N°.1644 Zondag 17 Mei. A°. 1908 Nieuws- en Advertentieblad. Binnenland. ABONNEMENTEN en ADVERTENTIËN worden aangenomen bij de Uitgevers LANGEVELD DE ROOU, ParkstraatBurg op Texel Uit blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond. Abonnementsprijs per 3 maanden Voor den Btjrg 30 Cts. Franco per post door ge heel Nederland 45 Cts. Naar Amerika en andere landen met verhooging der porto's. Advertentiën vóór 10 uur op den dag der uitgave Prijs der Advertentiin Van 1 tot 5 regels 30 Cts. Iedere regel meer 6 Cti. Groote letters en "Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers 2 Cts. per nummer. GEVONDEN VOORWERPEN: 1 portemonnaieinhoudende eenig geld gevonden in de Weverstraat, 1 zakdoekgevonden in de Gravenstraat, 1 baret gevonden in de Nieuw- straat. LAMMERENHARKTEN. I Burgemeester en Wethouders van Texel herinneren belanghebbenden er aan, dat dit jaar de Lammerenmarkten alhier worden gehou den op Maandagen 18, 25 Mei, Dinsdag 2 Juni, Maandagen 8, 15 en 22 Juni, Vrijdag 22 Mei en Donderdagen 28 Mei, 4,11,18 en 25 Juni 1903. Voorts worden zij, die lammerenhokkcn be spreken, beleefd verzocht daarbij het verschul digde inarktgeld enz. omuiddelijk te voldoen. Texel, den 9 Mei 1903, Burgemeester en Wethouders voornoemd. W. de Jonciieere Burgemeester. G. A. Hajenius Secretaris. LAMMERENMARKTEN. Burgemeester en Wethouders van Texel brengen den ingezetenen met nadruk in her innering de navolgende artikelen der politie verordening dezer gemeente Art. 177. Het is verboden gedurende de groote lamme renmarkten a. zich met wagens of vee, anders dan door de Parkstraat naar hot marktplein te begeven (met dien verstande, dat tot dat doel geen gebruik zal mogen worden gemaakt van de Nieuwstraat), of dit plein met wagons of vee anders te verlaten, dan door de overige daarop i uitkomende straten; b. het van gemeentewege verstrekte stroo of andere stoften, welke tot strooisel gediend hebben in de lammerenhokkcn, daaruit te verwijderen of zelf daaraan meer toe te voegen; c. met het wegvoeren der lammeren vóór des voormiddags elf uur een aanvang te maken, tenzij met toestemming door den marktmeester krachtens opdracht verleend. Art. 178. Ieder, die ter gelegenheid van de in het vorig artikel bedoelde markten, lammeren ter markt wenscht aan te voeren, is verplicht vooraf, hetzij mondeling of schriftelijk, de noodige hokken to bespreken. Art. 179. Ieder, die gerechtigd is tot het gebruik van oen hok, moet het zelf gebruiken of bezetten en tot geen ander doel bezigen dan tot plaatsing van het vee. Het is aan alle andere personen, gelijk mede aan hen, wier recht op eenig hok, door het niet voldoen der verschuldigde marktgeldon is ver vallen, verboden een standplaats in te nemen, tenzij mot toestemming van Burgemeester en Wethouders; zij worden door don marktmeester geweerd, die zoo noodig do hulp der politie inroept. Zij brengen voorts tor algemeene kennisse dat voor het verplicht bespreken der noodige hokken, hetzij mondeling of schriftelijk, gelegen heid bestaat tor Secretarie op alle werkdagen, ge durende de gewone bureau-uren van 9 uur voorm 2 uur nam en dat daartoe voor de markten op Maandag te houden, bovendien nog gelegenheid zal zijn bij den marktmeester, die daags vóór die markten zitting zal houden van 's morgens 9 tot 2 uur 's namiddags in een der aan het marktplein gelegen hotels aangiften, hetzij mondeling of schriftelijk, ter Secretarie of door den marktmeester ontvangen na Zondagnamiddag 2 uur voor de Maandagsche markten, na Woensdagnamiddag 2 uur voor do Dondordagsche markten, worden niet meer ten uitvoer gebracht. De aanvoer ter markt op do Donderdagen zal dos morgens om 8 uur moeton zijn afgeloopen, daar met het afyoeren der lammeren om 8 uur een aanvang gemaakt zal mogen worden, waar door het mogelijk zal zijn op tijd de inscheping aan de haven te doen plaats vinden. Zij, die op de Donderdagsche markten lamme ren wenschen aan te voeren, worden in hun eigen belang zeer dringend verzocht zorg te willen dra gen, dat die lammeren vóór acht uur des voor middags ter markt zijn, daar zij anders in het be lang van de goede orde op de markt, de kans be- loopen niet meer tot het marktterrein te worden toegelaten. Texel, 9 Mei 1903. Burgemeester en Wethouders van Texel, H. W. DE JONCHEERE. De Secretaris, G. A. HAJENIUS. BEVOLKING. Aangezien het herhaaldelijk voorkomt, dat door de hoofden van gezinnen geen kennis wordt gegeven van mutatiën in het dienst boden-personeel, brengen Burgemeester en Wethouders van Texel hierbij in herinnering, dat elk hoofd van een huisgezin, uiterlijk binnen ééne maand ten Raadhuize kennis moet geven, o. m. van de dienst- en werk- boden, die in het huisgezin zijn opgenomen of dat hebben verlaten. Overtreding wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste 14 dagen of geldboete van ten hoogste f 100. Texel, 14 Mei 1903. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. W. DE JONCHEERE. De Secretaris, G. A. HAJENIUS. KIEZERSLIJST. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Texel maken bekend, dat de op den 22sten Maart 11. vastgestelde kiezerslijst voor het jaar 1903 1904, zooals deze thans luidtvan lieden tot den loden Mei van het volgende jaar van kracht blijft, behoudens wijzigingen tengevolge van rechterlijke uitspraak en aanteekeningen omtrent schorsiDg. De genoemde lijst blijft voor een ieder op de Secretarie der Gemeente ter inzage neder- gelegd en in afschrift of afdruk,, tegen betaling der kosteD, verkrijgbaar. Texel, den 15deu Mei 1903. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester. G. A. Hajenius. H W. de Joncheere. OEFENING BRANDWEER. Burgemeester en Wethouders van Texel, Gelet op art. 8 der verordening, regelende de inrichting van de brandweer in deze gemeente maken bekend, dat op Zaterdag 23 Mei as. des namiddags half zeven uur eene oefening zal worden gehouden mot denaanjager, aan het einde van de Koogerstraat„begin van den Koogerwegte den Burg en worden mitsdien de dienstplichtigen bij den aanjager daartoe opgeroepen en hierbij aangezegd op tijd en plaats als hierboven genoemd, aanwezig te zijn. De dienstplichtigen worden hierbij tevens herinnerd aan de artt. 9 en 10 der brandweer verordening, alsmede aan art. 265 der alge meene politieverordening, luidende dit art. als volgt „De brandweerplichtigen zijn gehouden bij brand of oefening de bevelen, hun gegeven door de brandmeester of door de andere boven hen gestelde personen, stipt en onmiddelijk te volbrengen. Zij zorgen bij oefeningen op den bepaalden tijd en bij brand na de gedane oproepidg op hun post aanwezig te zijn en mogen die zon der geldige redenen niet verlaten, dan met goedvinden hunner superieuren," Overtreding van dit art. wordt gestraft met eene geldboete van ten hoogste f 25, subsidiair 6 dagen hechtenis. Texel, 15 Mei 1903 Burgemeester en Wethouders voornoemd, II. W. de Joncheeie, Burgemeester. G. A. Hajenius, Secretaris. TEXEL, 16 Mei 1908. De Donderdag in het café den Burg ge houden vergadering van de afdeeling „Den Burg" van den Bond voor Staatspensionnee- ring viel geen ruim bezoek ten deel. Zij werd geleid door den voorzden heer C. S. de Wit, die in zijn openingswoord me dedeelde, dat deze vergadering noodig was, aangezien moest worden beslist, of nog een afgevaardigde naar de algemeene vergadering (weldra te Apeldoorn te houden) moest wor den benoemd, een punt bij welks bespreking zeker de financieele toestand van de veree- niging wel in aanmerking mocht komen. Verder deelt spr. mede, dat in het bestuur eene wijziging is gebracht in de verdeeling der functies en het thans is samengesteld als volgtC. S. de Wit, voorz., R. S. Kuperus, vice voorz., P. Lap, seer J. Wegman Gz., 2e secr. en tevens yoorloopig penningmeester, J. de Jongh, J. Maat en N. Huisman, com missarissen. Een rooster yoor aftreding was samenge steld en wel als volgt moeten aftreden in 1904: Wegman en Maat, in 1903 De Jongh en Kuperus en in 1906 Lap, Huisman en De Wit. Na deze mededeeling worden de notulen der vorige vergadering door den 2en Secre taris gelezen (de le was afwezig wegens ambtsbezigheden;. Aangezien niemand op- of aanmerkingen er op had worden ze goedgekeurd. Hierop komt aan de orde de vraag of een afgevaardigde moet worden gekozen. Om eenigszins over dit punt te kunnen oordeelen deelt de voorzitter mede, dat de vereeniging thans telt 104 gewone leden, 76 buitengewone leden en 2 begunstigers, in 't geheel 144 contribueerende leden Indien de gelden, aan 't hoofdbestuur verschuldigd, zijnde 50 cent per contribueerend lid, zijn afgedragen, zal ongeveer f 20 a f 25 over blijven ter bestrijding der noodzakelijke uit gaven van de afdeeling als: advertentiën, drukwerk en misschien ook kosten geheel of ten deele propagandavergaderingen, enz. De kosten voor het zenden van een afge vaardigde worden geraamd op ongeveer f 20, indien er dus iemand daarvoor wordt benoemd zou de afdeeling zich in schulden moeten steken, tenzij iemand genegen mocht zijn, het op eigen kosten te doen. Besloten wordt dit jaar geen afgevaardigde te benoemen. Door dit besluit wordt behan deling van de punten van beschrijving on- noodig geacht. De voorz. deelt nog mede, dat behalve de in het maandblad opgegeven punten nog een voorstel was ingezonden door de afdeeling Krommenie. Dit voorstel werd vermeld in een afzonderlek blaadje, enkel voor de verschillende besturen en bestond hierin, dat oprichting wenschelijk werd ge acht van Provinciale propaganda-commissien omdat de werkzaamheden voor het hoofd bestuur te uitgebreid zijn, om o.m. zorg te dragen voor sprekers voor de propaganda op verschillende dikweif nogal afgelegen plaat sen, zoo'n prov. commissie zou dan daarvoor kunnen zorgen, alsook o.m. (er mocht een volgend jaar door de Regeering eens een wetsvoorstel worden ingediend voor Staats- pensionneering, zooals in de troonrede werd in het zicht gesteld), dan een aantal sprekers COURANT.

Texelsche Courant | 1903 | | pagina 1