N°. 1705. Zondag 20 December 1903. IT" Jaargang. Nieuws- en Advertentieblad. Aai] onze abonnée's ei] aai] adverteerders wordt bericht: Binnenland. Dit blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond. Advertentiën vóór 10 nnr op den dag der nitgave ABONNEMENTEN en ADVERTENTIËN worden aangenomen bij de Uitgevers LANGEVELD DE ROOIJ, Parkstraat Burg op Texel. dat het volgend nummer in plaats van Woensdagavond DONDERDAG ochtend wordt uitgegeven dat uithoofde der feestdagenZaterdag 27 Dec. (2e Kerstdag) gee 71 Courant wordt uitgegeven dat het dan eerstkomend nummer wordt uitgegeven Donderdag, op den Oudejaarsdagin dat nummer zal gelegenheid bestaan tot het doen opnemen van Nieuwjaarsgroetentegen betaling van 20 Cents contant, en niet meer dan 5 regels beslaande. Opgaven s.vf. ten spoedigste, uiterlijk Woensdagavotid bevore7is. De Uitgevers GEVONDEN VOORWERPEN 1 Stalea tabaksdoos, gevonden op den Hoofd weg in lEierland, 1 notitieboekjegevonden in do Parkstraat. WONINGWET. De Burgemeester van Texel, herinnert de verhuurders van woningen met minder dan vier ter bewoning bestemde vertrekken, met nadruk aan hunne verplichtingen tot het doen van de bij de woningwet voorgeschreven aangifte van elke der daarvoor in de termen vallende wonin gen. De formulieren zijn kosteloos ter Secretarie verkrijgbaar. De opgaven moeten voor 1 Januari 1904 zijn ingeleverd. Texel, den 15 December 1903. De Burgemeester voornoemd RAADSVERGADERING. De BURGEMEESTER der Gemeente Texel, Gelet op art. 41 der Gemeentewet; Brengt naar aanleiding daarvan, ter kennis aan de ingezetenen, dat eene vergadering van den Gemeenteraad is belegd op Dinsdag deu 33 December 1903, des vóórmiddags te IO'/j uur, in de daarvoor bestemde zaal ten Raad- huize dezer Gemeente. Te behandelen onderwerpen: Texel, 18 December 1903. Do Burgemeester van Texel, H. W. DE JONCHEERE. TEXEL, 19 December. "Van 8 tot en met 17 Dec. werden van hier uitgevoerd 95 Schapen, 6 lammeren, 6 koeien en 13 varkens. Onder de geschenken, gedurende de maand October door het Kon. Zoog. Genoot schap Natura Artis Magistra ontvangen komen van Texel voor Voor de Diergaarde een kwartelkoning van den heer J. Bakker te den Burg; voor het Museum „Fauna Neerlandicae": een ruigpootbuizerd van den heer M. Lange- veld te Koog; een ijsvogel en een goudvink van den heer J. Reuvers, te Eierland; een pestvogel van den heer Th. Thomassen aldaar en een zwarte ruiter van den heer C. C. Eelman, te Waalenburg. Den Hoorn, 17 Dec. Eenigen tijd geleden vond een onzer plaatsgenooten, R. B., eene flesch, waarin een briefje Dit laatste be helsde een verzoek, gesteld in vier talen Fransch, Engelscb, Duitsch en Latijn, om bericht van de aankomst aan Otto Steinmetz, telegrafist op de Azoren, eene groep eilanden in den Atlantischen Oceaan. Na hieraan vol daan te hebben kreeg genoemde R. B. bericht terug, benevens eenige postzegels van de Azorische eilanden. Oudeschild. 18 Dec. De kunst moet be taald worden, dacht ook zeker een rond trekkend schareslijper gisteren, toen men zijn dienst vroeg voor 't opscherpen van een bascule. De man werkte er nog geen twee uren aan en leverde toen een rekening in van maar het bagatel van f7,- Ofschoon heel niet gesticht over deze gepeperde reke ning, eindigde de eigenaar van het weeg werktuig met te betalen. Onze scharenslijper kan met volle gerustheid ijveren voor den achturigen arbeid, doch 't publiek ijvere voor het motto: „Past op uwe zakken!" Mocht onlangs de heer Dekker in het Noorden zijn zilveren ambtsjubiié vieren als molenaar op den watermolen aldaar, de heer C. Dogger Kz. hoopt op 1 Januari a. s. het voorrecht te smaken gedurende een reeks van 25 jaren werkzaam te zijn als watermolenaar van den Prins Hendrikpolder, tevens sluis wachter voor het dijksbestuur, belast met het geregeld afspuien van het overtollige binnenwater. Dat Dogger zich steeds trouw van zijn taak heeft gekweten is genoegzaam bekend en zal stellig 'tbest beoordeeld en gewaardeerd kunnen worden door zijn chefs. Ook de woning van Dogger staat wegens hare gastvrijheid bekend. De deugd der gastvrij heid schijnt bij het ambt van watermolenaar te belmoren op ons eiland. Moge de nog krasse molenbaas van den Prins Hendriks polder nog lang met evenveel ambitie zijn taak kunnen verrichten. Oosterend, Tot diaken bij de Gereformeerde Kerk alhier is benoemd de heer J. Daalder Jz, ter vervanging van den heer J. Vlaming, terwijljj tot ouderling is herkozen de heer B. Roosendaal. Op den aanstaanden Oudejaarsavond zal de afdeeling „Oosterend" van den Neder- landschen Protestantenbond eene vergadering houden, waarin een der leden van het Bestuur als spreker zal optreden. Is het aanwenden van heilserum tegen diptheritis schadelijk Aan de O. H. Cc. wordt hieromtrent gemeld. Volgens de ervaring van een onderwijzer te Zaandam wel. Deze toch heeft opgemerkt dat kinderen, die met heilserum behandeld zijn, beginnen te lijden aan zielsziekten. Hij bracht daarom deze zaak ter sprake in de vergadering van de afdeeling van het „Witte Kruis," doch het bestuur achtte het beter, dat niet het „Witte Kruis," maar een zuiver medische vereeniging naar de gegrondheid een onderzoek instelde. 'tKan daarom zijn nut hebben er de aandacht op te vestigen. 't Is te wenschen dat de paedagoog zich heeft vergist. Sic transit Uit den Haag wordt aan de Prov. Gr. Ct. geschreven „Deftige Hagenaars, opgegroeid en groot gebracht in eerbiedig opzien naar zekere hooge geslachten, raken tegenwoordig de kluts geheel kwijtVerontwaardigd schudden zij het hoofd, nu zij in onze couranten lezen, hoe de inboedel van een onzer ongenaakbaarste patriciërs, schatrijk en alom geacht, uit een geslacht dat van ouder tot ouder de hoogste ambten aan het hof bekleedde, in het openbaar verkocht wordt wegens schulden! „Er loopen vreemdsoortige geruchten om trent de wijze waarop die familie sinds jaren van het taaie crediet harer leveranciers mis bruik heeft gemaakt. Men vertelt dat de I slager in geen 16 jaren eenige betaling ont vangen heeft. En terwijl de familie op vor- stelijken voet leefde en de heer des huizes, I door den speelduivel medegesleept, zich aan gewaagde speculatiën overgaf, verbrokkelde het reusachtig kapitaal al meer en meer. „De talrijke vereenigingen en genootschap- i pen, waarvan de schatrijke en vrijgevige fail- l liet lid was, ontvangen nu van zijn gemach tigde de zonderlinge kennisgeving, dat het lidmaatschap wegens ongesteldheid wordt opgezegd. Verontschuldigingen zijn in de wereld om er gebruik van te maken, maar in dit geval is toch wel een heel vreemdsoor tig motief gekozen. Of moet men ongesteld heid opvatten in de beteekenis van het tegen overgesteld van welgesteldheid? „Hoe het zij, de Hagenaars slaan de handen in elkaar over zulk een ontploffing in de groote wereld." Naar de „Kamper Ct. meldt, zijn in de vorige week de eerste officieele telegrammen gewisseld door middel van de toestellen der draadlooze telegrafie tusschen Amsterdam en Kampen. Afstand hemelsbreedte 72 kilo meter. Het van Amsterdam uit ontvangen telegram luidde Aanwezige officieren sta tion Amsterdam betuigen langs draadloozen weg hunne waardeering voor de belangstelling der autoriteiten van Kampen en voor de krachtige hulp bij de totstandkoming dezer verbinding bewezen." Waarop van deze zijde geantwoord werd „Het was het gemeente bestuur van Kampen een eer de wetenschap te kunnen dienen. Zeggen den officieren dank voor hun bericht." Als repliek volgde uit Amsterdam „Bericht best overgekomen, hopen later de eer te hebben met de auto riteiten van Kampen persoonlijk kennis te maken." stfrfcwjst! Abonnementsprijs per 3 maanden Voor den Burg 30 Cts. Franco per post door ge heel Nederland 45 Cts. Naar Amerika en andere landen met verhooging der porto's. Prijs der Advertentiën Van 1 tot 5 regels 30 Cts. Iedere regel meer 6 Cts. Groote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers 2 Cts. per nummer. H. W. DE JONCHEERE. I. Mededeeliugen. Ingekomen stukken. II. Benoeming van 2 Regenten en 1 Regentes Algemeen Weesbuis. Vacature A. Dros Az.de Heeren 1. A. Dros Az., 2. H. Flens, 3. P. C. Koorn. Vacature J. S. Keijscr: jde Heeren: 1. Job. Keijser Dz., 2. Jac. Kooiman Gz. cn 3. Jac. Kikkert P. Pz. Vacature N. KcesomDijtMejuffrs.1. N. Kcesom Dijt, 2. A. M. M. llcijMoorman, 3. Tr.ZoeteliefGraaf. III. Benoeming van 2 Loden on 1 Regentes Alge meen Armbestuur. Vacature C. Keijser Pz.de Ilcercn 1. C. Keijscr Pz., 2. J. S. Dijt. Vacalüre J. Wz. Bakker (bedankt)de Heeren 1. Jb. Bruin Jz., 2. J. Mantjc Cz. Vacnturo Tr. ZoeteliefGraafMcjufTrs.1. Tr. Zoete liefGraaf, 2. Antje Spigt. IV. Benoeming onderwijzer te Oudcsehild, vacature üoijkaas. De voordracht beslaat uit de Heeren 1. P. Lub, tijdelijk onderwijzer te Borgscbenboek. 2. J. de Wit, zonder beroep te Purmercnd. 3. G. Goossen, volontair onderwijzer to Zaamslag. V. Verkoop grond aan het Algemeen Weeshuis. VI. Vaststelling suppletoir kohier Hoofdei Omslag, dienst 1903. VII Vaststelling suppletoir kohier Hondenbelasting, dienst 1903.

Texelsche Courant | 1903 | | pagina 1