DE EERSTE NEDERLANDSGHE MAATSCHAPPIJ tot verzekering van Risico in Loterijen. „DE VELDBODE" Agent voor Texel: A. DE ROOIJ, Parkstraat, Burg. Scheurkalenders 1903 Y arkensvleesch Ie LANGEVELD DE ROOIJ. Feuilleton. GETATOUEERD. Maatschappelijk kapitaal: Een Millioen Gulden, waarvan f 100.000 gedeponeerd is als additioneele waarborg voor de polishouders. J. P. KIKKERT. W. J. LANCEVELD Pz. Abonneert li op A.. DE ROOI.T, Burg op Texel. Eeu dreigend gevaar. Prijs 30 cent. Goedgekeurd bij Kon. besluiten van 2D November 1896, 12 September 1900 en 24 Juni 1902. Ondergeteekende, aangesteld als AGENT voor Texel, voor bovengenoemde Maatschappij, noodigt belangstellenden uit kenniB te nemen omtrent doel, bedrijf en voordeelen van deze Maatschappij. Tot volledige inlichting zijn prospectussen en polisformulieren gratis verkrijgbaar bij den AGENT voor TEXEL EERSTE KWALITEIT Verkrijgbaar bij Concurreerende prijzen. De bloedarmoede of de bleekzucht zijn beiden wel de wreedaardigste vijanden voor het opkomend geslacht. Jeugdige personen door deze ziekten aangetast verliezen op zekeren dag hunne kleuren, worden treurig en stil zwijgend. vermijden het gezelschap hunner kameraden en vervolgens doen zich kleine ongemakken voor; zoo als' hoofdpijn, duizeligheid en steken in de zijde. De eetlust en slaap verdwijnen en eene doodelijke kwijning is de gewoonlijken toestand van den bloedarmoedige bij een meer gevorderde periode. Theodoor van ZELST, volgens portret. Zie hier een treffend geval dat ons door de ouders van den jeugdigen Theodoor van Zeist, 60 Kuiperswal te 's-Hertogenbosch werd medegedeeld en aan onzen verslaggever bij zijn bezoek aldaar werd bevestigd. Zijn vader schreef ons: mjjn zoon was door eenster- ken groei zeer verzwakt. De ziekte is begonnen met een gevoel van vermoeidheid, verder deden zich voor gebrek aan eetlust, slechte spijsverteering, steken in de zijde, duizeligheid, oorsuizingen en veel Tast van koude voetenwij begonnen ons bepaald ongerust te maken over den toekomst van on3 geliefd kind, doch na zoo vele malen in de dagbladen de wondervolle genezingen door de Pink Pillen van Dr. Williams teweeggebracht gelezen te hebben, besloten wij ook tot het gebruik derzelve over te gaan, en kan ik U thans naar waar heid verklaren, dat hij veel in krachten heeft gewon nen, hij met smaak eet, de spijzen goed verteert en er flink uitziet. Steeds zal ik een ieder die lijdend is Dwe beroemde Pink Pillen sanbevelen, en blijf U ten hoogste dankbaar voor Uw uitstekend middel. Wij kunnen er echter niet genoeg op aandringen, dat men wel acht geve de echte Pini Pillen van Dr. Williams te bekomen, want gelijk alle goede produkten worden ook de Pink pillen reeds op eene grove manier nagemaakt, zelfs zoodanig dat zij uiterlijk den schijn hebben van de echte te zijn, doch de heilzame en ge nezende bestanddeeien bezitten ze in geene deele. Koopt ze slechts bij de depothouders die onder de attesteo zijn aangegeven of zoo gij maar eenige twijfel mocht hebben, Iaat ze rechtstreeks van den Hoofddepothouder komen, de Heer Snabilié. Prijs f 1,75 de doos, f 9,per 6 doozen Terknjg- baai bij Snabilié, Steiger 27 Rotterdam, hoofddepothou der voor Nedeiland en Apotheken. Fianeo toezending tegen postwissel. VRIEND v. d. HUIZE met 3 nummers voor KOSTER'S met 2 de gratis ver- BOON'S met 1 I loting te hou den begin Januari. p.j„ naar keuze van den gelukkigen ',P winner n. Stereoscoop met 10 platen. b. Gardner inktkoker met penlegger. r. lederen Zakportefenille en lederen porte- monnaie. m>ik oiyf,10,lten inktstel of J, |)l IJo Lyra Climax-zakpotlood. Verder nog verschillende andere prijzen. Bij de vorige verloting viel de hoofdprijs op een nummer gegeven bij de Vriend v. d. Huize. Aanbevelend, 's Avondg na 7 uur ook aan huis verkrijgbaar. Bestellingen op andere scheurkalenders, als mede op boekwerken, tijdschriften en pakketten worden gaarne aangenomen. Geïllustreerd weekblad voor land-en tuinbouw, pluimvee- en konijnenfokkerij en bijenteelt. Prijs per jaargang, franco per post door geheel Nederland f i.90. Proefnummers kunnen worden verstrekt en abonnementen aangenomen door 2. Uit het Engelsch. Zijne moeder! zei de Rooie hem aanstarende. En een knappe buffet-juffrouw, met blauwe oogen en blond haar die de nicht van de rood- harigen man zou zijn, zeide Peter Rus. Hoor eens hier, zeide de Rooie, zal jullie me nu eens in duidelijk Engelsch zeggen, wat dat alles in heeft of zul jullie niet P" „Wij zijn in een kleine herberg geweest Peter en ik", zeide Sam en wij zullen je er meer van vertellen als je belooft mee te doen en met ons te deelen. De herberg wordt gehouden door een weduw vrouw, wiens eenige zoon een roodharige zoon drie en twintig jaar geleden op zijn veertienden jaar naar zee ging en waar later nooit weer wat van gehoord is. Toen zij zag dat wij zeelui waren vertelde zij alles omtrent hem en hoe zij nog steeds hoopt dat bij voor haar dood nog eens terugkomt. Een veertien dagen geleden, droomde zij dat hij goed en wel terug was. Hij had rooie kne vels, zeide Peter. Rooie Dirk ging overeind zitten en keek hen zonder een woord te zeggeD aun, kwam toen uit bed en begon zich, na oude Sam op zij geduwd te hebben, te kleeden, ten laatste keerde hij zich om en vroeg aan Sam of hij dronken of alleen maar gek geworden was. Ook goed, zeide Sam, als jij niet wilt zullen wij wel een ander vinden die wel wil, dat is de heele zaak, je hoeft je waarachtig zoo niet op te winden. Je bent de eenigste niet in de wereld die rood is. De rooie antwoordde niet, hij ging voort zioh te kleeden maar nu en dan keek hij Sam aan en lachtte, hetgeen het bloed van Sam deed kooken. Er is niks om te lachen, rooie 1 zeide hij ein delijk de zoon van de waardin zou nu ongeveer net zoo oud zijn dan jij. Hij had een lidteeken over het rechter oog, net als jij, hoewel ik niet geloof dat hij het gekregen beeft door veohten met iemand, drie maal zoo groot dan hij. Hij had mooie blauwe oogen, een kleine good ge vormde neus en een knappe mond, De rooie kuchte en keek nadenkend voor zioh heen. Het klinkt heel mooi, makkers, zeide hij ten laatste, maar ik begrijp niet, hoe wij het aan moeten pakken. Ik word liever niet voor be drog achter de tralies gezet. Je kunt niet op gepakt worden, zeide Sam, indien zij u erkent, hoe zou jij or dan voor kunnen moeten brommen Wij zullen nog eens naar haar toegaan en haar nog eens goed uithooren, voornamelijk wat betreft de merken van het tatoueeren. en dan „Merken van tatoueeren 1" zei de rooie. „Dat is juist het voornaamste", zei Sam. Haar jon gen had oen matroos die de horlepijp danste op zijn linkerpols en een paar dolfijnen opzijn reohter, op zijn borst had hij een vol driemast sohip en op zijn rug tussohon de schouderbladen de voorletters van zijnen naam C. R. S.Charks Robert Smith". Wel, dwaze oude gek, zei de rooie, opstui vende, dat bederft de heele boel. Ik heb geen merk op mijn lijf. Oude Sam keek hem glimlachend aan en klopte hem op den schouder. „Daar geef je nu weer een bewijs van je domheid, rooie," zeide hij vriendelijk. Waarom denk je niet eerst eens na, voor je spreekt f Wat is nu gemakkelijker dan die merken te laten maken „Wat schreeuwde do rooie. Mij tatoueeren Mijn huid bederven met een hoop leeljjke blauwe merken! Ik dank jullie, nooit hoor. Ik wou de persoon wel eens zien die dat zou willen probeeren, en daarmee uit. Hij was zoo dol, dat hij naar geen reden wilde luisteren en zooals do oude Sam zeihij kon niet erger opgespeeld hebben als men aan geboden had, hem levend te villen, en Peter Rus beproefde nog om hem te bewijzen dat de mensch zijn huid had, om getatoueerd te worden, waarom waren er anders tatoueerders P net het zelfde als dat een man twee beenen had gekregen om een broek te kunnen dragen. Maar de rooie wilde naar geen reden luisteren en ze niet eens meer aanhooren. Den volgenden dag beproefden zij het weer, maar al wat Sam en Peter kon zoggen, hij was niet te bewegen, hoewel Sam met zooveel ge voel sprak over de vreugde van de oude Weduwe die na jaar en dag haar zoon zou terug krijgen dat de Rooie er bijna van begon te huilen. Dien avond gingen zij weer naar de herberg en de Rooie wou uit nieuwsgierigheid graag eens mee, maar Sam die nog een kleine hoop had, wilde or niet van hooren, maar eindelijk kwam men overeen dat hjj niet naar binnen zou gaan, maar van buiten af de boel eens zou op nemen. Te Aldgate namen zij de tram en de Rooie beviel het niet dat Sam en Peter zoo met elkaar fluisterden en onderweg op rood harige menschen wezen. Het beviel hem ook niet dat, toen zij bij de „blauwe leeuw" kwamen,. Sam en Peter naar binnen gingen en hem buiten lieten staan. De waardin schudde hun heol vriendschappelijk de hand en de buffetjuffrouw een knappe meid, scheen nog al met Peter op te hebben. Bijna twee uur wachtte de Rooie buiten en toen kwamen zij er pratend en lachend uit. Peter met een witte roos in het knoopsgat, welke hij van de juffrouw gekregen had. De Ruoie had een heele boel te zeggen dat zij hem zoo laüg hadden laten staan wachten, maar Sam zeide dat zij kostbare inlichtingen hadden ingewonnen en dat hoe langer hij over de zaak nadacht zooveel te gemakkelijker zij scheen te werden, eu tuen wilde Sam en Peter Dirk goeden dag zeggen om een roodharige vriend Peter „Charks Bates" op te snorren. Allen gingen echter nog ergens in en namen er een paar, en na een poos begon de rooie een ander inzicht in de zaak te krijgen en half be schaamd te worden over zijn zelfzucht, en hij begon uit het glas van Sam te drinken, om hem te bewijzen dat hij geen wrok koesterde, of- sohoon Sam steeds zeide dat die niet bestond. Toen begon Sam weer over tatoueeren te spreken en de Rooie zeide dat iedereen getatou eerd moest worden, om geen pokken te krijgen Hji wond zioh er zoo over op dat Sam om hem tevreden te stellen hom moest beloven dat hij dien zelfden avond nog getatoueerd zou worden. Eindelijk gingen zij mot de armen om eikaars nek naar huls, maar na een poosje yoelde hfj dat de hals van Sam mankeerde, hij bleef staan en sprak er ernstig met Peter over, Peter zeide dat hij het niet begreep en hij had zoo'n spul om de Rooie thuis te krijgen dat hij daoht, het nooit klaar to spelen. Eindelijk kreeg hij hem te bed, ging toen zitton en viel op Sam waohtende, in slaap. De Rooie werd 's morgens het laatst wakker en voor hij wakker werd, begon hij te kreunen Hij had een gevoel of zijn hoofd barsten zou, zijn tong voelde als een steen en zijn borst was zoo zeer dat hij nauwelijk adem kon halen. Eindelijk opende hij zijne oogen, keek op en zag Sam en Peter en een klein ventje met een zwarten knevel. „Houdt je maar goed, Rooie," zeide Sam vriendelijk, het wordt zoo mooi. Het is of mijn kop barst zeide de rooie, en mijn borst zit vol spelden en naalden. Naalden, zeide de man mot de zwarte snor. Ik gebruik nooit spelden, die zoudon het vleesoh vorgiftigen, 0wordt Vervolgd* Q«dfiiktbtt LANQ1Y8LD k DA ROOTj/n»^

Texelsche Courant | 1902 | | pagina 4