J. H. MOOJEN, iSir.', i18 ™2- De Jleer Coyinck Westenberg Nederlandsche Hypotheekbank te Veeqdam, Vilt Muilen en Pantoffels GebrKALIS aao den Burg koopen versche eieren a 6 ct. per stuk St. Nicolaastafel Donderdagavond 20 November. Claudius Henricus de Poer, Buitenland. Marktberichten. Pre dikbeur ten, ADYERTENTIËN. Op Zaterdag, 22 November a.s, een nette kamer, Dames, Heeren en Kinderwerk met vilt. JOH. KIKKERT, P.8. Handel in Koe- en Paardendekken. Opening W. RIJK, Groeneplaats. publiek verkoopen: Meubelen, huisraad, slagersgereed- de Wit, van Slangenvecht Loenen, die onder den naam van „Kees de landlooper" ongeveer een wereldreputatie bezit. Zooals een Rotterdammer een Blaakje pakt, zoo neemt Kees een 70 K.M. wandeling voor zijn rekening als een doodgewoon iets, om daarna door een bad in de koele Vecht zijn lichaam te verfrisschen. Een man van hetzelfde ras is de Brazili aan William Stewart, zich noemende kapi tein, die óók loopt en wat kranig maar geheel volgens systeem. Zijn snelle pas moet, volgens gegevens, den gang van een paard in matigen draf overtreffen. Reeds liep hij, bepakt met 35 kilo gewicht, van Breda naar Dordt in iets meer dan 2 uur en Maandag a.s, zal de heer Stewart van Den Haag naar Amsterdam „kuieren" in 1 uur 40 minuten. Een gewoon menschenkind loopt over dien afstand 4 uur. Waarop berust nu dat enorme uithoudings vermogen Zooals reeds gezegd: op systeem, op me thode. De 38-jarige Braziliaan is geen ker- mishardlooper, maar een man, die op weten schappelijke gronden betoogt, en practisch bewijst, dat ieder zich kan oefenen in wat bij praesteert een eigenschap, die vooral mili tairen, der brandweer en politie zou te stade komen. Het systeem van ademen berust op het, bij gesloten mond, tweemaal achtereen door den neus inhalen van de noodige zuurstof, de eerste maal kort, den tweeden keer lan ger, om ten slotte de ingeademde lucht dooi den geopenden mond uit d6 longen te stooten. Het gerucht, volgens hetwelk Cham berlain met de Boerengeneraals zou overeen gekomen zijn, dat zij naar Zuid-Afrika in het einde van November zouden vertrekken, om daar te lande met hem eene bijeenkomst te hebben, wordt volkomen bevestigd De heer Chamberlain heeft hen verklaard, dat hun rondreis door Europa, hoe edelmoedig ook, een beleediging was voor Engeland, en dat zij beter gedaan hadden met hem te steunen in z ij n plan om Zuid-Afrika te helpen. De generaals hebben hierop nog niet geantwoord, doch zij zullen in den loop der volgende week hun besluit bekend maken. Tegen het „engeltjes maken". De Koninklijke Belgische maatschappij van volkshygiène sprak in hare algemeene ver gadering den wensch uit, dat de verzekering op het leven van jonge kinderen zou worden verboden, omdat deze verzekeringen, vooral in Holland, de oorzaak zijn van kindermoord. Turksche manieren Verscheidene Turkscke gezonten, die in één of zelfs in twee jaren geen salaris hadden ontvangen, hadden hierover hun beklag ingediend bij de Porte.' De Sultan heeft hun echter thans geantwoord, dat hun verzoekschriften onbe schaamd en schurkachtig waren, en dat zij hun ontslag zouden krijgen, indien zij nog langer aanhielden. Een geheimzinnige geschiedenis. Dezer dagen reed een mooie automobiel, die geen nummer droeg en waarin zich vier personen, onder wie een dame, bevonden, op den grooten weg tusschen Parijs en Cherbourg. Nabij Fontaine la Louvel hield de auto stil. Eén van de reizigers stapte er uit en legde een pak op den oever der rivier. Op dat oogenblik naderden twee werklieden. De reiziger sprong vlug in de auto en deze reed snel weg. De werklieden openden het pak en vonden er een pasgeboren kind van het mannelijk geslacht in, dat met het hoofd lag op een kussen, waarop 14 bankbiljetten van 1000 francs waren vastgespeld, alsmede een briefje, waarop te lezen stond „Wie, man of vrouw, zorgt voor dit kind, tot het meerderjarig geworden is zal het goed gaan, mits geen pogingen worden gedaan, om bet geheim van de geboorte van het kind te doorgronden. Het kind behoort tot één van de edelste famlliën van Engeland." Een Russisch journalist heeft een studie reis in Macedonië ondernomen cn geeft nu daarvan verslag in de „Wjedomosti". Wat hj] mededeelt over wat hij zag is zeer in drukwekkend de plaatsen van den opstand in Macedonië beschrijft hij als uitgemoord en platgebrand. Volgens den schryver zou het stelsel der Tuiksche regeering zyn,haar Bachiboezoeks in oude uniformen te steken en ze daarmede tot geregelde soldaten te bevorderen, waarna men ze de vrije hand laat om te handelen zooals hun belieft. De woestelingen maken daar een ruim gebruik van, vermoorden de vrouwen en kindei en in de Macedonische dorpen en ste ken daarna den boel in brand. Amsterdam 17 Nov. Aangevoerd 224 Run deren, le kwal. 66 A 70 ct., 2de kwal. 64 et. 3de kwal. 56 ct. per KG. 100 Melk- en Kalf- koeien i 130 A f 230; 0 Graskalveren f a f 38 nuchtere Kalveren f 10,A 1 14, Schapen 1- A f Lammeren f af 0, 508 vette Varkens 42 A 46 ct. Purmerend, 18 Nov. Aangevoerd 99 vette Kalveren 75 A 95 ct. per KG.112 nucht. Kalveren f 12 A f 24 421 vette Varkens 46 A 48 ct. per KG.; 71 magere Varkens f 14 A 24325 Biggen; f 6 A f 10.—; 3914 Schapen en Lammeren 765 Runderen en 12 Stieren Kip-Eieren f 6.50 A f 7.per 100. Vette Koeien 735, 1. in prijs, h. stug. Melkkoeien, prijsh., handel h. stug. Gelde Koeien, geen aanvoer. Vette Kalveren, hooger in prijs h. vlug. Nuchtere Kalveren, h. in prijs h. vlug. Vette Schapen, prijsh. h. matig. Vette Varkens, prijsh. h. vlug. Magere Varkens prijsh. h. vlug. Biggen handel vlug. Zondag 23 November. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. 's Avonds 7 uur Ds. Schroder. Waal. Voorm. 10 uur Ds. Smits. Den Hoorn. Voorm. 10 uur ds. Leffef. Oudeschild. Voorm 10 uur de Hr. Van Zweden. Oosterend. Nam. 2 uur de Hr. Van Zweden. Cocksdorp. Voorm. 10 uur de Hr. Barends. GEREFORMEERDE KERK. O osterend. Voorm. half 10 ds. Rooseboom. Nam. 3 uur ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur ds. Kuperus. Dm Hoorn. Nam. 2 uur ds. Heep. hopen onze geliefde Ouders, JAN DIJKSEN en CORNELIA VAN DOORN, hunne 12'/t-jarige Echtvereeniging te herdenken. Uit naam hunner dankbare kinderen: CORRIE en CoRNELIS JAN DlJKSEN Helder17 November 1902. Voor de vele bewijzen van deelneming, ons betoond bij het overlijden van onze geliefde moeder, behuwdmoeder en grootmoeder, Mevr. de Wed. D. Duinker—Kuijper, betuigen wij onzen welgemeenden dank. D. DUINKER M. DUINKERKernkamp Wed. J. SCHENCK-Duiuker. vraagt bij deftige burgerlieden kunnende dienen voor zit- en slaapkamer. verstrekt geld op eerste Hypotheek tegen matige rente en geett 3'/j en 4% pandbrieven uit. Inlichtingen verstrekt P. J. KONING. Den Burg, Texel. GROOTE VOOERAAD in de bekende solide en goedkoope soorten. Beneden iedere concnrrentie. Zending franco over geheel Texel. Aanbevelend, MARKTPLEIN. op Heden als vorige jaren uitgestald met een mooie collectie Kinderspeelgoed. RUIME KEUZE, zooals POPPEN vanaf 10 cent tot f 9,enz. Hopende met een druk bezoek vereerd te mogen worden UEd. Dn., Notaris te Texel, zal op Donderdag 20 November 1902, des voor middags tien uur, ten sterf huize van Mejufvrouw AALTJE KNAAP, te den Hoorn op Texel EENIGEN INBOEDEL, alskastje, tafel, stoelen, eenig goud- en zilverwerk en hetgeen wijders zal worden gepresenteerd. BETALING 24 JUNI 1903. Makelaar te Texel, zal, op Maandag 24 November 1902,'s morgens 11 uur, ten overstaan van den notaris G. J. O. D. DIKKERS, vóór het woonhuis van de Wed. K. PEREBOOM a/d Burg, publiek verkoopen Na afloop daarvan op een perceel land van den Heer J. Kooij, beoosten den Burg 3 SCHAPEN, 2 LAMMEREN, 2 VARKENS, ongeveer 30 KIPPEN, BAKWAGEN, eenig HOOI, Schapenkribben, Ruiven, Voer bakken en de opstal van de aldaar staande getimmerten. Alles behoorende tot den benificiairen boedel van wijlen K. PEREBOOM. De vooruitgang in onzen tijd. TeveDS voorradig een prachtige party Het laatste gedeelte der negentienden eeuw dat we nog niet lang achter den rug hebben, heeft zich voor al gekenmerkt door talrijke uitvindingen op elk gebied van nijverheid, vooral het machinewezen heeft groote vorderingen gemaaktde stoommachines die reeds zoo geperfectioneerd waren werkten nog niet snel genoeg naar den zin van den werktuigkundige men is er dan ook nu reeds toe gekomen, in vele gevallen de stoom door electriciteit te vervangen. Het kan niet anders of de werklieden die in de verschillende werkplaatsen werken, tengevolge van het snclgaan dier eleciteit ma chines steeds handiger en sneller moeten werken cn het kan niet anders dat het zenuwgestel van die werk lieden er zeker niet kalmer op wordt; er is zekere gejaagdheid, een strijd om het leven en het kan niet anders of die zenuwachtigheid plant zich voort op de kinderen van zulke werklieden. Wie heeft er vroeger jaren hooren spreken dat kinderen van 14 ii 15 jaar reeds zenuwlijders waren en wij geven hierna een voor beeld van de 18 jarige jonge dochter van den Heer van Oevelen wonende te Heensche molen onder de gemeente Steenbergen provincie Noord Brabant, Onze verslaggever, op zijn laatste reis door Neder land, bracht ecu bezoek aan de ouders van juffrouw van Oevelen en vernam n 1. van de moeder dat haar 18 jarige doohter gedurende meer dan een jaar aan ernstige uitputting van het zenuwstelsel geledon had zulks was van lieverlede aangevangen, had s'eeds een' zeer vermoeiend gevoel door het geheele liohaam, ge paard gaande mot benauwdheid en de eetlust vermin derde van dag tot dag bovendien klaagde zij over duizeligheden, kon des 's nachts bijna niet slapen, dioomdc akelig on laat ik dit vooral niot vergeten, elke dag klaagde zij over hoofdpijn wij stelden ons' reeds het ergste voor, en op aanbevelen van versehei dene personon die reeds bij hunne kinderen de goede uitwerking ondervonden liadden, begounon wij efens met haar de Pink Pillen te geven, tot onze vreugde zagen wij dat die raadgevingen goed geweest waren, want van lieverlede werd onze geliefde dochter kalmer de eetlust kwam terug en daardoor eveneens de krachten en het is van dat gevolg geweest dat zij haar betrekking als dienstbode weder met opgeruimdheid heeft kunnen hervatten Gij moogt, zoo ging de moeder voort ons gesprek, omtrent dit voorgevallen, gerust laten publieeeren, want de vreugde van mijn moederhart mijn kind weder ge nezen te zion, kan ik U met woorden niet uitdrukken en door de plubliceering van mijn attest verheug ik mij een dienst aan de lijdende mensckheid bewezen te hebben. Dat weldra vele moedors ons die zelfde verklaring kuunen on willen afleggon, dat hopen wij. Wij kunnen er echter niet genoeg op aandringeD, dat men wel aeht geve de echte Pink Pillen van Dr. Williams te bokomon, want gelijk alle goede produkton worden ook de Pink pillen reeds op eene grove manier nagemaakt, zelfs zoodanig dat zij uiterlijk den schijn hebben van de echte te zjjn, doch de heilzame en ge nezende bestanddeeien bezitten ze in geene deele. Koopt ze slcohts bij de depothouders dio onder de attesten zijn aangegeven of zoo gij maar eonige twijfel mocht hebben, laat zo reohtstreeks van den Hoofddepothouder komen, de Heer Snabilió. Prüs f 1,75 de doos, f 9,— per 6 doozen verkrijg- baai by Snabilié, Steiger S7 Rotterdam, hoofddepothou der voor Nedoiland en Apotheken. Fmnoo toezending tegen postwisiel.

Texelsche Courant | 1902 | | pagina 3