22000 «$V BOTER uit Zoete Melk. Verzekert uw Vraagt Gratis P0T0 toestellen en bcnoodigdhedcD Agent voor het eiland Texel S. J. KONING, den Burg. Zesde Groote Oudewatersche Verloting, voor 50 cent. Wed. WESSTRA-Bongaardt. Eiken MAANDAG GUST. BUHSE, Beslist billijkst adres de Boferbereidingsmachine der toekomst Feuilleton. Een leven vol zelfopoffering, Trekking' Dinsdag 23 Juni 1903. Of NP J. E. WINKLER. bij T?. SPRUIT, Mc I et don Roter-Separator (Patent van Deursen) maakt men in twintig minuten de boter rechtstreeks uit de volle zoete melk 1000 GULDEN LOTEN a 50 reilt per Stuk verkrijgbaar bij de meeste Loten-, Book- en Sigarenhandelaren in Neder land of worden na ontvangst van postwissel aan het kantoor der \ereenigiog, Leeuworingstraat B 150 te Oudevatek, franco toegezonden. Verkrijgbaar bij LANGEVELD 1)E ROOIJ. Wanneer gij zwak van borst zijt. Wanneer gij hoest ol kucht. Wanneer gij prikkelingen hebt in keel of luchtpijpen. Wanneer gij heesch zijt. Wanneer gij opgeclt. Wanneer gij bloed spuwt of reeds bloed gespogen hebt. Wanneer gij benauwd zijt. Wanneer uw borst piept. Wanneer gij geibakkelijk zweet. Wanneer uwe fluimen paarlgrijs of geel ach tg zijn. Wanneer gij slupelooze nachten door brengt. Wanneer alle middelen gefaald heb ben, die gij ter genozing gebruikt hebt NEEMT DAN de Abdijsiroop, recept klooster Sanctu Paulo, de koning der geneesmiddelen, waardoor de genezing verzekerd is. Duizenden om u heen ondervonden reeds dc weldadige geneeskracht, zoowel voor jongen als ouden, kinderen als grijsaards, zwakken als herstellenden. 1. Luchtpijpont steking. 2 Chronische bronchitis, hoest 3 Lo'igvliesont- stekiug. 4. Asthma, be nauwdheden. 5. lievige bron chitis, zwaar be nauwd. 6. Tc-ring. 7. Longontste king. 8. Hartziekte. 9. Veronacht zaamde ver koudheid. Het gebruik der Abdijsiroop waar borgt een lang en gezond leven. Prijs f 1, f 2 en f 3,50 per flacon. Centraal-DepotL. I. AKKER, Van Alkemadestraat 11, Rotterdam. Verkrijgbaar bij alle soliede Drogisten en verder bij de bekende verkoopers. Tp TotoI hii ABDIJPILLEX. Tegen Gal, Bloedar moede, Bleekzucht, Storingen in het Zenuwstelsel en Algemeene Verzwak kingen. Prijs per flacon f 1,50, bij 6 flacons 1 7,50. De ondergeteekende belast zich gaarne met het publiek verkoopen van roerende en vaste goederenwaarop voorschot wordt gegeven en, zoo verlangd, met dadelyl.e afrekening. Verhuurt vaste goederen en tansporteort deze onderhands. gedurende Markttijd is mijn zoon weder te spre ken in 't Hotel „DE LINDEBOOM". Hoogachtend, GoudsmidHorlogemaker. Geïllustreerde PRIJSCOURANT van Kunauliveg Helder. Men heeft dan Arbeidsbesparing. Tijdsbesparing. Moeitebesparing. Zorgbesparing. Kostenbesparing. De beste machine. Do sterkste machine. De snelstwerkcnde machino. Dg minst gevaarlijke machine. De goedkoopste machine. De meeste boter. Do fijnste boter. De hardste boter. De mooiste kleur der boter. Do duurzaamste boter. Men heeft dan Geen kostbare reparation, geen risico, geen gevaar, geen ondorhoud, geen spoedig beder vende boter, geen weeke, slappe boter, geen zware arbeid, geen getob en gesukkel, geen kost bare inrichting, geen groot personeel, geen groote exploitatiekosten. Dc boter-scparator is in vijf minuten grondig te reinigen, behoeft daarvoor niet uit elkaar te worden genomen, is uiterst soliede gebouwd van uitsluitend prima materiaal, wordt onder garantie geleverd en is dan ook Vraagt inlichtingen cn prijs-courant aan bij onze agenten of bij de eenige fabrikanten. De Naamlooze Vennootschap ROTER-SEPARATOR Cie. (Patont van Deursen) te Nijmegen. P.S. Onze boter-separatoren (P. v. Dworden vervaardigd onder toezicht cn controle van den uitvinder, C. W. VAN DEURSEN, te Nijmegen. ROMAN uit het Pransch vertaald door A. B. 23. Hoofdstuk X. De Terugkomst. Naarmate de ziekte verergerde, hing de onge lukkige moor aan bet leven. Terwijl hij bij zijn aankomst sprak over den dood, alsof dit niets van bcteekenis was, zei hij cr nu niets van, nu deze naderde. Dokter Mathorel zei maar om hem tc troosten, dat het vrij goed ging en dat als eerst de lente maar weer in 't land kwam, de krachten ook wol weder zouden terugkomen. Oom Julius wist wel dat dit maar leugentjes waren, maar hij nam den schijn aan als geloofde hij er aan, ofschoon do aanvallen vermeerderden en heviger werden. Na een dier aanvallen, had juffrouw Annette den moed nog eens bij baar oom aan te dringen op een bezoek bij den zieko. Ik bid u er om, zei zij. Oom Julius gaat zoo achteruit. Ilot eindo kan er wel eens eerder zijn dan men denkt. U kunt hem een genoegen doen, dat u zoo weinig kost Omdat gij er zoo op aanstaat, gaf de Ame rikaan ten antwoord en hij volgde zijn nicht er bij voegende Om u doe ik het, niet |om hem. Wezens van zijn soort, zelfs al zijn het mijn broeders, boezemen mij in 't geheel geen belang in, ik zou er geen voet voor verzetten. Toen do zieke hem zag aankomen achter Annette, die hom aandiende, richtte hij zich van zijn zetel eonigszias op en strekte zijn lange magere hals uit en zei: Zoo, eindelijk bon je er dan toch 1 Pierre Antoine, die zijn broeder niet gezien had dan in hun jougd, keek hem met kooien blik aan en scheen blijkbaar te trachten zich zijn broeder van toen te herinneren. Julius begroep dit, want hij zei Ik herken' tl wel I Zoo, is het waar! zei mijnheer Boulangcr. Ilij herinnerde zich zijD brooder Julius niet meer, bij keek even naar Annette om en vroeg toen Iloe gaat het F Het zien van dien broeder, zoo welvarend en zoo rijk maakte dat bij Julius do oude spot zucht weer even boven kwam on bij antwoordde: Het gaat nog al, ik dank u en boe maakt gij het F Pierre Antoine gevocldo de ironie en kon niet nalaten die na te volgen. O, zoi hij, ik ben altijd goed. Mot een goede leefregel is men nooit ziek. Bij dit antwoord vergat Julius, zijn kalmte dor laatste dagen en bromde: En men sterft nooit, is het niet zoo F Juffrouw Annette maakto zich ongerust over do wending die het gesprek nam en onder voorwendsel zijn kussen eenigszins te verleggen fluisterde zij den zieke in: Neem je een beetje in acht, hij houdt niet van tegenspraak. De Amerikaan was evenwel min of meer wrevelig over den toon, waarop zijn broeder sprak on zei reeds: Dat is een andere zaak. Men sterft wan neer de tijd daarvoor daar is. Wat mij betrelt, ik denk nooit aan den dood. Wat, riep Julius gij denkt nooit aan don dood nooit F Een hevigo hoestbui verhinderde hem verder to spreken, toen hij weer wat bedaard was, vervolgde hij Ik ook niet, ik dacht cr ook niet aan... Maar tegenwoordigo... tegenwoordig moot ik er wel aan denkeu... Ik denk nergens anders aan, ook als ik er niet van sproek. Ik denk er den geheelon dag aan, ook dan wanneer de dokter me onderzoekt of er nog een klein stukje over is van mijn longen en of do bac teriën niet weldra reeds alles zullen hebben opgemaakt. En gij, gij denkt er niet aan 1 Maar weos maar gerust uw beurt komt ook, ja, ja, uw beurt zal ook komen. Annette wildo hem tegenhouden en viel hem in de reden met te zeggen - Oom, ik bid ui... Ilij stiet haar van zich en zei Laat mij doorgaan 1Tot hem spreek ik, tot den rijkaard tot den grooten man ik zeg hem, dat zijn beurt ook zal komon on danks zijn millioenon, zyn paarden en zijn rij- tuigon Ik zeg hem dat, omdat ik zio, dat hij mij verachtHij zal niet hooger staan als ik, wanneer hij ook op bot ziekbed ter neder ligt ou de dood hem toegrijnst hij zal dan ook niet rijker zijn... ziet ge, dat dioDt go to weten mijn waarde... Ja, ja, dat zult ge onder vinden I (wordt vervolgd) Gedrukt bjj LANGEVELD DE ROOIJ, Texek

Texelsche Courant | 1903 | | pagina 4