Burgerlijk Wetboek, I. STl 41 Romanbibliotheek. Loten Winschoten, De Stuifkalkfabriek bl adz. H. J. ROMEIJN, bladz. Lot endebiet. STUIFKALK. Prijs 50 Cents. LANGEVELD DE ROOIJ. Feuilleton. Een leven vol zelfopoffering, Uitgaaf van J. F. VAN DRUTEN te Sneek. NIEUWSTE EN GOEDKOOPSTE TEKST-EDITIE, met verwijzing naar overeenkomstige en toepasselijke bepalingen. qq^ Uitgegeven onder toezicht van 334 Commies-Grifier van de le Kamer der Staten-Generaal. Alom verkrijgbaar en bij de uitgevers dezer courant. Het heeft mij geholpen No. I „Arguaoogen". No. 2 „De vloek van den leugen". Boekhandel Parkstraat. Boekhandel Barkstraat. Voorhanden Prijs EDITIE 1903. Prijs Ingen. 1 0,75. Met de nieuwe voogdijbepalingen, kinderwetten enz. Gebonden f 1,10 INHOUD DER TITELS. V»n het genot en het verlies der burgerlijke rechten. Van Nederlanders en vreem delingen. Van de akten van den bur gerlijken Stand. Van woonplaats of domicilie. Van het huwelijk. Van de regten en verplig- tingen der echtgenooten. Van de wettelijke gemeen schap van goederen en der- zelver beheer. Van huwelijksche voorwaar den. Van gemeenschap of huwe lijksche voorwaarden bij tweede of verder huwelijk. Van de scheiding van goe deren. Van de ontbinding des hu welijks. Van de scheiding van tafel en bed. Van het vaderschap en de afstamming der kinderen. van bloedv erwantschap en zwagerschap, van de ouderlijke magt. van minderjarigheid en voogdy. van handlisting, van curatele, van afwezigheid, van de zaken en derz elver onderscheiding, van bezit en rechten die daaruit voortvloeien, van eigendom, van de regten en verplig- tingen tusschen eigenaars van naburige erven, van erfdienstbaarheden, van het recht van opstal, van het erfpachtsrecht. van grondrenten en tien den. van het vruchtgebruik van het gebruik en de be woning. Van erfopvolging bij vei- sterf. van uiterste willen, van uitvoerders van uiter ste wilsbeschikkingen en van bewindvoerders, van het regt van beraad en het voorregt van boedel beschrijving. van het aanvaarden en ver werven van erfenissen, van boedelscheiding. Ivan onbeh. nalatenschapp. van bevoorregte schulden, van pand. I van onderzetting en hypo- theek. 1 van verbindtenissen in het I algemeen. vanverbindtenissen die uit contract of overeenkomst geboren worden. vanverbindtenissen die uit kracht der wet geboren 1 worden. van het te niet gaan der verbindtenissen. Van koop en verkoop, van ruiling. I van huur en verhuur, van het recht van bc- klemming. van maatschap of vennoot- schap. I van zedelijke lichamen. van schenkingbn. van bewaargeving, van bruikleening. van verbruikleening. van gevestigde of altijddu rende renten, van kansovercenkomst, van lastgeving, van borgtogt. van dading, van bewijs in het algemeen van schriftelijk bewijs, van bewys door getuigen, van vermoedens, van bekentenis, van den geregtclijken eed. van verjaring. Een ieder die dit artikel leest beeft zekér wel eens hoofdpün gebad en is dus in staat het ondraaglijk lijden te beseffen van diegenen die voortdurend behebt zijn met hoofdpgn en hoevele personen zijn er niet die aan deze kwaal l\jden. Vraagt ben eens onder Uwe ken nissen wat zij al niet aangewend hebben, en zij zullen U zaggenik beb dit, ik beb dat gebruikt, doeb, deze verlichting was slechts van tijdelijken aard want den volgenden dag deed zich dat zelfde lijden weder voor. De hoofdpijn heeft verschillende oorzaken maar de hoofdoorzaak is zeker wel de slechte toestand van bet bloed. De heer S. Juurlink te Ommen prov. Overijsel was ook met die kwaal behebt en nadat bij alle aangeradene middelen te vergeefs had beproefd heeft hij eindelijk de verlosser van zijn lijden gevonden door het gebruik der Pink Pillen van Dr. Williams. De Heer S. JUURLINK volgens portret Hij schrijft o. a. bet volgende //Meermalen was ik met zware hoofdpijn en vermoeidheid gekweld, nimmer heb ik kosten nog moeite gespaard om mij van die ergelijke kwaal te bevrijden en ik kan verklaren dat ik na het gebruik van drie doozen Pillen er van bevrijd ben geworden. De eetlust die mg vroeger ontbrak en tengevolge daarvan bet weinige voedsel dat ik ge bruikte, verzwakte mijn lichaamsgestel' Thans gevoel ik mij uiterst gezond, het schijnt mij toe als of de Pink Pillen mij een nieuwe levenskracht gegeven hebben want ik gevoel mij veel opgeruimder dan ooit te voren. Mijne dankbaarheid kent geene grenzen want men moet aan deze kwaal geleden hebben om te beseffen het goede, dat deze pillen op mijn gestel hebben uitge- geoefend. U kant van mijn schrijven vrijelijk gebruik maken en ik verklaar mg bereid aan desverlangenden het bovenstaande persoonlijk of schriftelijk te bevestigen. Prijs f 1,75 de doos, f 9,per 6 doozen verkrijg- baai bg 8nabilié, Steiger 27 Rotterdam, hoofd-depothou- der voor Nedeiland en Apotheken. Fianco toezending tegen postwissel. te ALKMAAR, levert tegen zeer concurreerenden prijs zeer fijne en witte Daarin zijn verschenen Prijs per nummer 10 cent. 4de Groote Provinciale Groninger Verloting. TREKKING beslist 20 Mei 1903. f 3000, 1000, 500, 250, 150, 100, 50, 25, 10, Rijwielen, Pendules, Gouden en Zilve- 1 Horloges, enz. enz. enz. ROMAN uit het Fransch vertaald door A. B. 11. Hoofdstuk IV. Twaalf jaren uit het leven van Mejuffrouw Annette. Het werd eene kleine vriendinno van deze ondanks hare vader, die met jaloersche blik bespiedde wanneer hij haar in de villa opmerkte. Een nieuwe verandering ontstond voor juffr. Annotte door het overlijden van hare tante Emelie Deze stierf en liet eenige weezen na aan de zorgen van een ziekelijken vader, wiens tijd bovendien door zijne zaken geheel in beslag werd genomeD. Zij had haar sedert vele jaren niet gezien maar zij ontving geregeld brieven van haar met tal van bijzonderheden over haar neefjes en nichtjes, vooral over een van hen wier peettante zij was. Zij was er trotsch op en vormde reeds allerlei schoone plannen voor de toekomst, dio helaas niet zouden worden vervuld. Zij ontving n.l. van jaar tot jaar om trent haar petekind weinig troostvol nieuws. Het kind ontwikkelde zich niet, men kon het geen spreken leeren, terwijl een roodo vlek op zijn eeno wang langzamerhand grooter werd. Eene vreeselijke ziekte, waarvan het ternauwer nood herstelde maakte van het kind een van die ongelukkige wezens, die in de wereld schij nen gekomen te zijn om te lijden. Toen juffrouw Annetto de doodstijding ont ving, dacht zij dadelijk aan haar petokind Antoon. „Mijn hemel" riep zij uit, „wat zal er nu van Antoon worden Zij gevoelde maar al te goed dat slechts oen moeder van een zoo misdeeld kind kon houden, een kind, dat aan anderon slechts afkeer kon inboezemen. Wie zal nu de plaats van de moedor in nemen, vroeg zij zich zelf af, als ik hot niet bon? En na den raad er over te hebbon ingewonnen van oom Adolf, die haar volkomon gelijk gaf, ging ze Antoon halen. Treurige heenreis, treurige terugtoohtAan 't station te Bielle kreeg het ongelukkige wezen zelfs een aanval van epilopsie. Juist was dokter Maguet daar onder de passagiers die uit Genève aankwamen. Men riep hem. Hij onderzocht het kind en schreef een recept dat men onmid- delijk in de dichstbijzijnde apotheek liet gereed maken. De dokter deed terwijl hij wachtte op de medicijnen, aan juffrouw Annette enkele vragen. Wie is die jongen vroeg hij. Mijn neef, mijnheer. Ik heb hem uit En geland gehaald. Zult gij hem houden Zeker, mijnheer. Hij heeft zijne moeder verloren. Zijn vader is lijdende aan eene on- geneeselijke ziekte en zijn broers en zusters zouden hem te veel aan zijn lot overlaten. Maar, riep de dokter uit, het is een patient voor een gasthuis. Juffrouw Annette protesteerde duartegen. Neen, riep zij uit, het is mijn petekind en ik zal hem verzorgen zoo goed ik maar k an. Gij weet niet wat ge op u neomt. Kent ge zijn ziekte Het is eon oDgeneeselijke kwaal. Kalm, maar met tranen in de oogen, ant woordde juffrouw Anuette Ja, ik weet dat het een verschrikkelijke ziekte is en dat mij een zware taak wacht, maar met de hulp van God, mijnheer, hoop ik dat ik den moed niet zal verliezen. De medicijnen waren nu gebracht en dokter Maguet gaf ze zelf den zieke in, terwijl juffrouw Annette het hoofd steunde. De aanval bedaarde langzamerhand. Het rijtuig van vader Brindeau dat men besteld had kwam en nam de onge- lukige zieke mede. Dokter Maguet volgde het met de oogea en zuchtte. Misschien vergeleek hij wel zijn tegenwoordige schoondochter, wier groote uitgaven dreigde het inkomen van zijn zoon verre te overtreffen, met haar, die daar juist weg reed en die bij had verstooten. Bielle bemoeide zich met haar nieuwe bewoner. Liefdadige menschon bewonderden juffr Annetto. Wanneer men zijn jeugd heeft opgeofferd aan een grijsaard zich dan te wijden aan een zoo hulpbehoevende, het is schoon! Anderen beweerden dat het een manie was zich zeiven op te offeren en dat de liefde ook haar grenzen heeft en men ook verplicht is eens aan zichzelf te denken. Mijnheer Tiercet, die altijd de zaken van de practische zijde beschouwde, stelde op zekeren dag een vraag, waaraan juffrouw Annette zelfs niet gedacht had: Wat zal mijnheer Boulanger er wel van zeggen, als hij bij zijn terugkomst daar die be woner viudt Hij zal zeggen, dat het een aardige ver rassing is, meende mijnheer Quartier, lachende. In de stad sprak men gaarne over den Ame rikaan als die eenmaal eens weer daar terug kwam. Mon wachtte op hem, men rekende op hem voor bepaalde ondernemingen waarvoor veel geld noodig was. Het werd een gewoon gezogde: „Als mijnheer Boulanger terug zal zijn dan Wat de Amerikaan betrof, zelden werd iets van hem gehoord. Na deu dood van zijn vader ontving juffrouw Annette een kort briefje waarin hij meldde dat het jaargeld doorging, opdat, zooals er bij werd gevoegd, de villa zou kunnen worden onderhouden en gij zelf kunt leven naar uw stand. Naar aanleiding van deze toevoeging werden door den notaris Tiorcet enkele opmer kingen gemaakt. Ik vrees, zei hij, dat mijnheer Boulanger niet zeer tevreden zal zijn, wanneer hij terug komt. Ik heb nog getracht zijn nicht over te halen haar levenswijze meer naar dien wensch in te richten. Bedenk toch, heb ik gezegd, dat uw oom verlangd, dat ge u gelukkig zult ge voelen in uw nieuwe omgeving. Welnu, heeft ze mij geantwoord, hob ik dan niet het recht gelukkig te zijn op mijn manier Misschien zou hij het aangenamer vinden als gij het op de zijne waart, heb ik haar opge merkt. Lachende gaf zo mij ton antwoord: „Dan zou ik het niet zijn!" En als hij u verwijtin- gon doet Ik ben zeker, dat ik gelijk heb, mijnheer en ik heb niets van dat al te vroezen. Maar kom eons op de villa Charlotte, dan kunt go zelf oordeolenIk bon er ge weest on ik moet eerlijk bekennen dat mijnheer Boulanger al zoor moeiolijk moet zyn tovrodon te stollen, als hij niot tevreden is bij zijn terug komst. (wordt vervolgd) Gedrukt by LANGEVELD DE ROOIJ, Texel.

Texelsche Courant | 1903 | | pagina 4