Tot Vrijdagmiddag 12 uur 'niet later! Boekhandel Parkstraat. Rffi geluk de hand. Hoofdprijs f 50,000 en verschillende andere prijzen. EEN O ULDEN HET LOT. PREMIE van de TEXELSCHE COURANT. Feuilleton. BEDROGEN. XJitnoodiging- tot deelne ming in de kansen, 10 Millioen 856562 Mk. zijn bij ons verkrijgbaar: Hoofdprijs ev. 600,000 ïllk. De prijzen zij door den Staat gegarandeerd van de door den Staat Hamburg gewaar borgde groote Geldloterij, gewonnen moeten worden. De uitbetaling en verzending van prijzen 31 October Samuel Heckscher Senr. 1. 2. 3. 4. 5. 6. Het leven en de lotgevallen van David Copperfield, 597 bldz. druks. De nagelaten papieren der Pickwick-Club, 527 bldz. druks. Het verlaten Huis. 587 bldz. druks. Dombey en Zoon, 576 bldz. druks. Nelly, 359 bldz. druks. Kerstvertellingen, 292 bldz. druks. Elk deel is ook afzonderlijk aan 't Bureau van ons blad verkrijgbaar a f 0,75. LANGEVELD DE ROOIJ. Vrij naar 't Fransch door A. B. XII. Zou Dick het mij niet euvel duiden, wan neer hij bemerkte, dat ik zoo weinig wist Ik vroeg mijzelf niet af, of enkele datums meer of minder mij nu zooveel beminnelijker maak ten, ik wilde mijzelf onderrichten en nu niet wetende welken weg daartoe in te slaan, had ik dat boek maar genomen, hopende er iets uit te leeren: Wetenschap is een macht, zegt men. Dat zal zeker wel zoo zijn, daar men er een spreuk van heeft gemaaktmaar wat beteekent de wetenschap der menschen eigenlijk Waartoe dient zij anders dan om ons te doen inzien hoe onwetend wij feitelijk zijn. Ik las in het boek, maar begrijpen deed ik het niet, ik kon er mijn aandacht niet voldoende op gevestigd houden. Eensklaps kreeg ik een idóe. Dollyriep ik uit. Welnu Gij zijt zeer goed onderwezen, niet Wat wilt ge daarmee zeggen Ik bedoel, dat ge veel weet van geschie denis, aardrijkskunde, enz. Zoudt ge mij daar eenig onderricht in kunnen geven Waarlijk, daarvoor heeft men zoo bijzon der veel kennis niet noodig. Ik liet deze scherpe opmerkiDg ongemerkt voorbijgaan en hernam Ik wou wel, dat ge mij les gaaft. Wij leerden vroeger ook Duitsch op die wijze, zoo als ge U nog wel zult herinneren. Zouden wij nu weer niet kunnen beginnen ik dank je hartelijk, ik stel andere ge noegens veel hooger. Onderwijl was Dolly buitengewoon druk bezig met haar handwerkje. Ik zal mijn best doen, dat boloof ik U en alles doen wat ge wilt. Ge hebt mij al zoo dikwijls mijne onwetendheid verweten, dat die als eene zware last op m\j drukt. Ge zoudt een aardige leerlinge zijn, dat geef ik toe, maar toch, ik wil er liever vrij van. Ik heb niet de minste lust in het beroep van onderwijzeres, ofschoon ik vrees, dat het bij de tegenwoordige gang van zaken wel eens mijn lot kan worden. Dit verre van bemoedigende antwoord deed mij weder naar mijn boek grijpen. Gedurende een uur bleven wij zwijgeD. Er heerschte rondom die stilte, gewoon aan een warme zomernamiddag, toen wij plotseling de poort van den tuin hoorden openen en wij voetstappen op het grindpad hoorden, terwijl we twee vreemdelingen samen hoorden spreken. Dolly, die zeer nienwsgierig van natuur was, lichtte het gordijn op en glunrde door de ja- lousiën. Mrs Coxe met een man, zei zij, hij ziet er niet kwaad uit. Ja, zeer goed zelfs. Wie is het? Kent ge hem, Nelly? Ja,...neen, stamelde ik, ik weet niet... ik denk Gij kent hem, zei mijn zuster kortaf, ter wijl zij een weinig verbleekte. O, kleine vein- ster, ge hebt geheimen voor mij, nu we zullen eens zien, of ik dat niet zonder U ontdekken kan. Dolly kon zeer gemakkelijk haar misnoegen verbergen. Toen dan ook de beide vreemde lingen bij ons waren aangediend en binnenge laten, was zij uiterst lief. Ik was wel een weinig teleurgesteld, toen Richard mij de hand reikte, doch op zulk een koude manier, alsof hij mij geheel vreemd was, zooals bijvoorbeeld Sir Ilugues Lancaster. Mrs. Coxe stelde hem voor aan mijn zuster, die de oogen neersloeg en glimlachte. Geen lust gevoelende mij speciaal met do nieuw-aangekomenen tc bemoeien, nam ik het boek weder op en ging zoogenaamd weder zitten lezeD. Na een oogenblik stond Richard op en keek mij over den schouder. Wat leest ge daar voor belangwekkends Ik sloeg een paar bladen om en wees hem op den titel. „Behandeling van de melancholie!" brrr, zei hij, als iemand die rilt. Dat zal wel zeer amusant zijn. Zijt ge zonder ongeval gisteren avond thuisgekomen P Ja. En niet verkouden? Neen. Was er geen storm In het minst niet. Mooi zoo... Waar is Uw vader thans? Hij is naar Berkshire, waar hij een week denkt te blijven. Ha, ha, als de kat weg isnu het ver dere kent ge wel. Dat is dus miss Dolly P Ja, vindt ge haar niet mooi Ik weet het niet, ik heb niet naar haar gekeken er is hier iemand die mij meer belang inboezemt. In mijn eenvoud wist ik niet, dat een man nooit met een vrouw spreekt over de schoon heid van een andere. Terwijl ik nog oen volkomen nuttelooze vraag deed, hoorde ik de stem van Dolly aan de an dere zijde van de zaal, die mij toeriep; Nelly, lieve, wilt ge zoo goed zijn even mijn album met aquarellen te halen Mrs Coxe wenschto die wel eens te zien. In mijn chifl'onièro rechts zult go haar vinden. Met tegenzin stond ik op, vermoedende dat dit weer een streek van Dolly was. Het album was niet in de chiffonière, rechts nog links. Ik had minstens 10 minuten noodig om het te zoeken. Toen ik terugkwam, was Dick naast Dolly gezeten on debuteerde allerlei banaliteiten. Ik plaatste voor Mrs Coxe eon klein tafeltje, waarop ik hot albnm van mijn zustor ncdor- legde en ging daarna zelf weer lezen in mijn boek, tenminste ik deed alsof ik las, heimelijk hopende, dat Dick nu mijne eenzaamheid zou komen deelen. Of hij het plan daartoe had of niet, dat viel moeilijk te zeggen. Zeker is het echter, dat Dolly zorg droeg, dat hot dan niet werd ten uitvoer gebracht. wordt vervolyd Gedrukt by LANGEVELD Si DE ROOIJ, Texel, waarin zeker De hoofdprijzen van deze voordeelige loterij zijn de volgendenamenlijk De allerhoogste prijs is in het gelukkigste geval 600,000 Mark. Premie van 300,000 Mk. a 8 premien a 1 prijs prijs a prijs a 1 prijs 200,000 Mk. 50,000 Mk. 45,000 Mk. 40,000 Mk. 35 000 Mk. 30,000 Mk. 100,000 Mk. 80,000 Mk. GO,000 Mk. 50,000 Mk. 1 prijs a 40,000 M. 4 prijzen a 30,000 M. f> prijzen a 20000 M. 3 prijzen a 15000 M. 16 prijzen a 10000 M. 40 prijzen a 5000 M. 100 prijzen a 3000 M. 1G0 prijzen a 2000 M. G19 prijzen a 1000 M. S12 prijzen a 400 M. 75 prijzen a 300 M. In het geheel bevat deze loterij, die uil 7 klassen beslaat, 111,000 loten met 53795 prijzen en S premien, zoodat bijna op de helft van alle loten een prijs valt. Bij zonderc attentie verdient de aanmerkelijke verbete ring van het plan der loterij waardoor de speler in staat is gesteld eene premie, niet als tot nogtoe alleen in de laatste klasse, maar reeds in elke klasse te winnen. De allerhoogste prijs der 1ste klasse bedraagt in het gelukkigste geval 50,000 Mark, stijgt in de 2e kl. tot 55,000 M in de 3e tot GO,000 M. in de 4e tot 70,000 M., in de 5e tot 75,000 M., in de Ge tot 80,000 M-, in de 7e en laatste klasse tot 600,000 Mark. Voor de eerste prijstrekking, die officieel is vast gesteld, kost een geheel origineel lot slechts 11. 3,50 een half origineel lot slechts 11. 1,75 een kwart origineel lot slechts 11. 0,90 De inleggelden voor de volgende klassen zoowel als de juiste lijst der prijzen worden aangegeven in het officieele trekkingsplan voorzien van het Wapen van den Staat, welk plan ik op aanvrage gratis verzend. Iedere deelnemer in de loterij ontvangt onge vraagd onmiddellijk na de plaats gehad hebbende trekking de officieele trekkingslijst. geschiedt door mij direct en prompt aan de winners en onder de strengste geheimhouding. Iedere bestelling kan men eenvoudig per post wissel opgeven, ook tegen rembours. Men wende zich dus met de aanvraag om toe zending van loten voor de spoedig plaats hebbende trekking zoo spoedig mogelijk of uiterlijk tot met vertrouwen tot Bankier en Wisselkantoor in HAMBURG Daitschland. Loten Haarlemmermeer. Y'W Elk werk Is compleet gebonden In zeer fraaien geheel Linnen stempeiband. 23.

Texelsche Courant | 1903 | | pagina 4