HOOI. Publieke Verkooping. Meubelen, Huisraad, Inboedel en Winkel inventaris. BOELHUIS Te huur: UITSLAG Gratis Verloting Naamlooze Vennootschap Utreclitsche Verloting-Maatschappij -- Utrecht. De prijs van een lot voor alle klassen is f 1,08. Engelsche Wissels en Cheques, Feuilleton. De BURGEMEESTER van TEXEL, publiek verkoopen: de Boerderij „OUDEN HOORN" Hoofdprijsf2000. LANGEVELD DE ROOIJ, Een leven vol zelfopoffering, Eenige wrakstukken, een partij wrak hout. eenig zeil- en touwwerk, eeu partij ijzer en koper, buffelhoornpitten en het geen verder gepresenteerd zal worden. VERLOTING welke werkt op de 372ste Staatsloterij, waarvan de trekking aanvangt Maandag 16 Maart a. s. J. H. MOOJEN, Eeu klein ongeval kan groote gevolgen na zich sleepen. zal op Vrijdag, 20 Februari 1903, 's morgens 10'/ nur in het Café den Burg aldaar, De goederen liggen op verschillende plaatsen bij de strandvonders en in het pakhuis aan don Burg en zijn met uitzondering van laatstbedoelde, behoorlijk verkaveld. Catalogussen zijn te bekomen ter Secretarie vanaf Donderdag 12 Februari a.s., tegen beta ling van i 0,10 per stuk. Texel, den 10 Februari 1903. De Burgemeester voornoemd, E. W. DE JONCHEERE. wegons vertrek op Donderdag 5 Haart, 's mor gens 10 uur, ten verzoeke van den Heer Jb. Albz. BAKKER, te den Burg, van C. DE WIJN, Deurwaarder. Een schelfje puik gewonnen HOOI te koop. Staande op „Ouden Hoorn". AdresAdm. II. FLENS, te Texel met pereeelen WEILAND, „de Huis koogliietschelf„Breekoogeu, Killow„Tet- je Hersel„de Bijlen het „Joppeland* Ook afzonderlijk. Adres: Adm. H. FLENS, te Texel. 1435 Zakportefeuille INo. H. 39 Doos miuiatuurpostzegels, enz. —41 Olijfhouten inktstel. 58 Vloeiboek. —60 Stereoscoop met 10 platen ot 1 zakportefeuille No. I cu 1 portemonaie. 61 Roelants Almanak. -69 84 Vulpen. 88 Roeiants Almanak. 1517 Zakportefeuille No. I. 22 Spel Kleurenlotto. 44 Zakpen en potlood. 76 Doos postpapier en Enveloppon. 1630 Portemonnaie. -34 35 Vloeiboek. W. J. LANGEVELD Pz. ffiggggg®» De prijzen kunnen uiterlijk tot 1 IpSflg» Maart a s. tegen inlevering der win nende nummers worden afgehaald in den boek handel Parkstraat. Na dien datum is het recht er op vervallen. Herplaatst wegens misstelling. Goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 20 Mei 1902. VERDER f 1000, f 300, 3 van f 250, 2 van f 200, f 150, f 100, 5 van f 50, f 30, 5 van f 20, 11 van f 15, 75 van 1 10, 85 van f 4, 90 van f 2, 230 van f 1 en 9990 van f 0,o0. Te zamen 10,500 prijzen en 2 premiën. Aantal loten 21.000. De nummers, uitkomende in een der vier eerste klassen met prijzen van Een Guldon of minder kunnen kosteloos voor anderen verwisseld worden. Zie verder het uitlotingsplan, dat bij ieder lot wordt afgegeven. Verkrijgbaar voor TEXEL in het Lotendebiet van BOEKHANDEL PARKSTRAAT. worden ii f 12,05 per pond Sterling, andere Buitenlandsche waarden en Bankpapier legen hoogsten koers ingewisseld ten kantore van Makelaar in Effecten. Hoe dikwijls gebeurt het niet dat ons het een of ander klein ongeluk overkomt, waarvan wij op 't eerete oogenblik volstrekt geen nota nemen, doch dat kleine ongeluk kan dikwijls ernstige gevolgen hebben. Wij geven bier een treffend voorbeeld van den Heer G. J. de Vaal die in de Voorstraat te Woerden woont en de eigenaar is van een bloeiende hoeden en petten- zaak. Het was ons ter oore gekomen, dat ook hem voor ongeveer vier jaren een klein ongeluk was over komen, waarop hij in de beginne geen acht gegeven had, zooals het gewoonlijk in een dergelijk geval gaat. Hij was nl. op zekeren dag eens gevallen en van lie verlede begon hij pijnen in den rug en lendenen te gevoelen. Die pijnen werden van dag tot dag erger en bovendien had hij nog pijn in de zijde. Hij verklaarde aan onzen verslaggever, dat hij den meesten tijd voor zijn zaken op weg was en hij ge dwongen werd door bovengenoemde pijnen te huis te blijven en dientengevolge leed de gang van zaken er door. Op aanraden had hij baden genomen, masseerin gen ondergaan, maar alles bleef zonder cenig resultaat. Gelukkiger wijs vernam hij, gelijk zoovele andere per sonen, die een ongehoopte genezing bekomen hadden, door het lezen der dagbladen dat zij tot dc Pink T il- len van Dr. Williams hun toevlucht genomen hadden. Zulks moedigde hem aan, begon op geregelde wijze ze te gebruiken en van lieverlede bet wam hij zijne krach- ten terug en de ruggepijn verdween. Ik had zeker beter gedaan, zoo ging hij tot onzen verslaggever voort, nog eenige tijd met het gebruik voort te gaan, want zoo nu en dan bekom ik nog wel eens een kleine aanma ning; ik wil het dus nog eenigen tijd voortzetten om de "wortel der ziekte geheel en al uit te roeien, maar dat kan ik U verzekeren dat de Pink Pillen een hcil- zamen invloed op mijn gestel hebben uitgeoefend en ik zal ze een ieder ten zeerste aanbevelen. Wij kunnen er echter niet genoeg op aandringen dat men wel acht geve de echte Pink Pillen van Dr. Williams te bekomen, want gelijk alle goede produkten worden ook de Pink pillen reed3 op eene grove manier nagemaakt, zelfs zoodanig dat zij uiterlijk den schijn hebben van de echte te zijn, doch do heilzame en ge nezende bestanddeelen bezitten ze in geene decle. Koopt ze slechts bij de depothouders die onder de attesten zijn aangegeven of zoo jgij maar eenige twijfel mocht hebben, Iaat ze rechtstreeks van den Hoofddepothouder komen, de Heer Snabilié. Prijs f 1,75 de doos, f 9,— per 6 doozen verkryg- baai bij Snabilié, Steiger 27 Rotterdam, hoofd-depothou- der voor Nedeiland en Apotheken. Franco toezending tegva postwissel. ROMAN uit het Fransch vertaald door A. B. 1, Hoofdstuk I. De Familie Boulaxgek. Onder de herinneringen uit mijn jeugd, komt er een voor van een gebeurtenis, die mij toen totaal onverklaarbaar was, doch ondanks dat, op mij een onuitwischbaren indruk heeft ge maakt. Van jaar tot jaar, ofschoon soms mot langere of korte tusschenpoozen, heb ik de ge volgen er van kunnen nagaan, ten minste van een deel der personen, wier levenslot er door werd bepaald. Zij staat mij zoo helder voor den geest, ais had het gisteren pas plaats gehad. Gedurende langen tijd schenen twee der perso nen wier geschiedenis ik wil trachten te ver tellen, als 't ware de voorsteling die ik mij van het menschdom in 't algemeen maakteaan de eeuo was ik verbonden door een band van eer bied en erkentelijkheid. Ofschoon wij hoogst zelden elkaar ontmoeten, word dio band toch niet verbroken. De ander wekte bij mij ver wondering zoowel als onrust en misnoegen op, het scheen toe hot tegenovergestelde te zijn van een romanheld. Deze twee figuren traden in sterke mato op don voorgrond. Beiden zijn reeds overleden en ik kan niet meer om raad vragen mejuffrouw Boulauger, (o wat zou ik gelukkig zijn als datnog mogelijk was,) en evenmin haar zoo noodig nog inlich tingen vragen omtrent haar zelf of omtrent haar oom, ik kan mijnheer Pierre Antoine niet moor mengen in gesprekken over dio onderwerpen, waarvan hij zoo buitengewoon op de hoogte was. Een deel van do geschiedenis dier beide wezens is voor mij min of meer vaag, grootendeels staat dio voor mij echter volkomen klaar voor den geest. Ik zal ongeveer 7 jaar geweest zijn, toon ik op de voorbereidingsschooi kwam van het ooilege van Bielle. Yan het eerste oogenblikaf, waarop ik dio school bezocht, vatte ik eene levendige vriendschap op voor Peter Boulanger, een jon gen grooter en veel krachtiger dan ik, maar met weinig lust voor de studie. Zijn huidskleur was een weinig geel, bijna grijs en deze om standigheid gaf ons menig genoegelijk oogenblik door de snedige opmerkingen die onze onder wijzer daarover somwijlen maakte. Ik kende hem sedert langen tijd reeds, mis schien 2 il 3 jaar, want we hadden beiden lezen geleerd bij zijne zuster, mejuffrouw Annette, Dikwerf hadden Peter en ik getwist over den naam van een vaartuig dat langs de stad voer, meende de een b. v. dat het „de Arend was5 de ander hield stijf vol dat het niet anders kon zijn dan „de Hoop." "Wij twisten gewoonlijk juist zoo lang tot Mej. Annette ons heel kalmp jes vertelde, dat het een geheel ander vaartuig was, b. v. „de Zeemeeuw," en wij dus beiden ongelijk hadden. Waren wij het ook al dikwerf oneens over den naam van schepen in de verte, onze gevoe lens yoor onze onderwijzeres waren volkomen gelijk. "Wij aanbaden haar. Bij het opstaan dachten we reeds aan mejuffrouw Annette en slapen gaande waren onze gedachten nog steeds van haar vervuld; alleen omdat we dan niet bij haar konden zijn, haten wij de vacantie. Geen van ons zou haar ongehoorzaam zijn, niet uit vrees, maar omdat wij ons zoo recht gelukkig bij haar gevoelden. Zij was voor ons een vol maakt wezen en wat wel te verwonderen is, nog heden denk ik meermalen dat zij daar niet zoo ver van verwijderd was. Mej. Boulanger was mooi: het portret dat ik nog van haar bewaard heb, bewijst, dat ik mij daarin niet vergis. Het portret moge niet zoo fijn zijn, als men die tegenwoordig maakt en door de jaren verbleekt en gespikkeld, voor mij is het van groote waarde. Zij was mooi zoowel als jong meisje als op ouderen leeftijd. Toen ik de klasse van mejuffrouw Boulanger verliet, om naar eene hoogere over te gaan, had ik mijn eerste verdriet. Weldra kwam ik door dat verdriet tot gevaarlijke ontdekkiDgeD, ik vergeleek de liefdevolle behandeling van haar met die van den onderwijzer wiens leer ling ik nu was, wist zij ons aangenaam bezig te houden en tegelijkertijd goed te onderwijzen, bij den onderwijzer leerden wij niets, doch be proefden wij bovendien allerlei dingen om hem te plagen. Dit was dan ook de oorzaak dat ik gedurende de eerste dageD, als we 10 minuten pauze kregen om even in den tuin te gaan spe len, maar in een hoek stond te suffen. Peter kwam mij dan troosten door mij te spreken over „baar;" want hoewel het zijn eigen zuster was, stond ook hij geheel onder haar invloed. De woorden „mijne zuster" hadden op zijn lippen een geheel andere beteekenis als op dio van andere makkers. Onze vriendschap, die langzamerhand grooter werd, bracht mij in de gelegenheid mejAnnette Boulanger meer dan te voren te zien. Peter toch nam mij dikwerf na schooltijd met zich naar huis, waar wij dan samen konden spelen; de overige leden der familie Boulanger moet ik u echter bekennen, bevielen mij minder. Daar was eerst het hoofd van het gezin, de verlamde grootvader, die van uit zijn rolstoel^ overal rondom zich zijn oogen liet wijden en wiens uiterlijk verre van innemend was. Of schoon zelf niets drinkende dan zuiver water en de alcohol als een zwaar vergift voor het menschdom beschouwende, had hij toch al zijn krachten gewijd aan de disteleerderij, die hij van zijn vader had geërfd cn welke thans ge dreven werd door zijn oudste zoon Justus, de vader van juffrouw Annette, van mijn vriend Peter en van nog verschillende andere kinderen, wier namen ik mij minder goed herinner. Deze Justus was betrekkelijk arm, min of meer lui en niet weinig driftig, waardoor hij menige onhandigheid beging. Zijne vrouw was bijna voortdnrend bedlegerig. Daar aan huis maakte ik kennis met verschillende vreomde vruchten en vreemde lekkornfjen. Justus Bou langer had namelijk een onbedwingbaren lust in het aanschaffen van allerloi onbekende lekker nijen. Door hom werden verschillende van die dingen besteld, om ze weer zoo mogelijk aan andere lekkerbekken te verkoopen. Ik betwijfel echter zeor of al die handel wel voordoelig was voor do disteleerderij. Do oude lammo had vele kinderen gehad; zij die nog in leven waren, waren hor cn dor ver spreid over de aarde on van tijd tot hoorde ik wel eens van hen sprekeD. (ivordt vervolgd) Gedrukt by LANGEVELD DE ROOIJ, .Toiol.

Texelsche Courant | 1903 | | pagina 4