Oudeschild, 14 Oct. Door de Gebroeders J. en S. Schellinger, werd dezer dagen, bij het villen van zeepaling ontdekt, dat bij twee dezer dieren zich in het lichaam, nabij de maag een vleeschachtig buisje bevond, ter lengte van ongeveer 1 decimeter. Bij het opensnij den van dit buisje werden honderden kleine diertjes ontdekt, die als maden door elkaar krioelden. Door een microscoop bezien, waren de diertjes duidelijk als jonge palinkjes te herkennen. 't Is dus wel aan geen twijfel meer onder hevig, wat trouwens door natuurkundigen reeds lang werd verzekerd dat de paling levende jongen ter wereld brengt. Uitgevoerd van 1 tot en met 13 Oct. 118 lammeren, 48 schapen, 5 koeien, 3 kal veren en 7 paarden. Bloedarmoe en bleekzuchtige kinderen geneest men vaak snel door ruim ooftge- bruik. De zenuwen worden er zeer door versterkt en worden werkzamer en daar de ze werking invloed uitoefent op de geeste lijke werkzaamheid, is het ooftgebruik reeds op dezen grond aan alle yolwassenen aan te bevelen. (R. N.) Kruisbessestekken moet men nu snijden. (R. N) Kostelooze rechtskundige bijstand Tegen 24 October is te Amsterdam een vergadering der „Orde van Advocaten" uit geschreven, ter behandeling van een voorstel van mr. J. A. Levy, waarbij de Orde zich bereid verklaart de werkman-partij bij rechts gedingen inzake de Ongevallenwet kosteloos bij te staan waar dit wordt verzocht, terwijl den Raad van Toezicht der Orde wordt op gedragen, bij de overige Raden in Nederland stappen te doen ter verkrijging van een soortgelijk besluit en van samenwerking. De astronomen hebben werkelijk deze maand niet te klagen. Zij hebben den komeet Perrine, die thans hare grootste schittering bereikt. Voorts een sterrenregen van 8 tot 24 Oc tober. Dan op den 17den October een maaneclips, zichtbaar tusschen 3 uur 29 en 6 uur 26 's morgens. En op 30 Oct. een zoneclips, hier maar eenige oogenblikken zichtbaar. Men meldt uit Den Haag, dat de feesten door de Witte of litteraire Sociëteit aan haar leden gegeven, vijf en twintig duizend gulden hebben gekost. Een bedreiging? Te Enschedé doet volgend verhaal de ronde In een der laatste nachten is op het graf van den zoo gruwelijk vermoorden politie agent De Ruyter een hobbelpaard neergezet, waaraan een papier bevestigd was met het volgende opschrift: Hier is het paard 1 waar is de Ruiter? De mantel volgt spoedig! In aanmerking genomen, dat, als wij 't goed hebben, een der collega's van den on gelukkig De Ruyter den naam Mantel draagt, zou in deze tirade niet meer of minder dan een bedekte bedreiging schuilen, zegt het „Nieuwe Dagblad" van Overijsel en Gelder land. Een Biefstuk smaakt lekker, een goede bal gehakt is óók niet te versmaden, een karbonade met een smal randje vet wordt door velen als een lekkernij beschouwd, een malsch osselapje ter aiwisseling is een delica tesse, een stuk kameelvleesch Ja zeker, dat eten de menschen in Am- msterdam ook. Och kom 1 Wel wis en drie 1 Een inzender in het Hbl. vertelt: dat een kameel, dien de Be- douïnen, nadat het dier zijn natuurlijke dood was gestorven, ln Amsterdam achterlieten en die bij een vilder terechtkwam, door de Am sterdammers lekkertjes is opgepeuzeld De vilder zelf heeft het dier niet geïm porteerd, want hij is voldoende bij de politie bekend; maar de kameel is door handlangers in stukken en brokken op zeven handkai ren binnengesmokkeld, welke zóódanig waren aangekleed, dat men meenen zou, dat een kar met groenten, met aardewerk, met vod den of met brandstoffen de stad binnenkwam Natuurlijk gingen die voertuigen niet gezame- lijk op reisdat kon achterdocht geven, en evenmin volgden zij, denzelfden weg. Doch hoe 't ook zij, onverlet kwam de kameel, buiten het abattoir om, Amsterdam ten twee de male binnen. De eeiste maal aangegaapt door vele nieuwsgierigen en in levende lijve thans verborgen onder andijvie, turf en vod den en met stille trom. Toen men den importeur vroeg, voor welk vleesch hij den kameel verkocht had, kreeg men tot antwoord, dat hij alleen vleesch ver kocht en dat het hem gansch onverschillig waa van welk dier het afkomstig kon zjjn. En te hopen is het, dat zijn afnemers ook die gelukkige onverschilligheid deelachtig zijn. Wel vertelde hij, dat het kameelvleesch pre cies kalfsvleesch is en hij grondde zijn oor deel op zijn ondervinding, want hij had na tuurlijk van zijn zeldzaam stuk slachtvee zelf ook gegeten. Sedert eenige maanden bevindt zich te Amsterdam in voorloopige hechtenis, een zich noemende Frans van Erve of Van Erven, en volgens zijn opgaaf den 23 Augustus 1851 te Nijmegen geboren en reiziger in sigaren van beroep. Tot nog toe mocht het den rechtter-commissaris niet gelukken, 's mans indentiteit vast te stellen, al werd ook reeds in logementen, slaapsteden, bij sigaren handelaars, enz. een uitgebreid onderzoek ingesteld. Thans is door tusschenkomst van den hoofd-commissaris van het portret van den verdachte, wiens gegevens omtrent naam en afkomst, alle valsch zijn gebleken, rond gezonden naar directeuren van gevangenissen, ten einde langs dien weg te beproeven, door mogelijke herkenning van het portret door gevangenisambtenaren, licht te verkrijgen. (Hbld.) Het bestuur der Vereeniging tot bevor dering van de pluimveehouderij in Nederland zal een collectie witte Wyandotten van uit- nemenden stam uit Amerika laten komen en heeft daarvoor f 300 beschikbaar gesteld. Hoewel onze witte Wyandotton uitmuntende vleeschhoenen zijn, en bovendien het voordeel opleveren van winterlegsters te zijn, zijn haar eieren toch wat klein. Men hoopt nu door den aanvoer van een nieuwe collectie, hierin verbetering te kunnen brengen. Een van de Amerikaansche „poultrybree- ders", die op reis door Europa ook ons land voor een paar dagen aandeed, verklaarde zich welwillend bereid, voor den aankoop en verzending der dieren te zorgen. Hoe met de nieuwe kippen gehandeld zal worden is nog niet besloten. Misschien wordt er een fokstation van opgericht, wat wellicht het beste middel is om de afstammelingen spoedig over 't land te verspreiden Winstgevende betrekking In het Tijdschrift der Vereeniging „Hou en Trouw" maakt onder de rubriek „vaca tures" een Amsterdamsche firma bekend, dat door hrar „een oud leerling der Handels school wordt gevraagd, die reeds eenige jaren zoo mogilijk in Engeland, in practijk is ge weest, goed bekend is met kantoorwerk zaamheden en de correspondentie in vreemde talen, terwijl eenige bekendheid met de Manchester-artikelen tot aanbeveling strekt". In ruil voor de diensten door den uitver korene aan de firma te bewijzen, wenscht deze het eerste jaar f 200 te geven het tweede jaar f225, het derde jaar wederom twee kwartjes per week meer, dus f 250. 't Lijken wel menscheneters Bij een vechtpartij te Velddriel werd een der vechtersbazen de vinger afgebroken en een ander een groot stuk vleesch uit de wenkbrauw gebeten. Men meldt uit Stavenisse Als een bewijs, dat er overvloed van onder wijzend personeel is, kan dienen, dat een jongmensch uit deze omgeving, die reeds maanden lang in bet bezit der onderwijzers akte is en herhaaldelijk tevergeefs gesolici- teerd heeft, nu het onderwijs den rug heeft toegekeerd om schippersknecht te worden. Minister Kuyper heeft Vrijdag in ge zelschap van den Commissaris der Koningin in de prov. Noord-Brabant, mr. A baron van Voorst tot Voorst, persoonlek aan Cornelia Heerakkers, te 's-Hertogenbosch en ten huize van haar heer den heer Hupsch, de zilveren medaille van de orde van Oranje Nassau uit gereikt, voor 50-jarige trouwe diensten in betrekking bij de familie Hupsch bewezen. De laatste hevige nachtvorsten hebben in Midden-Friesland vrij wat schade aange richt. Alles is bevroren, wat niet tegen kou de kan. Begonia's, Dahlia's, Balsaminen, Pe largoniums, Canna's staan op de perken te treuren alsof het diep in den herfst was. De late snij- en slaboonenoogst is hierdoor totaal mislukt. De eenden konden op een ochtend op het ijs in de slooten staan Bij de te Kampen gehouden loting voor de militie, deed zich het geval voor, dat twee broeders, tweelingen, beiden een hoog, vrij nummer trokken. Hun 3 oudere broeders zijn vroeger ook allen vrijgeloot. Bij een der voorname spoorwegstations der Oosterljjnen wilde een ingezetene der plaats een zeer dringend telegram opgeven en vervoegde zich daartoe bjj den aanwezigen stationchef, vertelt het „Soerab. Handelsblad" Ingezetene Chef, mag ik hier een telegram afgeven Er is groote haast njj en het post kantoor is te verafgelegen. Ohefi hot spijt mij zeer, maar het mag niet, Telegrammen mogen hier alleen worden aangenomen, wanneer het telegraafkantoor gesloten is of wanneer u met den trein ver trekt. Ingezetene gaat naar het kaartjesbureau en vraagt een kaartje 3e klasse naar de eerst volgende halte en betaalt daarvoor acht centen. Daarna toont hij het kaartje den stations chef met de vraagGe ziet, dat ik met den trein vertrek, mag ik nu hier een telegram opgeven ChefZeker Het telegram wordt verzonden. De ingezetene gaat naar het kaartjesbureau terug en zegt tot den beambte„Zeg, ik ontvang net bericht, dat ik niet op reis be hoef te gaan mag ik het kaartje teruggeven Beambte „Zeker, meneer, hier hebt u de centen terug!" Ten gemeentehuize van Schoterland verscheen een paartje uit Jubbega om in den echt verbonden te worden. Bruid en Bruide gom waren vergezeld van hunne ouders. Toen het op „teekenen" aankwam, bleek van het zestal alleen de bruid in staat te zijn, haar naam te schrijven' De andere vijf konden lezen noch schrijven. Twee Rotterdamsche medici hebben zich gesteld tot het verleenen van genees-, heel- en verloskundige hulp op de rivier de Maas en in de havens aldaar. Hiertoe be dienen zij zich van een stoombootje, dat dooi de volgende uiterlijke teekens kenbaar is: In den top van den mast een witte vlag met rood kruisom den schoorsteen een witte band met 4 roode kruisen. Voor de geregelde dagelijksche visites aan boord zullen zij door rivier en havens langzaam stoomen 's morgens van 9 tot 12 uur en 's middags van 2 tot 5 uur Verlangt een schip geneeskundige hulp, dan zal het hijschen van een witte vlag op een duidelijk zichtbare plaats daartoe het sein zijn. („0. H. Ct.") Verhooging van jeneveraccijns! Volgens het Vad. hebben de afdeelingen der Tweede Kamer het plan van minister Harte, om den accijns op gedistilleerd met f 7 per H. L. te verhoogen, zóó ongunstig ontvangen, dat het opgeven van dit plan niemand zou verwonderen. Uit de Raadsvergadering van de ge meente Hoogwoud: De secretaris zegt, dat de begrooting toch ingezonden moet worden vóór 1 November. Dat kan niet schelen, antwoordt de heer Vijn. Dan had ze maar eerder in den Raad gebracht moeten zijn. U (tot den secret.) wist wel, dat die begrooting zóó niet goed was en bestrijding zou vinden, en nu is er net zoo lang gewacht, tot 't hoog tijd is, om de begrootiug in te zenden, zeker in de ver wachting, dat de zaak weer voor een jaar van den baan zou wezen. De secret Ja, maar we kunnen op 't oogenblik niet anders handelen, heeren; dan loopt de heele boel in de war. De heer Vijn Dan de boel maar in de warDat is uw eigen schuld. Ik bedank er hartelijk voor, weer met een kluitje in 't riet gestuurd te worden. Ik keur die be grooting beslist niet goed. Secr Ja maar De heer Vjjn: Je ken nou praten als Brugman, maar ik bljjf er bjj. Ook de heer Kooij weigert beslist de be grooting goed te keuren. Hjj geeft 't niet alle jaren toe. De Merapi begint in het koor der andere vulkanen mede te doen en vertoont een ver hoogde werking, schrijft „Het Centrum" van 14 Sept. Steeg er de laatste dagen een sta tiger pluim dan anders van rook boven en langs den berg, in den avond van j.l. Dinsdag van af halfzeven was de noordoostelijke kruin in laaien gloed gehuld, een vurig vlak in den donkeren nacht. Om 12 uren was de berg zoodanig in nevelen gehuld, dat ón van den vulkaan èn van het vuur niets meer te zien was. Het gebrom, dat in 1898 met de ver hoogde werking gepaard ging, bleef thans achterwege. Op de telegraphische vraag van de redactie naar Salatiga om bijzonderheden, werd haar geseind, dat men van daar uit een lichten lavastroom heeft meenen waar te nemen, doch dat nadere bijzonderheden nog ontbraken. Bruine slavinnen. Het zal niet alge meen bekend zijn dat tegenwoordig nog op Java een eigenaardige vorm van slavernij bestaat, ten spijt van het nadrukceljjk voor schrift in het Regeeringsreglement. Soms toch komt het voor dat Europeanen, meest hier te lande geborene, Javaansche kinderen koopen en dezen in dienstbaarheid houdenmeestal echter worden zij goed be handeld en is hun lot van deze anak mas niet beklagenswaardig. Intusschen is ook wel eens het tegendeel het geval, zooals ons dezer dagen gebleken is. Een Javaansoh meisye, in dienst bjj een

Texelsche Courant | 1902 | | pagina 2