N°. 1855. Donderdag 22 Juni 1905. 18de Jaargang Nieuws- en Advertentieblad. Binnenland. Dit blad verschjjnt Woensdag- en Zaterdagavond. Advertentiën vóór 10 uur op den dag der uitgave ABONNEMENTEN en ADVERTENTIËN worden aangenomen bij de Uitgevers LANGEVELD&DE ROOIJ, Parkstraat Buaö op Texel. RAADSVERGADERING. De Burgemeester der Gemeente Texel; Gelet op art. 41 der Gemeentewet Brengt naar aanleiding daarvan, ter kennis van de ingezetenen, dat eene vergadering van den Gemeenteraad is belegd op Vrijdag den 23 Juni 1905, des vóórmiddags te half elf uren in de daarvoor bestemde zaal ten Raadbuize dezer Gemeente. Texel, den 20 Juni 1905. De Burgemeester van Texel, W. F. HIDDINGH. Te behandelen onderwerpen MARKT. Burgemeester en Wethouders van TEXEL brengen ter kennis van de ingezetenen, dat het verboden is, gedurende de op den 26 JuDi en 3 Juli e.k. te houden markten, zich met wagens en vee anders dan door de Weverstraat, naar het marktterrein te begeven. Na 3 Juli e. k. geschiedt de aanvoer weer uitsluitend langs het hotel „de Zwaan." Texel, den 20 Juni 1905. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. F. HIDDINGH, Burgemeester. RUIBING, Secretaris. VERKIEZING voor den Gemeenteraad. De Burgemeester der Gemeente TEXEL brengt hiermede ter openbare kennis, dat op Dinsdag 27 Juui aanstaande, zal plaats hebben de verkiezing van vier leden van den Gemeente raad, ter voorziening in de vacature, wegens periodieke aftreding van de heeren C. KEIJSER Pz(overleden), G. J. O. D. DIKKERS, KI. LAP JBz. en W. METS Tz. dat op dien dag, van des voormiddags negen tot des namiddags vier uren, ter secretarie der i Gemeente bij den Burgemeester kunnen worden ingeleverd OPGAVEN VAN CANDIDATEN, als bedoeld in artikel 51 der Kieswet en artikel 10 der Gemeentewet. Deze opgaven moeten inhouden den naam, de voorletters en de woonplaats van den can- didaat en onderteekend zijn door ten minste drie en twintig' kiezers, bevoegd tot deelneming aan deze vorkiezing. Do inlevering dezer opgaven moet geschieden persoonlijk door één of meer der personen, die de opgave hebben onderteekend. De candidaat kan daarbij tegenwoordig zijn. Van de inleve ring wordt een bowijs van ontvangst afgegeven. Formulieren voor de opgaven bovenvermeld, zijn ter Secretarie dezer Gemeente kosteloos verkrijgbaar van den 5 Juni 1905 tot en met den dag dor verkiezing. De Burgemeester brengt hierbij in herin neringartikel 151 dor Kieswet, luidende als volgt: Hij, die eene opgave, als bedoeld in artikel 51 inlevert, wetende dat zij is-voorzien van handteokeningon van personon, die niet bevoogd zijn tot deelnoming aaD de verkiezing, waarvoor de irflcvering geschied, terwijl zonder die hand teokeningon geen voldoend aantal voor eene wettige opgave zou overblijven, wordt gOBtraft met gevangenisstraf van ten hoogste drie maan den of eone geldboete van ten hoogste honderd twintig gulden. Met gelijke straf wordt gestraft hij, die we tende dat hij niet bevoegd is tot deelneming aan de verkiezing, eene voor die verkiezing ter inlevering bestemde opgave, bedoeld bij artikel 51, heeft ondertcekend. Texel, den 2 Juni 1905. De Burgemeester voornoemd, W. F. HIDDINGH. COLLECTE voor den gewapenden dienst. r Burgemeester en Wethouders der Gemeente Texel maken bekend, dat de jaarlijksche Gollecte ten behoeve van het „Fonds tot aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst in de Nederlanden" in deze Gemeente zal worden gehouden aan de huizen der ingezetenen. Zij achten het niet ondienstig de ingezetenen te herinneren, dat dit Fonds niet is opgericht en wordt aangewend om datgene te doen waartoe de Staat verplicht is, maar om buitengewone belooningen uit te reiken aan hen, die bij de verschillende oorlogen voor ons Vaderland en onze overzeesche bezittingen lijf en leden hebben veil gehad. Burgemeester en Wethouders vertrouwen, met het oog op de steeds toenemende behoefte, dat de ingezetenen door milde offers blijken zullen geven van hunne belangstelling in het lot der gekwetsten. Texel, den 14 Juni 1905. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. F. HIDDINGH, Burgemeester. RUIBING, Secretaris. TEXEL, 21 JUNI 1905. De Lammerenmarkten. Met de markt van Maandag zijn de zes officieele lammerenmarkten voor Texel, (van de Donderdagsche behoeft niet te worden gewaagd) afgeloopen. Deze laatste was niet alleen de minste door aanvoer, doch ook in handel en prijs. De ongunstige zaken op de Leidsche markt van Vrijdag, bezorgde ook hier een terugslag. Maar toch, hoorden wij een verkooper zeggen, het mag iets minder zjjn, de prijs is er niet af; een zeker waar woord. In het geheel werden op de zes markten aangevoerd ongeveer 25000 lammeren, de uitvoer was natuurlijk nog grooter, doordien ook lammeren in de weide waren verkocht. Dat zulk een belangrijke omzet veel geld op het eiland brengt, laat zich denken, en moet daarvan dan ook veel weder aan den graanhandelaar worden afgedragen, toch zal er in den buidel ook wel wat overblijven voeg daarbij dat de prijs van de wol is ge stegen en ook de oude schapen goed in prijs z(jn, dan wijst dit alles te samen op een goeden tjjd voor de fokkers van wolvee. Aangevoerd werden Maandag 5 paarden f 125 a 175; 1 stier f 110; 19 koeien f 130 a 195; 11 nueht kalv. f 14 a f 15,50; 5 rammen f 24 a 26; 199 Schapen f 22 a 26; 1405 lammeren f 9 a 13,50; 7 schrammen f 26 a 30; 19 biggen f 11 a 12. Tot heemraad van den polder Eierland werd bij Kon. besluit benoemd de keer H. W. Keesoom, alhier. Voor beminnaars van Tooneel. Van de kermis, nu aanstaande, hebben wij nog weinig kunnen vertellen veel hebben wij daaraan niet toe te voegen voor de be minnaars van Tooneel en dergelijk kunnen wij er thans nog aan toevoegen dat Woens dag- en Donderdagavond de heer de Winter in het Hotel „Texel" zal optreden en dat Donderdag-, Vrijdag- en Zaterdagavond het bekende gezelschap Stoel en Spree in „de Vergulde Kikkert" Tooneelvoorstellingen zal geven omtrent de keuze van stukken scheen bij het schrijven van dit bericht, nog niets bekend te zijn. Alhier werd een postduif opgevangen met verschillende merken, als: 295 Orleans, Herman Fierlefeijd, Florastraat Ledeberg, Lange Violettenstraat 45 Gent, benevens verschillende getallen en onduidelijke merken. De Cocksdobp, 19 Juni. Tot predikant bij de Nederd. Herv. Gemeente alhier is beroe pen de heer J. H. Paddenburg, candidaat tot den H. D. te Utrecht. Door eene Engelsche firma is een tele graafkabel ten dienste van de kustwacht over het Eierlandsche gat gelegd. Vlieland, 19 Juni. Het was gisteren een feestdag voor de Vlielandsche jengd. Het tienjarig bestaan van het Zeebad werd aan leiding tot een prettige middag aan het strand doorgebracht. Zaterdagavond reeds begon het feesthet Fanfare-corps had z'n tent opgeslagen in het dorp en speelde daar, later zou er een licht- optocht plaats hebben door de schooljeugd, maar het vrij plotseling opgekomen onweer maakte dit onmogelijk. Geen wonder, dat gisteren bezorgd naar de lucht werd gekeken, 's morgens zoo donker, het zag er niet te best uit voor een kinderfeest aan 't strand maar later op den dag werd het toch wat beter, het werd droog en zonnig, wel veel wind, maar wij weten niet beter, of dat hoort er bij. Zoo trok om drie uur de school jeugd naar het strand; waar bij 'tBadpavil joen werd halt gehouden. Daar klonken weldra, begeleid door de Fanfare, de liederen, vermeldend het heugelijk feit van den dag. Eene overgroote menigte was de kinderen voorafgegaan en gevolgd, het was alles te zamen een recht feestelijk geheel. De heer D. Visser, reeds sinds vele jaren directeur van de vennootschap, sprak na het zingen, een woord van herinnering aan al 't geen deze tien jaren voor ons Zeebad waren ge weest het was hierbij zoo van zelf sprekend dat de naam werd genoemd van hem, die wel met recht de stichter van deze onder neming mag worden genoemd. De heer Veen- hoven, werd bij allen die hem hebben gekend, door de woorden van den heer Visser, in herinnering teruggeroepen. Een hartelijk applaus beloonde den spreker voor zijne rede. Het feest had verder het gebruikelijk ver loop, wedstrijden voor verschillende afdeelin- gen, tusschen de spelen door maakte de fanfare zich verdienstelijk en werden de kinderen onthaald op chocolade en koek later werden door den heer Keeminck, hoofd der school, de keurige prijzen en premiën uitgereikt. Waar ongeveer zeven uur het feest voor de schooljeugd was geëindigd, werd het later op den avond door de volwassenen voortgezet en behoeft het eigenlijk wel vermeld besloten met een bal. En heden morgen vierden de kleintjes in hun school het feest, hielden zij een optocht en genoten zij hunne versnaperingen, ter eere van den dag. Deze opening van het seizoen was zeer zeker een blijde dag, moge zij een goede profetie hebben ingehouden en een drukke, voordee- lige zomer volgen op dezen 18den Juni. Verkiezingsreclame. Aan reclame heeft het bij de in de vorige week gehouden verkiezingen niet ontbroken, 't zij öf door eene handigheid öf op andere wijze. Zoo had men te Amsterdam op een biljet waarop door de vrijzinnige kiesveree- niging de heer Beaufort oud.-Min. van Buitenl. Zaken werd aanbevolen, de naam Beaufort overdekt met een strook, waarop Roell stond, zoodat het al den schijn had af deze door do vrijzinnigen werd aanbevolen. Te Rot terdam had men des nachts de vier groote pijlers van de spoorbrug over de Maas beschil dert met de woorden „Kiest van Raalte," geen gemakkelijk werkje voorwaar. TEXELSCHE COURANT, Abonnementsprijs per 3 maanden Voor den Burg 30 Cta. Franco per post door ge heel Nederland 45 Cts. Naar Amerika en andere landen met Terhooging der porto's. Prijs der Adverteniièn Van 1 tot 5 regels 30 Cts. Iedere regel meer 6 Cta. Groote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers 2 Cts. per nummer. I. Mededeelingen. Ingekomen stukken. II. Verlenging huurcontract strand Koog. III. Verzoek Gemeente-Opzichter verhooging jaar wedde. IV. Vaststelling suppl. kohier schoolgeld lste kwar taal 1905. V. Benoeming tijdelijk Wethouder. VI. Af- en overschrijving begrooting 1904. VII. Betalingen onvoorziene uitgaven 1904. VIII. Reclames etc. Hoofdei. Omslag.

Texelsche Courant | 1905 | | pagina 1