LOTEN EGMOND. J. BLITZ, „de Nederlanden", Brandstoffen. Leverworst. Rookworst. MEUBELHANDEL Groote Houtverkooping. C. DE WIJU, Hoofdprijs f 3000. Trekking 30 Sept. a. s. WEILAND. Hotel Café Paarden- en Veeverzekering-Mij. ÈfffjÊrr Linnen en Peoantkaslen, Stoelen, in „De Beurs." Feuilleton. Om millioenen. BP» De Loten Egmond trekken reeds a.s. Dinsdag 30 September. Mient 21, ALKMAAR. E. VLESSIKG. Eene aanzienlijke partij SLOOPHOUT, Restauratie gedurende den geheelen dag. F. W. REIJMER, P. SCHAGEN Jz., Den Helder. ZWOLLE. Zie verder tarieven. Agenten gevraagd. LINTHOUT, Directeur. een- en tweemans Ledikanten, groote sorteering Spiegels en Schilderijen, eenige Cylinder-mangels, waaronder er worden opgeruimd voor f 18, Verder: alle soorten Bersteiwerk en Straat bezems, enz. enz. Publiek verkoopen: X X X X Waarom zijn deze Loten zoo populair? XXX Omdat do Hoofdprijs is aangekocht X de Prijzen zijn aangekocht X X het verblijf to Egmond aan Zee Cadeau is gegeven X X Zoo'n CO ets. Lot, dat geeft U een Luxe-Automobiel of f 3000. en ruim 500 l'rjjzen, w. o. Landbouwgereedschappen, Tuigen, Rijwielen, Meubelen, cdz. 1 Lot CO etfranco 05, II Loten fC, franco f 0,10, alom verkrijgbaar, zoomede tegen postwissel lij onzen en het Comité tot Bevordering van Nederl. Nijverheid waakt voor uwe belangen! -)1|- Secretaris A. KELIXER, te Amsterdam De Trekking - onherroepelijk vastgesteld - gaat door. HET COMITÉ. 1 Lot CO et. fr. 65 et. 11 Loten f 6,—fr fC.10. A. NIEUWEN!HUIZEN, Nieuwstr. BURG. J. P. DALMEIJER, Gravenstr. Te huur tot 1 MAAET a.s. ongeveer 10 Hectaren weiland in Eijerlaxd afkomstig van .Bertha's Hoeve." Te bevragen bij den administrateur H. FLEAS, te Texel. Nieuu-endjjkAMSTERDAM bericht het geachte publiek van Texel, dat hij op Donderdag 18 Sept. van 2 tot 7 uur en Vrijdag 19 Sept. van 9 tot 1 uur, in 't hotel ,DE LINDEBOOM" te consultceren zal zfn voor het plaatsen van KUNSTTANDEN enz. _A.lles pijnloos. Gedurende de a. s. landbouwfecsten gelegen heid tot logeeren. ECHT DORTMUNDER BIER. Aanbevelend, voorheeü .Café Central", Dex Helder. Prima RUHR-KACIIELKOLEN il,00p.H.L. BELGISCHE ANTHRACITf 1,80 GASCOKES f0,50 Alles franco boot of schuit. Zakken worden in bruikleen meegegeven, doch zoo spoedig mogelijk terug verwacht. Aanbevelend, Verzekertlo. tegen sterven, noodzakelijk af maken en ongeschiktheid, tot een premie o. a. voor jonge paarden van 3% met 90% schade vergoeding 2o. tegen brand- en bliksemschade der ge- heele levende have als afzonderlijke afdeeling k f 1.50 per f 1000.met 1007. uitkeering. WAALDERSTRAAT B. 174 bericht de ontvangst van een partij Meubelen, bestaande in: in alle soorten en modellen, tot SPOTPRIJZEN, PORTRETLIJSEN in alle afmetingen, voor groepen en busten, belachelijk lage prijzen Minzaam aanbevelend UEd. Dw. Dn. Deurwaarder te Texel, zal, op Zaterdag 20 September 1902, 's morgeus 10'/i uur, aan den grintweg nabij het Nieuwe Schild op Texel afkomstig van een tjalkscbip, bestaande in Amerikaansehe dekplanken, lang 40 voet, Vlakplauken, lang 40 voet, Huidplanken, lang 30 tot 40 voet, Eiken leggers, lang 14 tot 16 voet, 1 Mast, Tang 60 voet, een partij brandhout, en hetgeen verder gepresenteerd zal worden. 32. Hoofdstuk VI. (Hoe de sloep den vasten wal bereikte, zoo mede de gebeurtenissen, die er op volgden, hebben we reeds verhaald). Toen ik den Franschen groud onder mijn voeten had, gevoelde ik me als iemand, die verdwaald was maar dat kon me weinig bchelon want het bewustzijn dor vrijheid woog hoven al het andere Ik wist althans dat ik in Frank rijk was, en toen ik een steil pad beklommen had, kwam ik op een landweg, die wit en stoffig in de duisternis me voor de oogen schemerde. Een oogenblik bleef ik staan en overlegde welke richtiDg ik zou inslaan, naar het oosten oi naar het westen, wantik diende zoodra moge lijk, hetzij te voet of met een huurrijtuig, eene stad te bereiken, die aan een spoorwegnet was gelegen. Toen ik aan den eersten mijlpaal was gekomen, las ik met behulp van een branden den lucifer wat orop stond. In de richting, welke ik had ingeslagen, lag Lamballc, op een afstand van vijftien kilometer, en achter me leidde de straatweg naar Brest, dat honderd- zestig kilometer van het punt verwijderd was waar ik stond. Niet naar Brest, maar naar Lamballe moest ik gaan, en binnen enkele uren had ik de acht mijlen afgelegd, zoodat ik de plaats zelfs vóór elf uur des avonds bereikte. Uier heerschte nog wat bedrijvigheid in de nauwe straten, vóór de koffiehuizen zaten menschen. ik nam ook aan een klein tafeltje plaats, bestelde een glas bier en vroeg naar een spcorweggids. Men bracht me het gevraagde, en lang duurde het niet, of ik wist wat me te doen stond, om de meest practische route naar Southampton te kiezen. Een geluk bij alle rampen was het, dat ik ruimschoots van geld was voorzien dat heeft me mijn reisroute zeer vergemakkelijkt. Ik kwam tot de ontdekking, dat om half zeven een trein vertrok naar Parijsdit was wel de langste, maar toch de snelste route naar Southampton. Ik kon van Frankrijks hoofdstad met den na middag sneltrein naar Hftvre komen en van daar bij het aanbreken van den dag te Sout hampton zijn. Ik had zoodoendo mg een paar uren te Parijs ter mijner beschikking, die ik kon benutten met eenige noodzakelijke inkoopen te doen en eene verandering in mijn uiterlijk aan te brengen, waardoor ik onkenbaar zou zijn. Want ik was voornemens, het traject naar New- York te ondernemen, onder een aangenomen naam en als passagier Tweede Klasse, waardoor ik alle aandacht hoopte af te leiden van mijn thans gewichtig persoon. Hoofdstuk YH. Ontmoetingen. Alles gebeurde zooals ik had overlegd, met uitzondering alleen, dat ik te Southampton, bij het inschepen, tot mijn uiterste verbazing, op vrienden stiet, de liefsten en besten, die ik ter wereld bezat. Het nooit te misleiden instinct van oen dezer verloochende zioh ook ditmaal niet. Ik trof namelijk, buiten mijn verloofde, ook mijn onbetaalbaren hond. De eerste, dat voelde ik aan mijn hart, was in mijn belang op reis, en het innig zielsverlangen, om met haar te kunne spreken, verteerde me om zoo te zeggen, maar ik waagde het niet rnjj te vroegtijdig bekend te maken. Leo, mijn ver standige hond, had me eohter bijna verraden, want hij herkende me, in weerwil mijner vor- momming, en liet zioh niet afsohepen. Eerst toen ik er voor gezorgd had, dat hij in het .Vooruit" van de boot, waar ook mijn kooi was een goed onderkomen had gekregen, ging hij rustig liggen. Om met Jenny te spreken had ik geen ge legenheid, en ook het hoofddoel mijner reis kon ik eerst bereiken, toen deze reeds voor de helft was afgelegd. Tusschen de reizigers namelijk Eerste en Tweede klasse, op een stoomer, gaapt een niet te overbruggen kloof. De ruimte waarin ik mij mocht bewegen, was scherp afge bakend, Ik mocht me nooit in de nabijheid vertoonen van het hoog verdek, noch van den ï'ooksalon, of wel in de groote restauratiezaal al slenterde ik ook voortdurend in de buurt ervan vond, waardoor ik ten slotte den argwaan verwekte van de scheepsofficieren en opzichters en menige brutale terechtwijzing moest slikken. Den tweeden dag van de reis bemerkte ik weer, dat ik, overal waar ik heenging, werd gadegeslagen, want de laatste gebeurteuisson hadden mijn voelhorens verbazend gevoelig go- maakt voor alles wat spionneering betrof. Het was nu ermee gedaan, om die dingen lucht hartig op te nemen, en wel in die mate, dat ik eons onverwacht me omkeerde naar myn ver volger, een reiziger Eerste Klasse, die op het voordek hoegenaamd niets had uit te staan en van hem een verklaring eischte van zijn gedrag. ,Ik ben uw vriend, kapitein Morks," zei hij fluisterend, terwijl hij me terzijde nam. .Mijn naam is Rossiter, ik vertegenwoordig Saraband en Setier, die verhinderd is geworden, ons op dit traject te vergezellen. Hij heeft de .Fleur de Lis" vervolgd, om u daaruit te bevrijden. Maar voor den duivel, hoe komt u hier aan boord Zoodra ik overtuigd was, dat hij het eerlijk met me voorhad en dat bewees hij door zijn wetenschap van sommige bijzonderheden mijner lutgevallonverhaalde ik hem mijn wedervaren. .Miss Smith zal zich zeer verheugen, dat kunt u begrijpnn. Nu weet zij nog niets, hoe wel ik u dadelijk door het doen van uwen hond heb herkend. Bovendien heb ik ook een photo- gram van u in mijn bezit. Setier is groot in zijn vak en laat zich niet spoedig knollen voor citroenen verkoopen. Ik heb tot nu toe geen gelegenheid gohad, met Miss Smith te spreken want ze is nog niet aan dok gekomen." .Mijn aanwezigheid moet haar terstond wor den meegedeeld, daar ik haar zelf graag wil spreken. Daarop moet u het aanleggen en wel wat ik u verzoeken mag terstond." .Natuurlijk, kapitein, ik zal bij het eerste gunstige oogenblik, na het invallen der duister nis, eeu samenkomst tusschon u tweeën tot stand te brengen, maar de jonge dame mag niet in al te opclijk verkeer met een passagier Tweede Klasse gezien wordendat zou het gcheelo spel kunnen bederven." .En dat spel is .Kostelijk, kostelijk amusant, mr. Morks, nu u aan boord zijt. We zullen de luidjes stilletjes hun gang laten gaan, en als ze denken hun slag geslagen te hebben met uitnemend succes dan komt u opdagen. De twee dames zullen getuigen, dat u de ware kapitein Morks is. Saraband Zonen hebben alle draden der samen- zweriuh in handen, en we zullen de heele kliek in een gevangenis van de Unie achter slot en grendel zetten, zoodra ons dit geschikt voorkomt. .U zegt Saraband Zonen hebben alle draden in handen. Ik weet van niets, ik zou graag eens opheldering ontvangen wat dat alles te beteeke- nen heelt." .Ik heb van Setier alleen in breede trokken een en ander vernomen. Het komplot is door zekeren Mc. Quahe op het getouw gezet." „O, dien ken ik. Ik heb reden om dit te gelooven .Deze Mc. Quahe was zeer goed mot Mr. Field, den erflater, bekend. Hij was in diens geheimen gedeeltelijk ingewijd, en de eerste die hoorde, dat het groot fortuin u zou ten deel vallen. Daarom ging hij met den Italiaan die in het geheel geen hertog iseen vennoot schap aan, en deze twee brachten een kantoor bediende mee, Simcox genaamd, vroeger geëm- ploieerd hij de notarissen Johnson Craps. Dat is nu de hansworst, die uw persoon hier aan boord voorstolt, maar nu zal alles aan den dag komen, verlaat u in alles maar op de firma Saraband." .Eén zaak echter kan ik aan de heoren Sara band Zonen niet overlaten, en dat zijn de vermiste papieren, waarvan u de geschiedenis voorzeker kent, die moeten bepaald voordat wo to Sandyhook aankomen weer in mijn bezit zijn. Als al hot andere mislukt, moeten we do schurkon aan boord laten arresteeren, maar ik zou dat graag vermijden, want het kon ertoe leiden, dat iets van den inhoud der papieren bekend is en dozo zijn van zeer geheimen, zoor vertrouwelijken aard." .Geloolt u niet. dat de fielt den inhoud reeds lang van buiten kent P" .De inhoud is van zulkon zeldzamon aard, dat geen mensch aan zijn beweringen geloof zou slaan, zelfs onder eede niet. als hjj zjjn onthullingen niet met de bewijsstukken in han den kan bevestigen." wordt vervolgd Gadrukt bjj LANGEVKLD Dl B.OOU, Texat,

Texelsche Courant | 1902 | | pagina 4