Uitslag gehouden verkoopingen, Marktberichten. P r e dikbeur ten, Oudeschild, 25 Jan. Tijdens zwaren mist geraakte de blazerschuit TX. 120 hoog op de hors aan den grond. Oogenblikkelijk gevaar was er voor het vaartuig niet, doch werd het slecht weer, dan zou men 't daar bar genoeg kunnen krijgen. Met den volgenden vloed kwam de schuit niet vlot. Toen zijn andere schuiten met roeibooten uitgezeild en hebben zonder belooning voor de manschap te eischen, mee geholpen om de TX. 120 vlot te maken. Er moest gegraven worden en een anker uitgezet. Aan de vereeoigle pogingen van zooveel hulpvaardigen is het te danken, dat de gestrande blazer ongedeerd in de haven terugkwam. 26 Jan. Zaterdagavond had in de „Zeven Provinciën" de jaariijksche algemeene verga dering plaats van het Ziekenfonds. De heer Muller opende de bijeenkomst met eene herinnering aan 't ontstaan van het fonds, wees op de zegenrijke werking er van en riep de talrijk opgekomen leden een hartelijk welkom toe. Uit de bescheiden van den penningmeester bleek, dat ook in 't afgeloopen jaar weder een klein voordeelig saldo was verkregen. Een en ander in handen gesteld eener com missie van onderzoek, bestaande uit de heeren M. J. Hillenius en M. Kroon, bleek in orde te zijn, blijkens het door den heer Hillenius uitgebracht verslag. Den heer J. W. Roeper, penningmeester, werd voor zijn richtig beheer dank gezegd. Aan den bode werd als blijk van tevredenheid een gepast geschenk ver eerd. Het fonds telt thans 182 leden. Bij de rondvraag geeft de heer J. Schellinger in bedenking om de uitkeeriDg met f 1,— per week te verhoogen en 't aantal weken tot zes uit te breiden. Verschillende leden voeren over dit voorstel het woord. De Voorzitter zegt, dat deze bepaling niet kan vastgesteld worden, zonder goedkeuring van den genees heer, met wien op 't bestaande reglement een contract werd gesloten. Het bestuur wordt opgedragen deze zaak met den ge neesheer te |regelen. Daarna sluit de heer Muller met dankzegging de zitting, nadat nog vooraf het aftredend bestuurslid, de heer P. Vos, was herkozen. Vlieland. De 22ste Januari was hier een feestdag voor iedereen. De jeugd had vacantie, overal woeien de vlaggen en het klokgelui trok een groote menigte Daar de kerk, waar eon f oesdienstoefening werd gehouden. De medewerking van het Fanfarecorps gaf veel aantrekkelijkheid aan deze bijeenkomst, de feestrede, gehouden door den heer van Rossum, werd afgewisseld door muziek. Zelden nog hebben wij zoo geweten, wat ons Fan farecorps kan, als dien morgen in de kerk. De statige muziek klonk indrukwekkend mooi door het hooge ruime gebouw, daar ten volle tot haar recht komend, zoo vol en zuiver en prachtig van klank. 'tWas een genot de verschillende nummers aan te hooren en de woorden van warmen dank den directeur en zijn corps toegesproken, waren welverdiend. Hoe hoopt men allerwegen, dat eens weer deze muziek in dat gebouw zal weerklinken 1 Des middags om drie uur werd een optocht gehouden door dezelfde vereeniging, de vroo- lijke muziek trok oud en jong naar buiten en ieder ging mee van West naar Oost, hier en daar werd stilgehouden en werden de vaderlandsche liederen gespeeld Pas was deze muziek verstomd en verspreidde de me nigte zich of opnieuw werd een optocht ge organiseerd door de inmiddels van elders aangekomen muzikanten. Zoo ging in opge wekte feeststemming de middag voorbij en des avonds werd in 't hotel Meijer eene Soirée gegeven. Komische voordrachten, waarvan velen met zang, vermaakten daar een buitengewoon talrijk publiek. De ontwerpers van dezen feestavond en zij, die medewerkten, hebben aanspraak op aller waardeering, in zóó korten tijd van voorbereiding iets goeds te leveren, kost heel wat inspanning. Na afloop der voorstelling was men nog langen tijd genoegelijk bijeen en werd van de aangeboden dansgelegenheid druk gebruik gemaakt. Te Stekene nabij Koewacht, vermaakten zich eenige schooljongens op het jjs. Eens klaps verdwenen drie jongens in de diepte. Een van hen, de zoon van een schipper, wist zich te redden de andere twee, één van 13 en één van 14 iaar, werden kort daarna evenloos opgehaald. Bij 40 tegelijk. De rechtbank te Amsterdam veroordeelde een 40-tal menscben, die het beschrijvings biljet voor de hondenbelasting niet had inge vuld en ingeleverd waartoe men verplicht is, ook al houdt men geen hond 1 ieder tot f6 boete subsidair 8 dagen hechtenis, Te Blijswijk is het feest van de Koningin- Moeder op een bijzonder aardige wijze ge vierd. De commissie, bijeengeroepen tot het inza melen van gelden voor het Koningin-Emma- Fonds, meende eenige uitbreiding aan haar taak te moeten geven. Dat dit voornemen der commissie algemeen instemming vond bij deingezetenen, bleek wel uit de ruime bijdragen, welke inkwamen voor huldeblijk en feestviering. Van allo huizen wapperde de driekleur. Op waardige wijze werd de feestviering begonnen door een zeer ruime uitdeeling van spek en rijst aan de minder gegoeden Ieder gezin ontving 5 10 pond spek en 5 10 pond rijst, 's Middags schoolfeest3 CO kinderen werden getracteerd en vergast op een voorstelling van een bioscope. De suikersmokkelarij biedt somwijlen dezen of genen een volkomen eerlijk voor deeltje aan onder het oog van den handhaver der wet zelf. Enkele weken geleden werd aan de Bel gische grenzen een partij suiker van 6000 kilo's aangehaald een bekend suikerbakker te Breda bood den fiscus 31 ct. per kilo en mocht de lading tegen dien prijs in ontvangst nemenhij verdiende op die manier ruim f 500 in één slag. De bruine boonen zijn duur dit jaar en daarbij zijn ze slecht gewonnen. Kocht men vroeger jaren voor 7 i 8 gulden een hecto liter, thans is de prijs daarvan f 12. Doode meeuwen. De kantonrechter in het vierde kanton te Amsterdam deed uit spraak in de zaak, waarbij moest worden uitgemaakt of doode meeuwen, gedeeltelijk van vleesch en beenderen ontdaan, doode meeuwen zijn, waarvan het vervoer volgens de wet tot bescherming van de voor de landbouw eu houtteelt nuttige vogels verboden is, dan wel of het alleen huiden waren, die straffe loos vervoerd mogen worden. Zooals men weet worden honderden meeu wen in dien vorm, naar het buitenland Paiijs geëxporteerd, ten einde te dienen als sieraad op dameshoeden enz. Het O. M. had tegen den handelaar, aan wiens adres 40 doode meeuwen verzonden werden, een geldboete van f 5 geëischt, wegens het doen vervoeren van voor den landbouw en de houtteelt nuttige vogels. De kantonrechter sprak den handelaar vrij, overwegende dat de aldus verzonden meeuwen niet meer als meeuwen in den zin der wet waren te beschouwen. Aangename gewaarwording. Op de Gelderschekade bij den Scheierstoren te Amsterdam, stond een werkman te kijken naar den stand van het water. Opeens ver dween de grond onder ,s mans voeten. Een diep gat ontstond op de plek, waarin de op niets bedacht zijnde man bijna geheel verdween Alleen zijn hoofd stak nog even boven den beganen grond uit. Een appelenkoopman, die het ongeval zag, snelde toe en trachtte de behulpzame hand te bieden, doch ook hij zakte een heel eind door de bestrating. Eenige beambten van het havenkantoor wisten gelukkig met haken en touwen de beide lieden uit hunne benarde positie te verlossen. Een geneesheer, die in een dichtbij zijnd perceel juist bij eene zieke was, ver bond den werkman, die gelukkig in staat was zich te voet naar huis te begeven. De oorzaak van het ongeluk is te wijten aan den slechten toestand van een oud riool. Vleesch van een miltvuur-zieke koe 1 Te Losser stierf dezer dagen een stier van den landbouwer W. Hij zoutte het vleesch gedeeltelijk in en verkocht het overige aan een slager te Oldenzaal. Den volgenden dag stierven twee varkens van denzelfden landbouwer, welke van den afval van hot doode rund hadden gegeten, W. berichtte dit terstond aan den burge meester van Losser, die nu per telegraaf don districts-vedarts uit Zutfen ontbood. Deze constateerde miltvuur. Aan den burgemeester van Oldenzaal werd nu terstond bericht gezonden, die dadelijk pogingen deed om het vleesch van den slager terug te krijgen, die het echter reeds verkocht had. Gelukkig kon hij het den volgenden dag op het Gemeentehuis brengen, want de kooper had nog niet daarvan gegeten. Bij den landbouwer zijn sedert nog een varken en een paard aan de ziekte gestorven. Papuss (de man in de flesch,) als jour nalist. Papuss heeft een krant uitgegeven, deftig getiteld: „Papu's- Courant" Wij kenDen er nog maar alleen een „Extra- nommer" van, dat hij, naar hij ons schrijtt, in 3000 exemplaren heeft verspreid. De eenige inhoud bestaat in een protest, „gericht tot weldenkend publiek van Amster dam en andere steden yan Nederland dat belangstelling heeft getoond in zijn Expérien ces," en dat natuurlijk betreft het gebeurde te Rotterdam waar de voorstelling mislukte Volgens hem ligt de schuld aan de onge schikte zaal van „De Harmonie", en had zijn impressario de heer Theo Frenkel, ziende dat er niet veel geld verdiend werd, heit verscheidene trucs voorgesteld's Dachts dt zaal te verlaten, een geneesheer te ontbieder, om hem ziek te doen verklaren, kortom met „de Noorderzon uit Rotterdam te vertrekken." Papus weigerde alles, zeggende, dat het hem onmogelijk was de voorstellingen af ft breken, daar dit gelijk zon staan met verlies van nnam en reputatie. Totdat ten slotte zijn impressario een aan] maniDg kreeg van den gérant namens com missarissen van „De Harmonie", dat Papuss zich tegenover het publiek fatsoenlijk has te gedragen. Over de knakworstjes, die Papuss, al hongarj lijdende verorberde, spreekt hij heelemaal niet in zijn krant, en ook niet over de geklutst eitjes, bouillon en wat dies meer zij. (N. R Ct.) Te Etershëim bij Schardam (N. H.) beeft de jager B. een arend geschotenhet diei was 2.25 M. tusschen de uiteinden der spreide vleugels. Vermoedelijk was het eet zee-arend, die langs onze zeekusten jacht maakte op visch en zich des winters wel eens landwaarts begeeft. In den varkenshandel komt weer leven schrijft men uit Zuidwolde, Niet, dat de prijzen nog hoog zijn zesweeksche biggen worden hier weggebiacht voor f4 maai Overijsel trekt z. g Londensche varkens bij wagenvrachten uit Drenthe. Vooral des Donderdags, na afloop der Hoogeveensche markt, ziet men hier groote wagens vol door rijden, met bestemming naar Hardenberg. De boer vindt het hier voordeeliger zijne varkens als Londensche van de hand te doen, dan ze zwaarder te maken wel wegen de laatste loodjes, maar ze kosten hem meer daD de eerste, terwijl de prijs per K. O. niet noemenswaardig verschilt bij varkens yan ongeveer honderd oude ponden en zwaardere, op 25 Januari 1904. Rentmeester J. E. WINKLER. 3.26.60 Weilaud met huis op Pijpersdijk Opgehouden voor f 2625,! 19.90 Weiland kooper Jb. Mz. Zuidenwind voor 355, 47'50 Weiland kooper Hendrik Maas Cz. voor 110 1.03.63 Weiland kooper Jan Dalmejjer, voor 12C Zondag 31 Januari. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur ds. Schroder. Waal. Voorm. 10 uur ds. Smits. Dm Hoorn. Voorm. 10 uur ds. Leffef. Oudeschild. 's Avonds 7 uur ds. Smits. Oosterend. Voorm. 10 uur de Hr. van Zweden Oosterend. Nam. half 3 ds. Schroder. Bevestiging Kerkeraadsleden.) Cocksdorp. Voorm. 10 uur de Hr. Barends. GEREFORMEERDE GEMEENTE. Oosterend. Voorm. 10 uur ds. Roosoboom. Nam. 2 uur ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend. Voorm. 10 uur ds. Kuperus. Burg. 's Avonds half zeven ds. Kuperus. Den Hoorn. Nam. 2 uurds. Heep. Woensdag 27 Jan. Hervormde Gemeente. Burg. 's Avonds 7 uur ds. Schröder. Amsterdam, 25 Jan. Aangevoerd 409 Runde deren, le kwal. 67 k 70 ct., 2de kwal f 0 6 a 0.67, 3de kwal. 58 a c. per K. O. 120 Meik en Kalt koeien f 120 f 280, Graskalvore f a f 0 Schapen t —kt 47 Nuchter Kalveren f 9,-k t 15,- 0 Lammeren f - a 668 vette Varkens 32 a 34 ct. per K.G Purmerend, 26 Jan. Aangevoerd 219 Run deren en 7 Stieren. 104 vetto Kalveren 70 k 90 ct. per KO 201 nucht. Kalveren f 11 k f 23 p. stuk, 465 voth Varkens 34 k 36 ct. per KG. 73 magere Var kens f 11 k 13 p st.225 Biggen f 5 A f T-®1-V1824 fchaPen f 20 a f 29,— p. „tuk Kip-Eieren f 4,25 k l 5,25 per 100. st Vette Koeien, 122, prijsh. h. matig. Gelde Kooien, prijsh. handel matig. Melkkoeion, prijsh. handel matig. Vette Kalveren, prijsh. h. matig. Nuchtere Kalveren, prijsh., b.. matig. Vette Varkens, prijsh. h. matig. Magere Varkens, prijsh., h. matig. Biggen, prijsh., h. mntig. Vetto Schapen, prijsh., h. matig. Ovorhouders, hoogor in prijs, h. vlug.

Texelsche Courant | 1904 | | pagina 2