10 Gents Spoorboekje. Boek- en Papierhandel. Parkstraat. Gerookt Spek, Gesmolten Reuzel en Gesmolten Koevet. Jb. JCikkert. FEUILLETON. Een verborgen Schat De Jexelsche {Petroleum-hendel AMERIKAANSCHE PETROLEUM JCanloor- en Winkelboeken, Schrijfpapier, Jlekeningpapier, Briefkaart-Albums, Portret-Albums, Poesie-Albums. Ruime keuze Lees- en Prentenboeken, MP» INDIA RUBBER-STEMPELS. ZOMERDIENST, Met vermelding van tarieven. D. J. BRUIN, Beurtschipper. BURG, TEXEL. Ondergeteekenden blijven zich bij voortduring beleefd aanbevelen voor de levering van alle artikelen den Boekhandel betreffende, als: Postpapier, Enveloppen, en zoo meer. Ansichtkaarten van elders en Fantasiekaarten (gekleurd,) - Ansichtkaarten van Texel. Zij leveren steeds alle gevvenschte Couranten en Tijdschriften. Adver- tentiën in andere bladen worden door hen zonder prijsverhooging geplaatst. Onze leesinrichting bevat goede Tijdschriften; tweemalen per week worden de portefeuilles verwisseld. - -- -- -- -- -- -- -- De prijs is slechts Een Gulden per drie maanden. Voor de levering van gewenschte DRUKWERKEN bevelen wij ons tevens aan. Langeveld De Footj. DEN BI'RG IS DANKBAAR Hoe kunnen wij anders dan dankbaar zijn voor openhartige verklaringen, gelijk de onderstaande, door personen uit onze omgeving gegeven, voor ons welzijn Want dit woord van Urk zal een hulp zijn voor velen onzer te Den Burg. De Heer R. OOST, scheepstimmerman te Urk, meldt ons Sedert geruimen tijd heb ik geleden aan een vlijmende pijn in de lendenen, gepaard met een vermoeid gevoel, dat zich vooral 's mor gens bij het opstaan in hevige mate openbaarde. Het scheen mij toe, dat mijn beenen hun dienst zouden weigeren. Ik had veel last van be nauwdheden en zweetingen, die zonder aanlei ding plotseling opkwamen, en daar ik veel hinder had van het zuur, had ik sedert lang mijn eetlust verloren. Wegens zwakte had ik'mijn werk geheel moeten neerleggen en ik begon me ernstig ongerust te maken over mijn ziekte, toen men mij aanraadde Foster's Rugpijn Nieren Pillen eens te probeeren. Hoe groot was mijn vreugde en verwondering toen "ik reeds na vier dagen een groote ver lichting waar kon nemen. Met den dag nam mijn beterschap toe, en thans weet ik niet hoe ik het heb, want ik kan niets meer van de vroegere pijn bemerken. Ik gevoel me veel sterker en opgeruimder en zou wel ieder nier lijder dit heifzame geneesmiddel willen aan bevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Hebt gij ooit getwijfeld dat Uw nieren de oorzaak Uwer ziekte waren Hebt gij pijn in den rug, in het hoofd of in de leden Lijdt gij aan rheumatiek, zwakte van het hart of water zucht? Is Uw urineloozing te weinig of te veelvuldig en is Uw water vermengd met steen of bezinksel Gevoelt gij U immer vermoeid, terneergeslagen en prikkelbaar Denk er eens over na. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de Heer OOST gehad heeft. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma AVed I'. KI II'EB, drogist. Toezending geschiedt franco na ont vangst van Postwissel a 1.75 voor één, of f 10, voor zes doozen. CONCURREERENDE PRIJZEN. Vrij naar 't Fransch door A. B. 29 Toen hij echter in het gat gekropen was en in den toron kon zien bemerkte hij, dat de vloer minstens 4 meter lager was gelegen, geen j wonder dus, dat men op die hoogte geen ramen vond. Het kasteel moest dus een geheime in- j gang hebben en de toren, had waarschijnlijk j alleen gediend voor de verdediging. Langen tijd bleef Ilennibelli naar beneden turen, allerlei overblijfselen van het dak lagen er op den grond verspreid, sedert 4 eeuwen lag dat alles daar onaangeroerd. Onder het gat waariu hij zich bevond, was een nis, waarin naar Hennibelli's oordeel zeker wel een deur zou zijn. Hij rekte zich zoover mogelijk uit op gevaar af van naar beneden te tuimelen, doch kon niets ontdekken van een deur, de nis was te diep. Hij besloot nu in den toren af te dalen. Plij kroop uit het gat en ging met de voeten vooruit er weder in, waar na hij met weitasch en geweer moedig zich liet zakken en op den grond sprong. Zijn hond volgde hem trouw na. Eenig struikgewas brak de val van meester en hond, zoodat zij zonder ongeval den bodem van den spreektoren bereikten. In de nis was werkelijk een deur. Op het noorden uitkomende, van welke zijde maar hoogst zelden regen komt en bovendien nog beschermd door de nis, was de deur nog volkomen gaaf. Zij was geheel van ijzer vervaardigd en samen gesteld uit stevige ijzeren platen, welke op elkaar geklonken wareD. Sleutelgat of grondel was er niet aan te vinden, evenmin als schar nieren, zooals Ilennibelli bij onderzoek bleek. Dit resultaat van zijn onderzoek was voor Hennibelli niet zeer bemoedigend. Achter die deur bevond zich zonder twijfel een gang, welko mogelijk naar de geheimzinnige schatkamers leidde. Lang dacht hij over alles na, de lust om in die geheimen door to dringen werd hem te sterk. Tot eiken prijs wilde hij beproeven do deur te openen en zien wat er achter verborgen was. Maar wat te doen 'i Als voorzichtig jager had hij altijd eenigc patronen bij zich geladen mot een kogel. Hij nam er twee, laadde zijn geweer en schoot op zeer korten afstand ze tegelijk op de deur af. Het geraas was verschrikkelijk, de deur klonk als een reusachtige gang en een paar uilen, dte Verkrijgbaar bij EANGEVEED A DE ROOM, Boekhandel Parkstraat hun nest in de oude muren hadden, verlieten dit onder vreeselijk angstgeschreeuw. Dat was alles. Een met alle kracht er tegen geworpen steenklomp had evenmin eenig resultaat. Lang dacht hij er over na, maar hij wist geen raad, de gedachte aan Solange en aan hetgeen dien morgen was voorgevallen, kwam weder bij hem op; een koude rilling ging hem door de 1 leden. De zon was reeds ondergegaan. Pierre begon i er aan te denken dat het nu tijd werd te ver- j trekken. Hij raapte zijn geweer op en zijn wei tasch en bemerkte dat die vrij zwaar was; om te weten hoe dat kwam, opende hij hem en hij bemerkte nu, dat hij tal van patronen bevatte, j Hij kon nu een mijn aanleggen. Weldra had hij de patronen geledigd in zijn zakdoek en ongeveer een halve kilo kruit tot zijne beschik king. Hij rolde alles stevig in elkaar, wikkelde er nog eenigc stukken papier en touw om, ter wijl hij aan oen der einden een lont bevestigde. Toen alles gereed was, duwde hij het in een opening tusschen de steenen en de deur, stak daarop de lont aan en begaf zich snel met zijn hond naar de tegenovergestelde zijde van den toren en verschool zich achter do rommel welke op den vloer verspreid lag. Nooit duurde voor Pierre de tijd zeker langer dan thans die enkele oogenblikken, welke er moesten verloopen voor de ontploffing plaats had. Het scheen hem een eeuwigheid toe. Dij stond op het punt op te staan en eens naar do lont te gaan zien. Dat ware echter onzinnig geweest. Eindelijk had de ontploffing plaats. Het scheen of alles rondom Pierre zou instorten en hij onder de puinhoopen zou worden bedolven. Een wolk van stof bedekte alles. Toen de stofeenigs- zins was gezakt, sprong Pierre op, om de uitslag van zijn werk te oaderzockendie was prachtig, de deur was opengesprongen, terwijl het kozijn was blijven staan en de muur niet was inge stort. Achter de opening der deur zag hij een soort van ruime kamer, welke geen andere opening had dan die welke do natuur nu had gemaakt. Zij kon ongoveor vijf moters in doorsnede zijn, de vloer was van steen, maar in 't midden was een vierkant van ongeveer 2 meter in lengte en breedte, die van hout was vervaardigd, Deze plankon waren van eikenhout en schonen nog nieuw, alsof' zij pas oen paar jaar oud waren. Zij hadden niets geleden van tempera tuurswisseling, enz. Dadelijk bogon Pierre de levert 1ste kwaliteit tegen scherp concurreorende prijzen. Aanbevelend, steenen weg te nemen welke er zeker door de ontploffing op waren gevallen. Zooals hij later bedacht bevonden deze zich toevallig juist alle op de eene helft, terwijl de andere geheel ruim was. Voor het gemak begaf hij zich op dat schoone deel om de steenen weg te halen. Hij had echter zijn weitasch enz. dadelijk na de ontploffing stevig aan zich verbonden, om vooral niets te laten liggen. Zijn hond meeuende dat hij ergens om zocht, begon tusschen de steenen op de planken te snuffelen. Arme hond, hoe duur moest hij zijne nieuwsgierigheid betalen. Nauwelijks had Pierre drie vier der grootste steenen verplaatst, of hij meende to merken dat er beweging kwam in de vloer. Hij was echter te zeer verlangend om de geheimen van de ruïne te doorgronden, om daar zich over te veront rusten of er zelfs over na te denken wat do oorzaak kon zijn. Hij greep nog een steen en terwijl hij die, nog steeds op het onbedekte deel der planken staande, op den steenen vloer wierp, voelt hij, dat de planken vloer onder zijn voeten weg zonk, bet luik draaide om zijn as en voor hij gelegenheid had er af te springen op den vasten grond, viel hij naar omlaag. Verschrikkelijke val! Het kwam hem voor of dio uren duurde! Eindelijk bereikte hij den bodem en hij gevoelde dat hij op dood hout viel hetwelk zijn val brak, op doode takken, dio braken. Een vreeselijke schok in zijn hoofden hij viel in zwijm. Toon hij weder bij kwam, was het geheel duister rondom hem. Hij sloeg zijn armen uit en voelde overal rondom zich de dorre takken waariu hij gevallen was. Zij bedekten hem bijna geheel, alleen zijn hoofd was vrij gebleven. Daar zij licht on kort waren belommerden zij hem niet in zijn ademhaling en kon hij zich er zeer gemakkelijk van ontdoen. Toen hij echter geheel uit de takken wilde gaan begon hij op nieuw weer er in te zakken. Eindelijk wist hij zich staande to honden. In de nabijheid rolde echter nog iets, naar het scheen was het een zak of iets dergelijks. Juist voor zijn voeten bleef het liggen. Hij bukte en voelde er mot de hand naar, hij voelde haren maar hot lichaam waartoe het behoorde was koud en blijkbaar dood. Een onbeschrijfelijke schrik greep hom aan,een rilling ging hom door het geheelo lichaam zijn haren rezen hem ton berge. Hij viel op nieuw in zwijm. Wordt vervolgd.) Uudrukt bij LANUEVBLD .t DB ROOIJ, Texel. - Pennen. Inkten, Pntlooden, Leien, Gummi's, Lak, enz. in prachtband of ingenaaid; in verschillende prijzen. Inpakpapier, Pergemijnpapier en Geplakte Zakken.

Texelsche Courant | 1905 | | pagina 4