I UITSLAG Gratis "Verloting'. Prijsopgaaf gevraagd Claudius Henricus de Boer, Marktberichten. Advertentiën advertentiën] C. DE WIJN, le kwaliteit Paardenvleesch, Predikbeurten, VERDEELING der 5-cents Vereeniging publiek verkoopen: SLOOPHOUT, publiek verkoopen: 1°. De Hoeve, Tuin en Erf, Denkelijk 29 en 30 Sept. in lossing prinja grove Eng. Steenkolen, Verkrijgbaar pakhuis Burg prima Rhurkolen, Een te Petersburg ingesteld onderzoek moet, naar de „Ind. Beige" wil weten, aan het licht hebben gebracht, dat de meeste dreigbrieven, welke de Keizer ontvangt, wor den geschreven en gezonden door poli tiemannen, die gesteld zijn op het handha ven van een sterke geheime politie. Ook de revolutionaire bond zou haar ontstaan te danken hebben aan het initiatief der politie en agenten van de geheime politie moeten zelfs aanslagen hebben uitgevoerd. Om zijn begrafenis op te vroolijken Een oud ambtenaar te Saint-Mandé, wiens stoffelijk overschot men dezer dagen ter aarde besteld heeft, heeft zijn gi'heele vermogen vermaakt aan één zijner vrienden, met de bepaling, dat deze op de dag der begrafenis een lunch moest aanbieden aan allen, die in den stoet achter zijn lijk ginuen. De hoeveelheid drank die iedere rouwdra ger mocht verzwelgen, was in het testament aingegoven. De bepalingen van het testament werden nauwkeurig uitgevoerd. Eenige genoodigden, die niet wilden drin ken, kregen van den erfgenaam in geld be taald de waarde van wat zij hadden kunnen drinken. In het zuidwesten van Frankrijk, in het kanton Vinat, is een hagelslag neerge komen die alles heelt verwoest. De boomen zijn kaal geslagen, vogels liggen dood ter aarde, de velden zien er uit alsoi er een leger over heen getrokken is. Men heett steenen opgeraapt die 240 gr. wegen en die de groote van een flinken aardappel hebben. Te Vinay is de glazen dakbedekking van een deel der zijdeweverij verbrijzeldde zijde op de weefstoelen werd verscheurd. De verwoesting strekt zich uit over meer dan tien gemeenten. De schade is niet op geven. De afbeelding van een Japansch pant serschip uit het jaar 1600 is in oude Ooster.- sche handschriften ondekt door een Engelsch majoor Fieldt Het vaartuig had de gedaante van een schildpad en werd door twee dozijn mannen geroeid. Te Maria Rabna, een druk bezochte bedevaartsplaats in Hongarije, hebben Zigeu ners een afschuwelijken aanslag gepleegd op een tweehonderdtal pelgrims. Deze hadden, daar alle hotels vol waren, nachtverblijf ge zocht in een schuur. Daar werden zij in den slaap overvallen door de Zigeuners, die hen eerst beroofden en vervolgens het stroo in brand staken, waarop hun slachtoffers lagen te rusten. Te midden van een geweldigen paniek drong alles naar den uitgang. Verscheidene bedevaartgangers zijn dood gedrukt of onder den voet getraptvele anderen zijn gewond, deels door het gedrang, deels door het vuur. Uit het stroomgebied van de Taag wor den ernstige overstroomingen gemeld. Albala is overstroomd. Veel inwoners moesten zich op de daken der huizen redden. Te Szoedon en Guadalazara staat het water 4 meters hoog. De Taag is ook te Aranjuez buiten hare oevers getreden, den oogst meesleepende. De rivier Maron heeft den spoorweg te Soria over eene uitgestrektheid van 300 M. vernield. Aan den bekenden uitvinder der gas- gloeilichtkousjes Auer moet 't gelukt zijn een metalen gloeidraad voor electrische lampen te vinden, die groote voordeelen biedt boven de tot dusver gebruikte kooldraden. De nieuwe draad bestaat uit osmium, het moeilijkst smeltbare metaal. De zeer harde en veel meer weerstandvermogen bezittende osmiumdraad heeft een langeren levensduur dan de kooldraad; na 1500 uur brandens had hij nog 7/s van zijn oorspronkelijke lichtkracht. Daarbjj gebruikt een osmiumlamp veel minder stroom, pl.m. 80 pCt. minder dan een kool- draadlamp. Behalve de besparing aan geld, vloeit daar het voordeel uit voort, dat waar de stroom door accumulatoren wordt geleverd, deze veel geringer gewicht kunnen hebben. Dit is van het grootste belang voor de verlich- ring van spoorwagens waar het zware gewicht der accumulatoren tot nog toe een ernstig be letsel vormde voor toepassing op groote schaal. Amsterdam 15 Sept. Aangevoerd 271 Run deren, le kwal. 72 ft 74 ot., 2do kwal. 68 ct. 8de kwal. 64 ct. per KG. 210 Melk- en Kalf- kooien t 130 ft f 255; 2 Graskalveren f a f -j 52 nuohtere Kalveren f 10,ft f 14, 18 Sohapen f 18 ft f 25,14 Lammeren f af 0, 562 vette Varkens 47 4 50 ot. Pnrmerend, 16 Sept. Aangevoerd 196 vette Kalveren 65 ft 85 ct. per KG.170 nucht. Kalveren f 10 ft f 23 183 vette Varkens 46 a 51 ct. per KG.104 magere Varkens f 15 k 25; 304 Biggen; 1 7 a ill.3310 Schapenen 600 Lammeren784 Runderen en 41 Stieren Kip-Eieren f 3.50 k f 4.25 per 100. Vette Koeien, 490 stuks, lager in p. h. stug. Melkkoeien, prijsh., handel stug. Gelde Koeien, lager prijs h. stug. Vette Kalveren, prijsh. handel vlug. Nuchtere Kalveren hooger prijs h. vlug. Vette Schapen, prijsh. handel inatig. Lammeren prijsh. handel matig. Vette Varkens, prijsh. handel vlug. Magere Varkens prijsh. handel matig. Biggen handel matig. Londen, 15 Sept. Ter markt zijn aangevoerd 1600 runderen, 7000 Schapen en Lammeren, 10 Kalveren en Varkens. Men noteert Run deren, f 0.42 a f' 0.76; Schapen en xiammeren I 0.55 a f 0.85; Kalveren f0.aO,en Varkens f 0.— a fO.— I LIJST van de brieven en brief kaarten,-aan het postkantoor Texel en de daaronder behoo- rende hulpkantoren ter post bezorgd, welke wegens onbekendheid van de geadresseerden niet zijn kunnen worden uitgereikt, lo helft der maand September 1902. Jacob D. de Vries Wierum (Friesland). Zondag 21 September. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur Ds. Schroder. Waal. Voorm. 10 uur Ds. Smits. Den Hoorn. Voorm. 10 uur ds. Leffef. Oudeschild. 's Avonds 7 uur ds. Schroder. Oosteretid. Voorm. half 10 de Hr. Van Zweden. Cocks dorp. Voorm. half 10 den Hr. Barends. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Voorm. half 10 ds. Rooseboom. Nam. 3 uur ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur ds. Kuperus. ■Den Hoorn. Nam. 2 uur Ds. Heep. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelscke Cou rant in eens opgegeven, worden slechts DRIE- maal in rekening gebracht. lö Bij leven en welzijn hopen onze 'geliefde Ouders, DIRK DAALDER en A N T J E SCHAGEN, op Zaterdag den 27 September, hun 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Uit naam hunner liefhebbende kinderen, Jan Daalder. Grietje DaalderKeijzer. Willem Daalder. Pieter Daalder. Fedde Daalder. Fetje Daalder. Huronstr. 314, Paterson N. J. Noord-Amerika. De Heer en Mevrouw ROESSINGHBal four van Burleigh geven kennis van de geboorte eener dochter. Texel15 September 1902. Voor de vele bewijzen van deelneming, ont vangen tijdens de ziekte en bij het overlijden van onzen geliefden echtgenoot en vader betui gen wij hiermede onzen oprechten dank. Wed. J. P. NOORDIJK—Dros en kinderen. Texel 17 Sept. 1902. Aan allen, die ons hunne deelneming betoon den bij het overlijden van onzen beminden schoonzoon en zwager J. P. Noordijk betuigen wij onzen hartel^jken dank. De familie DROS. Texel 17 Sept. 1902. De ondergeteekende bericht, dat de VRIJDAG aanstaande zal plaats hekben, en maakt degenen die in gebreke met betalen zijn gebleven, attent, voor dien tjjd hun yer- sohuldigd bedrag te voldoen, anders zullen ze geroieerd worden. Voor deze verdeeling zijn nog eenige nummers bij hem verkrijgbaar. KORS SARIN. voor het vervoeren van Haven Oudeschild naar Den Burgop aan te wijzen plaatsen, van: 645 M'. rioolbuis, 33000 Waalsteen, 60H.L. kalk. Portland per 1000 K.G. en het leveren van ±130 M3, zand. Voorwaarden liggen ter leziDg te Den Burg in Hotel „Texel", te Oudeschild in het Café van Dogger, aan de Haven. Briefjes worden ingewacht tot Zaterdag 27 September, 12 uur, in Bétel -Texel" en bij ondergeteekende,waar verdere inlichtingen te bekomen zijn. A. KRIJVEN, aannemer Polderweg 13, HELDER. Deurwaarder te Texel, zal, op Donderdag 25 September 1902, 's morgens 10 uur op het Haventerrein te OUDESCHILD OP TEXEL, Eene aanzienlijke partij UITMUNTEND afkomstig van de Rijnaak „Kent U Zelve", bestaande in Eiken Leggers, 6 bij 6, lang 18 voet; Eiken Palen, 4 bij 6, lang 5 tot 15 voet Eiken Vlakplanken, 2 bij 20, lang 15 tot 25 voet Dennen Planken, 1 bij 20, lang 15 tot 25 voet Droog eiken Brandhout en hetgeen meer ten verkoop zal worden aangeboden. Notaris te Texel, zal op WOENSDAG 8 OCTOBER 1902, des avonds 71/, uur, in het Hotel de Zwaan, te den Burg op Texel genaamd: „Rozenburg," met huiskoog, middelstuk en koeienweid, gelegen te Texel, kad. Sectie E nos. 1217. 1218, 1219, 43 en 47, te zamen groot 2.27.55 H.A. 2°. Een perceel land, genaamd: Boschjesland, gelegen alsvoren, kad. Sectie E nos. 41, 42 en 45, te zamen groot 1.03.18 H.A. 3°. Een perceel land met schuur, genaamd: Boetstuk, gelegen alsvoren, kad. Sectie E nos. 48 en 49, groot 1.83.14 H.A. Voor koopers is geld beschikbaar op hypotheek. Breeder bij billetten. No. 76 Doos Postpapier en Enveioppes. 201 Prenteboek (Transvaalsche Boertjes. 208 Doos Correspondentiekaarten en Envél: 212 Postpapier en Envei. 218 Correspondentiekaarten efl En vel. 255 Pen- en Potloodhouder. 280 Gladde bouten Penhouder. 283 Prenteboek (Poppen A. B, C.)- 293. Beencn Penhouder. 294 Spel Noderl. Speelkaarten. 306 Doos Correspondentiekaarten en Eovel. 329 Stereoscoop. 330 Prenteboek (Poppenvilla). 392 Vloeiboek. 396 Prenteboek (Vrouw Dribbel). 401 Glazen Penhouder. 416 Spel Nederl. Speelkaarten. 435 QlazeD Penhouder. 441 Vloeiboek. Aan de trekkiDg namen deel 300 nummers, namelijk No. 71 tot 100 en 201 tot 470. W. J. LANGEVELD Pz. VERKRIJGBAAR: 't welk steeds voor en na 't slachten door een Rijks-veearts gekeurd wordt. Ook stnkjesfijn Rookvleesch, Boterhammenworst, en fijne Metworst, f 0.30 per 5 ons. Aanbevelend, G. KOOMEN Pz. Breewatei'straat 2, HELDER. vanboord f 1.— per H.L. k contant. 'bij afname van 5 H-L. f 1.15 per H.L. r>. J. BRUIN.

Texelsche Courant | 1902 | | pagina 3