ROEPING? Eerste ITederlandsche Pensioen-Maatschappij PUIK KOEYET Langeveld <$r de Hooij. FEUILLETON. Een verborgen Schat. bij 5 pond 20 Cts. per pond, contant J. cKikkert Nieuws van belang voor Den Burg. Wanneer het schip gezonkeD is, weet iedereen U te vertellen, hoe het gered had kunnen wor den. Hoeveel waarheid is er niet in dit oude gezegde. De eenige raad, die waarde voor ons heeft, is diegene, welke ons bijtijds gegeven wordt. Dit is juist waarom een Urksche raad geving zoo goed eD waardevol is, want zij geeft hoop en moed aan ieder nierlijder. Zij zegt U hoe ge weder gezond kunt worden, doch gij moet dezen raad tijdig opvolgen. Mejuffrouw C. DE VRIES, wonende Zeezicht 39a te Urk, deelt ons mede Dertien jaren lang heb ik onophoudelijk veel pijn moeten doorstaan in den rug en in de zijden. Vanwege de pijn kon ik mij haast niet meer bukken en ik had geen kracht in mijn rug, om mii na het bukken weer op te heffen. Ik ging steeds gebogen onder een zwaar, vermoeid gevoel en had veel zweetingen, die door plotselinge huiveringen gevolgd werden. Daar mijn maag meestal van streek was, was mijn eetlust veel minder ge worden dadelijk bij het gebruik van Uw Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen kon ik bemerken, dat deze een gunstigen invloed op mij uitoefen den en hoe groot was mijn blijdschap, toen ik veertien dagen later geheel en al van mijn pijn bevrijd was. Ik gevoel mij veel sterker, slaap weer rustig en ik reken het mij een plicht, deze pillen allen nierlijders ten sterkste aan te bevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Een welbekend geneesheer verklaarde dat de ziekte der nieren de ergste is aller ziekten, met uitzondering van tuberculose. De reden hier van is dat men meestal geen notitie neemt van verschijnselen der nierziekte of dat deze ver schijnselen verward worden met andere ziekten, terwijl de nierziekte zich meer en meer uitbreidt en zich onopgemerkt complicaties voordoen, totdat zij zich diep in het gestel geworteld heeft. Let dus op de eerste verschijnselen van pijn in de zij, neem Uw maatregelen nog heden, want morgen is het misschien te laat. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpjjn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mej. DE VRIES gehad heeft. Zij zijn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. KUIPER, drogist. Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwissel a f 1,75 voor één of f 10. voor zes doozen. „DE VOORZORG," GEVESTIGD TE WINKEL. Goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 8 Februari 1905. DOEL. Deze Maatschappij heeft ten doel, verschillende personen op 60-jarigen leeftijd pensioen te doen verkrijgen, het steunen van liefdadige instellingen of weten schappelijke inrichtingen en het bevorderen van den afzet van voorwerpen die handel, landbouw en nijverheid ten goede komen. UITVOERING. De Maatschappij wil dit doel bereiken door het uitgeven van loten die f per stuk kosten. Op den 15 Aug. 1905 en zoo noodig volgende dagen geschiedt de trekking, die aanwijst op welke loten het recht op pensioen of op de voorwerpen valt. De loten zijn verkrijgbaar tot uiterlijk 10 Aug 1905. De polissen die recht geven op pensioen op 60jarigen leefiijd, worden verstrekt door de Algcmeene Maatschappij van Levensverzekering cn Lijfrente te Amsterdam. Bovendien kunnen nog belangrijke geldsommen worden gewonnen. Dit hangt af van den leeftijd van den winner. De winner van zoodanige polis ontvangt namelijk, wanneer deze jonger of ouder is dan 60 jaar, behalve het pensioen, het verschil tusschen de koopsom van eene lijfrente op zijn leeftijd en voor een 60-jarigen, in contanten. Men raadplege daarvoor het prospectusgratis verkrijgbaar. TOELICHTING. Verder worden als prijzen toegevoegd Machines voor den Landbouw, Rijtuigen, Motorrijwielen, Rijwielen, Piano's, Orgels, Ameublementen, Gouden en Zilveren werken enz. De trekking geschiedt in het openbaar in een der groote lokalen van Amsterdam of van een andere gemakkelijk te bereiken stad. Voor zoover de ruimte dit toelaat, mag ieder houder van een lot bij de trekking tegenwoordig zijn Onverkochte loten trekken niet mede. Inlichtingen en loten ad EEN GULDEN, verkrijgbaar bij de Agenten voor Texel: Vereeniging „CHRISTELIJKE BIBLIOTHEEK," sedert 1897 gevestigd te N ij k e r k. Uitgever G. F. CALLENBACH. - Heden werd aan de leden verzonden deel den Ssten jaargang V van door J. VISSER. G ïllustreerd door V. Hoogenbos. P ij voor niot-leden ing. f 1.geb. f 1,40. Zij, die - 'c'.i nog voor dezen jaargang abonneeren, ontvangen de reeds verschenen 5 doelen omgaand. De fraai geïllustreerde Catalogus is alom gratis verkrijgbaar. Vrij naar 't FraDsch door A. B. 33 Hij was verloren 1 Na zulke avonturen, na zooveel moed! na zulke avonturen, na zooveel pogingen om weer vrij te geraken zou hij dus daar moeten sterven en welk een dood 1 O, zeker zou hij het uiterste niet afwachten, aan wapens ontbrak het hem immers niet om zijn lijden te verkorten. Een oogenblik zelfs dacht hij er over dadelijk tot zelfmoord over te gaan. Onmiddelijk echter bedacht hij zich, hij moest strijden tot het einde en eerst dan wanneer hij geen kracht meer had voor den strijd zou hij tot zelfmoord overgaan. Opnieuw begon hij nu weder zijn onderzoek. Inplaats van met de hand te tasten begon hij nu met een strijdhamer de muren te bekloppen op hoop van een bizondor geluid te ontdekken. Alles echter tevergeefs. Hij moest alle hoop een deur te ontdekken opgeven. Maar waar dan een uitweg te vinden. Slechts het ijzeren hek was er nog, was hij daar door dan zou hij gered zijn. Hij besloot te beproeven zich daar ceu doortocht te banen. Doch hoe lang zou hij hot wel vol kunnen houden. Zijn honger was on- verdragelijk. O, hij zou alle schatten die daar verborgen waren hebben v, illen geven voor een stuk grof brood Het was onder de kwelling van dien ver- 8chrikkelijken honger dat hij dacht aan het lijk van zijn hond. Aarzelen kon hij niet. Hij keerde naar de put terug en vond daar zijn arme hond. De ijskoude welke er onder in de putheerschte had bet vleesch volkomen vorsch doen blijven. Hij had den moed het in vorscheidenc stukken te snijden en bracht hot aan stukken naar boven, vreezende dat anders de vracht voor een of andere trede van zijn ladder te zwaar zou zijn en hij in do put zou nederstorten. Toen hij eindelijk alles boven had, was hij doodsmoo cn moest hij even gaan zitten om uit te rusten, daarna bracht hij alios naar het ijzeren hek, maakte daarna van het hout der lansstelen een flink vuur, waarboven hij een stuk vleesch hing en aan een degen gemakkelijk kon braden. Eindelijk kon hij dan eten, en nimmer at hij zeker met meer eetlust dan hij nu dit vleesch at van zijn trouwen vriend Hij was hem het leven verschuldigd. Na verzadigd te zijn verzamelde hij zorgvul dig het overschot om dit te bewaren voor later, en zijn vuur aanhoudend, om licht te hebben, begon hij het hek nader te onderzoeken. Maar al te goed zag hij nu in, dat het niet geopend kon worden, zoodet hij het zou moeten forceeren. Maar hoe Hoe zou hij die stevige stangen breken en dat zonder werktuigen Onder het hek een opening te maken was voor hem niet mogelijk, daar de staven allen vastgehecht waren in een groot rotsblok dat daar blijkbaar was aan gebracht en daar de vloer vormde. Alleen door het wegnemen van een der stangen zou hij zoo als hij bij meting ontdekte, reeds gered zijD. Hij zou er een moeten doorzagen maar waar een zaag te vinden. Toevallig viel zijn oog op de degen welke hij als braadspit had gebruikt, deze was dun cn zou zeker als ze van tanden waren voorzien geweest een uitstekende zaag zijn geweest. Hij zou beproeven een soort zaag te maken. Uit vrees dat de degen welke hij als braadspit had gebruikt misschien iets door het vuur had geledeD, ging hij in het arsenaal een ander halen, daarop maakte hij door middel van zijn mes en een strijdhamer aan beide zijden en zoo dicht mogelijk bij elkaar hakkeltjes in. Hij beproefde zijn primitieve zaag dadelijk cn had het onuitsprekelijk genoegen te ontdekken dat do zaag sneedt. Met welk een ijver ging hij nu aan het werk! Maar het was een zeer zwaar werk cn vorderde uiterst langzaam. Uren na uren was hij er mee bezig, slechts dan wanneer de vermoeidheid of' de slaap hom er toe dwongen hield hij even op. Eindelijk, maar na verloop van hoeveel uren niet, was hij met hot werk gereed en kon hij door do opening kruipen. Thans voor do eerste maal gedurende zijn gehcolo tocht gevoelde hij zich waarlijk bevre digd. Hij vroeg zich at, wat zal er nu weder met mij gebeuren Zou doze gang misschien niet eindigen op een afgrond Zou hij nu naar het licht loepen of zou hij verongelukkon Zou hij nog niet meerdere hinderpalen op zijn weg ontmoeten Do vermoeidheid on de slaap kregen bij hem eindelijk do overhand en hij viel op nieuw in slaap. Bij zijn outwaken had hij weer niouwomoed. Hij bevestigde zijn geweer on woitascb, waarin hij hot laatste deel van zijn hond zorgvuldig had opgeborgen woder op zijn rug, na eerst hot hek to zijn doorgeloopou en vervolgde zijn wog door de gang. Tastende bemerkte hij dat het een natuurlijke gang was, terwijl hij tevens ontdekte, dat de wanden zeer vochtig waren. Snel ging hij vooruit steeds dalende. De gang scheen een weinig te krommen. Eensklaps was de weg voor hem afgesloten en sloeg de gang plotseling rechtsaf. Terzelfder plaats werd de hel ling grooter. Weldra was deze groot, dat hij lang zaam voet voor voet moest gaan uit vrees van naar beneden te vallen. Weldra kon hij niet langer op de been blijven en ging hij met de voeten vooruit op handen en voeten kruipende naar beneden De helling was echter te groot cn niettegenstaande hij plat op den grond ging liggen kon hij zich niet tegenhondon en gleed hij naar omlaag. Van een groote hoogte was dat echter niet doch in plaats van zooals hij had gevreesd op do rotsen verpletterd te worden viel hij in een plas ijskoud water. Hij begon dadelijk te zwemmen doch bemerkte spoedig dat dit geen put was zonder ecnigen uftweg, doch stroomend water en zoo snel stroomend dat hij met zijn zwakke krachten er niet tegen op kon zwemmen. Hij moest zich dus maar laton medevoeren en er mee volstaan te trachten aan de oppervlakte te komen. Om minder zwaar te zijn, wist hij er in te slagen zijn ge weer los to maken, doch van zijn weitasch kon hij zich niet ontdoen. Zijn krachten begonnen hem eindelijk te begeven. Nog een laatste poging wilde hij doen om boven te blijven. Hij strekte zijn boenon uit en gevoelde den grond. Het wator was dus niot zoo diep als hij had gemeend. Maar wat was dat was hij geen speolbal van zijn vorbeelding, was het werkelijk waar wat hij zag P Was hot Biet meer duister om hem heen P Het wafer werd ondieper, terwijl hot hoe langer hoe lichter om hem werd. Do stroom vojindo nogmaals oen bocht en toon ontdekte Pierre het volle daglichtIn de verte, nog zoor weg ontdekte hij een opening waardoor het licht kwam. Ilij kon eerst zijn oogen niet geopend houden maar word er lang zamerhand weder aan gewoon. Do stroom dreef hem snol vooruit naar dat licht. En eerder dan hij had durven hopen beroikto hij de ope ning. Het was de oponing waardoor de stroom uit do rotsen in het veld stroomde. Wordt vervolgd.) Gedrukt by LANGEVELD DE R.OOJJ, Toxol.

Texelsche Courant | 1905 | | pagina 4