N°. 1795. Donderdag 24 November 1904. 18de Jaargang. Nieuws- en Advertentieblad. Binnenland, ABONNEMENTEN en ADVERTENTIËN worden aangenomen bij de Uitgevers LANGE VELD DE ROOIJ, Parkstraat Burg op Texel Dit blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond. Abonnementsprijs per 3 maanden Voor den Burg 30 Cts. Franco per post door ge heel Nederland 45 Cts. Ndar Amerika en andere landen met verhooging der porto's. Advertentiën vóór 10 nnr op den dag der uitgave Prijs der Advertentièn Van 1 tot 5 regels 30 Cts. Iedere regel meer 6 Cts. Groote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers 2 Cts. per nummer. DRANKWET. De Burgemeester van Texel herinnert be langhebbenden er aan, dat de verzoekschriften van de slijters in sterken drank, in dien zij hun bedrijf na 30 April 1905 wenschen voort te zetten, vóór den 26 November 1904 bij het College van Burgemeester en Wet houders moeten worden ingediend, terwijl de Caféhouders, zonder vergunning, hunne aan vragen om verlof, vóór 1 Januari a. s. bij genoemd College zullen moeten inzenden. De ter zake betrekkelijke formulieren zijn ter Secretarie, tegen den kostenden prijs verkrijgbaar. Texel, den 18 November 1904. De Burgemeester voornoemd, H. W. DE JONCHEERE. De BURGEMEESTER der gemeente Texel breDgt ter openbare kennis, dat ter Secretarie ter inzage ligt het Provinciaal blad, houdende het besluit van Gedeputeerde Staten dezer Pro vincie van 9 November 1904, no. 39, tot vast stelling voor Noord-Holland van de lijst van gemeenten bedoeld in art 1 derde lid der Drankwet. De Burgemeester voornoemd, H.W. DE JONCHEERE. BEKENDMAKING. Burgclijke Stand. Burgemeester en Wethouders van TEKEL maken bekend, dat door den Raad dier Gemeente, in zijne vergadering van den 21 November 1904, is vastgesteld de navolgende verordening: Verordening, bepalende de uren, waarop het bureau van den Burgelijken Stand dage lijks voor het publiek geopend zal zijn. ARTIKEL 1. Het bureau van den Burgerlijken Stand dezer Gemeente zal dagelijks uitgezonderd des Zondags en op algemeen erkende Christelijke feestdagen, voor het publiek geopend zijn van negen uur des voormiddags tot twee uur des namiddags. ART. 2. Het bureau van den Burgerlijken Stand zal op Zondagen en op algemeen erkende Christelijke feestdagen door den betrokken Ambtenaar van den Burgelijken Stand tusschen elf uur des voormiddags en twaalf uur 's middags moeten geopend wordou op verzoek van eon belangheb bende, indien de verzoeker aantoont, dat met de te' verrichten werkzaamheid niet tot den volgenden dag kan worden gewacht. Het bureau kan onmiddelijk, nadat de werk zaamheden zijn verricht, weder worden gesloten. Texol, den 21 November 1904. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, RUIBING. H. W. de JONCHEERE. BURGERLIJKE STAND. Burgemeester en Wethouders van TEXEL maken bekend dat door don Raad dier gemeente in zijne vergadering van den 21 November 1904 is vastgesteld do navolgende Verordening: Verordening regelende de verdoeliag der werkzaamheden tussohen do verschil lende te benoemen ambtenaren van den burgerlijken staDd in de gemeente Texel. ART. 1. De huwelijken zullen worden voltrokken ten overstaan van de Heeron II. W. do Joncheere en C. P. KeijserPz., terwijl de overige akten zullen worden verleden ten overstaan van de Heeron J Ruibing en A. Langoveld, die tevens alle overi ;e werkzaamheden zullen verrichten zullende de bewaring dor registers worden opge dragen aau den Heer J. Ruibing, die tevens in de eerste plaats wordt aangewezen als plaats vervanger van de Heeren H. W. de Joncheere eD C. Keijser Pz., ingeval van verhindering af wezigheid of ziekte. De Heer A. Langeveld zal in de tweede plaats als zoodanig optreden bij verhindering, afwezigheid of ziekte van den Heer J. Ruibing. ART. 2. dat de ambtenaren elkander zullen vervangen in de volgorde waarin zij zijn genoemd, wanneer zulks bij verhindering, afwezigheid of ziekte noodig mocht blijken, met dieD verstande, dat de Heer C. Keijser Pz. alleen en uitsluitend zal optreden als plaatsvervanger van den Heer H. W. de Joncheere, ten aanzien van het voltrekken van huwelijken. Texel, den 21 November 1904. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, RUIBING. H. W. DE JONCHEERE. TEKEL, 23 November 1904. De uitvoering van het Fanfare-corps. Aan belangstelling heeft het Zaterdagavond bij de uitvoering door het Fanfarecorps niet ontbroken; een goed publiek was opgegaan naar „de Vergulde Kikkert" om deze uit voering bij te woDen. Die opkomst leverde het bewijs hoe popu lair het Fanfarecorps is bij het volk in het algemeen. Want populair is het corps: Immers, laat het zich maar eens door de straten bewegen een ieder wil genieten van de muziek welke wordt voortgebracht. De kantoorman laat even zoo goed zijn pen rusten als de ambachtsman zijn gereedschap; de juffrouw komt even zoo goed aan de deur luisteren als de burgervrouw, en de dienst bode heeft voor een oogenblik den brui aan stoffer en boender en tracht een slippertje te maken, wantde muziek komt. En de jeugdin troepjes zwermt zij er om heen, om van de opgewekte, prettige muziek te genieten. Menschen van eiken leeftijd en van iederen stand houden van zulke muziek. Het gezelschap in „de Vergulde Kikkert" op Zaterdagavond, was met uitzondering van de jeugd als bovengemeld samenge steld en dat was alreeds een prettig aanzicht. Voor den aanvang der uitvoering verzocht de Directeur zoowel ter wille van de uit voerenden als voor hen die om de muziek waren gekomen, de gewenschte stilte in acht te nemen, tijdens de uitvoering der verschil lende nummers, aan welk verzoek vrij goed werd gevolg gegeven. Daardoor was het mogelijk de verschillende nummers met de vereischte aandacht te vol gen, waarbij wij mochten opmerken dat het corps er in den laatsten tijd flink is op vooruitgegaan: er was vastheid en éénheid op te merken, hetwelk aangenaam aandeed; 't geheel maakte den indruk dat een flinke hand den dirigeerstok voert, doch ook dat bij de leden lust en toewijding bestaat om het corps, hun corps, zoo goed mogelijk te doen worden. „Eene goede kameraadschap bestaat bij de leden onderling," hoorden wij zeggen, en zulks moet zeker waar zijn, want het spel van dezen avond getuigde er van; yan ver- eenigingen waarin zulk een toon de over- heerschende en één persoon leider is en als zoodanig wordt erkend, kan men verwachten dat zij zullen bloeien. Met grooten bijval werden de uitvoerenden dan ook beloond, dat was verdiend en niet enkel een beleefdheids-complimentje. Of er dan niets was aantemerken Zeker, er was ook wel 'n enkele keer een minder zuiveren toon waartenemen, doch 't was geen concert van mucisi's van beroep, waar voor men een paar gulden of meer als entree betaalt't was eene muziekuitvoering door het yolk, voor het volk. Blijven de leden zoo voortgaan en de mu- tatiën wat achterwege, dan wacht het corps zeker eene goede toekomst. "Wij brengen directeur en werkende leden gaarne een woord van hulde voor de muziek uitvoering van Zaterdagavond. Na afloop der muziek werden eenige tooneel- stukjes opgevoerd, welke, er op toegelegd om het publiek te doen lachen, zeker doel troffen. De gewone gelegenheid om zich met een dansje te vermaken, was het slot van den avond. Dinsdagavond hield het Fanfare-corps zijne jaarvergadering; met de werkende leden waren slechts een paar donateurs opgekomen. De Voorz. de vergadering openende, sprak daarbij een woord van lof over de uitvoering op Zaterdagavond, welke hij uitstekend ge slaagd noemde. Spr. bracht daarvoor hulde aan de werkende leden, alsook niet het minst aan den ijverigen Directeur. Jaarverslag bleef achterwege bij gebreke van een definitieve Secretaris. De rekening wees in verschillende onder- deelen van ontvang en uitgaaf aan, dat op het oogenblik in kas was een saldo van on geveer f 50, hiervan kan nog opgevraagd worden oen bedrag van f 20, voor 2 aandeelen ten vorige jare uitgeloot; toch werden ook nu weder 3 aandeelen uitgeloot en wel de nummers 1, 12 en 9. De commissie tot reglementsherziening was met haar taak nog niet gereed; gewenscht werd daarmede eenigen spoed te maken. Het idee door een der leden geopperd om in dezen winter te Oudeschild en te Oosterend eene muziekuitvoering te geven, werd nog al besproken; in principe werd het besluit daartoe genomen, op een der komende repe- titiën zal daaromtrent worden beslist. Het voorstel van een der leden, tot aan schaffing van een insigne voor de werkende leden, vond wel bijval, doch werd tengevolge de minder gunstig fin. toestand der Vereeni- ging, aangehouden. Na nog eenige opmerkingen, doch voor het publiek van geen aanbelang, wordt de ver gadering door den Voorz. gesloten. Den Hoorn. De heer C. Schaap, hoofd der school alhier, komt als No. 1 voor op de voordracht voor hoofd der school te Hoogwoud. Oosterend, 22 Nov. De Vereeniging „Nut en Genoegen" heeft gisteren hare eerste vergadering gehouden voor dezen winter. Bij de opening werd aan den heer Koppen een 'stoffelijk blijk van waardeering geschon ken, voor de hartelijke en vriendelijke wijze, waarop de familie Koppen gedurende tal van jaren de vergaderingen van Nut en Genoegen heeft ontvangen. Een woord ter nagedachtenis aan den heer S. P. Koning, die voor 42 jaren een der stich ters van deze vereeniging was, volgde, als mede dankbetuiging aan den heer A.Bakker voor zijne getrouwe plichtsbetrachting als bode der vereeniging, voor welke betrekking hij wegens drukke werkzaamheden heeft bedankt. Als spreker voor de zeer goed bezette vergaderiug trad op de heer W. Heeroma, Hoofd der School te Midden-Eierland, die uit „Quo Vadis?'' van Henryk Sienkiewicz, vele schetsen voorlas omtrent de Christen-ver volgingen van Keizer Nero. Met diepe aan dacht, maar ook met afgrijzen heeft men geluisterd naar het lezen omtrent de afschu welijke tooneelen, die toen ten tijde hebben plaats gegrepen, doch duidelijk kwam ook

Texelsche Courant | 1904 | | pagina 1