Verboden te jagen Verboden te jagen 5e GROOVE Zuid-Hofiandsche VERLOTING f 18,000 in Contanten. f 1 Een JACHTWAGEN. Verbeterd Waschmiddel voor wolvee. Nijmeegsche Rund- en Varkensslachterij C. DE WIJN, Yerkoop Havergcwas. Te koop Laatste week BEDROGEN. RI §\I-G RIJDEN om prijs en premie publiek verkoopen: Eene aanzienlijke partij HOUTWAREN, Ongeveer 2^ heet. HAVER, Lemkes Tuyn's D. KEIJSER Sz„ Burg-Texel. :_Aj,fr~. van Landbouw, PRIJS PER LOT 50 Cent. TA '"n1 Feuilleton. Dagelijks verkrijgbaar IN DE Gewelde IVorsl Leverworst en Saucijsjes. Deurwaarder C. DE WIJN, publiek verkoopen; op de landerijen in den polder Westen. Het zekerst in werking, gemakkelijkst in bereiding en billijkst van prijs. Deze Verloting heeft nog nooit uitgesteld. BEoofdprij s N met paard karretje voor heer en dame op 27 Augustus a.s., 's namiddags 2 uur op DE GROENEPLAATS. Tot en mot 26 Augustus kan men zich mon deling of schriftelijk aanmeldon in het Café „den Burg„. Inleggeld 50 cent. Yoor het mooist versierde karretje en het mooiste ol eigenaardigste costuum worden even eens prijzon uitgeloofd. Dè Feestcommissie Landbouwtentoonstelling. Aanbevelend, Gebr. DROS. a Deurwaarder te Texel, zal, op Vrijdag' 31 Augustus 1003, 's morgens lO'/j uur, op den Havendijk te Oudeschild op Texel, ten verzoeke van de Hoeren KUIJPER BLOM, bestaande in Geschaafde en geploegde planken, l'A bij 5 l'A bij 6, 1 bij 6 en 3A bij 6, lang 7 tot 25 vt., Eiken en grenen huidplanken, flik 3 on 5 dm., lang 10 tot 40 vt., Battings, Platen en Dek- dcclen, Eiken en grenen Hekbalken, Eiken palen en leggers, lang 5 tot 10 vt. Voorts 2 masten, rondhouten, een beste ijzeren pomp, enz. enz. Alles van uitmuntende kwaliteit en afkomstig van het Schoencr3chip „Bertha". zal, op Maandag 24 Augustus 1903, 's middags 12 ure, in het Café „den Burg" alhier Voor den Heer C. STOEPKER, te veld staande op het land, in den polder het Noordon, afkomstig van P. Sz. Bremer. In 2 perceelen. Betaling 1 November 1903. voor billijken prijs I». J. KIKKERT. Namens de geheele Westerbuurt, J. WITTE JD/.n., Bunrtlicer. op dc landerijen in eigendom on in gebruik van de ondergetcekendcn. A. KOOIMAN Wed. J. EELMAN C. EELMAN Cz. Verkrijgbaar in potten van 10,15,20 schapen 7 cent per schaap, mot inbegrip van den pot bij den agent '"N>r r-TJ I te houden door de Koninklijk goedgekeurde Explotatie Mij van Roeronde en Onroe rende goederen in Nederland, te 's Gravenhage. Trekking in 't openbaar 26 Augustus 1903 door een daartoe bevoegd ambtenaar in Pot Verkooplokaal 11 bis, den Haag. 2e Prijs 2500 Gld, 3e Prijs 2000 Gld, 4c Prijs 1500 Gld,5e Prijs 500 Gld in contanten. Voorts: 30 paarden of voor ieder paard f 250, 50 koeien ol voor iedere koe f 150 oO varkens of voor ieder varken f 25, 300 schapen of voor ieder schaap f20; 50 Dames- en Heeren-Rijwielen. Vorder nog belangrijke prijzen als; een Tentwagen, Dogcar, Boerenwagen, Melkwagen, Een- en tweespantuigen, Gras- en Stroomachines, Kaasbrik- ken en vele andere Landbouw-werktuigen. Piano's, Amer. Huisorgels, Compl. Zilver Theeservies, IIaard en Vulkachels, Ameublementen, Dames- en Hoeren Remontoir Horl., Naaimachines enz. enz. TOTAAL R U I JI DUIZEND P R IJ Z E N. LOTEN a 50 ct. alom verkrijgbaar, bij allo verkoopers van loten, Boek- en Siga- renh. Burg op Texel bij LANGEVELD DE ROOIJ Boekh., J. KOOL, AV. O RE bi Boekh., Wed. WESTRA Boekh. en hij P. DROS, Oosterend Vrij naar 't Fransch door A. B. 5. III. nelaas, ik vrees wel, dat het tegenovergestelde zal geschieden en dat zij van haar kant zich dezelfde vraag niet zal stellenIk ben er zoker van, dat zij zal huilen en ieder zal zeggen wat hield zij toch veel van haar Naar waartoe dient het zich sulke gebeurte nissen voor te stellen IV. Op den avond van den gedenkwaardigen dag waarop ik de „Rubicon" passeerde en geen kind meer was, hoordo ik mijn vader om halfzeven al beneden aan den trap roepen Nelly, Nelly, het rijtuig is reeds voor! Ik was bezig met mij te klecdou en bekeek met welgevallen mijn weelderige haardos. Ik kom dadelijk, papa, riep ik, terwijl ik mij nog oena in (den spiegel bekeek. Hemel, waar zijn mijn handschoenen waar kunnen die toch zijn?... Ja, pa, biunen een minuut. Bah, wat ben ik toch leelijk... maar er is niets aan te doen, laat ik maar gaan. Zoo pruttelende, ging ik naar beneden. Toen mijn vader mij opmerkte, nam zijn gelaat eene uitdrukking aan die weinig getuigde van be wondering. Ik ben wel niet op do hoogte van die zaken, zei hij, maar het komt mij voor, dat uw kleed een treurig figuur maakt. Ik vind het veel te kort. En ik heb hot toch nog oen paar vingers breed vorlengd. Ik had de modiste wol kunnen vragen, de japon nog iets meer te verlengen, doch alles is zoo duur, maar komaan, alles zal zich wel schikken, vader, heb daar maar geen zorg voor. Niemand merkt toch op wat ik draag. Wio zou op mij letten Dezo opmerking had niet die uitwerking wolko ik er van had vorwncht. Ik zou u willen zien oven goed gekleed als ieder andor, morkto mijn vador op. Ik ben er togen, dat men do opmerking zal kunnon maken dat ik tegenwoordig mijne dochters niet meer kan kleeden als voorheen. Och kom, men zal niets van dat alles zeggen en als men toch iets zegt, welnu wij zullen het niet hooren of het moest zijn van lieden die zoo dwaas zijn zich op hun geld te beroemen. Nog eens, ik houd er niet van mijn kleine Nelly te zien overvleugelen door die miss Coxe, zei mijn vader, die zonder twijfel zich den tijd nog eens voor den geest haalde, waarop de vader van diezelfde miss Coxe zich gelukkig rekende zijn schoenen te mogen poetsen. Vader, zei ik lachend tot hem, al was ik gekleed in een kleed van oude zakken, dan zou ik nog beter figuur maken dan die dikke miss Coxe. Langs een sehoonen weg van ongeveer 3 mijlen lang bereikten wij per rijtuig het doel van onzen tocht. Wij hielden stil voor een grieksche poort, waarboven het wapen der Coxes schitterde, het welk er pas was aangebracht. Het stelde een vogel voor, half haan half gier. Gepoederde en gegalonneerde bediendan ston den aan de deur, een stroom van licht kwam mij tegemoet, toen ik binnen trad. Ik zag in 't eerst niets en hoordo niet anders dan het luid geraas veroorzaakt door het gebabbel van de talrijke bezoekers. Zonder nog recht te be grijpen waar ik mij bevond, werd ik door mijn vader voorgosteld aan eene groote vrouw, wier roode armen voorzien waren van zware geheel nieuwe armbanden. Na te zijn voorgesteld, nam ik plaats op de eerste de beste ledige stoel, dio ik maar zag en keek ik rondom mij. Wolk een weeldehoe schitterend en wat een contrast deze rijke salon en do onzeAlles was hier eyen prachtig, even rijk. Een zeer gemengd publiek was aanwezig, men vond er zoowol do landadel als do rijk geworden handelsman, schitterend van edelgesteenten. Jongelieden, gekleed naar dc laatste modo, in een hoek een tiental jonge meisjes naast elkaar als een rij pilaren. O, die jongo meisjesZij brachten mij do wanhoop nabij. Ik kan de douairières verdragen, zoo ook do gehuwde dames maar dc jonge meisjes boezemden mij vrees in. Mijn toilet dat bij onzo ouderwetsche meubels in onze eenvoudige woning nog zoo'n kwaad figuur niet maakte, doed dit niet bij al dio pracht en weeldo der toiletten vervaardigd door do eerste modistes uit de stadArme japon. Zij schoen zichzelf to schamen ver beelde ik mij, want zij hing langs mij als een badcosluum. Tot ovormaat van ramp bemerkte ik ook nog dat mijn kapsol naar de mode van hot vorige jaar was. Te midden van dit gezelschap, bestaande uit lieden uit do buurt gevoelde ik mij even vreemd als oen bewoonster van Kam schatka, ik kende er niemand. Ecnige personen (in 't bijzonder de mannen) keken naar mijik trok hun aan dacht door mijn zondorling uiterlijk waar schijnlijk. Toon hot diner werd aangekondigd, kwam een jong heer, die vermoedolijk door omstandig heden was opgehouden, de zaal binnen. Hij had blonde haren, was forsch van gestalte en naar het scheen was hij beter thuis in een militaire uniform dan in hot zwarte statiekleed dat hij nu droeg. Bij do eerste oogopslag herkende ik in hem „mijn onbokende" van het kerkhof. Het scheen, dat do beschrijving die ik van hem aan mijn vader gegeven had al vrij duidelijk was geweest, want toen hij ons passeerde om aan do oude mevrouw Blakx de aim aan te bieden, om haar nnar do feest zaal te [geleiden, koorde mijn vador zieli naar mij en glimlachte. Ik gliinlnchto ook, al mijn zwartgallige ideeën waren verdwenen. Ik vorgat mijn j ipon, mijn kapsel, mijn te groote hand schoenen. Tot ovormaat van geluk moest toevallig do onbekende mij ook naar tafel geleiden, van welke taak hij zich uitstekend kweet. Toen hij mij echter had doen plaats nemen op oen der prachtige stoelen en naast mij was gaan zitton, scheen hij al zeor woinig haast te bobben nader mot mij konnis te maken, want hij ging zonder een woord te zeggen aan het eten; terwijl ik hem zijdelings bespieddo. Met do grootsto kalmte liet hij mij dat doen, ongetwijfeld ten volle verzekerd, dat mijn onderzoek to zijno gunste moost uitvallen en hij een iroodo indruk op mij moost maken. Eon flink hoofd met haar, oen fioro houding oen forsche, knevel een lidtcoken in de hals, waar schijnlijk een sabelhouw, dit was hot resultaat van mijn onderzoek. (wordt vervolgd Qcdrakl by LANGEVELD DE R.OOIJ, Texel,

Texelsche Courant | 1903 | | pagina 4