Lotendebiet. Loten Haarlemmermeer, loten Cudewater, Belangrijk bericht Boekhandel Parkstraat, Burg op Texel. Behangselpapier en Randen. De goed on&erhou- den Tolazerscliuit Publieke Yerliuring. Zeeuwsche en Friesche Winteraardappelen. PR1JSN0TEER.ING van J. EEL1IH A?. Potlooden, pennen, penhouders, brief- en paldak, kantoorlijm, gummi, enz. REKENINGFAPIEE, smal en breed, NOTA'S. Ontvangei] de nieuwste staler] van GEPLAKTE ZAKKEN, Boekdrukkerij. LANGEVELD k DE ROOIJ. Burg-Te,nl. Scheurkalender. Feuilleton. De branie van de Cavendist], De Makelaar KEIJSELR publiek verhuren F. ZEGEL Voor ieders gebruik: Zwarte en gekleurde inkten. Lees- en Prentebockeu, Voordrachten, zoomede iopakpapier (vetdicht perkement) voor vette waren en stroopapier. §gp T& 71, lang 47 voet, met volledige inventaris. Zeer groot is dit jaar de collectie lappen en andere op te ruimen goe deren en worden dus zeer, zeer goed koop opgeruimd. Kantoorboeken, Enveloppen, Postpapier, enz., in verschillende kwaliteiten. QuitantiënIVissels, Briefkaart formulier en. Lias-dekken, lias-veters, paktouw. Plaatsing van advertentiën in alle Couranten, bezorging van Couranten, Tijdschriften en Boekwerken. zal, op Donderdag 33 Janaari 1903, 's avonds 7 ure ia het hotel „de Lindeboom" aan don Burg, voor den WelEdelen Hoer M. LANGEVEL D 90,27 Weiland Voorste Stukje. Boet en Boetstukje. Dfjkstukje. Vleet. Driehoek. Hooiland. Alles in het Burger Nieuwlaud. Eerst afzonderlijk en daarna in combinatiën Wegens vertrek uit de hand te koop 66,60 84,20 1,14,95 2,03,60 3,03,27 HANDEL in puik beste J. Pil. BIKKER, Beurtschipper. Zuiver smakende Koffie Prima soort Witte Suiksr Nieuwe Pruimen Prima Pruimedanteu Abrikozen Zuiver Ossenvet 21 Cent per 5 Ons 34 21'', 11 22 35 28 hij 5 pond lager. Te bevragen bij Jb. IIOEDEJIAKER, Burg zicht"Texel Boekhandel Parkstraat. Burg—Texel. Wij hebben voorhanden Prijs per lot f 1,Trekking 13 Febr. as. Prijs per lot f 1,—. Trekking 17 Febr. as. Voor wederverkoopers op Texel bij ons ver krijgbaar, met provisie. L.4XGEVEL1) BE ROOIJ. Bovendien krijgt men voor eiken gulden contant besteed 3 bonnen. Aanbevelend Sponzen- en griffeldoozen, leien, griffels, linialen, enz. "Voor winkeliers en koekbakkers: Vriend v. d. Huize. Prijs 30 cent. Heden werden door ons nog enkele exem plaren van bovengenoemde gunstig bekende kalender ontvangen. Aanbevelend, LANGEVELD DE RüOIJ. Uit het Engelsch door P. L. 2. Begrijp eens zoo'n gewoon ventje zoo tegen ons oude zeelui te praten, kerels, die al op de ras lagen, toen hij nog een jurkje aan had. Maar daar Bill het verdroeg, konden wy ook al niet veel beter doen. Bill bleef aan dek totdat wy onder zeil waren en hü scheen geheel verslagen. Hij deed zijn werk als een slaapwandelaar en het eten raakte hij nauwelijks aan- Joe at lekker en toen hy gedaan had, ging hjj naar de kooi van Bill en gooide alles er uit en over den grond, zeggende, dat hy hem in gebruik nam. En Bill zat dat alles rustig aan te zien, zocht langzamerhand zijn bullen op en lag ze zonder te spreken in Joe's kooi. Het was de vredigste eerste dag, die wy ooit onder de bak gehad hadden, daar Bill gewoonlijk de eerste zeven dagen nog onder den indruk was en steeds wilde weten waarvoor hjj eigenlijk geboren was. Als je praatte, was je lastig en vervelend en als je het niet deed, was het ook, maar deze keer was hij heel stil en sprak niets tegen. Het was zulk een recht aangename verandering, dat wij allen dankbaar gestemd gostemd waren en met theewater klopte Tom Baker Joe op den rug en zei, dat hy er een van het goede merk was. Je hebt in je tyd bepaald menig partytje geklopt, zei hy, hem bewonderend, dat zag ik dadelijk, dat je er een was, die zyn vuisten wist te gebruiken. Zoo! hoe dat? vroeg Joe. Dat zag ik aan je neus, zei Tom. Nauwelyks hadden die woorden Tom's lippen verlaten of de ander vloog op en stortte een kom kokende thee over hem uit. Pas op, ventje, zei hy, terwyl Tom opsprong en zyn gelaat met zyn jas afveegde, hoe durf je my zoo beleedigen. Kom op, schreeuwde Tom, dansend van woede. Kom op, prysvechter of niet, ik zal je teekenen. Ga zitten, zei Bill, zich omdraaiende. Ik zal eerst een robbertje met hem kloppen; Bill, zei Tom, als jy bang voor hem bent, ik niet. Ga zitten, zei Bill, opstaande, hoe durf je my zoo zwaar te beleedigen? als ik hem niet aan kan, kan jij het immers nog veel minder. Maar ik kan het toch probeeren, zei Tom. Best, zei Bill, dan eerst my en als je my een pak ransel hebt gegeven, kan je mot hem be ginnen. Ais je injj niet aan kunt, hoe wou je hem dan aan kunnen Ga allebei ziiten, zei Joe, terwyl hy Bill's thee uitdronk, omdat hy de zyne had weggegooid- En denk er om, ik ben hier de baas onder de bak. Vergeet dat niet en ga nu zitten of je krijgt allebei wat. Zy gingen beiden zitten' maar Tom deed het niet gauw genoeg naar den zin van Bili en hy kreeg een klap op zyn wang dat zyne ooron er een uur later nog van suisden. Dat was het begin en in plaats van één meester te hebben, hadden wy er nu twee onder het buitengewone inzicht dat Bill in de zaken had Hij erkende Joe als de baas, zonder het zelfs eens geprobeerd te hebben, en als een ander het wilde beproeven, was dat een beleediging voor Bill. Wij konden er geen touw aanvast- knoopen en alles wat wij uit Bill konden krijgen, was dat hij eens met Joe een kloppartij had gehad aan den wal, welke hij zich zyn heele leven lang zou herinneren, zoo had hij ervan gehad. En de manier ziende, waarop Bill Joe zocht te vleien, moest men hem wel gelooven. Nauwelijks drie dagen later was ons leven geen leven meer en de bak geleek veel op een zondagsschool. Vooreerst wilde Joe niet hebben dat wij vloekten. Hy wilde die leelijke woorden niet hooren, zei hij, zelf deed hij het ook niet. Als iemand een hoog woord gebruikte, waar schuwde hij hem den eersten maal maar de tweede keer beval hij Bill, hem te raken, daar hij bang was, dat hij zelf hem te zeer zou doen. De helft der equipage hield zich geheel stil, wanneer Joe er bij was "maar als bij weg was haalde zij hun schade met vloeken weder dubbel in. Harry Moore kreeg er op een achtermiddag een zeere keel van. Vervolgens wilde Joe niet] [hebben dat wij kaartspeelden om geld en wy moesten in stilte afspreken dat koperen knoopjes halve stuivers en jekkerknoopen stuivers waren en dat duurde tot op een avond Tom Baker begon te dansen van genoegen omdat hij een paar dozijn knoopen gewonnen had. Voor Joe was dat -voldoende en [Bill nam op zyn bevel dej.kaarten en smeet ze over boord. Praten over meisjes en die soort van dingen, kon Joe] niet uitstaan en Ned Davis werkte er zich hierdoor op een achtermiddag onwetend erg in. Hij lag gedachteloos op zijn kooi te rooken en keek zoo toevallig dwars over naar Bil die half en half in slaap was en zeide. Het zal mij benieuwen Bill of je dat lieve snoetje in Melbourne weer zult vinden. Bill deed zyne oogen wijd open en schudde zijn vuisten tegen Ned; maar Ned dacht uit een lolletje. „Ik beveel jou Bill", zeide hy schertsend. „Welke meid is dat?" Ned" zeide Joe die in de kooi naast hem lag en toen zag ik Bill's oogen dicht gaan alsof hij plotseling in slaap was gevallen. Ik ken haar naam niet, zeide Ned maar zy was erg verliefd op Bill, zy gingen gewoonlijk samen naar de Schouwburg. Een knappe meid zeide Joe hem uithoorende. Dat zou ik denken, zeide Ned. Ken Bill daar maar voor,hij heeft altijd de knapste meisjes. Ik heb er zes of zeven gekend Watschreeuwde Bill uit zyn slaapje wakker wordende en uit zyn kooi springende. Stil Bill en val ons niet in de rede, zeide Joe scherp. I-Iy beleedigt my, zeide Bill. Over meiden te spreken wanneer ieder weet dat ik ze haat als de pest. „Houdt je mond," zeide Joe. Nou Ned wat was dat met dat meisje? Hoe heet zy?" Het was maar een grapje van my zeide Ned die zag dat hy zich verpraat had. Bill haat ze erger dan erger dan de pest. „Je liegt," zeide Joe, ernstig. „Wie was het?" Het was maar een lolletje, Joe, zeide Ned. „Goed," zeide Joe, „dan zal ik nu eens een lolletje hebben," „Bill!" „Ja," zei Bill. Ik wil Ned zelf niet raken, omdat ik bang ben hem te veel te geven. Pak jy dus maar beet en sla hem totdat hy alles gezegd heeft, wat jy wel met die meiden uitgehaald hebt. Hem slaan om over m y te vertellen, zei Bill, beteuterd. Je hoorde wat ik zeide, hernam Joe, herhaal mijne woorden toch niet. En jy nog wel ge trouwd ookIndien jy het niet doet zal ik het doen. Ned was geen vechtersbaas en ik verwachtte half dat hy naar dek zou vliegen om zijn be klag by de oude in te dienen. Eerst leek hij het ook wel te willen, maar toen stond hy op, wel een beetje bleek, toen Bill naar hem toe kwam en in het volgend oogenblik stak hy zyne vuisten uit en voordat wy ons om konden draaien lag Bill waarachtig op den grond. Hy stond op alsof hy duizelig was sloeg wild naar Ned en miste hem, en de volgende minuut lag hij weer tegen dek. Wy konden onze oogen nanweiyks gelooven on wat Ned betreft, die keek alsof hy by vergissing wonderen gedaan had. (wordt vervolgd) Godrukt b\) LANGEVELD DE ROOIJ, Toiel.

Texelsche Courant | 1903 | | pagina 4