Firma I. F. DMA, I een flinke DIENSTBODE, (B sJhom! s Echt Duitsch Thomasphosphaatmeel, Puik beste Aardappelen, Verbeterd Waschmiddel voor wolvee. Puik gesmolten Koevet. Eerste Nederlandsche Pensioen-Maatschappij Onder Openbare Controle. De J'exelsche Petrolcum-handel D. KEIJSER 8z., Burg Texel. Prima Fransche en Delftsche SLAOLIE in flacons een sterk Karretje met Kap. 5 De meest volmaakte Maaimachine! DE „MILWAUKEE" Echte „Baby's" Schudders en „Ransomes" Harken. Naaml. Venn. „Het Landbonwkantoor Noord-Holland" a Langeveld de Rooij AMERIKAANSCHE PETROLEUM Lemkes Tuyn's P KIEL. FEUILLETON. Een verborgen Scliat. D. J. BRUIN, Beurtschipper. GEVRAAGD bij J. Jac. RAB. HEDEN O N T V A N G e"n~: Bruine teer, Koolteer enz. Het zekerst in werking, gemakkelijkst in bereiding en billijkst van prijs. J. R. KIKKERT. TE KOOP: 0 3 0 Q „DE VOORZORG," CD p c TC O (D> - LEVERT gedurende Juli tot einde Augustus e. k. inh. 18°/o phosphorzuur en 75°/0 fijnheid, weke lijks per Stoombootonderneming W. METS c. s. franco op wagen Haven Texel a f 2,10 p. 100 kilo levert 1ste kwaliteit tegen scherp coneurreerende prijzen. Aanbevelend, Aanbevelend, J. Ph. KAKKER, Weverstraat Verkrijgbaar in potten van 10, 15, 20 schapen a 7 cent per schaap, met inbegrip van den pot bij den agent, Aanbevelend, en zie mijn collectie Rijwielen. Wielrijders, beste soliede merken; onze Welcome Succesvoovheen 80 gulden en nu 75 guldeu. Verkrijgbaar bij A. IULDERING, Hekelstraat 24, Alkmaar. Speciale inrichting voor R e p a r a t i e. 27'/i Cent per pond, bij cie 5 pond it contant. S. D IJ K S E IV Buitenlust' Ziekten te Harlingen. Er is niets wat iemand meer uit zijn humeur brengt, niets wat uw geduld meer op de proef stelt, dan jeuking der huid. Aambeien maken u byna krankzinnig, ze houden u dengeheelen nacht wakker. Prikkelende huiduitslag is even slecht, en even moeilijk te genezen. Dergelijke kwalen worden met den dag erger. Dank zij verklaringen gelijk de volgende, beginnen de menschen in te zien dat zij een geneesmiddel onder hun bereik hebben tegen deze ziekten. De Heer K. BURGIJ, wonende Bolswarder- vaart te Harlingen, deelt ons medeZoolang als ik mij kan herinneren, heb ik voortdurend last gehad van een verschrikkelijke jeuking aan het ondergedeelte van den rug. Het is thans reeds ongeveer dertig jaren dat ik met deze kwaal opgescheept ben en het is my niet mogelijk u de ellende te beschrijven, die ik hierdoor had te doorstaan, 's Nachts kon ik er dikwijls niet door slapen en daar ik het, zonder het te willen, steeds openkrabde, had ik immer open wonden. Alle mogelijke middelen, die ik hiervoor had aangewend, brachten mij niets verder en mijn laatste hoop had ik ge vestigd op uw zoo gunstig besproken Foster's Zalf. Toen ik deze volgens de gebruiksaanwij zing toepaste, bekwam ik reeds dadelijk ver zachting en nadat ik een doosje gebruikt had, was ik bijna geheel en al genezen. Uit erken telijkheid zal ik dan ook gaarne dit prachtig geneesmiddel recommandeeren. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. Verzeker u dat men u de echte Foster's Zalf geeft, dezelfde die de Heer BURGIJ gehad heeft. Zij is te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, Drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1,75 voor één of f 10,— voor zes doozen. Gemakkelijkst trekken, zells door een paar hitteD. Eenvoudigste constructie. Elegant en soliede bouw. Enorme Arbeidsvervulling. Scheert het gras inderdaad bij den groDd af. Prijs der „Jlilwaukeé," met in begrip van 3 messen f 175. V erstelbare H andhooiharken. ALKMAAR. GEVESTIGD TE WINKEL. Goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 8 Februari 1905. DOEL. Deze Maatschappij heeft ten doel, verschillende personen op 60-jarigen leeftijd pensioen te doen verkrijgen, het steunen van liefdadige instellingen of weten schappelijke inrichtingen en het bevorderen van den afzet van voorwerpen die handel, landbouw en nijverheid ten goede komen. UITVOERING. De Maatschappij wil dit doel bereiken door het uitgeven van loten die II,— per stuk kosten. Op den 15 Aug. 1905 en zoo noodig volgende dagen geschiedt de trekking, die aanwijst op welke loten het recht op pensioen of op de voorwerpen valt. De loten zijn verkrijgbaar tot uiterlijk 10 Aug 1905. De polissen die recht geven op pensioen op 60 jarigen leeftijd, worden verstrekt door de Algemeene Maatschappij van Levensverzekering en Lijfrente te Amsterdam. Bovendien kunnen nog belangrijke geldsommen worden gewonnen. Dit hangt af van den leeftijd van deD winner. De winner van zoodanige polis ontvangt namelijk, wanneer deze jonger of ouder is dan 60 jaar, behalve het pensioen, het verschil tusschen de koopsom van eene lijfrente op zijn leeftijd en voor een 60-jarigen, in contanten. Men raadplege daarvoor het prospectusgratis verkrijgbaar. TOELICHTING. Verder worden als prijzen toegevoegd Machines voor den Landbouw, Rijtuigen, Motorrijwielen, Rijwielen, Piano's, Orgels, Ameublementen, Gouden en Zilveren werken enz. De trekking geschiedt in het openbaar in een der groote lokalen van Amsterdam of van een andere gemakkelijk te bereiken stad. Voor zoover de ruimte dit toelaat, mag ieder houder van een lot bij de trekking tegenwoordig zijn. Onverkochte loten trekken niet mede. Inlichtingen en loten ad EEN GULDEN, veikrijgbaar bij de Agenten voor Texel: 37 Vrij naar 't Eransch door A. B. De notaris gaf lachende zijn toestemming. De dokter vervolgde Ja ik ben naar de putten gaan kijken. Eerst heb ik eens rondom het doornbos geloopen, daarna heb ik ze voorzichtig opzij geduwd en ontdekte ik de steeDuD, welke rondom de opening zijn gemetseld en slechts op een enkele plek waren verwijderd door eene instorting. Aan die kant is de toegang buitengewoon gevaarlijk, bijna was ik bij mijn onderzoek naar beneden gestort. Ik heb enkele steenen naar beneden gegooid en nadat deze naar het geluid te oordeelen eerst een paar malen waren gestort op houtwerk, hoorde ik duidelijk, dat ze in hot water neder- vielen. Do plaats is dus uitstekend voor een ongeluk met verwondingen en eindigend met redding uit het water. Go ziet nu zelt zeker wel hoe ge Uw verhaal kunt inkleeden. De dag van Uw verdwijning zijfc ge werkelijk naar het gebergte gegaan doch een troep patrijzen deed U weder in de vlakte terugkeeren, gij hebt ze gevolgd zonder iemand te ontmoeten. Bij de putten hebt ge een patrijs geraakt en deze is gevallen in het doornbosch. Gij hebt die willen halen en hebt in de haast verzuimd de noodige voorzorgen te nemeD. Ge zijt naar beneden gestort en hebt instinctmatig in uw val uw hond gegrepen welke naast U was. Eindelijk zijt ge bewusteloos neergekomen op een half vermolmde plank, welke ten deele in het water lag en eerst na verloop van wie weet hoe lang zijt ge weder tot bezinning gekomen. Onge twijfeld heeft men tijdens uw bezwijming ge roepen. Toen ge weer bijkwaamt hebt ge uit alle macht om hulp geroepen maar niemand heeft U gehoord. Ge hebt toen beproeld met uw mes inkervingen in het hout te maken om op die wfjze naar boven te klauteren. Zes dagen hebt ge daarvoor noodig gehad, van honger hebt ge den hond die door den val vermorzeld was opgegeten. Toen ge eindelijk weder boven was, scheen uw geest minder helder en hebt ge U begeven in de richting van Beaume in plaats van naar Sermezy. Nu wat zeg je daarvan? Uitmuntend, uitmuntendzei de notaris niemand zal er zells aan denken een naar den schijn zoo waar verhaal te willen controleeren en zich wagen in de put om te zien naar hot oude houtwerk. Alles gaat goed, kom ik zal nn opstaan en mij gereed maken uw gasten en de mijne te ontvangen Alles ging zooals de dokter had vermoed. Men ontbeet recht vroolijk en Hennibelli ver telde zijn wedervaren aan zyn gasten met de noodige bijzonderheden. Hij had niet de minste reden te vreezen, dat men zijn verhaal ook maar een oogenblik in twijfel zou trekken, ook later op den dag, toen het overal in het dorp werd verteld werd er door niemand aan de waarheid er van getwijfeld. Er waren er wel eenige, die uit nieuwsgierigheid eens naar de putten gingen zien, maar niemand waagde hot te trachten er in af te dalen om te zien of de be schrijving er van door den notaris gegeven wel juist was. Wat Hennibelli aangaat deze was zoo lang verplicht geweest onder den grond door te brengen, dat hij nu wel eens in de vrije natuur wilde. Toen zijn vrienden hem dan ook ver lieten talmde hij niet lang met zijn paard te laten zadelen en reed hij het dorp uit. Natuurlijk had hij slechts een gedachte n. 1. om Solange weer te zien. Hij wist echter nog niet welke verandering er in de ideën van den baron ge komen waren en wilde er zich in geen geval aan wagen, thans een bezoek op het kasteel af te leggen. Hij vermoedde echter, dat SolaDgo die van zijn terugkeer door den dokter was ver wittigd wel niet stil thuis zou blijven. Op de gewone plaats van samenkomst wachtte Solange hem dan ook reeds. Welk een vreugde, welk een geluk Met geen woorden was dit te be schrijven. Elkaar weer te zien, nadat men had gevreesd voor eeuwig gescheiden te zullen woidon door don dood. Gedurende de eerste oogenblikken konden geen van beiden een woord spreken, eindelijk kregen zij de spraak weer terug en vertelden zij elkaar van de angst welke zij gedurende die verschrik kelijke week hadden uitgestaan. Zij vertelde hem hoezeer zij in angst had verkeerd en hoe zij het zeker niet had kunnen overleven, indien hij niet was teruggekeerd. Hij vorteldo haar zijn verschrikkelijk avontuur in alle bijzonder heden, van zijn wanhoop en do kracht, welke bij had geput uit zijn liefdo voor haar. Hij sprak echter met Van do schat welke hij had gevonden, hij wilde niet, dat hot goud invloed zou uitoefenen op haar govoolens jegens hem, Wordt vervolgd.) Gfvtrnkt bü LANGEVELD DE K.OUJJ, Texel.

Texelsche Courant | 1905 | | pagina 4