Buitenland. Marktberichten. Pre dëkbeur ten, ADYERTENTIËN. Onderlinge Verzekering bij Ziekte cAlgemecnc Vergadering der leden van den militieraad de aandacht der aanwezigen gevraagd voor een schrijven, dat door hem was ontvangen van t. B. uit Rijssen, en dat hij hun wenschte voor te lezen. En wat bleek nu het middel te zijn, dat de steenbakker had aangewend om zijn zoon van den dienst vrij te maken Wel, hij had de heeren doctoren eenvoudig mededeeld, dat de Lange wegens zijn been kwaal niet afgekeurd kon worden, „want den kan wel dattig (dertig) uur loopen," en Struik behoorde eveneens goedgekeurd te worden, „want den kan den heelen dag wal fietsen en in de timmerkamer staon." En als de heeren dan overeenkomstig zijn advies handelden, dan zou hij hun....honderd gulden ten geschenke geven. Onder het voorlezen van den brief, t. B. af. Drie kinderen uit een gezin te Eerbeek, enkele jaren na elkaar geboren, zijn op den zelfden dag jarig. Het is zeker een zeldzame toevalligheid dat een familie telkens op denzelfden datum met de geboorte van een spruit verheugd wordt. - Een 12-jarigen jODgen te Barneveld, die meestal te laat op school kwam en deswege nog al eens school moest blijven, begon dit te vervelen, waarom hij besloot maar eens de wijds wereld in te gaan. Zonder van voedsel voorzien te zijn en op klompjes wandelde de kleine naar Wageningen en vervolgens naar Rhenen, waar hij door de politie werd aan gehouden, en vanwaar hij den volgenden morgen weer naar Barneveld werd overge bracht. Zonder erg ongerust te zijn geweest, kwam het den vader bij terugkomst van z'n zoontje voor, dat de meester hem dezen keer toch wel wat heel lang in de school gehouden had kalveren f 10 a f20; 0 Graskalveren f f 1162 Vette schapen f 17 a f 84.523 schapen (weide) f 12 a f 26.0 Paarden f. a f 0 76 Magere Varkeus f 12 af 12— Vette Varkens a ct. 123 Biggen 4 a 110 Lammeren f a f. Zondag 17 Januari. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur ds. Schroder. Waal. Voorm. 10 uur ds. Smits. Den Hoorn. Voorm. 10 uur ds. Left'ef. Oudeschild. 's Avonds 7 uur ds. Smits. OosterendVoorm. 10 uur de Hr. van Zweden. Cocksdorp. Voorm. 10 uur de Hr. Barends. GEREFORMEERDE GEMEENTE. Oosterend. Voorm. 10 uur ds. Rooseboom. Nam. 2 uur ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur ds. Kuperus. Den Hoorn. Nam. 2 uur ds. Heep. Woensdag 20 Jan. Hervormde Gemeente. Burg. 's Avonds 7 uur ds. Schroder. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. Van 9 Jan. tot den 15 Jan. 1904. GEBOREN Jannetje d. v. Cornelis Boon en Trijntje Lager veld, (de Cocksdorp,) Chata- rinad. v. Hendrik Over en Geertruida Keijser (den Burg.) ONDERTROUWD: ~n GETROUWD: ueene- OVERLEDENMargaretha Maria Bakker, oud 5 maanden, d. v. Pieter Mathijs Bakker, en Hendrika Kuip (Hoogenberg,) '1 heodora Witte, oud 9 maanden, d. v. Tijs Witte en Keetje Schraag, (Eierland,) Arie Alderlieste oud 41 jaren geh. met Neeltje Peper, (Eier land.) Toelaagfonds cn Onderling Hulpbetoon. Januari is de maand der jaarvergaderingen van de verschillende Vereenigingen alhier. Gisterenavond werd de rij dier vergaderin gen geopend door de vereeniging „Toelaag fonds en Onderling hulpbetoon" Beide ver eenigingen hebben hetzelfde bestuur en ook grootendeels dezelfde personen als lid, zoodat die vergaderingen zeer goed kunnen worden gecombineerd. De vergadering werd geleid door den direc teur, den heer P. Lieuwen, die haar opende met een woord tot welkom aan alle aan wezigen in het algemeen, en den heer Slaman, eerelid en oprichter, meer in 't bijzonder, die ondanks zijn hoogen leeftijd van 76 jaren nog te voet van Oudeschild was gekomen, om de vergadering te bezoeken, een voorbeeld waaraan menig lid, dat gewoonlijk schittert door afwezigheid, zich wel mocht spiegelen. De notulen der vorige jaarvergadering werden hierna gelezen en ongewijzigd goed gekeurd. De rekening van den penningmeester over het afgeloopen jaar sloot meteen batig saldo van f 85,625. Totaal had de vereeniging Toelaagfonds op 1 Januari j.l. een kapitaal van f 627,24. Voor het nazien der rekening werden be noemd de heeren W. C. Reij, A. Langeveld Pz en J. Kiljan. Nadat dezen zich van hun taak hadden ge kweten werd door eerstgenoemde medegedeeld dat alles in orde was bevonden. Als commissaris van beide vereenigingen moest aftreden de heer J. van Heerwaarden, de eenige van de oprichters die nog in het bestuur was. Met 37 van de 48 uitgebrachte" stemmen werd de aftredende herkozen. Het aantal leden bedraagt ruim 150. Bij rondvraag niemand iets hebbende voor te stellen voor „Toelaagfonds" werd overge gaan tot de zaken der vereeniging Hulpbetoon. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en ongewijzigd goedgekeurd. Aan 't jaarverslag daarna door den Secre taris voorgelezen ontleenen wij, dat de ver eeniging ruim 200 leden telt, dat gedurende het afgeloopen jaar slechts 2 maal door de vereeniging haar diensten werd verleend bij begrafenissen en de leden daarbij hun plicht vervulden, De vereeniging had weinig uitgaven en dank zij de bijdragen door een deel der leden verstrekt, kon de rekening sluiten met een voordeelig saldo van f 15,54. Door den directeur wordt hierop nog mede gedeeld dat door 74 leden eene bijdrage werd gegeven, doch dat men zich voor meerdere bijdragen aanbevolen houdt. Nadat op voorstel van een der leden het bestuur gemachtigd is aan het eerelid Slaman een rijtuig aan te bieden, wanneer hij de jaarvergadering bezoekt, wordt de vergadering gesloten. Oosteeend, 15 Jan. Bij Oost ligt sedert enkele dagen vertuid eene vloot van 24 Wieringer visschersschuiten. Men had ge hoopt aan den arbeid (het visschen van ali kruiken) te kunnen gaan, doch door het nog in zee zijnde ijs was men genoodzaakt naar hier te komen, waar men door het ruwe weder moest blijven. Het Bestuur van „Nut en Genoegen" heeft de eerstvolgende vergadering bepaald op Woensdag 27 Jan. Als spreker voor dien avond is uitgenoodigd de Heer W. Heeroma, Hoofd der school, te Midden-Eierland. Den Hooen, 15 Jan. Heden spoelde hier weer veel nieuw hout aan, voornamenlijk planken, gemerkt S S en C S en zeer lange schroten. Waarschijnlijk is het de deklast van een of ander schip, dat door het storm achtige weer genoodzaakt was zich te ontdoen van dien bovenlast. Men meldt uit Rijssen De steenbakker F. J. t. B. alhier had No. 34 getrokken bij de jongste loting voor de militie. Het was een „twijfelnummer" en alles hing er van af hoe de keuring zou afloopen. Werden de lotelingen de Lange en Struik, die beiden een dienstplichtig nummer hadden getrokken, gpedgekeurd, dan was de zaak in orde daarom besloót t. B. niets onbeproefd te laten, om zulks gedaan te krijgen. Zaterdag j.l. was de groote dag en t. B. toog hoopvol naar Almeloo om de zitting van den militieraad bij te wonen, hij zou wel zorgen dat de Lange en Struik moesten dienen. Zij zoon soldaat worden Neen dat nooit? De keuring ving aan, maar wat schrik de Lange en Struik werden onvoorwaardelijk afgekeurd en de telg uit het huis t. B. zou dus zijn leven veil moeten hebben voor Koningin en Vaderland. Toen de keuring was afgeloopen en het pnbliek zich zou verwijderen, werd door een Uit Den Helder schrijft men aan „Het Volk" De equipage van de „Zeeland" is met verlof gegaan. Dit is niets bijzonders. Doch er liggen reeds brieven klaar om hen terug te roepen, zoodra de oorlog tusschen Rusland en Japan uitbreekt. Een gevolg van tekort personeel. De „Standaard" schrijft Op verzoek der justitie vestigen wij er de aandacht op, dat wie een beschrijvingsbiljet van de hondenbelasting ontvangt, verplicht is dit biljet in tevullen en in te leveren, onverschillig of hij een hond houdt of niet, en dat het niet-invullen van het biljet reeds de boete veroorzaakt. Velen schijnen dit niet te weten en beweren steeds „ik heb geen hond, daarom heb ik het biljet niet ingeleverd." De rechtbank moet dan toch veroordeelen. Men mag, natuurlijk, bij de invulling van het biljet te kennen geven, dat men geen hond heeft, maar schrijven en inleveren moet men. Anders wordt boete of hechtenis ge- eischt. Een nieuwe soort harddraverij. In Noor wegen worden dit jaar op het ijs vele hard draverijen gehouden, waarbij de rijders van de paarden op groote schaatsen staan en zich zoo laten voorttrekken door de paarden in plaats van in een arreslede te zitten. De winner van den eersten prijs, f 400000 in de Portugeesche Kerstmisloterij, Rufino de Carvalho, eeD Portugees, die 20 jaren in Afrika doorbracht, heeft tot dusverre meer last dan genoegen van zijn geld gehad. Zoodra zijn naam in de dagbladen bekend was gemaakt, ontving hij honderden aanvra gen om geld. Hij werd op straat nageloopen en omringd door troepen bedelaars Men ver volgde hem tot in zijn hotel en eens kwam hij zoozeer in het gedrang, dat men hem de kleederen van het lijf scheurde en dat hij de hulp der politie moest inroepen. Eindelijk is de arme rijke man naar een afgelegen nlaats ten platten lande gevlucht, waar hij nu vermomd rondloopt onder een valschen naam. Sehagen, 13 Jan. Aangevoerd5 paarden i 65af 150 1 Stieren f 100 a f 0 2 Geldo- koeien f 110 a f140; 7 Kalf koeien f 160 f 240; 15 Nuchtere Kalveren f 8,a 17, 736 Schapen f 13 a f 34,0 Lammeren f 0, a f,0; 9 Varkens f' 6 a f 10,29 Vette Varkens 32 a 35 cent per kg.20 Vette Koeien f120 a f270; 0 Graskalvoren f 0,a f 70 Biggen f4,a f 8.Boter f 1,25 a f 1,35 per KG.Kipeieren f 4,a f 4,50. Leiden, 13 Jan. Ter markt werden heden aangevoerd: Ossen 246 stuks f 125 af 282; 17 Stieren f 47 a f 262; Veulens 0 stuks KL— a f 0 161 kalfkoeien f 124 a f 262 Melkkoeien f 122 a f 274; 60 Varekoeien f 112 a 1218, 122 Vetto kooien f 127 a f 300, 42 Vetto kalveren f 40 a 190; 30 Magere De Heer en Mevrouw OVER Keijsee gevon kennis van de geboorte van een dochter. Burg op Texel, 14 Jan. 1904. Onderteouwd ARIE KRIJNEN, Aannemer. HENRIETTE GROOT. Huwelijks-voltrekking 27 Januari. Helder, 14 Januari 1904. Heden overleed zacht en kalm na een kortstondig lijden, onze geliefde zuster, behuwdzuster en tante, TRIJNTJE BAKKER, Wed. B. Boon in den ouderdom van 54 jaar en circa 5 maanden. Uit aller naam C. G. BAKKER Burg, Texel, .16 Januari 1904. Do ondergeteekende betuigt zijn oprechten dank voor al de blijken van genegenheid en belangstelling, ter gelegen- hjid van zijn vijf en twintig jarig molenaars- schap van zoovelen ontvangen. In het bijzonder dankt hij den WelEdelen Heer J. E. Winkler, rentmeester van den Prins Hendrik Polder. P. H. Sluis, 14 Jan. 1904. C. Kz. DOGGER. Ondergeteekende betuigt hare wel- 53r*»ï" gemeenden dank aan allen, die tijdens de ziekte en het overlijden van haren geliefden Echtgenoot haar zoo liefderijk hebben bijgestaan. Meer in 't bizonder mijnen dank aan den WelEd. Gestr. Heer Dr. Over, voor diens medische hulp, den Heer Barends voor diens troostvolle woorden, en H. H. Dragers en Kleod- oplegsters voor de laatste eer dien z(j den over ledene hebben bewezen. Eierland, 15 Jan. 1904. Wed. A. ALDERLIESTE—Peper. te DEN BURG OP TEXEL. op Dinsdag 1# Januari 1904, 's avonds 7ure, in het hotel „do Lindeboom" te den Burg op Texel. Punten van behandeling; Verslag over 1903. Rekening en verantw. over 1903. Benoeming Commissie opname rekening. Verkiezing van een Commissaris, HET BESTUUR. Men wordt beleefd vorzocht gedurende do vorgadoring in do zaal niet te rooken. EN

Texelsche Courant | 1904 | | pagina 2