Belangrijk Bericht! „LODOLA" Heeren- en Kinder-confectie. „Wandelen in het licht" De grootste man! Nederlandsche Hypotheekbank geluk dc hand. Een verborgen Schat. Japansch-Hussisch verhaal in de jaren 19041905. JClccding naar Aflaat. G. J. VINKEN, Parkstraat. De J'exelsche &efroleum~handel AMEBIKAANSCHE PETROLEUM Streng verboden Verboden Eieren te zoeken XJitnoodiging tot deelne ming in de kansen, 8 Millioen 325,120 Mk. 27 APRIL FEUILLETON. in het nummer van 8 April begint in het geïllu streerde weekblad „DE PRINS" der Geïllustreerde bladen een geheel nieuw, oorspronkelijk verhaal van Mej. CATHARINA ALBERDINGK THIJM, getiteld Deze boeiende roman, waarin de bekende schrijfster op aangrijpende wijze de Russische toestanden schildert, een roerend taiereel ophangt van de maandenlange belegering van Port-Arthur, daarin een meesleepend liefdesdrama vlecht tusschen een Japansch meisje en een Russchen Grootvorst, en een duidclijken blik geeft op het Japansche rijk, dat wonderland, waarvan wij in Europa nog zoo weinig weten, zal worden ge ïllustreerd met tal van prachtige, geheel nieuwe foto's. Mej. THIJM bracht verscheidene jaren door in Rusland, zoodat het verhaal een zuiver historischen achtergrond heeft en zeker voor de lezers van „DE PRINS" een groote attractie zal zijn. Men abonneert zich door het geheele land bij eiken solieden Boekhandelaar ot bij de Agenten, tegen f 3.per jaar voor de gewone en tegen f 5.per jaar voor de luxe-editie. Abonnementen kunnen met elk nummer aan vangen, doch zijn steeds verbindend tot No. 52. Op plaatsen waar geen Boekbandelaar gevestigd is, kan men zich direct per post abonneeren tegen remise van f 3,75 voor de gewone en f 5.75 voor de luxe-editie, aan den Uitgever N. J. BOON, Blauwburgwal 6, Amsterdam. Men ontvangt daarvoor een prachtige illustratie van 16 20 groote blz. op mooi papier met ruim 30 platen per week. VerkrijgbBoekhandel LANGEVELD Sr DE R00IJ, Parkstraat. fj^T" Wordt Zaterdags bezorgd. ter wereld, staat er verwondert vanvoor f 17,50 te koop een hagel nieuwe nandnaaimacliine, hoog arm, 8 jaar randeert bij A. niLDLRING, Hekelstraat 24, Alkmaar. Magazijn op afbetaling. Oude machines wor den ingeruild. Speciale inrichting voor R E- PARATIËN. Vraagt zichtzending en Stalen, Aanbevelend, levert 1ste kwaliteit tegen scherp concurreerende prijzen. Aanbevelend, D. J. BRUIN, Beurtschipper. TE VEENDAM. OPGERICHT 1890. Geplaatst kapitaal f 2.000.000. Gestort f 400.800. Reserve f 222.507.97 V,. Geeft uit 4 Pandbrieven tegen den prijs van IOO'/j Verstrekt geld op eerste hypotheek vanaf 4 'A0/» Inlichtingen verstrekt P. J. KONING. Den Burg, Texel. Eieren te zoeken op de landerijen, gelegen in den polder „Het Noorden" en in gebruik bij de Heeren S. DIJKSEN, P. 8. KONING en Joh. S. KONING. De pachter J. BRAKS Jz. of overpaden te maken, in den polder't Noorden) op de landerijen in toezicht bij Joh. ROEPER, Nz. Vereeniging „CHRISTELIJKE BIBLIOTHEEK," sedert 1897 gevestigd te N ij k e r k. Uitgever G. F. CALLENBACH. Heden werd aan de leden verzonden deel IV van den 8sten jaargang door J. E. ScnRöDER. Prijs voor niet-leden ing. f 1.25, geb. f 1,65. Vraagt den fraai geïllustreerden Catalogus der Ver eeniging „Christelijke Bibliotheek." Hoofdprijs ev. 600,000 Mk. De prijzen zijn door den Staat gegarandeerd. van de door den Staat Hamburg gewaar borgde groote Geldloterij, gewonnen moeten worden. 1 De uitbetaling en verzending van prijzen Samuel Heckscher Senr. Vrij naar 't Fransch door A. B. 21 De notaris moest in het begin alle dagen naar het kasteel. Die verplichting was echter zeer dragelijk, dikwijls toch ontmoetto hij Solange, nu eens onderweg in het bosch dan weer in het park, verscheidene keeren hield de baron hem bij zich te dejeuneeren en dan genoot hij het voorrecht zich in 't bijzijn van zijn aangebedene te bevinden. Maar al gevoelden beiden zich recht gelukkig elkaar weer te zien en al werd het oogenblik van elkander te ontmoeten daar buiten ook met ongeduld verbeid, sedert hun beslissend onderhoud waren zij min of meer verlegen tegenover elkaar. Wanneer het toeval hun soms eens gelegenheid gaf tot een gesprek onder vier oogen, maakten zij daarvan ternau wernood gebruik, zij spraken dan weinig en bovendien nog over alledaagsche onderwerpen. Over hun liefde spraken zij niet. Pierre deed deed dit niet met het oog op den hachelijken toestand van Arcenceij, voortdurend waren zijn gedachten bezig met de vraag hoe hij de onder gang van dat huis zou kunnen verhoeden en ook op welke wijze hij de toestemming tot een huwelijk met Solange van den baron zou kunnen verkrijgen. Zonder bepaald te weten waarom, maakte ook Solange zich ongerust. Die lange geheime gesprekken van den notaris met haar vader, die soort van achterhoudendheid van Pierre, joegen haar vrees aan, zij vermoedde dat een voor haar onbekend gevaar zich zou opdoen. VI Lang kon Hennibelli echter niet in deze on- zekeren en valschen toestand blijven, dat ge voelde hij maar al te goed. Als de baron zijn liefde voor Solange ontdekte zou dit hem zeker verre van gunstig voor hem stemmen en zou hij er nog te onbuigzamer door zijn. Hij had zelfs al reden te vermoeden, dat de baron er reeds iets van had ontdekt. Pierre was moedig en besloot met den baron ten spoedigste te zullen spreken er oyer. Te zeggen, dat hij, nadat hij dit besluit ge nomen had, volkomen gerust was en dat hij rustig dien nacht sliep, zou overdreven zijn. Een groot deel van den nacht bracht hij door met na te denken, hoe hij zijn verzoek zou in- kleeden en wat hij zou antwoorden op de tegen werpingen van den baron, want hij begreep zeer goed dat de baron moeilijk er toe zou te krijgen zijn toestemming to geven. Toen hij meende alles goed te hebben overdacht, sliep hij in en den volgenden morgen om 9 uur begaf hij zich naar Arconcey. Hoe zou de baron zijn vraag opvatten Hij twijfelde er niet aan of het eerste antwoord zou een netto doch duidelijke weigering zijn, ge grond alleen op het yerschil in afkomst. Hij kende den baron echter goed ge noeg meende hij, om te weten, dat hij niet zoo vast van wil was, maar verstandig en in zekere zin practisch. Hij hoopto ook dat do baron da lelijk na zijn weigoring zou begrijpen, dat hij zijn dochter zonder vrees aan den eerlijken man kon geven, die haar zoozeer beminde. Aan dat geval alleen wilde Pierre zijn geluk verschuldigd zijn, maar in den grond van zijn hart bedacht hij ook dat de vader zou deuken aan do toekomst van zijn dochter, aan bet loven vol ontbering dat haar wachtte indion zijn schul den niet werden betaald en dat hij in zijn nood de hulp zou aannemen, welke Pierre hem op die wjjze bood. Id geen geval echter zou hij zelf er op zinspelen, doch hij rekende dat do baron er wel aan zou denken. Als de baron dacht aan de toekomst van zijn dochter en van zichzelf, zou hij zeker na eene kortere of lan gere tegenstand een eervolle overeenkomst aan gaan. Toen Pierre bij het kasteel was aangekomen liet hij zich dadelijk bij den baron aandienen. Deze ontving hem in zijn spreekkamer doch daar de notaris er pas den vorigen dag was ge weest en zij niet waren besloten dat hij zoo spoedig weder zou terugkomen, kon de baron een gebaar van verrassing niet weerhouden, toen Pierre bij hem kwam. Onwillekeurig kwam de vrees bij hem op, dat hem iets onaangenaams wachttewelk ongeluk zou de notaris hem nu hebben mee te deelon Yragend keek hij Hennibelli aan. Pierre ging kalm zitten. Zijn schepen had hij achter zich verbrand, teruggaan kon hij dus niet en hij dacht er bovendien ook in 't gehool niet aan, wel gevoelde hij zich zeer zenuwachtig. Dat verschil in afkomst die groote vooroordeelen van den baron welke, hij nooit had willen weten schenen hem thans eensklaps bijna onoverko- menlijk, als een steilo rotswand, welke plotse ling op zijn weg was verrozen. Hij sloeg de oogen neder voor den blik van do Arconcey's van voorheen, die hem, don eonvoudigo timmer manszoon zeker met groote minachting zouden aanzien. Hij stond eenige oogcnblikkon zonder dat hij een woord kon uiten, maar zijn oog viel op het portret van Solaoge dat do baron op zijn bureau had geplaats on dit hergaf hem weder don moed. Wordt vervolgd.) cd o CD er f CU waarin zeker Dc hoofdprijzen van deze voordeclige loterij zijn dc volgende namenlijk De allerhoogste prijs is in het gelukkigste geval 600,000 Mark. 1 Premie van 300,000 Mk. 1 a 1 a 1 a 1 a 1 a 1 „a 1 prijs a 1 prijs a 1 prijs a 200,000 Mk. 60,000 Mk. 50,000 Mk. 45,000 Mk. 40,000 Mk. 35 000 Mk. 30,000 Mk. 100,000 Mk. 60,000 Mk. 50,000 Mk. 1 prijs a 40,000 M. 1 prijs a 30000 M. 7 prijzen a 20000 M. 1 prijs a 15000 M. 11 prijzen a 10000 M. 26 prijzen a 83 prijzen a 106 prijzen a 415 prijzen a 552 prijzen a 146 prijzen a 5000 M 3000 M 2000 M 1000 M' 300 M" 200 M' In het geheel bevat deze loterij, die uit 7 klassen bestaat, 85,000 loten met 41225 prijzen en 8 premicn, zoodat bijna op dc helft van alle loten een prijs valt. Bij zondere attentie verdient de aanmerkelijke verbete ring van het plan der loterij waardoor de speler in staat is gesteld ecne premie, niet als tot nog toe alleen in de laatste klasse, maar reeds in elke klasse te winnen. De allerhoogste prijs der 1ste klasse bedraagt in het gelukkigste geval 50,000 Mark, stygt in de 2e kl. tot 55,000 M in de 3e tot 60,000 M. in de 4e tot 65,000 M., in de 5e tot 70,000 M., in de 6e tot 80,000 M., in dc 7e en laatste klasse tot 600,000 Mark. Voor de eerste prijstrekking, die officieel is vast gesteld, kost een geheel origineel lot slechts fl. 3,50 een half origineel lot slechts fl. 1,75 een kwart origineel lot slechts fl. 0,90 De inleggelden voor de volgende klassen zoowel als de juiste lijst der prijzen worden aangegeven in het officieele trekkingsplan voorzien van het "Wapen van den Staat, welk plan ik op aanvrage gratis verzend. Iedere deelnemer in de loterij ontvangt onge vraagd onmiddellijk na de plaats gehad hebbende trekking de officieele trekkingslijst. geschiedt door mij direct en prompt aan de winners en onder de strengste geheimhouding. Iedere bestelling kan men eenvoudig per post wissel opgeven, ook tegen rembours. Bij opdracht verzoek ik beleefd m ij den naam van dit blad te melden. Men wende zich dus met de aanvraag om toe zending van loten voor de spoedig plaats hebbende trekking zoo spoedig mogelijk of uiterlijk tot met vertrouwen tot Bankier en Wisselkantoor in HAMBURG, Daitschland. Gedrukt by LANGEVELD DE llÖÖll/ï'oxcl.

Texelsche Courant | 1905 | | pagina 4