Afslag Varkensvleesch Uitslag gehouden verkoopiijgen. Marktberichten. 1W Zendingen franco over geheel Texel. Maandag en Dinsdag lossing en aflevering R. P. KEIJSER fa Spinazie en Radijs Gemeenteraad te Texel. ADYERTENTIËN. Gevraagd een net kosthuis met vrije kamer. Verboden Verboden 5 cent per kilo. in „de Beurs". Blijkens een artikel in de „Bakkers- courant" wordt in het voorontwerp eener nieuwe tariefwet door de Regeering voorge steld een invoerrecht op meel van 30 cents per 100 kilo te heffen, terwijl graan onbelast blijft. Volgens de „Schipping Gazette" zouden verscheidene stoomschepen, voor Rotterdam bevracht, order hebbeu gekregen te Antwer pen te gaan lossen, met het oog op de mo gelijkheid eener algemeene werkstaking in Nederland. Doordien men zich in Pruisen meer op de veeteelt toelegt, wordt de behoefte aan melkknechten des te grooter. Aan melk knechten uit Holland wordt een loon van f 300 gegeven, behalve kost en inwoning. Te Sneek raakte Dinsdagnamiddag een rijke boer met zijn fiets te water. Terstond waren rappe handen aanwezig, om man en tweewieler op 't drooge te helpen. De landbouwer was nog flink bij zijn stukken de flets mankeerde niets. Onze boer stond op 'tpunt zijn weg te vervolgen, toen de portemonnaie voor den dag kwam met de woorden „nou dat maatte jimme maar parte, hear, dat is voor jimme moeite"en de hoofdman van de redders kreeg 5 centen. Vreemde diefstal. Te Amsterdam werd weer een brutaal stukje diefstal door een paar dieven uitgehaald. Van een terrein a,an den Amstelveenschen weg, zijn uit een timmer manswerkplaats niet minder dan 23 school banken ontvreemd. Vrijdag 27 Haart voormiddags 10'/j uur Adres Mej. Roeperverzoek eervol ontslag als onderwijzeres O. L. School te den Burg. Af en overschrijving posten begrooting 1902 v.h. Algemeen Weeshuls. Benoeming onderwijzer O. L. School den Burg. Een 6 tal sollicitanten hadden zich daarvoor aange meld. Benoemd werd de heer F. J. Quakkclaar te Oosterland (Z) No. 1 van de voordracht met 7 stemmen terwijl 2 stemmen waren uitgebracht op den heer A. Scherpenisse van St. Maartensdijk. Nadere vaststelling jaarwedde van den te benoe men onderwijzer aan de School m. u. L. O. Aangaan geldleening in verband met rioleering Burgwal en verbouw Postkantoor en dientengevolge vaststellen suppletoire begrooting dienstjaar 1903, B W. stellen voor geheel af te betalen de schul den der gemeente, totaal op 1 Januari j.l. f 10300, waarvan jaarlijks minstens f 1100 moet worden afge lost en met het oog hierop en kosten voor burgwal enz. eene geldleening aan te gaan van f 19000 a hoogstens 4'/, rente met verplichte aflossing van minstens f 1000. Men zou dan jaarlijks f 1100 minder behoe ven af te lossen dan wanneer men de oude leeningen liet bestaan en eene nieuwe sloot van bv. f 10000. Burgerleken stand der Gemeente Texel. van 20 Mrt. tot den 27 Mrt. 1903. GEBORENJohanna d. v. Maria Catharina Elisabeth de Ridder, Aagje, d. v. Cornelia Kooiman en Trijntje Koning, Arie, z. v. Cor nelia de Ridder en Aagje Spigt, Pieter, z. v. Pieter Ylaa en Geertruida Bagge, Jan z.v. Reijer C. Huijsman en Martientje "Witvliet, Maria d. v. Dirk C. Dros en Harretje Kievit. ONDERTROUWDJan Dogger en Reinoutje Roeper. GETROUWD: Klaas Bakker en Aagje Roeper. OVERLEDENTheodoor Cornelis Rijk, 8 maan den z.v. Jacob Rijken Antje Graaf, Cornelis Kalis 6 weken z. v. Frans Kalis en Rigtje Buijs. Geboren TRIJNTJE WILLEMINA d. v. BERT US HOUTWIPPER en ELISABETH KRUITHOED. IJmuiden. Geboren MARIA dochter van D. C. DROS M. DROS—Kievit Algemeene kennisgeving, Eierland 24/3 1903. Ondertrouwd: J. DOGGER en R. ROEPER. Zalt Bommel, Den Burg, Texel Huwelijksvoltrekking 16 April 1903. 26 Maart 1903. Getrouwd: K. B A K K E R Az. en A. R O E P E R, die, tevens namens wederzijdsche lamilie hun hartelijken dank betuigen, voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Hermanshoeve, Texel 26 Maart 1903. Heden overleed onze jongste lieveling TÜEODOOR CORNELIS, in den aanvalligen leeftijd van acht maanden. Jac. RIJK Jnr. Texel 25 Maart 1903 en Echtgenoote. Donderdag 26 Maart in Café „den Burg". Notaris G. J. O. D. DIKKERS. Een huis en erf in de Waalderstraat, groot 2,20 aren. Kooper C. C. Bakker voor f 1390. Leiden, 27 Mrt. Ter markt werden heden aangevoerdOssen 330 stuks f 127 a f 324 7 Stieren f 56 a f 134; Veulens 0 stuks faf 0— 92 kalf koeien 1 122 a f 295 Melkkoeien f 203 a 1122; 181 Varekoeien 97 a f 224 296 Votte koeien f 126 a 1 322 43 Vette kalveren 1 37 a f 90 167 Magere kalveren f 3.50 a f 18.; 20. Graskalveren 1 23 f 61; 2j>6 Vette schapen f 1 6 a f 30.137 schapen (weide) f 14 a f 23.1 Paarden f 23 a 10—; 509 Magere Varkens f 15a f 42. fVette Varkens a ot. 616 Biggen t 5. a f U,— voor een onderwijzer te den Burg Adres onder letter Z. aan het bureau dezer Courant. Eieren te zoeken op de landerijen van H. C. MANTJE Spang. Eieren tc zoeken op de landerijen van „Duin oord" en „Madura". Gebr. EELMAN. pakhuis haven Texel, Gezonde Mixed Mais 75 K. G. f 4.60 prachtige N. H. Haver 50 3,50 P. Boonen 80 6,60 mindere 80 6,10 Gerst 63/64 Natura 65 4,20 Delftsche Spoeling 100 5,90 enz. enz. enz. Vraag monsters. Scherp concurreerende prijzen. Verder verkrijgbaar geschaafd geploegde Hout waren tegen uiterst lage prijzen Stroo por pak fl,75. Gewachte gezonde mixed mais 75 KG. f4,50 Directe bestellling. is vanaf heden en voorts iederen dag verkrijg baar bij J. RIJK Jr., Gravenstraat. Voorzitter de heer H. W. de Joncheere, burgemeester. Tegenwoordig de heeren F. Keijser, C. keijser Pz., Keesom, Koning, Mets, Lap, Roeper, Zijm en Dikkers. Afwezig met kennisgeving de heer Bakker. Eene vacature. De voorz. opent de vergadering en brengt een woord van hulde aan de nagedachtenis van den onlangs over leden oud-burgemeesler van Texel, den heer D. C. Loman. De notulen der vorige vergadering worden hierna gelezen en onveranderd goedgekeurd. Hierop doet de voorz. mededeeling dat op 20 Maart j 1kasverificitie plaats had bij den gemeente-ontvan ger. Boeken en kas waren in orde bevonden. In kas was f 4494,10. Ook boeken en kas der havendirectie bleken in orde. Hier was in kas f 733,85*. dat is ingekomen een schrijven van HH. Ged. Staten als antwoord op 't bezwaarschrift van G. de Roos, reclameerend tegen zijn aanslag in den Hoofdelijken Omslag. Afwijzend werd daarop ook door HH. Ged. Staten beschikt, een missive van HH. Ged. Staten, behelzende het bericht dat dit college wel genegen is een voorstel in te dienen bij de Prov. Staten om subsidie voor het beharden van wegen op Texel, mits ook het rijk V3 der kosten wil dragen en "3 deel wordt gedragen door gemeente en 30 gem. polders gezamenlijk (elk de helft) terwijl nog enkele voorwaarden daarin werden vermeld. Een aSchrift van deze missive was direct na ont vangst gezonden aan 't bestuur der 30 Gem. polders. Dit college vond die voorwaarden wel aannemelijk, zoodat men verdere stappen had gedaan voor het be reiken van het doel. Ook was berieht ontvangen dat door het rijk eene subsidie was toegestaan van Va der kosten voor verbete ring van den weg tusschen Burg en Oudeschild. mits niet hooger dan f 1200, zijnde de kosten totaal geraamd op f 3500. Bestek enz. waren bereids voor dien weg gemaakt en naar den daarbij betrokken minister gezonden. Mededeelingen en ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Wordt verleend, in te gaan 16 April a. s. Idem van den heer Molenaar. Wordt verleend in te gaan 1 Mei 1903. Idem van den heer K. van 't Veer. Wordt verleend in te gaan 1 Mei 1903. Adres van den heer H. Flens, verzoek aanstel ling makelaar in alle vakken. Wordt op voorstel van den Voorz., gesteld in handen van B. en W. om preadvies. Aanbieding begrooting 1903 Alg. Weeshuis. Wordt gesteld in handen van een commissie van onderzoek bestaande uit de heeren Koning, Bakker en Keesom. Eerstgenoemde voorzitter. In hoofdzaak ten gevolge van de vele kinderen, die moesten worden opgenomen, waren enkele posten over schreden, totaal met f 620,04, welk bedrag kan worden gevonden uit de post onvoorziene uitgaven. Als zijnde een kwestie van administratieve aard, werd het zonder eenige discussie goedgekeurd. Betaling aandeel kosten Gezondheidscommissie. De kosten voor gezondheidscommissies moeten door de gemeente of door de gemeenten, die tot die com missie behooren worden gedragen. Op de begrooting dezer gemeente stond deze post pro memorie. Volgens een missive van HH. Ged. Staten werden die kosten door de commissie, waaronder Texel behoort, geraamd op f 1666,30, waarvan Texel moet bijdragen f 209,20. Aangezien men wel inziet dat toestemming in deze onvermijdelijk ia, wordt daartoe met algemeene stem men besloten. Benoeming gemeente-vroedvrouw te Oudeschild. De voorz. deelt mede, dat een 5-tal vroedvrouwen van elders inlichtingen hadden ingewonnen, doch nie mand daarvan had gesolliciteerd, zeker welt en gevolge van het gemiddeld zeer gering aantal verassingen per jaar (ongev, 14), Een tweetal uit deze gemeente had gesolliciteerd, Mej. Langevêld—Flierman, mits ze aan aen Burg mocht blijven wonen, enMej.BoeligHcsse van de Cocksdorp. Ingekomen was een adres van C. Kooiman en 26 anderen, allen bewoners van Oudeschild, waarin wordt medegedeeld, dat zij geen bezwaar er in zien, dat de vroedvrouw te den Burg woont. B. en W. stellen voor, om indien Mej. Langeveld- Elierman wordt benoemd, de vergunning om aan den Burg te wonen tot wederopzegging te verleenen. De heer Zijm is tegen deze bepaling en wijst er op dat aan den heer v. d. Veght, geneesheer voor Eierland, zonder die bepaling vergund is aan de Waal te wonen. De Voorz. acht die bepaling als voorzorgsmaatregel gewenscht en zegt, omtrent het laatste door den heer Zijm aangevoerde niet voldoende te kunnen oordeelen. De heer F. Keijser deelt daarom mede dat door den heer v.d. Veght, oorspronkelijk te Cocksdorp als genees heer, ontslag was gevraagd als zoodanig, omdat hij zich te Waal ging vestigen en dat aangezien op herhaalde oproeping geen enkel sollicitant zich aanbood, hij was herbenoemd met vergunning aan de Waal te wonen. De heer Mets had liever dat de benoemde aan 't dorp woonachtig was, doch meent, dat men zich in 't onver mijdelijke moet schikken. Tot stemming overgaande wordt Mej. Langeveld- Flierman met algemeene stemmen benoemd. Aangezien bij een herhaalde oproeping slechts 1 sol licitant was opgekomen en B k ff oordeelen, dat het gewenscht is een groote keuze te hebben, wordt voor gesteld het aanvangsalaris te verhoogen en te brengen op f 700. Met algem. stemmen wordt daartoe besloten. De heer Keesom vraagt of men het geld niet met annuïteit kan leenen. De voorz. zegt dat zulks door gemeenten zelden ge daan wordt en voor onze gemeente niet aan te raden is. De jaarlijksche aflossing wordt daardoor nog al hoog. Bovendien zal voor verharding wegen en subsidie tram vermoedelijk ook weder eene leeuing moeten worden gesloten. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van B W aangenomen, terwijl de door die aanneming noo- dige suppl. begrooting eveneens werd goedgekeurd. Bij de rondvraag betoogt de heer Keesom het wen- schelijke dat de grieven der wiermaaiers zullen worden opgelost. De voorz. zegt zeer goed op de hoogte van die zaak te zijn en deelt mede dat hij half April naar Wielin gen hoopt te gaan en alsdan de zaak tot een goed einde hoopt te brengen. Zelf als handelaar op te tre den zou hij de gemeente beslist ontraden. De heerMets vraagt of reeds sollicitanten voor de vacante onderwijzersbetrekkingen waren opgeroepen. De Voorz. deelt mede dat zulks reeds is geschied. De Heer Dikkers acht het wenschelijk, dat eene instructie wordt gemaakt voor makelaars, zooals zulks in verschillende andere gemeenten plaats heeft. De Voorz. zegt dit punt met de Wethouders te willen bespreken. De heer Keesom wijst op het gevaar voor schrikken der paarden bij motorfietsen enz. De Voorz, antwoordt dat ze op de provinciale wegen mits met vergunning van H. H. Ged. Staten, mogen rijden en een gemeentelijk verbod dus alleen zou slaan op het rijden in de kom der dorpen. Niemand meer iets hebbende voor te stellen, deelt de Voorz. mede dat tijdens de vergadering de geloofs brieven waren ingekomen van het nieuw benoemde raadslid en vraagt of men het goed vindt, dat dezelve nog in deze vergadering worden onderzocht. Aangezien anders ook in cfe volgende vergadering de nieuw be noemde nog geen zitting zou kunnen nemen, wordt besloten de geloofsbrieven alsnog te onderzoeken. Als commissie daarvoor worden aangewezen de heeren Mets, Koning en Dikkers. De vergadering wordt eenige oogenblikken geschorscht ter onderzoek der geloofsbrieven. Na heropening brengt de heer Dikkers rapport uit over het onderzoek en wordt naar aanleiding van dat rapport voorgesteld den heer Dros als lid toe te laten, welk voorstel met algemeene stemmen wordt aangenomen. Niets meer te verhandelen zijnde, sluit de voorz. de openbare vergadering om over te gaan tot eene zitting met gesloten deuren, ter behandeling reclames Hoofde lijken Omslag.

Texelsche Courant | 1903 | | pagina 2