Publieke Verkooping Zes Woonhuizen Verbeterd Waschmiddel voor wolvee. m RÉ SCHOUW. op ZATERDAG 3 OCTOBER 1903, Nog uit de hand te hoop P. B. KAMPMEIJER, H. FLENS, Makelaar Den Burg, D. KEIJSER Sz„ Burg-Texel. PREMIE van de TEXELSCHE COURANT. «i®si Feuilleton. BEDROGEN. Lemkes Tuyn's Het Bestuur van den polder Eijerland brengt bij deze ter kennis van belanghebbenden, naar aanleiding van het bepaalde bij art. 9 der keur op de wateringen en slooten, dat op dm 3 Oc tober aanstaande, de gewone jaarlijksehe Schouw zal plaats hebben over de wateringen en slooten in den polder en noodigt de onderhoudsplichti gen uit te zorgen, dat op dien datum de voor schriften in de artikels 2, 5, 6, 7 en 8 dier keur vervat, stipt zijn nageleefd. Het Bestuur voornoemd, H. FLENS, Dijkgraaf W. P. LAP, Secretaris. Texel, 11 Sept. 1903. wegens vertrek 's avonds 7 uur, in „het Wapen van Amster dam" te Oosterend op Texel, ten overstaan van den Notaris G. J. O. D. DIKKERS aldaar van met timmermanswerkplaats, houten loods en erven, staande en gelegen elkander annex to Oosterend op Texel, Kadaster Sectie B Hos. 1366, 1367, 1368, 1369, 1370 en 1371, te zamen groot 8 Aren 17 Centiaren. In perceelen en combinatiën, breeder bij bil jetten. Eigenaar de Heer P. DEKKER Az. Nadere information te bekomen bij bovenge- noemden Notaris en ten kantore van den Deur waarder C. DE WIJN te Texel. 500 stuks geschaafde planken 1 X 1 a 2V2 ct. per voet, lang 13 tot 16 voet. CA RBOLINUM 5 liter voor 62Vs cent. To bevragen bij K. en F. ZEGEL, in prima eigengemaakte oliegoederen. Gelegenheid om plaatsen te bespreken voor Holl.-Amerikalijn en voor Zuid-Afrika bij den Agent Hoofdgracht 37, Helder. OP TEXEL ziet zich gaarne belast met administratie, koo- pen en verkoopen van onroerende en roerende goederen, taxatiën, assurantiën, plaatsen van geld op hypotheek, enz., enz. Con ditiën billijk, Beste referentiën ten dimste Het zekerst in werking, gemakkelijkst in bereiding en billijkst van prijs. Verkrijgbaar in potten van 10,15,20 schapen 7 cent per schaap, met inbegrip van den pot bij den agent doorDU.TRIC. 1. 2. 3. 4. 5. 6. Het leven en de lotgevallen van David Copperfield, 597 bldz. druks. De nagelaten papieren der Pickwick-Club, 527 bldz. druks. Het verlaten Huis. 587 bldz. druks. Dombey en Zoon, 576 bldz. druks. Nelly, 359 bldz. druks. Kerstvertellingen, 292 bldz. druks. Elk deel is ook afzonderlijk aan 't Bureau van ons blad verkrijgbaar a f 0,75. LANGEVELD DE ROOIJ. Yrij naar 't Fransch door A. B. 17. VIII. Vijf minuten? dat is weinig. Welnu, we zullen zeer langzaam wandelen en er tien van maken. Al uw bloemen, zie ik, zijn op den grond gevallen. Sta mij toe ze voor U op te zoeken. Ik ging op het gras zitten en keek naar het geen hij deed. Om hem voor zijn dienst to beloonen, gaf ik hem op zijn verzoek de mooiste bloem uit het bouquet. Hij keek mij daarbij met liefdevollen blik aan en zei Ga nog niet heen, bid ik U. Hoe kon ik weigeren Ik begon mijzelf als een persoon van gewicht te beschouwen, nu ik op die wijze verzocht werd te blijven. Ik liet mij dus overhalen. Gevaar was er bovendien niet bij, daar er zeker wel een mirakel had moeten gebeuren, indien mijn yader deze kant uitkwam. Vindt U de Zondagmiddag niet verschrik kelijk lang zei Richard. Ik voor mij weet bijna niet hoe ze door te komen. Mijn vriend Coxe is een heel goede jongen, maar dat geeft niet veel. Wat zijn vrouw aangaat, ge weet wel die met het roode haar, z|j houdt zich ner gens anders mee bezig dan met haar juweelen, op den duur ook vervelend. Maar als er dan zoo weinig afleiding voor U is in deze eenzame streek, waarom, zou ik zeggen, blijft ge hier dan Kunt ge dat niet een weinig vermoeden P vroeg hij glimlachend. Ik raad nooit iets. Ge weet wel, dat ik eene kleine weetniet ben. In ieder geval een mooie kleine weetniet, zei hij, mij van onder den rand van zijn hoed, dien hij eenigszins over de oogen had getrokken, aanziende. Ik begon sterk te blozen. Ik kon die op merkingen, hoe aangenaam zo ook mochten zijn, niet verdragen, wetende dat zij niet waar waren. Ik keek hem ernstig aan en deod alsof ik heen wilde gaan. Ge moet mij zulke dingen niet zeggon, hernam ikge weet wel, dat ik niet mooi ben. Waarom dan met mij te spotten. O, riep hij opgewonden uit, dat is al te veel. Ge beschuldigt mij altijd van denkbeel dige misdaden. Wat wilt ge dan, dat ik zal zoggen Ik vind IJ mooi, zeer mooi, en ik kan niet nalaten het U te zeggen al zou ik er ook mijn leven door in gevaar brengen. Wt nu maar boos, zooveel als ge wilt. Boos werd ik niet, maar ik bleef in gedachten verzonken, tot mijzelf zeggende, dat ik nu zeker een van die excentrieke personen voor mij had, die volgens zeggen van mijne zuster hielden van roode haren en een grooten mond. Welnu, hernam hij, vergeeft ge mij O ja, maar het wordt nu toch tijd, dat ik heenga. Dit zeggende, nam ik mijn bloemen en mijn potje weer op en stond op. Neen, ga nu nog niet heen, ik zal u niet meer zulke dingen zeggen. Als 't noodig is, zal ik op mijn tong bijten. Blijf nog 5 minu ten. Ik heb U nog zooveel te zeggen. Een andere keer kan dat wel. Kijk, dat is nu juist het moeilijkst. Wan neer is die andere keer s Ik kan slecht op het toeval rekenen. Kan ik U dan nooit bij U aan huis opzoeken Dat moet ge mij niet vragen, zeide ik een keisteentje met de voet wegschoppende. Aan wie dan? Aan Uw vader, die mij zoo recht vriendelijk ontvangen heeft laatst Niet wetende wat te antwoorden, ontbladerde ik een paar bloemen, terwijl Richard zijne blonde knevel opstreek. Hij was in zijn recht, dat is waar, hernam hij, want ik nam eene te groote vrijheid en dan bovendien had het alle schijn van smok kelwaar, hetgeen ook niet tot den goeden toon behoord en ook mijn gewoonte niet is. Beken maar, dat hij menig vleiend woord over mij gezegd heeft. De arme bruine hoed werd nog minder vol doende om de sterke blos te verbergen, die op mijne wangen kwam, toen hij die indirecte vraag tot mij richtte. Voor het overige rechtvaardigde uiterlijk en manieren van dien schoonen jongen man in het geheel niet het oordeel door mijn vader over hem uitgesproken. Deze overweging verdub belde mijn verwarring. Wie zwijgt bewijst, dat ik goed geraden heb, zei hij lachend. Maar de waardige edel man zal misschien later beter over mij oordee- len. Hoop doet leven. Ja, als hij kent, zal zijn oordeel minder hard zijn. Dit zeggende, haalde ik mijn horloge voor den dag, om te zien hoe laat het was. Mijn horloge scheen buitengewoon snel te gaan. Zooals ik boven reeds zei, schaamde ik mij over dat ouderwetsche uurwerk en ik hield het dus zooveel mogelijk achter mijn aristocratische vingers verborgen. Ik kon echter niet verhin deren dat hij er toch nog een klein stukje van zag. Welk een schoon horloge hebt ge daar, zei hij bewonderend. Zeer antiek, is 't niet. Zeer oud helaas, en zoo oud dat de gang verre van geregeld is en ik verplicht ben het om de twee uur op te winden. Maar wat is er aan te doen Ik heb geen ander. Spot gij er ook niet mee In 't geheel niet. Laat mij eens zien. Prachtig, riep hij uit, na het oplettend te hebben beschouwd. Die dingen zijn tegenwoor dig zeer in de mode. Een kenner zou er een handvol gouds voor geven. Waarlijk Zonder twijfel. Ik ben er een weinig van op de hoogte, door mijn moeder, die ook oud heden verzamelt. Do arme vrouw zou verrukt zijn als ze dit even zag. Ik was geheel verbluft. De hoop met zijn anker en een groote mau, gewapend met een slagersmes dansten voor mijn oogen. Gelooft ge dat riep ik uit, zouzouc uw moederhet willen koopen P Ik hield op, over mijn eigen stoutmoedigheid1 verschrikt. Wat? zoudt ge U van dat erfstuk willen ontdoen Dat horlogo moet reeds sedert eeuwen in Uw familie zijn. Mijn hemel, hernam ik met groote koel bloedigheid, hot behoorde aan mijn grootmoeder, die ik nooit gekend heb, voor mij is er geen. enkele herinnering aan verbondon en Kijk, kijk, ik ontdek schoono eigenschap pen in Uw karakter. Ik wist niet, dat ge er niet op gestold waart. Zijt ge zeker dat go geen Israëlitisch blood in de aderen hebt? Neon, mompelde ik min of meer verlegen ik stel er geen belang in ook, maarik heb' gold noodig, hoog noodig op het oogonblik. Tranen verduisterden mijn blik bij de gedachte aan mijn armen vader, die voortdurend door geldgebrek werd gekweld. (wordt vervolgd) Gedrukt bjj LANGEVELD DE .ROOIJ, Texel, Elk werk Is compleet gebonden In zeer fraalen geheel Linnen stempelband

Texelsche Courant | 1903 | | pagina 3