatste eer de overledene bewezen. TJit aller naam De familie WITVLIET. Mijn innigen en hartelijken dank aan Dr. A. Wagejiaker, die naast Hooger Macht, door groote toewijding en zorgvolle behandeling, er in mocht slagen mij van een hoogst ernstige ongesteldheid te herstellen. Dat het genoemden heer en zijn gezin in alles bestendig moge welgaan, is de oprechte wensch van ZEeVs dw. dnr. J. ZWANENBURG. De COMMISSIE van de FANCY-FAIR ver zoekt de rekeningen in te zenden voor Zondag a. s. bij den heer J. DEKKER Jz. Apotheker, Den Burg. De COMMISSIE van bovengenoemd feest aan den Burgverzoekt de REKENINGEN in te zenden vóór Zaterdag a. s. bij den penning meester R. "VISSER, weesvader. Het Bestuur. Op Woensdag 10 September a. s. des voor middags elf uur zullen op JOHANNESHOE VE in genoemden polder worden aangeboden: waaronder eenige zeer goede rijtuigpaarden. Men kan inbrengen en toch uit de hand verkoopen op het terrein. Deze verkooping wordt geannonceerd in ver schillende bladen buiten Texel. 5% ONKOSTEN. Betaling 15 Juni 1903. vau boord afgehaald haven Oudesehild h fl, per Heet. Contant 5korting. Lossing Sept. en Oct. e.k. Bestellingen ingewacht voor 15 Sept. e.k. bjj Prima RUHRIiOLEN, billijke prijzen. RUIME KEUZE IN: Met aanbeveling, tegen liet lammen. Adres te bevragen bureau van dit blad. Laatst dezer maand in lossing: Eerste soort Rukr-kackelkolen f 1,15 per H.L Belgische Anthracietkolen - 2,10 Cokes0,75 Rrninkool-Briquetten merk B met driehoek f 4,75 per duizend. Prima Amerik. Petroleum f 10,25 p. 100 kilo. ALLES CONTANT. Bestellingen worden aan huis ingewaoht.

Texelsche Courant | 1902 | | pagina 3