WILT GIJ? i SANGUINOSE. De Trekking der 2de klasse begint a. s. Maandag 5 December 1904. Grafmonumenten. De Winkelgoederen Br. REIMANNS, Maastricht do. 50. ÉÉN HONDERD DUIZEND GULDEN. W" Geheel lot f 20, lot f 10, lot f 5, lot f 2, lot f 1. Feuilleton. EER ÉN GÉL UK: VOLKOMEN GENEZEN? Teekeningen op aanvraag. Stoomsteenhouwerij, Ter overname aangeboden wegens ziekte: De J'exelsche Pcfroleum-handel AMERIKAANSCHE PETROLEUM 0 Het best bekende, zuiver plantaardige, beslist afdoende f middel tegen Bloedarmoede en Zenuwzwakte. ^0© 000000000000000005 Voorts prijzen van f20,000, f10,000 f 5000, f2500, enz. enz. m W. F. STOEL ZOON, Een gelukkig Echtgenoot. bij J. BIERMAN, D. J. BRUIN, Beurtschipper. Bloedarmoede en Bleekzucht. van Drenken, Ilartlijvigüeid of Aambeien vraagt dan de gratis methode aan Groote keuze. IVette bewerking. ALKMAAR. 2 De gezondheid is, zooals een ieder weet de grootste schat op aarde, hoevele schatrijke personen zijn er niet die een gedeelte, ja zelfs hun geheele fortuin wenschten vaarwel te zeggen indien zij zich op eene flinke ge zondheid konden beroemen. Wat moet dan wel de mensch lijden die niet alleen geen fortuin bezit maar zich bovendien nog heeft te beklagen over een slechten gezondheidstoestand. Hoevele huishoudens zijn er niet waar de vrouw des huizes lijdende is, want, het is allen bekend dat de vrouw niet bet gelukkigste schepsel der aarde is. In zulke huishoudens alzoo, waarvan de man met veel moeite in het dagelijksche ondeihoud van de zijnen moet voorzien is die man wiens vrouw ziekelijk is zeer te beklagen, inplaats van bij zijn tehuis komen van zijn dagelijkschen arbeid eenige opgeruimdheid, eenige zelfvoldoening te gevoelen vindt hij zijne levens gezellin ter néér gedrukt. Wij zijn er zeker van waarde lezers en lezeressen dat velen onder D zich in dezen toestand bevinden. Van 's morgens tot 's avonds, zelfs gedurende Uwe dagelijksche bezigheden denkt ge na op welke wijze hierin eenige verandering te brengen. Zulks was ook het geval met den Heer B. J. Klein Essink te Aalten. Hij schreef ons onlangs dat zijne vrouw sedert geruimen tijd lijdende was geweest aan zenuwziekte en algemeene verzwakking. Zij was zoo ver zelfs dat zij te bed moest blijven en geen been meer kon verzetten. Ik nam mijn toevlucht tot de Pink Pillen van Dr. William waarvan ik reeds zoo veel had liooren spreken en na verloop van eer.ige weken de behandeling met dezelven te hebben voortgezet gevoelde zij zich langzamerhand beter worden, de krachten namen toe en thans is zij weer zoo ver dat zij eenig huiselijk werk kan verrichten. Zooveel als in mijn vermogen is zal ik de Pink Pillen aanbevelen want zij hebben het geluk weder in mijne huishouding teruggebracht. Ik herhaal, de Pink Pillen van Dr. Williams zijn het waaraan ik zulks te danken heb. Gelooft niet wat wij U bier verklaren, wat wij U reeds zoo dikwijls gezegd hebben, doch richt U tot de personen zelf die genezen zijn. Voor een bagatel, de waarde van een postzegel, zal U het bovenstaande bevestigd worden. En thans een woord aan U moeders, geeft acht op Uwe dochters die op een zekeren leeftijd gekomen zijn Zoodra gij bemerkt dat den eetlust hun ontbreekt dan is dit bet begin der bloedarmoede de voorbode der tering en neemt Uwe maatregelen, voordat het te laat is. Versterkt het bloed Uwer geliefde dochters want gij zoudt verstomd staan als gij al de brieven eens kondet lezen die wij van wanhopige moeders ontvangen die te laat de raadgevingen die wij hierboven geven hebben opgevolgd en hunne dierbare kinderen hebben ten grave zien dalen. De Pink Pillen zijn een geneesmiddel ten koste van langdurige studiën verkregen zij zijn de hernieuwer van het bloed bij uitnemendheid en genezen alle ziekten voortkomende uit den slechten toestand van het bloed en welke zijn bloedarmoede, bleekzucht, nierziekte, heupjicht, rheumatiek, algemeene zwakte bij man en vrouw enz., enz. Prijs f 1,75 de doos, f 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27 Rotter dam, hoofd-depothouder voor Nederland en Apo theken. Franco toezending tegen postwissel. Gravenstraat. levert lste kwaliteit tegen scherp concurreerende prijzen. Aanbevelend, Ilebt gij bleeke gelaatskleur, bleeke lippen, bleek tandvleescb, bleeke slijmvliezen Iïcbt gij veel last van hoofdpijn, vooral bij het opstaan en naar bed gaan Hebt gij last van hartkloppingen, zonder dat daarvoer een plaatselijke oorzaak aan te geven is Ontbreekt U de eetlust Hebt gij soms ergen trek in een of andere spijs, en dadelijk als het voor U staat een afkeer er van? Hebt gij last van missolijkheid en duizeligheid, suizen in het hoofd, suizen in de ooren nebt gij pijn in de rug en lendepijn Voelt gij U loom en vermoeid, zoodat U alles te veel is nebt gij gebrek aan kracht en energie? Lijdt gij aau slapeloosheid, aan prikkel baarheid, aan zenuwachtigheid Undergeteekcnde verklaart hiermede dat zijne dochter, die lijdende was aan bloed armoede, zenuwachtigheid en gebrek aan eetlust na het gebruik van zes flacons Sanguinose geheel hersteld is. Volgaarne verleent hij UEd. de vrijheid, om in het belang van anderen dit schrijven te gebruiken. Met hoogachting, Andel. Uw Dankb. dienaar, ARIE KAMERMAN. Met groote dankbaarheid erkennen wij gaarne dat onze dochter het grootst moge lijke succes van de Sanguinose had. Zij was reeds laDgen tijd lijdende; bleek, bloed arm, zenuwachtig; alles was haar te veel; en wat wij er ook aan deden, niets hielp. U begrijpt dat het ons verdrietig maakte. Gelukkig dat wij de bewijzen hier in de buurt hadden, hoe de Sanguinose anderen geholpen hadgelukkig, want nu hebben wij het er ook eens mede geprobeerd. En ja, waarlijk! wat een verrassing! Reeds bij de eerste flesch kwam er meer eetlust; en na enkele flesschen is zij heel en al beterzij ziet er nu magnifiek uit. Wij danken ten zeerste voor dit heerlijke middel, en bevelen het alle zwakke men- schen beslist aan. U mag van dit schrijven gerust gebruik maken. Hazerswoude. J. VENTE. Nieuwe Levenskracht. Uwe Sanguinose is een heerlijk middel. Zij wekt de eetlust op en geeft nieuwe levenskracht. De lijders aan bloedarmoede kunnen er hun voordeel mede doen. Grand-Ménil, Dr. PALEM. België. Huiduitslag. Onzuiver bloed. Hiermede geef ik uiting aan mijne groote dankbaarheid voor Uwe Sanguinose. Ik heb ruim drie jaren een afschuwe- lijken huiduitslag gehad: en was gedurende dien tijd onder behandeling van de be roemdste specialiteiten van Europa maar zonder de minste baat. No, nadat ik ruim eene maand geregeld de Sanguinose gebruikt heb, ben ik mijn uitslag zoo goed als ge heel krnjtU moogt van dit schrijven gebruik maken. Onder dankbetuiging, hoogachtend, A. POLAK. Amsterdam. Ie. Jan v. d. Heidestraat 159. Zenuwzwakte. Ik kan U melden, dat ik 13 flacons San guinose heb gebruikt, en ik kan met blijd schap getuigen, dat zij heerlijk helpt. Ik gevoelde mij sedert het gebruik veel opgewekter en hoop mettertijd door Uw middel geheel te genezen. Sinds 14 weken heb ik nu al geen toeval meer gehad. Terwijl ik 12 jaar lang veel geneeBheeren heb geraadpleegd, maar nooit zooveel baat gevonden heb als bij Uw middel, zoo hoop ik nog eenigen tijd met de Sanguinose voort te gaan, om zoodoende volkomen te genezen. Heeg. Mej. G. KASPERSMA. Langen tijd had ik al de verschijnselen van zenuwzwaktegeen eetlust, gedurig vermoeid, dikwijls lusteloos en moedeloos, en ook zonder dat ik er een bepaalde oor zaak voor aan geven kon, was ik neer slachtig. Ik had er veel raad voor ge kregen, maar weinig baat gevonden, doch nu kan ik zeggen dat de Sanguinose mij spoedig en grondig geholpen heeft. Ik raad daarom gaarne aan anderen dit voor treffelijke middel aan en geef U volle vrij heid om dit schrijven publiek te maken. Rotterdam, Diergaardesingel. DE JONGH. In de meeste gevallen is tweemaal per dag een eetlepel (15 gram) voldoende. Dan duurt een flacon tien dagen, en kost de behandeling slechts 121/, of 15 ct. per dag. Dat is goedkooper dan eenig ander dergelijk middel. PRIJS PER fl. f 1,50, 6 fl. f 8,—, 12 fl. f 15,— - Te Oosterend bij A. DROS, te Wie ringen bij JACOB KALEVELD. Men 100,000 GULDEN. In afwijking van vorige verlotingen besloot het Oudewatersch Verlotings-Comité de trekking der 10e Groote OUDE WATERSCHE VERLOTING ditmaal te doen plaats hebben volgens aanwijzing der 377e Staatsloterij, zoodat thans alle wantrouwen ten opzichte van de eerlijkheid der trekking is buitengesloten. Als h o o f d p r ij s wordt uitgeloot de KAPITALE SOM van f 100,000, zegge De prijs der loten is met het oog op de reusachtige hoofdprijzen zoo billijk mogelijk gesteld. Waar de Staatsloterij toch voor een inlage van f 70 kans biedt f 100,000 te trekken (onder aftrek van 15 pCt. korting) daar is het publiek nu in de golegonheid voor slechts f 20 naar gelijke kapitale som te loten, die zonder eenige korting aan den gelukkigen winner wordt uitgekeerd. Dezo ver loting wordt dan ook door geen enkele andere geëvenaard. Nog nooit heeft een verloting bestaan, die voor zoo'n betrekkelijk klein bedrag zoo'n enorme som uitlootte. Prijs der loten, geldig voor alle klassen (dus zondere verdere bijbetaling.) zie verder het uitvoerig prospectus, dat op aanvrage franco wordt toegezonden Voor TEXEL zijn hoele, halve en ge- deelten van loten verkrijgbaar, zoolang de voorraad strekt bij firma Langeveld de Rooij, Bockh. Parkstraat. Op plaatsen waar de lo ten niet verkrijgbaar zijn geschiedt de toezending franco na ontvangst van het bedrag per postwissol door hot Comité te Oudowater Namens het Oudewatersch Verlotings-Comité, J. BOER. Vrij naar het Fransch door A. B. 61. Neen, [viel hij haar op somberen toon in de reden, men zal zeggen, dat ik bang ben dat het waarlijk ook al te dwaas zou zijn een leven als het mijne in gevaar te brengen voegde hij er spottend aan toe. Do officieren zullen zwijgen om Om de oor van het regiment te redden, gij raadt het zeer goed. Msn zal een of ander sprookje verzinnen, maar dit zal mij zeer weinig geven. Of ieder het weet of ik alleen, is voor mij even groote schande. O, als ik het maar niet wist. Als ge onder de talrijke goede kennipsen, als ge onder de invloedrijke personen er een weet, waarop ge zeker kunt rekenen, en invloedrijk genoeg dat dank zij z(jn tusschenkomet ik ver geet gedeserteerd te zijn. Doe het dan als het geen oneer is. Ja, gij spot uitstekend, ge zijt niets van streek, het valt gemakkelijk te spotten, wan neer. Zoudt ge dan willen, dat ik er niet de spot mee stak, vroeg hij dreigend. Wilt ge dan beslist, dat ik U precies mijne meening zeg Zou ik hier blijven! Men zou de arme drom mels die het brood voor hun huisgezin verdienen, do zonen die voor hun arme moeders dit doen, in doodsgevaar zenden. Zijn stem beefde en ik, ik zou hier blijven, ik zou hier mijn tijd doorbrengen met niets doen, misschien zou ik eens een reisje maken. O, Marianne, ik zou mij schamen, ja zelfs voor UI Zelfs voor mijUw afkeer trok ik mij niet aan. Uw dwaze opwinding zal wel weder overgaan en gij zult mij eenmaal danken voor mijn tusschenkomst. Er is hier geen sprake van uw vaderland te verdedigen. Deze expeditie is eene onder neming die ge zelf verkeerd noemde. Als Frankrijk nu nog werd aangevallen. Mijn plicht blijft gelijk, die heelt niets te maken met mijn eigen oordeel of mijn voorliefde voor het een of ander. Maar ik danriep zij uit. Het is niet uw land dat ge dient, Frankrijk is daar niet bij de wilde volkeren. Gij gehoorzaamd blindelings aan datgene, wat ge uw eer noemt en dat niets is dan uw trots. Ik ben niet van hetzelfde idee als gij. Ik weet niet of uw vertrek roemrijk of slecht is ik weet alleen, dat ik het zal besterven. Kom, kom, niet zoo dwaas Lach niet, zei zij toen wanhopig. De tijd dringt. Wij zullen samen van hier gaau en men zal ons vergeten. Met weerzin keek hij haar aan. Ach, gij luistert niet naar mij, riep zij uit. Welnu, ik bid niet meer, ik eisch. Ik wil dat en gij hebt niet het recht het mij te weigeren. Het behaagt mij uwe tegenwoordigheid te wenschen. God weet evenwel hoeveel geluk dat mij aanbrengt; vervolgde zij bitter. Wat hebt ge tot heden voor mij gedaan Hebt go mij alleen bemind Ge hebt mij de eenige gave geweigerd, die in uw bereik lag, de eenige waardoor ge u vrij kunt maken. Vroeger deed ge mij do eer aan te zeggen dat ik edel moedig tegenover u was geweest. Dat hebt go toch zeker niet alleen maar gezegd om mij te vleien, go zijt veel te rond om zoo iets van u te denken gij zult mij niet blij willen maken als ik het in uw oogen niet verdien. In ieder geval hebt ge mij bevestigd, dat ge heden alles zoudt toestaan wat ik u zou vragen. Was uw belofte dan bedrog misleiding Betrof dat dan niet uw eer Kom verklaar mij dat eens, ge hebt zulke bijzondere ideën. Als een stortvloed kwamen de woorden haar over do lippen. Do houding van haar man boe zemde haar geen schrik in. Zij had slechts één doel voor oogen en alleen do oogen daarop gevestigd richtte zij zich daarheen, alle hinder palen voorbij ziende. Zoo goring als gij dat voorstelt is die gave zeker in geen gevalnaar ik hoop zult ge toch het streven uit schaamtegevoel niet zoo gering schatten ik heb niets beters te geven. Hebt go wel nagedacht ovor hetgeen go van mijn edelmordigheid vraagt? Beantwoordt ge zelf wel aan do voreischton om zulk een offer te vragen Gij zult zelf moeten bokonnen van niet. Ik verzeker u, dat ge dat kunt en het wordt hoog tijd, dat ge eens er ovor nadenkt uw plicht in deze te vervullen. (Wordt vervolgd.) Gedrukt bjj LAN GEVELD DE ROOIJ, Texel.

Texelsche Courant | 1904 | | pagina 4