Publieke V erkooping Een goed onderhonden INBOEDEL, Huishoudster gevraagd Publieke Verkooping. C. DE WIJN, Engelsche Wissels en Cheques, C. DE WIJN, Deurwaarder C. DE WIJN, Verkooping - Hakhout. I^og zal worden verkoel] t' Naamlooze Vennootschap Utrechtsche Verloting-Maatschappij -- Utrecht. De prijs van een lot voor alle klassen is f 1,08. Fe nil let on. publiek verkoopen: publiek verkoopen? publiek verkoopen- Hoofdprijs f 2000. LANGEVELD DE ROOIJ, Een leven vol zelfopoffering, J. H. MOOJEN, publiek verkoopen plm. 200 Stuks gezaagde Eiken Palen, lang van 5 tot 10 voet, een partij takken, hakhout en stammen. VERLOTING welke werkt op de 372ate Staatsloterij, waarvan de trekking aanvangt Maandag 16 Maart a. s. worden a f 13,05 per pond Sterling:, andere Buitenlandsche waarden en Bankpapier tegen hoogsten koers ingewisseld ten kantore van Makelaar in Effecten. wegens vertrek. Deurwaarder te Texel, zal, op Donderdag 5 Maart 1903, 's morgens 10 uur, ten verzoeke- en voor het woonhuis en schilderswinkel van den Heer Jb. Albz. Bakker in de Parkstraat en Nieuw- straat te den Burg, bestaande in: 1 Linnenkast, 1 Bureau,Tafels, Stoelen, Spiegels, Schilderijen, Lampen, Kachels, Matten, Kleeden, Karpetten, Glas- Aarde- Koper- Tin- Blik- en Ijzerwerk. Verder Winkeldoozen, Winkelbusscn, Maten en Gewichten. Voorts Trappen, Ladders, Houtwerk en het geen meer ten verkoop zal worden aangeboden. Betaling 15 Juni 1903. Bij deze verkooping kan Vee. etc. worden in gebracht. zal op Maandag 16 Maart 1903, 's morgens lO'/i uur, op het Marktplein aan den Burg op Texel, afkomstig van de Werkverschaffing te den Burg op Texel. Bij deze verkooping kan Vee, etc. worden ingebracht. Voor eeno sedert jarenlang bestaande zeer soliede LOTERIJ Hoofd- Agenten gevr. 35 Pr. Provisie. Fr. Br. Bur. dezer Courant, letter X. leeftijd 50 a 60 jaar. Adres C. DOGGER Kz., Prins-Hendriksluis, TEXEL. De BURGEMEESTER van Texel, zal op Vrijdag, den 6 Maart a.s., 's morgens half elf uur, te beginnen in het Park en daarna op het einde der Weverstraat te den Burg, Texel, den 26 Februari 1908. De Burgemeester voornoemd, H. W. DE JONCHEERE. Deurwaarder te Texel, zal, op Maandag 9 Maart 1903, 's morgens lÓVi uur. ten verzoeke en bij de woning van den Heer Arie Kok Pz., op het Klif aan den Hoorn op Texel, 27 beste Lamschapen, 16 beste Enterlingen, 2 Rammen, 1 driewielde Kar, 1 Draaikarn, melk- tobbetjes en melkschotels, Kribben, Ruiven, Voerbakken, en hetgeen verder gepresenteerd zal worden. In deze verkooping kan Vee etc. worden in gebracht, mits tijdige opgave doende. in de boelhuis van den Heer Arie Kok Pz. 10 Palingfuiken met schuttings, 2 Palingkaarten, 1 Palingkorf en Lijnen, 5 Ankers en een Dreg, een partij haring- want, touwwerk, 2 stel vletzeilen, een pomp en riemen van een vlet. C. DE WIJN, Deurwaarder. Goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 20 Mei 1902. VERDER f 1000, f 300, 3 van f 250, 2 van f 200, f 150, f 100, 5 van f 50, f 30, 5 van f 20, 11 van f 15, 75 van f 10, 85 van f 4, 90 van f 2, 230 van f 1 en 9990 van f 0,50. Te zamen 10,500 prijzen en 2 premiën. Aantal loten 21.000. De nummers, uitkomende in een der vier eerste klassen met prijzen van Een Gulden of minder, kunnen kosteloos voor anderen verwisseld worden. Zie verder het uitlotingsplan, dat bij'ieder lot wordt algegeven. Verkrijgbaar voor TEXEL in het Lotendebiet van BOEKHANDEL PARKSTRAAT. ROMAN uit het Fransch vertaald door A. B. 5. Hoofdstuk H. Het Faillissement. Maar hernam de een weder, er moet toch een oorzaak zijn. Men gaat maar niet zoo ge makkelijk failliet. De concurrentie, man, niets |dan de con currentie, beweerde een derde. Wanneer het ia den handel tegenloopt, gaat de achteruitgang vlug. Gedurende de laatste jaren hebben ze geleend. Iedereen komt geld van heD. Zat Boorders er ook in - Denkelijk wel. O, dan Nadere verklaring achtte men onuoodig. Wan neer Boorders zich er mede bemoeide, wist men wel hoe het zou afloopen. Men rekende, dat de schuldeischers een 15 A 20000 francs er bij te kort zouden komen, maar Boorders zou wel zorgen er niet bij te verliezen. Een deel van een gesprek, dat ik heb opge vangen bij het uitgaan van de kerk, zal ik nooit vergeten. Het werd gevoerd tusschen mijnheer Bussé, de rijkste der stad en dokter Mathorst. Slecht noem ik het, zei eerstgenoemde, Men weet op die wijze niet meer, wie men kan vertrouwen. De dokter was het daarmee niet eens en ant woordde Maar het is hun schuld in geen geval, men moet weten Ik zou hem wel om den hals hebben willen vallen, om deze woorden, maar do heer de Bussé antwoordde Ongelukkig of schuldig, is in zaken het zelfde Maar sta mij toe op te merken weer legde de dokter Mijnheer De Bussé legde hem echter met een gebaar het zwijgen op en zei Neen, verdedig hen niet, dat is onmogelijk. Hun zaak is verloren, ge zult zien dat ze hier niet meer zullen kunnen blijven wonen. Mijnheer Piercet kwam er nu bij. Hij had de laatste woorden opgevangen en begreep da delijk waarover men sprak. En het arme zoo verdienstelijke meisje, zei hij... dat school houdt.. Nu is haar huwe lijk in 't water gevallen Haar zoo mooi huwe lijk Mijnheer Do Bussé, een patriciër van den ouden stempel, die sterk gekant was tegen hu welijken beneden den stand, antwoordde onmid- delijk Dat huwolijk mijnheer. Zooals ge weet, heb ik er nooit aan geloofdhet was al te vreemd Door hot geraas van eenige rijtuigen, die ons voorbijreden, ging een deel van het gesprek thans voor mij verloren. Kerkgangers uit een ander kerkgebouw kwamen voorbij en onder dezen bevond zioh ook mijnheer Boorders. Toen dokter Mathorst deze opmerkte, kon hij niet nalaten tusschen de tanden te mompelen Hij verscheurt ze, de schurk Niemand antwoordde hem. Mijnheer Boorders liep met een groot kerk boek onder den arm, met halfgesloten oogen. De dokter vervolgde En dat hangt den heilige uit! Dat wil kerken stichten en meent tot do uitverkorenen te behooren. Maar als dat zoo is, dan... Om hom te sussen, merkte mijnheer Piercet op: Ik meende nog wel dat de oude Boulan- gcr tot dezelfde secte behoorde. Wat doet dat er toe antwoordde de dok ter. Als het geldzaken betreft worden ze nog wilder dan een verscheurend dier. De Boulangers, die niet het fanatisme deel den van den ouden grootvader, waren getrouwe kerkgangers der Dationale kork. Nu in hun ongeluk schaamden zij zich echter te veel en bleven zij van daar weg. Een der geestelijken en een paar der kerkeraadsleden hadden hen in -t eerst een paar malen bezocht en hen moed ingesproken, doch hun hoop op opheffing van 't faillissement bleek IJdel, want spoedig ver scheen een groot biljet op de deur van den winkel, vermeldende den gerechtelijken verkoop. o Op een vrije namiddag wist ik Peter, met behulp van juffrouw Annette, over te halen, eens met mij mee te gaan, om een luchtje te scheppen. De arme jongen was in den korten tijd, dat hij thuis had moeten blijven, verbleekt en vermagerd en scheen wel 10 jaar ouder te zijn geworden. Toen we buiten in het vrije veld kwamen, waar we de eenzaamste plekjes uitzochten, slaakte hij een zucht en zei„Die goede tijd komt niet terug". Blijkbaar verwijlde hij in zijne gedachten in vroegere gelukkiger tijden. Hij vertelde mij nn wat hunne plannen waren voor den toekomst. Wij woton nu ten minste, wat we zullen doen, zeide hij. Deze week is alles geregeld. O, wij hebben zooveel ondervonden, als ge het eens wist. Vertel het mij, zei ik, het zal u goeddoen. Hij schudde ernstig met het hoofd en ant woordde Het zijn familieaangelegenheden. Maar ik zal ze niemand mededeelen, gaf ik ten antwoord. Wees daar zeker van. Eerst aarzelde hij nog. Vervolgens echter bezweek hij voor de behoefte zijn hart lucht te geven en vertelde hij op doffen toon De oorzaak van het ongeluk is moeilijk te begrijpen, ik zelf begrijp die ook nietIk weet alleen dat Boorders 10000 francs moet hebben en dat vader die niet kan betalen dan zijn er nog anderen aan wie wij ook geld schuldig zijn, en die hun geld hebben opge vraagd, zeggende niet langer te willeu wachten. Boorders heeft ons toen failliet doen verklaren. Vader heeft toen aan al zijn broeders en zusters gevraagd om hem te helpen de zaak te schikken. Daar hebt ge mijn oom in Amerika. Hij is rijk en wij rekenden op hem. Vader zei, hij zal in ieder geval wel iets voor ons doen Welnu hij heeft geantwoord dat dit hem in 't geheel niet aanging. Een paar regels op een groot vel papier. Tante Emelie in Engeland zond 1000 francs. Een druppol in de zee, zegt vader. Tante Cezarine in Rusland schreef, dat ze de baden moest gebruiken voor haar rheu- matiek en daardoor niets kon missen. Later, als het waarlijk noodig was zou ze wel iets willen doen. Alleen oom Adolf, die zooals ge weet arm is en eenvoudig als een kind en op wien we zeker in 't geheel niet rekenden, was zeer goed. Hij bracht ons zijn spaarpenningen. Het was treffend hem de oude portefeuille, welke deze bevatte, te zien aanbieden aan mijn vader, die ze eerst niet wilde aannemon, doch eindelijk toch moest toegeven. Veel was het natuurlijk niet, met een beroep als het zijne verdient men eenmaal niet zooveel. Peter zweeg, als om dat visioen van mensche- lijk egoïsme te verdrijven. Na een oogenblik zijn stilzwijgen te hebben geëerbiedigd, vroeg ik En wat gaat ge nu doen Wij gaan weg. Waarheen P Naar Canada. Zoo ver 11 Ik dacht aan de jachtvelden, waaroyer ik wel eens gelezen had, aan do roodhuiden on ver volgde Wat gaat ge daar doen P (wordt vervolgd) Gedrukt b|j LANGEVELD DE ROOIJ, Texel.

Texelsche Courant | 1903 | | pagina 4