LOTEN EGMOND. Brandstoffen. C. DE WIJN, ClaudiusHenricus de Boer, MEUBELHANDEL -Liooeo en Penantkasten, Stoelen, DIENSTBODE P.G., Feuilleton. Om millioeiien. Hoofdpr. f 3000. 500 be langrijke Prijzen wint men aanst. Dinsdag 30 Sept. Hoofdpr. f 3000.—. publiek verkoopen: SLOOPHOUT, publiek verkoopen: J°. De Hoeve, Tuin en Erf, Gevraagd te Haarlem Denkelijk 29 en 30 Sept. in lossing prinja grove Eng. Steenkolen, Verkrijgbaar pakhuis Burg prima Rhurkolen, K VLESSIKG. 1 Lot 60 Ct., fro. 65 Ct. 11 Loten 6, fro. j 610 (trekkingslijst 11 Ct. meer) bij A. KEIJZER, Alb. Cuypstr. A'dam, en alom in Nederland. De trekking onherroepelijk vastgesteld gaat door. 25—30 Sept. TENTOONSTELLING van Prijzen in Hotel „Zomerlust." HET COMITÉ. Ruim 500 prachtige prijzen, gp^* Onherroepelijk trekking a. s. Dinsdag 30 Sept. 1 Lot 60 ct. fr. 65, 11 Loten f 6,—, fr 6.10. A. NlEUWENHl'IZEN, Nieuwstr. J. P. DALMEIJER, Gravenstr. DEIN BURG. Deurwaarder te Texel, zal, op Donderdag: 25 September 1902, 's morgens 10 uur op het Haventerrein te OUDESCHILD OP TEXEL, Eeiie aanzienlijke partij UITMUNTEND aikomstig van de Rijnaak Kent U Zelve bestaande in Eiken Leggers, 6 bij 6, lang 18 voet; Eiken Palen, 4 bij 6, lang 5 tot 15 voet Eiken Vlakplanken, 2 bij 20,lang 15 tot 25 voet Dennen Planken, i bij 20, lang 15 tot 25 voet; Droog eiken Brandhout en hetgeen meer ten verkoop zal worden aangeboden. genaamd: „Rozenburg," met huiskoogmiddelstuk en koeienweidgelegen te Texel, kad. Sectie E nos. 1217, 1218, 1219, 43 en 47, te zamen groot 2.27.55 H.A. 2». Een perceel land, genaamd: Boschjesland, gelegen alsvoren, kad. Sectie E nos. 41, 42 en 45, te zamen groot 1.03.18 H.A. 3'. Een perceel land met schuur, genaamd: Boetstuk, gelegen alsvoren, kad. Sectie E nos. 48 en 49, groot 1.83.14 H.A. Voor koopers is geld beschikbaar op hypotheek. Breeder bij billetten. Prima RUHR-KACHELKOLEN f 1,00 p. n.L. BELGISCHE ANTHRACITf 1,80 GASCOKES f0,50 Alles franco boot of schuit. Zakken worden in bruikleen meegegeven, doch zoo spoedig mogelijk terug verwacht. Aanbevelend, P. SCHAGEN Jr., Den Helder- een- en tweemans Ledikanten, groote sorteering Spiegels en Schilderijen, eenige Cylinder-mangels, waaronder er worden opgeruimd voor f 18, Verder: alle soorten Berstelwerk en Straat bezems, enz. enz. Minzaam aanbevelend UKd. Dw. Dn. E». J. BR.UIÜST. NOG 5 DAGEN S Notaris te Texel, zal op WOENSDAG 8 OCTOBER 1902, des avonds 7'/, uur, in het Hotel de Zwaante den Burg op Texel WAALDERSTRAAT B. 174 bericht de ontvangst van een partij Meubelen, bestaande in in alle soorten en rnodelleD, tot SPOTPRIJZEN, PORTRETLIJSEN in alle afmetingen, voor groepen en busten, belachelijk lage prijzen, met NOV. cene flinke sterke die zelfstandig werken en koken kan. Loon f 100.met verhooging en verval. Br.fr. lett. M. boekh. A. KUYPER, KI. Houtstr. 4, HAARLEM. vanboord f 1.per H.L. h contant. bij afnamo van 5 H.L. f 1.15 per H.L. 34. Hoofdstuk VII. „Ik behoef niet te worden omgekocht, kapitein Morks," antwoordde ze met waardigheid. „U zult mij toch geen geld willen aanbieden Zóó diep ben ik nog niet gezonken, en ik ben bereid, ze u terug te bezorgen. Dat is het geringste, wat ik doen dan. U zult die papieren hebben, ik ga ze halen." „U is een oprechte vrouwen ik gevoel 'de innigste deelneming voor u, zei Jenny, terwijl ze de hertogin met een beweging, alsof zij ze kussen wilde, terughield, maar deze maakte zich los en verwijderde zich aanstonds. „Ja zeker, zij is een goed mensch", herhaalde ik, hot ge voelen van Jenny deelend, maar alleen, om tot de ontdekking te komen, dat deze opmerking haar minder beviel. „Ik begrijp niet waarom zij zich zoo voor je interesseert, ik geloof dat ik een oog in het zeil zal moeten houden". „Maar waarom zou ik een vroolijke plagerfl, plagerij tusschen twee dwaze geliefden, die al heel spoedig door het terugkomen der hertogin een einde nam, door den druk of in geschrift ver eeuwigen „Hierzoo, neem deze stukken, als ze u toe- behooren, waarvoor uw woord mij voldoende is. Ik wist, waar hij ze geborgen had, en ik heb ze weggenomenhoe dat kan u niet schelen." Een enkele blik, onder de electrische lamp, was voldoende, om mij te overtuigen, dat het de vermiste stukken waren. Zij staken nog in do dienst-enveloppe en waren omwikkeld met een breede strook groen papier, waarop gedrukt stond; „Vertrouwelijk streng geheim." „Neem u in acht. ik bezweer het u," ging ze voort, „want het kan best zijn, dat er alarm over geslagen wordt. Als het uitkomt, wie u werkelijk zijt, zal de verdenking op u vallen, en dat zou een nieuwe reden tot vijandigheid jegens u zijn. Berg ze weg en bewaar ze zorg vuldig," „Geef ze mij," kwam Jenny tusschenbeide. „Niemand zal het invallen, om mij in de zaak te betrekken, en ik ben volstrekt niet bang. voor wat de menschen mij kunnen aandoen." „NeeD, aan zoo'n gevaar moet jij je niet bloot stellen, Jenny," was myn antwoord. „Dit is enkel mijn zaak; ter wille van deze papieren ben ik hier gekomen en ik zal ze verdedigen tegen iedereen. In den uitersten nood werp ik ze overboord. Een eigenlijke waarde bezitten ze niet, uitgenomen, als ze in verkeerde handen gerakenwe hebben er bovendien afschriften van laten nemeD." Zoo werd deze zaak tot genoegon van beido partijen, de hertogin, on mijn persoon niet hot minst, in orde gebracht, en wij namen afscheid. Ik was de laatste, die de omheining verliet, nadat ik met mijn liof meisje oen samenkomst op dezelfde plaats en terzelfder tijd, voor den volgenden dag had bepaald. Maar toen ik over het eenzame verdek van de kampanje op do trap afkwam, dio naar dc tweede kajuit leidde, ontmootto ik juist opdat oogenblilt, onder het volle licht van een elec trische lamp, oen stuurman, die me brutaal toe snauwde „Zeg eens, vriend, wat doe jij in dit vaar water Ik weet heel goed, dat. je geen reoht hebt hier rond to zwalken. Ik zal je brengen bij den officier van de wacht, dio moet je spreken 1" „Als die mo hebben moet, dan weet hij waar mo te vinden. In den tweeden salon yan hot Vooruit." „Zoo, zoo, heb-je daar jo nest Dat weten we al, en meer ook nog. dat jo daar niet blijyon zult. Waarom kruis-je nier op het dek van de Eerste Klas Je zult je daarvoor te verant woorden hebben, man 1" „Dat is ook mijn plan, maar alleen bij de bevoegde autoriteit, den commandant van de boot en niemand anders. Maak plaats asje blieft riep ik, want ik was door de onbe schaamde taal van den kerel uiterst geprikkeld. „Heb het hart nietj je met mijn zaken te be moeien. Voor wat ik gedaan heb, kan ik vol doende redenen aanvoeren, en dat zal ik doen ook, maar niet aan jou Kom, ga uit den weg of in een omzien lig je tegen den grond!" Het zou weldra tusschen ons tot handtaste lijkheden zijn gekomen, want de kerel gaf me een brutaal antwoord, als geen barsche stem zich gemengd had in onzen twist, en wel die van den commandant, want de woordenwisseling had juist voor de deur zijner kajuit plaats ge grepen. „Wat is hier te doen, stuurman, heb je ruzie met de passagiers En wie is u, meneer, dat u zoo'n grooten mond hebt P" „Dat is er een van bet „Vooruit," antwoordde de zeerob, „een, die altijd over de waterlijn komt, en ik heb orders van den officier van de wacht, om hem in het oog te houden." „Hoe heet je, man „Op do lijst sta ik onder den naam van Hard- castle, maar „O, zoo, een valsche naam, dat ziet er al dadelijk verdacht uit. Maar we hebben nu geen tijd om praatjes te maken, ik zal jo morgon wel vin Jen, in do tweede kajuit. Breng hem daarheen, stuurman, en zeg den opziohter, dat hij een oogje op hem houdt, ver kan hij natuurlijk niet wegloopen." „Tot orders, heer commandant. Voorwaarts, marschzul-je of moet ik je beenen laten maken „Hou je gemak, maat, want ik trek geen woord in, van wat ik zooeven gezegd heb Zoetjes aan, dan breekt het lijntje niet, er zijn landrotten, die een pikbroek kunnen wasschen als je dat maar begrijpen wilt!" De stuurman ergerde zich buiten twijfel, dat de „ouwe" niet resoluter zijn partij had opge nomen. Ik begon echter te begrijpen, dat het voor het oogenblik raadzamer was, me bedaard te houden, want er stond oen heele ontknooping to wachten van het drama, waarbij de comman dant evenzeer op zijn neus zou kijken, als de anderen, die betrokken waren bij het komplot. Ik ging daarom maar rechtstreeks naar mijn kooi en kroop onder de wol. Ik deeldo mijn hut, met twee andere zoogenaamde zeebonken die iedere maand ééns den overtocht maakten, en deze reeds geruimen tijd lagen te ronken in diepen slaap. Vóór ik het licht afdraaide, blader de ik nog even in de strategische stukken en vond, tot mijn grooto vreugde, dat ze voltallig en ongedeerd waren. Hierop legde ik het kostbare pakket onder mijn hoofdkussen en sluimerde in, met het zalig bewustzijn, dat een nuttige dag achter miju i rug was. Hoofdstuk VHI. Harer Majesteits Admiraalschip „Victrix." De nacht brengt raad, Toen ik des anderen daags ontwaakte, was het besluit bij mij opge komen, den commandant in het vertrouwen te nemen, zoodra ik maar een gelegenheid trof, dezen zeerob alleen te kunnen spreken. Hij was een Engelschman en voer onder Engelaohe vlag, al droeg ook zijn steamer een Amerikaan- sohen naam. Op zijn dek waren we op Engelsoh grondgebied, en ik meende, op zjjn besoherming te kunnen rekenen. Maar ik nam al te veel aan als iets, dat van zelf sprak, wat ik dan ook weldra zou gewaar wordon. De eenvoudigste waarheid breekt niet altijd baan, wanneer een naar don schijn goed gegronde leugen tegen haar optreedt. „Het spreekwoord: „Al is de leugen nog zoo snol, de waarhoid achterhaalt haar wol is dus niet altijd onmiddelijk van kracht. En zoo was het ook hier. Lang behoefde ik op een samensproken met kapitein Sherborne niet to waohten. In plaats van naar de Tweedo Klasse salon te komen, hot hij mij bij zioh ontbieden, en ik werd in zijn tegenwoordigheid gebracht, als een mis dadiger, tusschen een opzichter aan den eenen en den stuurman, mijn vriend van den vorigen avond, aan den anderen kant. De bewuste stratogische stukken droeg ik in mijn borstzak bij me. Ook had hot onderhoud niet plaats in zijn op de knmpngno gelegen hut, maar in die van den administrateur, die middenscheeps ge legen, half als kajuit, half als bureau dienst deed, en ook dezo boambto was bij het verhoor tegenwoordig. De commandant, oon vierkantig zeoman.met verweerd gozioht, kon, als hij in zijn humour was, zeor goedmoedig en opgeruimd zijn, maar zijn rood, met witte bakkebaarden omlijst gelaat kon ook grimmig on afstootend uitzion, als oon seinvuur in den mist, en dat was juist op dit oogenblik het goval. wordt vervolgd.) G«drukt bfj LANGKVELD Dl ROOIJ, T«i«l,

Texelsche Courant | 1902 | | pagina 4