Buitenland. Haast niet te gelooven. Wat men in groote steden eet. In de nabijheid van Amsterdam, onder Watergraafsmeer, bevinden zich zekere slach-" terijen waarvan men een leelijk boekje opendoet. De beestjes, die er komen, om geslacht te worden, worden zorgvuldig aan het oog van de Amsterdamsche keurmeesters onttrokken. Yan welk gehalte ze zijn kan het best blijken uit de volgende cijfersTerwijl de gemiddelde prijs van een goede gezonde koe f 225 bedraagt, worden de bedoelde beestjes bij den fiscus aangegeven voor prijzen, die variëeren tusschen de f 10 en f 25. Indien men nu rekent, dat de huid van een koe van f6 tot f 8 opbrengt en de beenderen fl, kan men zoo ongeveer nagaan, op hoeveel de waarde van het vleesch van deze koeien geschat worden Het behoeft wel geen betoog, van welk twijfelachtig allooi dit vleesch moet zijn. Dit wordt trou wens het best gekenschetst door de verklaring der slachters zelf, dat zij er geen stukje ter groote van een vinger van zouden willen gebruiken. Eens gebeurde het, dat een slachter een koe kwam aangeven voor de waarde van f 6. Wat is dat wel voor een koeriep de betrokken ambtenaar verbaasd uit. De huid is alleen meer waard. Dat is zoo, mijnheer, zei de slachter. Maar bet vleesch is ook heelemaal niets waard. Je kunt er zonder eenige moeite je vinger door steken. Op een vraag van den ambtenaar wat er dan wel met dat vleesch gedaan werd, ant woordde de man, dat dit naar een worstfabriek ging, waar er saucise-de-boulogne van gemaakt werd. (Z. Ct.) Gauw bekeken. Niet steeds in de liefdeenz. Een jong getrouwd paartje te Oosterhout slechts drie weken door den huwelijksband vereenigd, heeft dien band al heel spoedig te knellend gevonden. Dezer dagen reeds in den vroegen morgen verdeelde het zijn huisraad, enz. heel netjes, waarna man en vrouw ieder huns weegs ging. Huiselijke oneenigheden waren de oorzaak dezer vroegtijdige scheiding. Een zeldzame vangst had Donderdag een Enkhuizer visscher op de Zuiderzee name lijk een haas, die, waarschijnlijk vervolgd wordende, als eenige uitweg de zee was inge zwommen. Ontrouwe gezelschapsjuffrouw. Een Engelsche dame, die op den Westzeedijk te Rotterdam woont, had sedert een achttal dagen in haar dienst een 20-jarige Engelsche gezelschapsjuffrouw en eon Hollandsche dienst bode. Vrijdagmorgen kwam de gezelschaps juffrouw, hevig ontsteld, aan mevrouw mede- deelen, dat haar gouden halsketting met medaillon, waaraan zij zeer gehecht was, omdat het een familiestuk is, was gestolen. Bij die kennisgeving liet zij doorschemeren, dat zij de dienstbode niet vertrouwde en verdacht de daderes te zijn. Toen nu mevr. na deze mededeeling haar eigen sieraden na keek, miste zij al dadelijk twee gouden armbanden. De hulp der politie werd ingeroepen en daarbij medegedeeld de vermoedens, die men koesterde. De politie ging op onderzoek en jawel, in de dakgoot onder een plank ver stopt, werden zoowel de armbanden als de halsketting met medaillon terruggegevonden, waar de Engelsche gezelschapsjuffrouw aan de politie, die reeds dadelijk maar half geloof aan haar beweren had gehecht, bekende ze verborgen te hebben, de schuld er van aan de eerlijke dienstbode gevende. De Engelsche miss is opgesloten op het politiebureel in de W itte-de-Wi thstraat Na de eenigen tijd gestaakte uitvoer van fokvee uit Friesland naar Rusland wordt weder een bezending zwartbonte en roodbonte een- en tweejarige stieren van puike kwaliteit uit Friesland naar Warschau verzonden. Een misrekening. Onlangs werd een ingezetene van Water graafsmeer, P. van R., gearresteerd, als ver dacht, meldt het „N. v. d. D.", van diefstal ten laste van de nalatenschap eener tante. Deze had bij testament haar geheele ver mogen vermaakt aan de diaconie der Ned. Herv. Gemeente. Bij testament - opening bleek evenwel dat vermogen zoo goed als geheel verdwenen te zijn. In een safe depo sit te Amsterdam werd later een bedrag van ongeveer f 100.000 in beslag genomen, dat aldaar door bovengenoemden neef, die beweerde dat de tante hem dat geld successievelijk geschonken had, gedeponeerd was. Tegen hem en zjjne vrouw werd een gerechtelyke vervolging ingesteld. Het blad verneemt dat de instructie in deze zaak nog niet is gesloten. Er echjjnen echter geen termen gevonden tezjjnomVan R. in hechtenis te houden. Avonturiers. - Woensdagnacht zijn met het stoomschip „Swan" te Rotterdam aange bracht de 18-jarige P. T. en de 16-jarige N. S. die den 14den dezer de ouderlijke woningen in de Oost Maasstraat 102 en 39 ontliepen, zich aan boord van een destijds in de Binnenhaven liggend stoomschip ver stopten en daarmee de reis naar Engeland maakten. De kapitein van de „Swan" nam de jongens uit medelijden aan boord en bracht hen uit Engeland te Rotterdam terug, waar zij aan hun ouders zijn teruggegeven. Vreemd geval Men leest in een Limburgsch blad „Wij ontvangen uit Obö en Laak een ingezonden stuk, waarin melding wordt ge maakt van een gevaarlijken steeds losloopen den hond, welke vóór eenigen tijd begraven werd en later door de politie weer werd opgegraven, op grond van het vermoeden, dat hij moedwillig zou zijn doodgeschoten. De schrijver drukt den wensch uit, dat voortaan door de politie voorkomen wordt, om gevaarlijke honden als deze zoo lang vrij los te laten loopen." Die wist zich te helpen. Het eerste tooneel stelt voor het station Holl. Spoor te 's Gravenhage op het tijdstip, dat de Fransche trein, die om 4,22 naar Amsterdam gaat, juist wil vertrekken. Een man, vrouw en kind komen op het laatste nippertje aangesneld en worden nog juist door de hulp van eenige conducteurs in twee naast elkaar gelegen coupé's gestopt. De man steekt zijn hoofd uit 't raampje en roept terwijl de trein reeds in beweging is„Hij gaat toch naar Leiden „Neen", roepen eenige belangstellenden, „die gaat naar Amsterdam" (Algemeen hilariteit!) Man en vrouw, beiden met de hoofden buiten de vensters, gaan druk discussieeren. De trein snelt weg. Het tweede en laatste tooneel speelt in Leiden, eveneens aan het Hollandsche Spoor station. De chef en eenige gedienstigen staan als naar gewoonte te wachten op het langs- vliegen van den Parijschen trein. Daar komt hij aan Maar plotseling, juist voor het perron, houdt de trein stil. Groote schrik Daar gaan plotseling 2 portieren open man vrouw en kind stijgen uit. De chef vliegt er op af en maakt proces-verbaal op tegen den snoodaard, die het waagde zonder noodzaak aan de noodrem te trekken. Doodleuk zegt de bekeurde „Dat kan me niks bommenwat het me kost, dat kost het me, maar ik moet hier zijn; De omstanders staan paf. De zaak wordt niet vertrouwd. Margarine in 't leger. Naar aan de „Tel." wordt medegedeeld, moet de aanleiding tot het aan het leger gaan verstrekken van margarine in plaats van natuurboter, daarin gezocht worden, dat het legerbestuur zich niet of althans hoogst moeielijk verzekerd kon houden, dat werkelijk natuurboter werd geleverd. De veel te lage inschrijvingsprijzen voor zuivere natuurboter hebben de aandacht op deze aangelegenheid gevestigd. De politie te Delft heeft bezoek gehad van een soort looper op langen afstand, een stayer dus. De man kwam laatstelijk van Antwerpen, waar hij met veel belangstelling had kennis genomen van de havendrukte aan de boorden van de Schelde. Na dwars door Brabant gestapt en den Moerdijk over gestoken te zijn, is hij met niet minder bewondering voor het machtig handelsverkeer in de Rottestad, ook daar een paar dagen neergestreken. En de hemel weet waar de tippelaar nog beland zou zijn want iemands voeten kunnen 'm 'n heel eind brengen als niet in Delft de lust tot trotten hem vergaan was. Vandaar dat hjj bij de politie verzocht hem maar weer naar Veenhuizen terug te voeren, uit welk etablissement hij voor drie maanden eclipseerde. Er is met de noodige zorg aan 's mans verzoek voldaan. (D. Ct.) Door het dagelijksch bestuur van de Zuiderzee-vereeniging is thans door den druk openbaar gemaakt en algemeen verkrijgbaar gesteldde afsluiting en drooglegging der Zuiderzee in de beide Kamers der Staten- Qeneraal." Deze lijvige brochure bevat een overzicht van het belangrijkste wat van Maart 1902 tot Februari van dit jaar in de beide Kamers over het Zuiderzee-vraagstuk is verhandeld. Er zijn natuurlijk tal van opmerkingen en beweringen tijdens en na het verhandelde gedaan, waarvan velen een wederlegging noodzakelijk maakten. Aan het overzicht van de begrootingsdebatten is daaraan toege voegd een afzonderlijke nota over het visscherij bezwaar en voorts de bespreking van ver schillende belangrijke punten. De brochuro is uitgegeven bjj Brill te Leiden. Bij den arbeider B. te Sappemeer is gedurende den geheelen winter een ooievaar gebleven. Het dier is tam en wordt gevoed met vleeschafval en visch. De ooievaar stapt geheel in vrijheid rond en schijnt zijn trekvogel-natuur geheel afge legd hebben. Opgravingen uit de oudheid. Uit Hoge- beintum wordt aan de „Dokk. Ct." gemeld Van 17 tot 27 Maart zijn alhier in de beroemde terp weer belangrijke opgravingen gedaan op een diepte van 3 meter van de terpkruin af zijn ten eerste gevonden een houten nap, bevattende een menschenhoofd en eenige koralen, onderscheidene haarkam men, waaronder eon fijn bewerkte, o. m. een halfrond zitbankje, voorzien van 2 pootjes. Ten tweede is een lijk gevonden van het vrouwelijk geslacht, waarvan de armen waren voorzien van bronzen armbanden en onder den hals een doekspeld. Ter zelfde hoogte werd in een uitgeholden boomstam gevonden een lijk, 't welk terstond gekist is, en naar het Museum is gebracht. ThaDS is nog gevonden een kist van 1 meter in 't vierkant, waarin zich ook een lijk bevond, 't wolk ook gekist is en naar het Museum te Leeuwarden is gebracht. Naar men verneemt zal hier eerstdaags iemand zich vestigen, die steeds photographiën van het gevondene zal nemen. 1 Mei-dag. In een circulaire van het anar chistisch Meicomité wordt gemeld„Wij kunnen reeds met zekerheid mededeelen, dat door de Amsterdamsche Bouwvakfederatie zal worden getracht op 1 Mei het geheele bouwbedrijf te doen „stop zetten". („Het Volk".) Dienstbodenhumor. Mijnheer was uit kegelen. Mevrouw was ook uit en de dienstbode was met het kindje alleen thuisgelaten. Ongeveer half twaalf 's avonds komt me vrouw thuis. Zij gaat de stoep op en belt aan. Er wordt niet opengedaan. Nogmaals en nogmaals belt zijmaar het huis schijnt uitgestorven. Mevrouw natuurlijk vreeselijk ongerust. Het kind en de meid alleen thuis, wat zou er gebeurd wezen Mevrouw haalt zoo spoedig mogelijk een kruier, die naar mijnheer wordt gezonden om den sleutel. Een klein kwartiertje gewachtdaar komt de kruier met den sleutel. Mevrouw opent de deur, holt de trap op en vindt haar kind en dienstmaagd rustig te bed. „Zeg eens, roept mevrouw" woedend uit, „zeg eens heb je me niethooren bellen? 11" „Wel zeker, mevrouw", is het lakoniek bescheid, „maar waarom zou ik u openmaken? U laat mij immers ook na elven niet meer binnen 1" (Historisch.) De „Standard" maakt melding van een tragisch geval betreffende een jonge Engelsch priester, die ter verpleging van melaatschen naar Indië gegaan, zelf door de vroeselijke ziekte aangetast, naar Engeland is terugge keerd. De jonge man woont thans hier te Londen, natuurlijk totaal afgesneden van elke aanraking met de buitenwereld. Zijn toestand is hopeloos en te ellendiger, omdat zijn lijden waarschijnlijk nog vele jaren zal voortduren. Landbouwkolonies voor werkeloozen zijn tegenwoordig in Engeland gewild. Men ziet daarin een der beste middelen om de steden te ontdoen van zijn sleep van armoe lijders en deze menschen zelf weer aan ver dienste, en, wat voorloopig nog meer is, aan werk te helpen. Er zijn er in de groote steden velen, die nooit geleerd hebben de handen te gebruiken, en ook velen, die door gebrek aan werk het werken verloeren. Van alle kanten doet men tegenwoordig aan die werkschaffing op 't land, het Leger des Heils reeds eenigen tijd op groote schaalallerlei liefdadige vereenigingen te Londen hebben dezen winter de handen ineen geslagen om de tienduizenden armlastigen en hongerlijders aldus te helpen. De profes soren en studenten van de Edinburgsche universiteit gaan er ook mee beginnen. Lord Rosebery heeft hun alvast een huis ter beschikking gesteld. Jacht op een oerang-oetang. Een jonge orang-oetang, waarschijnlijk uit een menagerie ontsnapt, wandelde over den boulevard de la Vilette te Parijs, toen hjj eon jongedame ontmoette, die hij terstond naliep. Het meisje vluchtte oen huis binnen, maar ook daar vervolgde baar de aap, greep haar aan en drukte haar in zijn reuzensterke armen. Politieagenten en voorbijgangers snelden toe, waarop het dier de vlucht nam, maar langer dan een uur werd er jacht op hem gemaakt eer men hem in handen kreeg en, stevig gebonden, naar zijn kooi terugbracht.

Texelsche Courant | 1905 | | pagina 2