Gr J. 0. D. DIKKERS, Claudius Henricus de Boer, Claudius Henricus de Boer, CL. 11. DE BOER, Hooigewas en Nagras De Makelaar KEIJSER zal ten overstaan van den Notaris DIKKERS, publiek verkoopen: Deurwaarder C. DE WIJN, publiek verkoopen: J. H, MOOJEN, Makelaar te Texel, G. J. O. I). Dikkers, De Rentmeester J. E. WINKLER zal nog veilen Deurwaarder C. DE WIJN, Feuilleton. Een leven vol zelfopoffering, Grasveiling Kosmos J. H. MOOJEN. Makelaar te Texel. Hooigewas en Hagras Hooigewas en Nagras. publiek verkoopen: verkoopen en verhuren Het Hooigewas en Nagras van: Vrijdag 26 Juni 1903, Het Hooigewas en Nagras van: Zaterdag 27 Juni 1903, Het Hooigewas en Nagras van 1 58 10 de Schaar in de Hemmer. Het HOOIGEWAS van publiek verkoopen en verhuren Hooigewas en Nagras publiek verkoopen eu verhuren zal verkoopen ten overstaan van den Notaris DE BOER, op Vrijdag 26 Jnni u.s., 's avonds 8 uur in „het Loodsmanswelvaren" a/d Hoorn, het HOOIGEWAS Hooigewas en Nagras van Hoekstuk2 15 H.A. Publiek verkoopen en verhuren Het Hooigewas en Nagras, ROMAN uit het Fransch vertaald door A. B. 29. Hoofdstuk VI. De Huishouding van Mijnheer Pierre Antoine Boulanger. Notaris te Texel. Groote en Kleine Miekind groot 5,17 30. DONDERDAG 25 JUiNI 1903, 's avonds 8 uur in het Hotel de Lindeboom aan den Burg te Texel. Donderdag 25 Juni 1903, 's avonds 7 ure in het Wapen van Amsterdamte Oosterend, Yoor Hevr. de Wed. Gollards Het Hooigewas en Nagras van 3 38 80 genaamd Geertes in 2 perceelen 1 93 50 Dukoog 79 Lageveld 95 30 Onder de Fan 85 20 Ootjesland 3 7550 Alderskoog 1 93 50 Dijkstal Yoor Hevr. de Wed. S. Kuijper, 3 97 90 gen. Langeriet in 2 perceelen. Alles gelegen in den polder Oosterend. Voor den heer S. Wuis, van 14 Heet. land in het Noorden in 5 perceelen Voor den Heer Sd. Dijksen, 4 H.A. land in het Noorden, zijnde de 3 kavels vanaf de Genteweg, vanal de Kade tot aan de Holensloot in 3 perceelen. 3 H.A. land, alsvoren annex, zijnde de 4 kavels. 's avonds 8 ure, in het „Loodsmanswelvaren aan den Hoorn met den Deurwaarder de Wijn, Voor den Heer S. S. Visser, 2 58 50 gen. Zandige stuk in het Hoornder Nieuwland in 2 perceelen. Voor Mevr. de Wed. Gollards. 1 14 40 gen. Zamenstuk in de Kuil. 's avonds 8 ure, in het Caié „den Burg", Voor H.H. Administrateurs der Armenka- mers in da Waalderstraat, Voor H.H. Administrateurs der Armenka- mers in de Molenstraat, 1 14 50 Lammertjesland achter de Kooi. zal op Donderdag 25 Juni 1903's morgens 11 uur in het logement „de Vergulde Kikkert" a/d Burg ten overstaan van den Notaris G. J. O. D. DIKKERS, HOOIGEWAS en NAGRAS van de landerijen hieronder genoemd: a voor Mevrouw W. C. Flentrop 2 80 70 BurgerNieuwland in Burger Nieuwland in 2 perceelen zooals afgebakend is. 87 60 Koeientceidje of Sirooppotje liggende alsvoren. 1 27 Arie Rikkertsland b/d Burg. 8320 Harmen Kikkertsland annex, b voor den Heer R. Mentz 2Voorste over den weg in Everstekoog annex de hofstede Aurora in 2 perceelen. c voor zichzelf 2Achterste over den weg annex het vorige in 2 perceelen. ZEGT HET VOORT. zal, op Vrijdag 26 Jnni 1903, 's avonds VI, uur, in „het Loodsmanswelvaren" a/d Hoorn, A. Voor H.H. Kerkvder Ned. Herv. Gemeente a/d Hoorn 1 26 „KosterBland" 152„Heeren Jans Akker" 1 52 30 „de Groote Haling" 1 52 30 „de Outerskoog" 2 06 50 „het Boterstuk van Slijboom" in2perc. B. Voor H.H. Diac. der Ned. Herv. Gemeente a/d Hoorn 210 20 „het Boterstuk" in 2 perc. 0 82„het Kuiltje. 2 67 80 „de Buitendijk" in 2 perc. 0 82 60 „Metselaarslandje". C. Voor Arie Kok Pz., 83 20 „het Madje", liggende in de Mars onder Duin n/b den Hoorn. Daarna worden de NAGBASSEN verhuurd. zal, op Vrijdag 26 Juni 1903, 's avonds 7 ure in het logement „het Loodsmanswelvaren" aan den Hoorn ten overstaan van den Notaris G. J. O. D. DIKKERS, A voor den Heer J. Dz. Kooiman 1 H 36 a 20 c land genaamd „de Buitendijk" liggende in den Buitendijk. B voor Mevrouw W. C. Flentrop 1 H 61 a genaamd Zandkoog" liggende in den polder den Hoorn. ZEGT HET VOORT. Notaris te Texel, zal, op Vrijdag 26 Juni 1903, ,s avonds 7'/i'ir in het Loodsmanswelvaren aan den Hoorn, Voor Mej. de wed. J. Boon te Wieringerwaard van 1 89 50 Grietekoog polder den Hoorn. Voor den heer C. A. Rab te Amsterdam van. 1 34 40 Karreman van F. Boon b/d Hoorn en voor den Makelaar A. P. Koorn te Texel, als gemachtigde van Mevr. de wed. P. Remmers van 2 22 30 de Strook in HoornderNiouwland. voor baronnes Goffinet, van h.a. a. c.a. a 1 51 00 land in 't Hoornder Nieuwland. b 1 00 00 ongeveer, het erf van „Amalia's hoeve" in den P. H. Polder, e 60 00 ongeveer, den weg in den P. H. Pol der, vanaf de poort aan den Hoorn- derweg tot Amalia's hoeve. Daarna wordt verhuurd het NAGRAS van het le perceel met het daaraan grenzende van den Heer Kis. Bzn. Lap. Notaris te Texel, op Vrijdag 26 Juni 1903, 's avonds 8 uur aan den Hoorn op Texel, Voor Movrouw de Wed. Brakke, zal, op Zaterdag 27 Juui 1903, 's avonds 7'/» ure, in het Café „den Burg" alhier, Voor Mej. de Wed. P. Kuiper, Het HOOIGEWAS van 4 16 00 Burg er-Nieuwlandin 3 perceelen. Daarna wordt het Nagras verhuurd. Notaris te Texel, zal, op Zaterdag 27 Juni 1903, 's avonds 7V> uur, in het Café „Den Burg" alhier, A. voor Mevr. de wed. P. R. Mentz, van 7 12 20 KooistukWaal en Burg. B. voor de Heeren J. de Ruijter en Joh. Kikkert, 3 46 80 Mieland Hoogeberg 0 91 00 Groote stuk 059 80 Kleine stuk C. voor den Heer Wm. de Jong to Helder. 1 56 90 Langewaal bij de Waal. D. voor de Ned. Herv. Gem. a/d Waal 1Robbeneel i/d Buitendijk en F 0 89 20 Roeperslandje in Gerritland. Notaris te Texel, zal op Dinsdag 30 Jnni 1903, des avonds 8 uur in het Hotel „do Zwaan" aan den Burg te Texel, VERKOOPENHOOIGEWAS voor de R. K. Kerk te den Burg „Laag Koogjo" 57 H.A. Waal en Burg" 1 06 60 „Kletterbol* 1 49 80 voor de R. K. Armen aldaar „de Grie" 1 64 60 „Burger Nieuwla*4" 1 64 60. NAGRAS VERHUREN. Mijnheer Boulanger werd een gelukkig en hard echtgenoot, een despoot. Langzamerhand echter, zonder dat hij het zelf opmerkte, begon de ijskorst om zijn hart een igszins te ontdooien, langzaam begon ook hij door den invloed van de zachtmoedigheid en toeweiding zijner eoht- genoote iets meer te gevoelen voor anderen. Hij mocht haar in den beginne wat hard be handelen en haar te gebieden als een dienstbare, tot zijn verwondering kreeg hij ongemerkt som tijds een groote neiging goed voor haar te zijn, haar eens een pleizier te doen en een weinig vreugde indeoogen van Catharina op te merken, hij noemde dit zwakheid en verzette zich er aanvankelijk tegen, doch meermalen gaf hij onwillekeurig iets aan die neiging toe. Door de betrekkelijke vrijheid, die hij aan zijn vrouw liet, wist deze ongemerkt de inrichting van de huishouding te verbeteren en hem het leven daardoor aangenamer te maken. Het werd ge zelliger in huis en daar zij hem in alles zijn oordeel vroeg, beschouwde hij het alsof hijzelf de oorzaak er van was. In de eerBte maand van hun huwelijk verkreeg Christine een daad van rechtvaardigheid van hem, die hij zelf steeds onmogelijk had geacht. Zij gingen samen de serre binnen, waar her stellingen dringend noodig waren. Beschroomd merkte de jonge vrouw hier op Ton tijde van oom Adolf was hier alles beter in orde Dat is waar, gaf hij ten antwoord, maar ik ko n toch mijn broedor niet als tuinman houden. Waarom niet? Deze. eenvoudige vraag bracht hem eenigs- zins tot nadenken. Inderdaad waarom niet Met min ot meer moeite wist hij zich er echter toe te dwingen ook thans dezelfde reden op te geven als indertijd aan zijn nicht: Kijk, zei hij, lieve, ik kan toch niet mijn tuinman bij mij aan talel of mijn broeder bij mijn bedienden laten eten. Dat is onmogelijk zoowel voor hemzelf als voor mij, voor mijn gasten als voor mijn bedienden. Hij sprak zonder eenigo nadruk en in plaats van ten voordeole, viel zijn pleidooi daardoor ten zijnen nadeele uit. Hij herinnerde zich zijn broeder Adolf, toen deze door hem als 't ware met zweepslagen onrechtvaardig de deur werd uitgejaagd en stelde zich diens uiterlijk van martelaar voor den geest. Christine dacht even na en zei daarop dee moedig Het zijn misschien vooroordeelen. Daar haar man niet dadelijk antwoordde, voegde zij er aan toe Eu dan, het ware zoo gemakkelijk geweest voor hem een klein huisje te bouwen achter in den tuin. Het zou daardoor voor niemand lastig zijn geweest. Kijk, riep mijnheer Boulanger uit, daar had ik niet aan gedacht. Christine maakte dadelijk gebruik van dit gezegde. Het kan nog gebeuren, merkte zij op. Het is een weinig te laat, hij is vertrokken. Hij zal terugkeeren. Om hem een voorwendsel aan de hand te doen om die terugkeer te rechtvaardigen, voegde zij er bij. Wat zouden die arme palmboomen er door vooruitgaan en dan de orchideën. En ik dan, die hem sedert mijn prilste jeugd al in den tuin zag gaan oom Adolf is een van mijn aangenaamste herinneringen aan mijn jeugd... Wilt ge wel gelooven, dat, toen ik nog'kind was, wij dikwijls over de heg met elkaar aan 't sneeuwballen gooien waren P En hij deed dan alsof hij bang voor mij was. Nu, als ge er op gesteld zijt, mij goed, besloot mijnheer Boulangor. Den volgenden morgen ging Christine zelf hot mededoelen aan oom Adolf, die zonder de minste eigenliefde begon te weenen als een kind, toen hij vernam, dat hij weer naar zijn lievelingen, zijn hoornen en planten, zou mogen terugkeeren. ten minste voor zoover mon ze nog heeft laten loven, want de barbaren hobben er zeer ruw in omgehakt en er zal zeer veel zijn op te knappen, zoi hij. (wordt vervolgd) Gedrukt by LANGEVELD k DE KOOIJ, Texel,

Texelsche Courant | 1903 | | pagina 4