Leger des Heils. Prins Hendrik Polder. Tandarts FEENDERS is op Donderdag 17 Deo. Buitenland. marktberichten. Hartelijk Dank Predikbeurten, ADVERTENTIËN. Prima witte Srondnofenkoek Dros Co. Gevraagd 1 Maart a.s. EEN KNECHT. prachtige blanke PT. PC. PCaver R. P. KEIJSER Burg. gekwetste kwam er dus won- Oudëschild, 11 Dec. Er moest gisteren kuip worden ingeroepen van een geneesheer, voor een timmerman, die 't ongeluk had ge had op de haven een omvallende stapel plan ken op 't lichaam te krijgen. Door anderen, die ter hulpe snelden, moest de man worden bevrijd. Bij onderzoek scheen hij kneuzingen aan de beenen te hebben. Gelukkig was geen der lichaamsdeeleu ge broken. De dergoed af. Zoo maakt het een het ander goed Men schrijft ons uit Goedereede Is in deze campagne èn opbrengst èn suiker gehalte van het bietengewas laag te noemen, grootendeels wordt de daardoor geleden schade vergoed door de opbrengst van het ajuingewas, wijl over het geheel het beschot ruim genoemd kan worden en er een flinke prijs voor wordt besteed. In de laatste dagen heeft er te dezer plaatse dan ook een gretige omzet in dit gewas plaats en is reeds een belangrijke hoeveelheid naar Botterdam verscheept. Wijziging der Jachtwet. Een wetsont werp is ingediend, strekkende om in de Jachtwet te verbieden „in het veld door middel van kunstlicht wild of schadelijk ge dierte op te sporen of iemand bij het opsporen van wild of schadelijk gedierte met kunst licht bij te staan." Overtreding van dit verbod wordt gestraft met geldboete van ten hoogste f40 of hech tenis van ten hoogste 7 dagen. In de Memorie van Toelichting zegt de minister van Waterstaat, dat de bedoeling van het wetsontwerp is om het gebruik van den lichtbak bij het jagen strafbaar testellen, omdat de Hooge Raad bij arrest van 3 Dec. 1900 heeft uitgemaakt, dat dit gebruik vol. gens de tegenwoordige wet niet strafbaar is_ Het einde van een verkwister. ln de laatste maanden was in Amsterdam een eigenaardig man het onderwerp van vele gesprekken. Een jonge man, die gezegd werd van goede familie te zijn, deed in vele win kels en vooral koffiehuizen, café's-chantant e. d., niet altijd van het beste soort, de men- schen verbaasd staan door de wijze, waarop hij letterlijk met het geld smeet. Hij was daarom de lieveling van de kellnersvan de kellnerinnen in de „sociëteiten"van de dames, die optreden in de tingeltangels van de Nes, Geld terugvragen deed hij nooit, zijn potje bier betaalde hij met bankbiljetten van vijf en twintig gulden en meerwat hij meer gaf dan zijn bedrag, liet hij „houden." Hoe de man aan al de schatten kwam, die hij dikwerf op de allerdolste wijze wegsmeet, begreep niemand. De millioenen-juffrouw was er niets bij en de millioenen-heer had dit op haar vooruit, dat hij zijn schatten liet zien steeds liep hij met pakken bankpapier in zijn portefeuille, gouden tientjes en rijksdaalders liet hij rinkelen in zijn zak. Op een gegeven oogenblik was hij onlangs verdwenen en thans vernemen wij, dat hij te Parijs een eind heelt gemaakt aan zijn verkwistend bestaan. Of aan zijn schatten een einde was gekomen, of dat een andere reden hem het leven ondraaglijk deed zijn, hij heeft zich in het vreemde land een kogel door het hoofd gejaagd en is niet meer. In vijf jaar tijd, dus deelt men mede, heeft hij kans gezien een millioen goede Hollandsche guldens te vergooien. Maandag begaven zich van Tiel vier karrelieden met hunne met varkens beladen karren naar de export-slachterij te Osch. Tegen den avond keerde men terug, en bemerkte men aan de schans te Ooyen, dat een van 't 4-tal achtergebleven was. Onmidde- lijk ging een der mannen terug, en vond wel de kar, en het paard verdronken, maar van den eigenaar was geen spoor te vinden. Aangezien men een gedeelte van den weg van de Oyensche hut tot aan den dijk door het water moest rijden, vermoedt men dat de achtterrijder, een vrachtrijder uit Tiel, in een sloot gereden en verdronken is. Een wetsontwerp, houdende regelen be treffende openbare inzamelingen, zal eerst daags het departement van binnenlandsche zaken verlaten. Een, ontwerp betreffende de banken van leening is in onderzoek. („Het Vad.") De schrik zit er in De kleine warmoezeniers te Loosduinen brengen in den zomer, als er veel geveild wordt, het geld, dat zij kunnen missen ge woonlijk naar bankinstellingen, om daarvan in den winter hun werkvolk te kunnen be talen. Sedert de gebeurtenissen der laatste maan den te Delft en elders, plaatsten thans velen het liever op de Rijks-Postspaarbakn. Daar door is nu aldaar reeds voor bijna een ton gouds gedeponeerdhet dubbele van andere jaren. Begrooting Justitie Voortzetting der Tweede-Kamerzitting van Dinsdagmiddag De heer Troelstra trad in een uitvoerige uiteenzetting vau hetgeen gebeurd is met de Noord-Brabantsche Bank, met de trustmaat schappij „Wilhelmina" en de „Mindrineti". Was er een strafvervolging aanhangig ge maakt tegen hrm, die zich in deze zaken aan fraude en verduistering hebben schuldig gemaakt? Dat is niet gebleken, meende spr. integendeel is bij de „Wilhelmina-trust" gebleken, dat men de hoofdzaak onvervolgd heeft gelaten. Het Staatstoezicht moet op zaken als deze worden verscherpt en uitgebreid. De reus Machnow die zich eenige dagen te Amsterdam heeft laten bekijken en on verwachts zijn biezen pakte werd Maandag te Berlijn aan hef station Friedrichsstrasse door de politie opgewacht en wegens contract breuk gearresteerd. Een gevaarlijk partijtje biljait. Een bericht uit Ipsmich (Suffolk) aan de „Petit Bleu," meldt, dat in het hippodrome aldaar een partij biljart werd gespeeld, die groot opzien baarde. Het biljart nl. was geplaatst midden in de kooi, waar de beroemde dieren- temster Ella haar negen fraaie leeuwen dresseerde. De match van 25 punten werd door de spelers schijnbaar met de meeste kalmte gespeeld, en de leeuwen, streng be waakt door de temster, toonden zich geen oogenblik verstoord oyer zulk een brutaliteit. De mist-periode is voor Londen weer aangebroken. De Engelsche bladen plaatsen weer boven hun berichten„Vijand Mist is teruggekeerd", „Londen in duisternis". Natuurlijk ontbreekt het niet aan staaltjes van zonderlinge natuurverschijnselen Zater dag scheen in Londen tusschen negen en tien uur in den morgen de zon in de wijk Mixton Hill helder aan een bijna onbewolkten hemel, terwijl niet veel verder in Camberwell den gebeelen dag een steeds dikker wordende mist boven de stad bleef hangen. In den omtrek van de City werd het elk oogenblik donkerderde treinen kwamen laat aan. Het licht van de straatlantaarns was op vele plaatsen nauwelijks zichtbaar. Een damesduel. Over een „Amerikaansch „duel" tusschen twee vrouwelijke studenten wordt uit Peters burg aan de „Daily Mail" bericht„Een der jonge dames had zich met een jonge man van goeden huize heimelijk verloofd. Spoedig daarop stelde zij hem haar intieme vriendin voor. De jonge man werd terstond op deze vriendin verliefd, zij beantwoordde zijn genegenheid en vertelde het aan haar vriendin, zonder eenig vermoeden te hebben dat deze reeds met den jongen man verloofd was. De meisjes waren wanhopig en kwamen op het dwaze idee, dat een van haar sterven moest, om de andere gelukkig te maken. Zij lootten er om, en het lot zou beslissen wie van haar den dood zou oudergaan, door de hand van den ander. Toen echter de studente, die zich vrijgeloot had, de revolver ophief om haar vriendin te dooden, kwam plotseling de herin nering aan hare vriendschap zoo krachtig over haar, dat ze kort besloten de revolver tegen zich zelf keerde en zich doodschoot. De vriendin verwondde zich in vertwijfeling over dezen aanblik met een tweede schot en zonk naast het lijk harer collega ineen. Zoo vonden de andere huisbewoners, die op de schoten waren toegesneld, beide liggen. Burgerlijke Staiul der Gemeente Texel. Yan 5 tot den 12 Dec. 1903. GEBOREN ONDERTROUWD GETROUWD: OVERLEDEN .- Geeno. Zondag 13 December. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur Geen dienst. 's Avonds 7 uur do Hr. Van Zweden. Koog. Voorm. 10 uur ds. Smits. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Voorm. half 10 ds. Rooseboom. Nam. 2 uur ds. Roosoboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal. Voorm. 10 uur ds. Kuperus. Den Hoorn, 's Avonds 7 uur ds. neop. Woensdag 10 Dee. üervormde Gemeente. Burg. 's Avonds 7 uur ds. Schroder. Leiden, 11 Dec. Ter markt werden heden aangevoerd: Ossen 171 stuks t 127 a f 278; 16 Stieren f 82 a f 215; Veulens 0 stuks (0 a f 0 - 102 kalf koeien 1 118 a f 264 Melkkoeien f 102 a 1 194; 72 Varekoeien f 112 a 1232, 171 Vetto koeien f 127 a f 278, 28 Vette kalveren f 37 a 1 9229 Magere kalveren 1 9 a i 20 37 Graskalveren f 24 f 67; 856 Vette schapen f 16 a f 32.353 schapen (weide) f 14 a f 26.0 Paarden f. a i 0 158 Magere Varkens f 15 af 34 Vette Varkens a ct. 235 Biggen f 3 a 140 Lammeren f af Sckagen, 10 Dec. Aangevoerd 13 paarden f 45 a f 100 0 Stieren f af—; 4 Golde- koeien f 110 a 1140; 4 Kalf koeien f 170 a f205; 10 Nuchtere Kalveren f 10,a 20, 400 Schapen f 22 a f30,50; 0 Lammeren f0, a f,0; 22 Varkens f 8,a f 11,41 Vette Varkens 32 a 36 cent per kg.26 Vette Koeien f180 a f280; 0 Graskalveren fa f 85 Biggen f3,a f6,Boter f 1,00 a f 1,10 per KG.Kipeieren f 6,a f 7, Heden 11 December werden wij verblijd met de geboorte van een welgeschapen DOCHTER Von Zesenstraat 73 Amsterdam, C. KOOPMAN A. Az. C. KOOPMANVan der Vis. aan de 3 Dames die op 5 dezer in de Algem. Bewaarschool aan onze kinderen een heerlijk feestje gaven. Alle ouders der genoemde kinderen. Ondergeteekende brengt ter kennis van belanghebbenden, dat op de alhier geplaatste LOTEN der Nationale Verloting ten bate van den Nederlandsckcn Biindenbond zijn gevallen 6 prijzen, en wel Op lot No. 664 van Serie S prijs No. 2024 No. 666 Serie S No. 301 No. 681 Serie S No. 2781 No. 690 Serie S No. 474 No. 870 Serie I No. 1166 No. 903 Serie I „No. 2025 De officieele trekkingslijst ligt ten huize van K. LANGE VELD Mz. voor belangstellenden ter inzage. Mevrouw de JoNCUEERE-Grenfill. Openbare Samenkomst op Dinsdag 15 Dee. a.s. in Ilotel Texel, 's avonds 8 uur. Deze vergadering zal geleid worden door Mej. ROOSE. Wij noodigen U vriendelijk uit deze samen komst te willen bij wonen. Entrée 10 cent. Zaalopening kalf 8. DE OFFICIEREN. AANBESTEDING van Greppelen en Slootgraven op Maandag 14 dezer, 's namiddags 2 uur. Verkrijgbaar 48.5eiwit, 9% vet a f 9,35 per 100 Kilo. van 11-12 te consulteeren in Hotel „QE L1JT(D,E/B00J£\ Twee in een gezin komen ook in aanmerking. Flink loon, naar bekwaamheid. Adres G-. DROS, Wamberg. Lossing per C. METS, per 50 K. G. netto f 3.35 Vraag Monsters, (EL Avondmaal.) Den Hoorn. Voorm. 10 uur ds. Leffel. Oudeschild. 'sAvonds 7 uur ds. Smits. Oosterend. Voorm. 10 uur do Ilr. Van Zweden. Cocksdorp. Voorm. 10 uur de Ilr. Barende.

Texelsche Courant | 1903 | | pagina 2