De 376ste Staatsloterij vangt aan 18 Juli a.s. Landbouwkantoor Noord-Holland Levering van Hulpmeststoffen onder „Openbare Controle." Import van THOMASPHOSPHAAT, uitsluitend in het echte „STER"inerk. Spoed 18 Juli trekt de 376sfe Staatsloterij. 10de Groote Culemborgsche Geldverloting „ELK WAT WILS." Feuilleton. ÉER"en GELUK. a a a^ f g.' S S* 3* S-» S-» Sv S- %- aj ai De eerste Nederlandsche Maatschappij tot verzekering van risico in Loterijen. (Koninklijk goedgekeurd,) geeft POLISSEN uit op naam, kostende in eens gevend geld f 100,— in 3 driemaandelijksche termijnen ad. f 25,— en 1 ad. f 27,50 102,50 in 21 maandelijksche f 5,105, in 10 driemaandelijksche f 10,en 1 ad. f 7,50 107,50 in 22 driemaandelijksche 1 5,-en 1 ad. f 7,50 117,50 in 5 maandelijksche f 2,en 115 ad. f 1,— 125, De meerdere kosten in termijnen zijn renten en administratie-kosten. Deze polissen zijn genummerd en geven recht op dezelfde winstkans als de Staats-loterfj geeft op een twintigste aandeel, vanaf de le termijn van betaling. Polishouders nemen deel aan alle trekkingen der Staatsloterij zonder eenige bijbetaling, tot op hun polis f 10,000 is uitbetaald, behouden tot zoo lang recht op hun f 100 en spelen derhalve van de rente van hun kapitaal. Vertegenwoordiger voor Texel A. DE R00IJ, Parkstraat, Texel. \t* i» t» Vertegenwoordiger voor Texel: de Heer CORN. M. K00RN. ÏSTog enkele Loten voorhanden der Eenigste Loterij waar gratis en franco een Trekkingslijst en de Prijzen franco gezonden worden en die nooit wordt uitgesteld. Bestaande uit 3 verschillende Loterijen, alle uit te wijzen door de 376ste Ned. Staatsloterij. SERIE EEN. 1 Nummer voor 50 cent. Geldprijzen van Duizend gulden, f 500, f 300, f 250, f 200, f 150, f 100 enz. SERIE TWEE. 2 Numm. voor 50 ct. f 200, f 150, f 125, f 100, f 75, f 50 enz. 1 Numm. v. 25 ct. Geldprijzen van f 500, SERIE DRIE. 5 Nummers v. 50 ct., f 100, f 75, f 60, f 50, f 35, f 25, enz. 1 Nummer v. 10 ct. Geldprijzen van f 200, Op veler aanvragen ook voorhanden Stuiverslootjes met 512 prachtige prijzen, 10 Lootjes franco 50 cent. Een. ieder beproeve zijn geluk. Zij, die alle 3 Series koopen voor f 1,50, ontvangen o Nummers en hebben bijna zeker een prijs. Postzegels woideD ook in betaling aangenomen. Alle verzendingen van bovenstaande Loten geschieden franco bij minstens f 1,50; bij bestelling beneden f 1,50 vijf cent meer voor port. Deze Loten zijn verkrijgbaar bij den Ondernemer en bij den Heer P. VERMEULEN, Texel. A Li. VAN Tl A AT, Boekhandel, Culemborg. Vraagt prospectus, gratis en franco verkrijgbaar. Vrij naar het Fransch door A. JB. 22. Gilberte, vroeg plotseling j u ffrouw Wil- helmina, hoe kon je toch zoo hard zijn, om tegen Marianne te zeggen, dat alles verloren was Ik werd er ijskoud van, dat van je te hooren Het moeEt gezegd worden mejuffrouw want het was de waarheid. Men moest zich voor bereiden Maar Gode zij dank Zij rilde bij de gedachte aan het groote gevaar. Zij was weder de nederige Gilberte geworden de schittering in haar oogen als bewijs van heldenmoed was er weder uit verdwenen. Ja, dank zij God en uw zonderlinge neef, zei Wilhelmina. Wij hebben zijn hulp zeer duur betaald. Hij heeit bewijs gegeven van een buitengewone ongemanierdheid. Waarin bestond die vroeg Marianne koel. Was het misschien omdat hij zonder mijne machtiging het hek van mijne weide ging openen P Lief kind, ge begrijpt wel, wat' ik wil zeggen. Hij verdient daarvoor gestraft te worden Dat zal hij misschien ook wel, juffrouw, Ik vergeef hem zijn brutale woorden nooit Gilberte heeft mij verteld, dat hij het aardige lid van zijn familie was, zei Marianne half lachend. Gilberte beproefde niet haar neef te ver dedigen. Marianne, vervolgde Mina, niets zal in staat zijn mij van de meening af te brengen, dat mijnheer Deloraine niet recht wist wat h(j deed door zijn vrees voor u. Ofschoon hij beproefde het te ontkennen, kon hij toch zijn ontsteltenis niet verbergen u zoo in doodsgevaar te zien. En de gevolgen Mejuffrouw Mina wilde op dit onderwerp verder doorgaan maar Marianne hield haar tegen door te zeggen: Juffrouw Mina, spreek er als 't u belieft niet verder over. Er niet verder over spreken Ja. Ik heb er al meer dan genoog van en wensch er dus niets meer over te hooren. Op dit bevel yeranderde de onderdanige gou vernante dadelijk het onderwerp van het gesprek. Korten tijd daarna werd Mionne met zijn rijtuigtje verkocht en het ongeval was alsof het in 't geheel niet had plaats gegrepen. VI. De korte namiddag spoedde ten einde. De salons van het hotel NeuillySalvaire waren helder verlicht voor de grooto partij die er zou worden gehouden cn waar de deftigste tamiliën uit Parijs zouden samen komen. Slechts oen enkel klein kamertje was in half duister, want de oude mevrouw de Neuilly hiold niet van zulk een schitterende verlichting. Sedert haar komst te Parijs was de oude vrouw lijdende, men had haar hierheen vervoerd, omdat haar tegenwoordigheid noodig was voor Marianne, om aan haar verlangen te voldoen de wereld eens te zien. En iederen avond zat ze daar half vergoten in dat woolderig bomeuboldo vertrek in de schemering. Tusschen de zware gordijnen door kon de oude dame de gasten zien in de groote hel verlichtte zaal. Men schonk thee en deelde versnaperingen rond. Onder alle aanwezigen blonk Marianne uib door sohoonheid en jeugd, doch ook en misschien nog wel het meest door haar naam en haar rijkdom. Zij stond en scheen zich al zeer weinig te bekommeren over haar gasten. De mannen glimlachten over het weinige dat zij sprak, de jonge meisjes die haar omringden schenen eere dames, die zich rondom hun souveraiDe bevonden. Mevrouw de Neuilly was door al de nieuwig heden welke haar omringden en zoozeer afweken van de oude gebruikon, wel een weinig van streek. Zij vond het feitelijk dwaas, dat men zooveel drukte maakte over in werkelijkheid on- beteekenende zaken. Men maakte haar compli mentjes over allerlei dingen. Haar hotel noemde men coquet! Coquet, dat had men nooit ge zegd van haar kasteel, dat toch waarlijk veel schooner was in haar oogen. Zij had moeite de namen te onthouden van hare vele gasten. Marianne daarentegen, scheen zich in die omgeying geheel op haar plaats te gevoelen. Zij regeerde daar evenals ze dit altijd overal had gedaan. Zij had weldra den kring van kennis sen waar zij aanvankelijk door haar bloedver wanten was ingeleid, zeer uitgebreid. Het scheen wel of er maar niet genoeg gasten haar konden omringen en wanneer men meende dat er nu eindelijk toch eens genoeg zouden zijn, gaf zij maar steeds den wensch te kennen naar uit breiding en altijd werd daaraan toegegeven. De grootmoeder scheen alleen in de kamer te zijn bij het knappend haardvuur, bij het venster echter kon men, als men goed toekeek, nog de gestalte van een jong meisje ontwaren, zij hield haar voorhoofd tegen de ruiten blijk baar om dit af te koelen. Het was Gil berte Deloraine maar haar hou ding was zeer veranderd. In plaats van het hoofd rechtop te drag en, hing het nu veelal op haar borst, terwijl zij er minder goed was be ginnen uit te zien. Die weinige weken te Parijs waren voor haar een groote opoffering geweest en meermalen was het haar alsof zij het met den dood zou moeten! bekoopen. Hoe zou zij het nog kunnen doorstaan gedurende de lente Zij had nog liever de kille winter, met zijn sneeuw, die tenminste nog ten deele het leelijke van de groote stad aan haar gezicht onttrok. Zij verlangde weer terug naar de zuivere buitenlucht jvan Salvaire, naar de bosschen en velden waar alles zoo recht ongekunsteld, zoo natuurlijk was, in tegenstelling met al dat ver guldsel, waaronder zooveel leelijks was verbor gen. Zij kende van Parijs namelijk alleen maar dat leven van uiterlijke praal, en was niet bekend met de liefdadigheid welke deugd ook te Parijs sterk wordt uitgeoefend, zonder dat men echter zoo dadelijk dit maar kan merken. Oordeelende naar hetgeen zij zag, zei Gilberte dikwijls bij zich zelf, dat zij zeker in verrukking het verhard gelaat van een eerlijke boerin, die met haar kind op den arm van den akker huiswaarts keerde, zou hebben willen kussen, indien haar daartoe de gelegenheid maar was geboden. Zij had zich echter in haar lot moeten schik- ken, zij moest die bedorven lucht inademen es zich gewennen om te leven in deze omgeving,| waar alles haar een voortdurende comedie, een onafgebroken leugen toescheen. Zij oogste zelfs niet do vruchten van hars opoffering, haar hand weigerde haar namelijij geheel haar dienst voor de muziek, en de bi roemdste muziekmeesters die voor Mariann(| werden ontboden, waren voor Gilberte vannii het minste nut. Zonderling genoog werden de beide jon) meisjes in den stroom maar weinig van elki verwijderd. Marianne hechtte zich sterk Gilberte en veroorloofde haar niet haar te vei laten, zij had hun beider toilet ongeveer geli gemaakt, door dat van Gilborte meer doiti, to maken en haar oigon toilet te vereenvoudig! en Gilberto onderwierp zich lijdzaam aan di wensch van Marianne. De gewone bezoekers van het hotel haddi dikwijls zich afgevraagd wie toch dat bevalli maar zwijgende jongo meisje was, dat altfj Marianno do Salvaire vorgezelde. De im die Gilberte op hen maakte was van dien dat menig lichtzinnig woord niet werd uit) sproken, omdat zij er bij was. (Wordt vervolgd.)! Gedrnkt bjj LAN GEVELD DE IIOOIJ, Texel nac daa one nen Hel en vuu „Da achl 'f\\ ken sche daar 9 Di waai Vt zeko de b van Oo: gebru van wij y Oos alhier Telegj a i» r r

Texelsche Courant | 1904 | | pagina 4