Burgerlijk Wetboek, Stalschelpen, Loten Oudewater, Ze zijn er Geschikt adres voor Druk- en Bindwerk. CRAYONPORTRETTEN, 334 Uitgegeven onder toezicht van 334 bladz. H. J. ROMEIJN, bladz. BOEKWERKEN, TIJDSCHRIFTEN, COURANTEN, enz, plaatsen van advertentiën in alle bladen. Mooie gele ff. F. STOEL ZOON, Feuilleton. Een leven vol zelfopoffering, Lotenclebiet. Hoofdprijs f 22,000. Prijs per lot 50 cent. LANGEVELD DE R001J. Kamers de 10-cents Spoorboekjes (Zomerdienst) Uitgaaf van J. F. VAN DRUTEN te Sneek. NIEUWSTE EN GOEDKOOPSTE TEKST-EDITIE, met verwijzing naar overeenkomstige en toepasselijke bepalingen. Coinmies-Grifler van de le Kamer der Staten-Generaal. Prijs EDITIE 1903. Prijs Ingen. 1 0,75. Met de nieuwe voogdij bepalingen, kinderwetten enz. Gebonden f 1,10. INHOUD DER TITELS. Alom verkrijgbaar en bij de uitgevers dezer courant. LANGEVELD DE R00IJ. Wij bevelen ons aan tot het leveren van alle verlangde Zoomede tot het vergrootingen naar elk portret. TJiterst kenrig afgewerkt. Prijzen billijk. DEN BTTRG OP TEXEL. zijn weder voorbanden in de STEENKOOPERIJ van te ALKMAAR. ROMAN uit het Fransch vertaald door A. B. Hoofdstuk V. De Terugkomst. Boekhandel Barkstraat. V oorhanden TREKKING 23 JUNI 1903. Omstreeks einde MEI bestaat voor HEER of DAME gelegenheid voor koet en inwoning met vrije kamer, in een net burgergezin. Adres te bevragen bureau van dit blad. BOEKH. PARKSTRAAT. Hij hield even op en vervolgde toen Ik heb de villa Charlotte niet gekocht om er een gasthuis van te maken, maar wel een schoone woonplaats en ik wil er heer en meester zijn begrijpt ge P Bovendien begrijp ik niet hoe iemand gehecht kan zijn aan zulk een wezen. Daarvoor zijn bepaalde inrichtingen, of als go dat niet wilt, kan hij geplaatst worden bij goedo lieden op het land, die goed op hem zullen passen en daarvoor goed zullen worden betaald. Betaald riep Annette uit. Ja zeker, betaald, wordt voor alles dan niet betaaldP Kan men genegenheid betalen oom Ja, ik houd van hemik houd van hom, om dat ik medelijden met hem heb omdat ieder hem verstootomdat hij een voorworp is van afgrijzen Ik houd van hem om het ongeluk dat onverdiend zijn deel isomdat hij geene moeder meer heeft en ik zijn dooptante ben omdat hij alleen mij heeft op de wereld, die van hem kan houden En ik zal hem nooit ver laten 1 Zij geraakte in vuur. Haar wangen gloeiden, haar oogen schitterden. Zeker zal hij veel leed veroorzaken merkte mijnheer Bonlanger op. Er heerschte een oogenblik stilte. Mijnheer Boulanger sloeg met zijn lepeltje op zijn koffie kopje, eindelijk keerde hij de vraag om en zei; Maar wat wordt ér bij dat alles van mij? Wat doet ge naar mijn wil, mijn wenschen, mijn gewoonten PWaarom denkt ge wel, dat ik deze villa gekocht heb Deed ik dat niet voor mij zelf? Is het niet door mijn geld, dat ge in staat waart zoo te leven als ge dit wildet PWelnu denk eens na, of ook ik daardoor niet eenige rechten heb verkregen P Kan ik daar niets in ruil voor vragen PWas ik dan nergens goed voor dan om te betalen P De oom uit Amerika is dus uw kassier Dit verwijt trof juffrouw Annette. Het is waar, oom, antwoordde zij, u is zeer goed voor ons geweest Spreken wij niet over goedheid, viel mijn heer Boulanger haar in de reden, ik wilde u er alleen maar op wijzen dat ge eenige verplichting aan mij hebt. Wij zijn u veel verschuldigd, oom, dat ia waar. Ik wil voor u doen wat u maar wilt mits u maar niet vergeet, dat oom Julius en oom Adolf uw broers zijn en Anthonie mijn petekind is. Met aDdere woorden, zei mijnheer Bou langer, zegt ge me ongeveer dit: Waarde oom ik ben uw schuldenaresse en ik wil dit gaarne erkenneD. Maar gij moet mijne voorwaarden aannemen, anders houd ik mijne dankbaarheid voor mijIs het niet zoo Niet geheel en al. Ik zeg u Oom, ik heb plichten, ik heb liefde, die ge niet kunt eischen dat ik zal opgeven. Er zijn wezens, die ik niet kan verlaten, want zij hebben mij meer noodig dan u Goed ik wil u echter alleen nog opmerken dat ik, omdat ge ze bij mij hebt gehuisvest, ze ook kan wegzenden. Dat is uw recht. En als ik het doe P Zal ik ze volgen. Als ik u verbied dit te doen Ik zal gehoorzamen aan mijn geweten, dat mij verbiedt ze te verlaten. Ditmaal was mijoheer BoulaDger zich zelf niet langer meester, hij stond van zijn stoel op en gesticuleerde hevig met zijn armen. Maar ge kunt niet zonder mij levenals ik u geen geld meer geef. Ik verdien het met mijn school. Wat... hebt ge die aangehouden? Zeker, en u ziet, dat ik daar wel aan deed. Mijnheer Boulanger liep een paar malen de kamer op en neer. Verwijtingen kwamen hem op de lippen, maar hij hield ze terug. Hij riep bijna uit: „Men vergalt mij mijne terugkomst." Dat was het gevoel, dat bij hem het meest boven kwam, maar hij had in zijn leven reeds zoo dikwerf zichzelf moeten beheerschen dat hij er ook thans in slaagde. Voor juffrouw Annette staan blijvende, zei hij Nu we zullen later wel zien Ik meende in mijn eigen huis te komen; maar het is een ziekenhuis. Ik zal daar nader over beslissen. Daarop ging hij heen. Annette bleef nog langen tijd in gedachten verzonken op dezelfde plaats zitten, daarop dronk zij kalm haar koffie, die zij vergeten had op te drinken. Een zware stap achter haar, deed haar het hoofd omwonden: het was de oude Emme. line, die tot haar kwam. Welnu, juffrouw? vroeg zij aarzelende, hij zal hier alles veranderen, is het niet Annette gaf haar door een gobaar to kennen dat zij daar niet zeker van was. Zeker zal hij mijnheer Julia hier niet willen behouden en misschien mijnheer Adolf ook niet Haar stem begon te bovon toon z{j er aan toevoegde En ik, gelooft u dat hij mij zal wegzeuden A.nnette stond vastberaden op en antwoordde Maak je maar niet ongerust. Hij kan doen wat hij wil, want hij is de meester. Maar ik, ik behoud u allen 1 De daarop volgende dagen merkte men mijn heer Boulanger bijna niet, hij vertrok des mor gens reeds met zijn kamerdienaar naar Genève en keerde gewoonlijk eerst per laatste trein weer terug. Een biljard werd gebracht, verder kwamen ook aan een viertal paarden, twee rij tuigen, een koetsier, een palfenier, oen kok, enz. Mejuffrouw Annette was over de aankomst van dezo bedienden verre van verheugd, oom Adolf bromde, terwijl hij ze met zijn grooto oogen bezag Wat wil hij hier met al die bedienden uitvoeron P Was het hier dan niet goed genoeg? Waarvoor zooveol drukte (wordt vervolgd) Gedrukt by LANGEVELD DE KOOIJ, Teiel. Van het genot en het verlies der burgerlijke rechten. Van Nederlanders en vreem delingen. Van de akten van den bur gerlijken Stand. Van woonplaats of domicilie. Van het huwelyk. Van de regten en verplig- tingen der echtgenooten. Van de wettelijke gemeen schap van goederen en der- zelver beheer. Van huwclijksche voorwaar den. Van gemeenschap of huwe- lijksche voorwaarden bij tweede of verder huwelijk. Van de scheiding van goe deren. Van de Ontbinding des hu welijks. Van de scheiding van tafel en bed. Van het vaderschap en de afstamming der kinderen. van bloedverwantschap en zwagerschap. van de ouderlijke magt. van minderjarigheid en voogdij. van handligting. van curatele, van afwezigheid, van de zaken en derzelver onderscheiding, van bezit en rechten die daaruit voortvloeien, van eigendom, van de regten en verplig- tingen tusschen eigenaars van naburige erven, van erfdienstbaarheden, van het recht van opstal, van het erfpachtsrecht. van grondrenten en tien den. van het vruchtgebruik van het gebruik en de be woning. Van erfopvolging bij vei- sterf. van uiterste willen. van uitvoerders van uiter- ste wilsbeschikkingen en van bewindvoerders. I van het regt van beraad en I het voorregt van boedel- beschrijving. van het aanvaarden en ver- werven van erfenissen. van boedelscheiding, van onbeh. nalatenschapp. van bevoorregte schulden, van pand. van onderzetting en hypo theek. van verbindtenissen in het algemeen. vanverbindtenissen die uit contract of overeenkomst geboren worden, vanverbindtenissen die uit kracht der wet geboren worden. van het te niet gaan der verbindtenissen. Van koop en verkoop, van ruiling, van huur en verhuur, van het recht van be klemming. van maatschap of vennoot schap. van zedelijke lichamen, van schenkingen. van bewaargeving. van bruiklcening. van verbruikleening. van gevestigde of altijddu- rende renten, van kansovereenkomst, van lastgeving, van borgtogt. van dading, van bewijs in het algemeen van schriftelijk bewijs, van bewys door getuigen, van vermoedens, van bekentenis, van den geregtelijken eed. van verjaring. 20.

Texelsche Courant | 1903 | | pagina 4