II Vliegen-papier 10 cent per deeltje. R. P. KEIJSER Cz., Wij hebben in voorraad: Bruilofts liederen. versch varkensvleesch. Feuilleton. Was zij moedig? Zeer goedkoop. Wij noteeren thans pakhuizen BurgRuitersplaats Het water komt wel aan de lippen maar niet over de lippen. eene groote collectie LANGEVELD DE R00IJ. Spekslagerij „DE BEURS". Dl C. VISSER. gewoon en tanglefoot. Boekhandel Parkstraat. puike Ronde Mais 75 kg netto f 4,95 prima gezonde Mixed Mais 4,95 Gerst 63/64 per 65 kg. netto 4,15 Prima blanke Tarwe per ELL. 7, Prachtige Gerst 65 kg. natura 4,60 Gebr. Am. lijnkoek van het merk ZE 100 kg. 8, prachtige witte Erwten 80 kg. netto 6,70 Yan 't pakhuis haven wordt de bovenstaan de prijs verminderd met vrachtkosten. Burg. i<) Ruitersplaats. Zeer zeker, waarde lezers en lezeressen hebt gij op Uw langdurige levensbaan wel eens tegenspoeden gehad die U beangst maakten en waarvan U het einde niet voorzien kondt en plotseling deed er zich een uitkomst voor. Zeer zeker hebt ge dan wel eens bij uzclve en zelfs aan Uwe vrienden en kennissen gezegd, vja, het is toch waar, het water komt wel aan de lippen maar niet er over". Schrijver dezes wenscht van harte dat nog vele en vele personen die zich thans in een wan- hopigen toestand bevinden, ook nog eens bovenstaand spreekwoord met voldoening mogen uitspreken. Zeer zeker zal dit artikel door personen gelezen worden die niet altijd kunnen zeggen dat zij een blakende gezond heid genieten, en zoo was 't ook het geval met juffrouw Pamminga, wonende te Oude Pekela die sedert ruim vijf jaren op hevige mate lijdende was geweest aan in gewand en maagkrampen. Ook zij had bemerkt dat het water wel eens aan de lippen komt want na zooveel jaren lijdens was zij moedeloos en radeloos geworden. Gode zij dank bekwam zij de ingeving toch ook eens tot het gebruik der Pink Pillen van Dr. Wil liams over te gaan en met de vaste gedachte bezielt, zij heb ben zoo velen genezen, waar- ,om zouden ze mij niet gene zen zette zij de behandeling met de Pink op geregelde wijze Mej. Pamminga voort. Thans vindt zij gene volgens portret. woorden genoeg om ons haren dank uit te spreken en schrijft ze ons dat hare maag krampen verdwenen zijn, haar eetlust opgewekt is en zij thans alles met graagte eet. Des nachts geniet zij een verkwikkende slaap en dringt er bij ons op aan haar schrijven publiek te maken opdat de nog lijdende personen haar voorbeeld zullen volgen. Aarzelt dus niet meer cn volgt haar voorbeeld en laat alle valsche schaamte ter zijde, want wij weten het heel goed, dat er velen zijn die door de Pink Pillen hunne gezondheid terugbekomen hebben maar het niet immer voor een ieder willen weten. De brieven die wij da gelijks ontvangen getuigen zulks te goed, gewoonlijk wordt gezegd, ik Ben waarlijk van Uwe Pink Pillen genezen maar ik wil 't voor een ieder niet weten. De lijdende menschheid kan niet dankbaar genoeg zijn voor personen als Mej. Pamminga, die openhartig hun ne genezing bekend maken. Mogen wij weldra zulke openhartige verklaringen van andere personen bekomen, dit is onze vurigste wensch tot heil van onze tijdgenoten. Vooral de moeders zij op het hart gedrukt acht te geven op hunne jonge dochters tijdens de vorming. Het oogenblik is alsdan gekomen de natuur ter hulpe te komen door het bloed te hernieuwen en te vetster- ken en de vele gevreesde ongevallen met Uwe dochters zullen door dit middel vermeden worden. Zij zijn onovertreffelijk tegen bloedarmoede, bleek zucht, maagziekten, rheumatiek, heupjicht, algemeene zwakte bij man en vrouw, vroegtijdige uitputting, kortom alle ziekten voortspruitende uit een slecht en verzwakt bloed. Prijs f 1,75 de doos, f 0,per 6 doozen verkrijg baar bij Snabiiié, Steiger 27 Rotterdam, hoofd-depothou- der voor Nedeiland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Onze sorteering bruiloftsliederen bestaande uit meer dan 50 verschillende soorten, waar onder ook geïllustreerde, zoowel voor groene als andere bruiloften, worden tot in de kleinste hoeveelheid verkocht. Het modelboek ligt ter inzage. Alles eigengerookt spek van le kwal. fijn geroeste varkens mager spek 32'/, cent p. pond vet 30 n Prima eigen gesmolten Reuzel 35 cent p. pond. Fijne BOTERHAMWORST en ROOKWORST steeds verkrijgbaar, evenals alle dagen Slijters rabat. Aanbevelend Argusoogen. Do vloek van den leugen. Licht en schaduw. Hilda Wada. Pension Volkerling Het drama van de Rue St. Anne. zijn de titels der boeken welke voorkomen in de Romanbibliotheek, waarvan ieder deeltje slechts 10 cent kost. Ieder deeltje is eon afzonderlijk verhaal. Boekb. Parkstraat. Lanqeveld de Roou. De koster, tevens brievengaardor van het dorpje, ontving op zekeren dag een brief van een oud schoolkameraad. Behalve een menigte andere geestige invallen stond in den brief het volgende „Wanneer je niet zoo'n zeurkous geweest was en getrouwd was, toen zich daartoe de gelegenheid aanbood Ho, ho, onderbrak de koster zijn lectuur en poetste zijn bril af. dan wasje nu in het bezit van een ffinken zoon, die precies bij mijn Sigrid zou passen. Maar je zult je wel over een oud vriend en zijn vrouwelijke spruit willen ontfermen, door voor deze een goed kosthuis op te zoekeninje boerennegerij, liefst in de nabijheid van zee en bosschen. Want zij heeft veel frissche lucht noodig, nu ze aan het eind van haar studiën is. Natuurlijk is het de bedoeling, haar niet te doen inkwartieren bij menschen, die er steed- sche gewoonten op na houden, doch bij een boerenfamilie, waar zij goed eten krijgt en zich zelf kan helpen. Doe dat, ouwe kaalkop en je zult me een groot plezier doen Tot wien moet ik me wenden peinsde de koster en hij draaide zich verlegen op zijn brievengaarders8toel heen en weer. Na rijp beraad ging hij naar een kennis en vertelde in welke moeielijkheid hij zich bevond. Ik heb haar in geen tien jaar gezien, zoide hij. Vroeger was ze een vroolijk ding, dat zong als een nachtegaal en sprong als een kwikstaart. Zij is onderwijzeres geworden en de studie heeft haar kracht gekost zoo gaat het gewoonlijk. Zij kan het betalen, als het niet zoo verschrikkelijk veel is en haar ouwe is ook niet zoo heel arm. Ik geloof dat do vrouw van Ola Swons het meisje wel zal willen herbergen. Hot is wel wat bezwaarlijk om voor één persoon een stadspotje klaar te maken cn wij hebben nooit zulke gasten in huis gehad, meende het echtpaar. Een stadspotje wel neen melk zoo van de koe, vorsche eieren en aardappelen moet zij hebben wil ze dat niet, geef haar dan, wat vliegt, loopt on springt. Hoe oud is zij Zij zal drie- of yier-en-twintig jaar zijn, denk ik Hm, hm. WatP Wordt Ola niet meer door zijn vrouw vertrouwd Foei Ola! Ik ben bang voor Swen, die even oud is als zij, Nu, moeder! zeido de vriend van den koster, meen je, dat onzo jongen zich om zoo'n schoolmadam zal bekommeren, die misschien niet eens een melkemmer kan oplichten Neen, die moot een gezonde, stevige vrouw hebben zoo een, als jij bent, vrouw Hm, bezin, eer gij begint. Hoe ziet zij er uit Dat weet ik niet. Maar haar bloed moet geverfd worden, dus zal het wol zoo'n gewoon bleek stadspoppetjo zijn, meende do koster. We kunnen het probeeren, man, bevalt het baar niet, dan kan ze weer naar huis gaan. Ik dank u hartelijk, zoide do brieven gaardor en vertrok. Ik weet niet, hoe het komt, maar ik wilde liever, dat men ons buiten die geschiedenis gelaten had, zeurde de boerin na een poos. Je hebt toogestemd nu moet het maar. Je bent de verantwoordelijke porsoon, moeder; ik wasch mijn handen in onschuld. -- Zoo zijn de mannen. Op ons, vrouwen, worden alleen zorgen en moeielijkhoden ge stapeld. Na veertien dagen kwam de schoolmadam. Zij was bleek en mager, haar oogon stonden dof en ze ademde moeilijk. Wat donk je, moedor? We behoeven onzen jongen voor zoo'n bleekgezicht niet in de brandassurantie te doen Ze ziot er goed en verstandig uit, maar ze is lijdend en door de studie vitgeput, ant woordde de boerin. Hoe bevalt jou de schooljuf? vroeg zij eenige dagen later aan Swen. Ik heb haar heusch nog niet goed bekeken. Ze schijnt zich meer voor kinderen van anderen afgewerkt te hebben, dan voor haar gestel wel goed was. Wie een man wil hebben, krijgt er een. De beste eieren zijn overigens altijd, dun van schaal, zei de moedor in gedachten. Heere bewaar me Maar windeieren moet niemand hebbenlachte Ola Swens. Frissche lucht, zeebaden, versche melk, vleesch en vruchten, maakten spoedig de wan gen der onderwijzeres rozig, haar figuur voller en haar houding flinker. Spoedig hoorde men haar frissche, klankvolle stem voortdurend on der de vruchtboomen in den schaduwrijken tuin. Misschien kwam het daardoor, dat het venster van de kamer, waarin Swen zijn vrije uren pleegde door te brengen, altijd open stond, dat hij de schooljuffrouw naar de kerk geleidde, waar zij het orgel bespeelde, zoo mooi, dat de mannen zich naar het koor wendden en de koster zwoer, dat zij een kunstenares van den eersten rang was. Misschien spande Swen ook daarom nieuwe snaren op zijn viool en hoorde men 's avonds aan het strand in een boot, een eindje van de kust, de lievelingsliederen van do onderwijzeres spelen. En misschieD lag hierin ook de reden, dat Swen's moeder zoo laat naar bed ging en nooit, vóórdat de schooljuffrouw uit haar eigen handen in de melkkaraer een glas versch gemolken koemelk had ontvangen. Spoedig werden door de jongelieden lang durige, levendige gesprekken gevoerd. Swen ontbrak het geensziasaan kennis. De gemeente bibliotheek was hem een trouwe vriendin en do kennis, die hij zich op de dorpsschool verwor ven had, vermeerderde hij voortdurend. Voor muziek had hij reeds als kind groote voorliefde getoond. Swen en Sigrid leenden elkaar boeken, be spraken den inhoud er van en, daar zijn levens beschouwing, trots alles, wat hij las, tengevolge zijner opvoeding, overwegend conservatief was, en de hare meer liberaal, bij tijden zelfs radi caal, verlevendigde dit hun gesprekken. Daarentegen toonde zij niet de minste belang stelling voor den handenarbeid der boerin, voor koeienstal en melkkamer. En voor vee was zij reeds als kind baDg, vooral voor runderen, paardeD, kalkoenen en ganzen. Swen verweet haar dit eens. Ik begrijp het niet, Swen, zeido ze, maar als ik voorbij een paard loopen moest zou ik in onmacht vallen ja, ik geloof dat ik het zou besterven. En al kon ik er duizenden guldens mede verdienen, ik zou niet kunnen. Dat is kinderachtig. Misschien. Het zal aan mijn bloed liggen. Het is zoo gemakkelijk, alles maar op rekening van het bloed te schuiven. Als Sigrid nu eens een boerendochter was hoe zou het dan gaan Dan zou ik misschien anders zijn! Zou Sigrid haar leven niet als vrouw van eon grondbezitter kunnen slijten Zij draalde met het antwoord. Onder zijn blik namen haar wangen oen frisschere kleur aan. Het komt op do verhoudingen aan ver moed ik. Die schopt men zeil, als men wil. Ja, do mannen! Ook do vrouwen Zij bracht hot gesprek op een andor thema. Maar vanaf dien dag stond zij dikwijls voor zijn venstor of zij zette haar stoel er voor. Nu en dan zong zij zacht een melodie voor hom. Swen's moeder zocht moer dan anders hare werkzaamheden in do nabijheid van haar zoon. Wat heb jolui toch altijd voor gewichtigs te behandelen sainon, jij en do schooljuffrouw? vroeg Ola Swons op zekeren dag. Do boorin keek haar zoon scherp aan; deze vraag had haar man reeds lang op do lippen gozwoefd, voor hij ze had uitgesproken. O, van alles! Do toon moest onverschillig zijn. Zij begrijpt ons niet en wij haar niet. Zij begrijpt moor dan iemand donkt. Ove rigens moet hot zeer vervelend yoor haar zijn, den geheelon zomer rond te loopen on geen woord te mogen sproken. (wordt vervolgd) Gedrukt bjj LANQEVELD tt DE RÜÜtJ, Texel,

Texelsche Courant | 1903 | | pagina 4