Dinsdag- 1T Februari 1903 SANGUINOSE. VIJFDE GRQOTE Dercle 12000 Gulden Texel. Feuilleton. Een schipbreuk op de kust van Bretagne, iques, voor 50 cent Voor 10 gulden in contanten liacle niddel tegen Bloedarmoede en Zenuwzwakte. Kans op biedt de Op ruim iedere 40 Loten een prijs. Prijs per Lot 50 Cent. worden des verkiezende de minste prijzen van de ui LOTEN f 1, per stuk alom verkrijgbaar en worden, na ontvangst van postwissel (met 5 cent verhooging voor portkosten) franco toegezonden door C. J. VAN EIJK, te Woerden; 10 cent meer, twee dagen na de trekking toezending der trekkingslijst. GEBRUIKSAANWIJZING. andere er tegen 5 Tan in. ingen wij ari 1901 ngen wa- g aange- een ver- waarop hthad ge- vreesde r tering, leele apo- ïder baat i geweest, nu reeds nden uw ipmethet olg, want mij weder >n opge- bekomt ion meer verlost." ;ta Paulo, Borst- en ijmhoest, Verkoud- flacon. .lkemade- De trekking geschiedt, zonder uitstel, door weeskinderen in het openbaar te Arn hem op 3 en 4 Maart a.s. lste prijs. Heerenhuis of f 12000 in contanten. 2de prijs f 1500 in contanten. 3de prijs f 700 in contanten. 4de prijs Lompleet Salon-ameublement. 5de prijs Compleet Slaapka mer-ameublement. Yoorts: Rijwielen, Naaimachines, Meubelen, Gouden en Zilveren Voorwerpen enz. enz. LOTEN verkrijgbaar te Texel: G. HOEDEMAKER, Calé „BurgzicbtOudeschild A. VAN KETEL en worden franco toegezonden door de ondernemers B. SNIJDERS Co. te Arnhem, na ontvangst van het bedrag in postz. of per postwissel met 5 cent voor porto. Trekkingslijst 10 cent extra. r - Oudewatersche V erloting. door den irzekering Bosch en Risico's te Vexel. waarvan de trekking plaats heelt, teruggekocht. nguinose gebruiken? uw kracht gevergd wordt, bloed de hootdvoorwaarde is voor ig zijn voor die taaie volharding, en welslagen mogelijk is. estel noodig is voor die kalmte, imen van gewichtige beslissingen, ïen vaak de ééne domheid na de nguinose gebruikenWANT: le krachten, zij maakt uw bloed bf het bloed, öf de bloedsomloop uinose een tonifieerend en bloed- i eersten rang. Dr. POL DEMADE- dochtertje van een wissen dood zij altijd maar wilde liggen maar kt te hebben, slaapt zij goed en geheelen dag zou willen springen, n. H. NVOELMS. i zenuwzwakte neurasthenie past bij een grijsaard van 72 jaar, nevrose, waar alle andere mid- acon was de toestand aanmerke- ruggekeerd het beven heelt bijna zijne lusteloosheid en moedeloos- Dr. AUG. ALEXANDRE. gaarne dat zijne echtgenoote, die zwakheid van zenuwen en ovor- der Sanguinose is begonnen te blijvend geweest, en thans is zij G. PETTINGA. wekt dm eetlust op. aam is het mij, U door dezen te vrouw, na nog slechts weinige oruikt te hebben, zich reeds merk- ivoelt, en de goede invloed van uw rkbaar is. Hoogachtend, J. "W. Pompe van Meerder voort. De Sanguinose verdrijft de hoofdpijn. Onze jongen van 12 jaar was bijna drie jaar sukkelende, zag doodsbleek en leed veel aan hoofdpijn en slapeloosheid. Na zes flacons Sanguinose is hij weer zoo gezond en opgewekt als iedere gezonde jongen. Dankbaar, Uw. dw., Oost op Texel. C. VONK. De Sanguinose overwint de vermoeidheid, benauwdheid, lusteloosheid. Na nog slechts korten tijd de Sanguinose gebruikt te hebben, is mijne gedurige vermoeidheid en slapeloosheid veel verbeteid. Do druk in de nierstreek begint te wijken, en de lichamelijke Irisch- heid neemt toe. Varseveld. Fs. M. MOOLL Langen tijd was mij alles te veel, en ik zag op tegen de kleinste arbeid. Op veler aanraden begon ik met de Sanguinose maar ik dacht „baat het niet, dan schaadt bet niet." Ongemerkt, heelemaal niet plotseling is tot mijne groote blijdschap werklust, levensmoed en weerstandsvermogen teruggekeerd.... Den Haag. Mevr. Wed. D. GAUW. De Sanguinose versterkt de maag. Gaar. e wil ik uwe Sanguinose aan anderen aanraden. Mij heeft zij geheel van mijne maagkwaal genezen, waaraan ik driejaar lijdende ben geweest. Mijn maag kon letterlijk niets meer verdra gen en thans kan ik alles wat er maar voorkomt met smaak gebruiken. Den Haag. Mej. Wed. PEEREBOOM. De Sanguinose bevordert eene algeheele levensopgewektheid. Ik verklaar dat het gebruik der Sanguinose mij van groot nut geweest is bij een chronisch maaglijden. In het bijzonder was eene verhoogde levensopgewektheid te bespeuren. Halle. Frau Prof. Dr. Wilhelm Horbst. Personen, die geen staal konden verdragen werden door de Sanguinose genezen. Mijne dochter had wel drie jaar lang staalpillen gebruikt, maar werd hoe langer hoe erger. Na een voortgezet gebruik der Sanguinose is zij geheel gezond en krachtig geworden. Den Haag. Wed. BROUWER. Ik heb het grootst mogelijk succes gehad van de Sanguinose, in een geval waar do gewone staalpreparaten zonder uitwer king waren gebleven. Seraing. Dr* &-• GERARD. naai per dag een eetlepol van 15 gram genoeg. Dan doet men tien daj 15 ets. per dag. Want bij het dozijn komt de flacon maar op 1 1,25. I deeling: Heeren doctorenop aanvrage proef flacons gratis. '.rstraat. Te OO-STEREND bij P. DROS. Uit 't Fransch vertaald door II A B. ;en met een flacon, en kost lat is goedkooper dan eenig VAN DAM Co. Pastoor Sylvestre, de geestelijke van het dorp, was een vreedzaam grijsaard, een minnaar van rust maar toch vol ijver, wanneer er sprake was van de vervulling van zijn ambtsplichten Zooals we reeds zeiden, spande de goede man zich met alle kracht in, om de ruwheid der kustbewoners te doen verminderen en ofschoon niet veel, had hij toch reeds eenig succes op zijn werk in deze gehad, die ruwheid van zeden vooral deed hem groot verdriet. Gedurende den nacht waarop ons verhaal aanvang, was de oude man nog onrustiger dan gewoonlijk. Herhaaldelijk had hij 't venster geopend en had hij geluisterd naar het geluid van den stormwind en de golven. Aan zijn gewoonte ge trouw, had hij zich echter reeds vroegtijdig ter ruste begeven. Van slapen bleek evenwel geen sprake. Eensklaps hoorde hij luid op zijn deur kloppen. Het was Marie. Doe open, doe open, ik moet mijnheer pastoor spreken, bij moet dadelijk opstaan, hij moet zonder verwijl aan het strand komen, er is een schip in nood. De goede geestelijke, welke de laatste woorden gehoord had, stond op met een vlugheid welke men zeker niet zou verwachten bij zijn hoogen leeftijd. Niets kon hem weerhouden, zoo min zijn zwakheid als het nachtelijk uur en de stormwind. De goede huishoudster beproefde alles om hom tegen te houden. Agatha zeide hij, geef mij mijn pij, al moest ik ook den dood vinden, ik zou er heen gaan, mijn plicht gebiedt en ik gehoorzaam De oude dienstbode geheel onder den indruk van den toon en do woorden baars meesters gehoorzaamde zonder een woord te zeggen. Zij liet haar meoster vertrokken, en legde zich weldra weder ter ruste tusschen de tanden mompelende Ik begrijp niet wat de pastoor drijft zich zoo te verzetten tegen eene zoo diep ingewortelde gewoonte. Maar al zijn spreken en praten geeft hem toch geen zier, hij zal toch niet verhinderen dat ze de schipbreukelingen dooden, en dat is rechtvaardig in ieder geval want als de goede God ze wilde bewaren, zou hij zo niet voroordeelon schipbreuk te lijden Laat ons echter een oogenblik het dorp er de kust verlaten en terwijl Marie en de oud( geestelijke naar het strand gaan ons begeven aan boord van „De Schoone Bretonsche". „De schoone Bretonsche" was een driemaster van 500 ton en behoorde aan de Oost-Indische Compagnie wier zaken op dat tijdstip reeds min of meer begonnen te bloeien. Ditmaal was men buitengewoon gelukkig geweest in zijn ham del mot de inboorlingen en met zeer rijke lading keerde men uit Indie terug. Men had het ankef uitgeworpen bij het eiland Croix in afwachting van een goede wind voor het bereiken der haven De kapitein was zoo voldaan over zijn tocht, loo verlangend om zijn onverwacht succei aan zijn maatschappij mede te deelen, dat hij, daar de lucht helder was en het weder schoon, de sloep liet bemannen om naar wal te gaan Een groot deel dor stuurlieden enz. vroegei on kregen verlof om mee te gaan, zoo zeer wai men verzekerd, dat hot schip, hetwelk in een goede baai lag, geen gevaar liep. Kalmte en mooi weder zijn echter dikwerf van slecht korten duur op de kusten van Bretagne. D wind stak op en tegen den avond was die aange wakkerd tot een hevigon storm. „De schoon Bretonsche" liep groot gevaar op do klipper van het oiland te worden verbrijzeld. Nu do hoofdofficieren niet aan boord waren was de driemaster overgelaten aan eenig minderen. Gedurende don geheelen nacht e den volgenden dag was men aan het laveerei Den volgenden nacht manoeuvreerde het schi] slecht en dat, terwijl men zich juist bij he gevaarlijkste deel van Bretagne bevond. We moeten het rif aan stuurboord houdei en wenden of we zijn verloren riep Hennril een der matrozen uit, ik ken dit land hier zee goed. Die vuren zijn yalsche vuren. Ik ke hot land hier, zeg ik U, we moeten afhoudei of we zijn verloren, zoowel do goederen al ons aller leven is er mede weg. wordt vervolgd.) Gedrukt by LAUGEVELD DE ItOÜIJTexel.

Texelsche Courant | 1903 | | pagina 4