Boterhammenworst. firn JOH. f. MORRA, Alkmaar Een Flinke Jongen, "Wij noteeren thans voor ecljt TljonjasslakkeijmeeL R. P. KEIJSEÏ1 Cz. Een verborgen Schat Echt üuitsch Thomasphosphaatü|el, Puik gesmolten Koevet. Puik beste Aardappelen, een nette Dienstbode of N oodhulp. 'n Schijntje! Verbeterd "Waschmiddel voor wolvee. Nieuwe Maatjes-Haring. Beste Water-Laarzen, SCHOOTSVELLEN. Sfeekmouwen d f I,iO. In ,,(le Beurs FEUILLETON. Onder Openbare Controle. De Pexelsche Petroleum-handel AMERIKAANSCHE PETROLEUM Cangeveld de Jlooij. Lemkes Tuyn's D. KEIJSER 8z., Burg Texel. Extra fijn, S cent per stuk. Nieuwe blanke Zoutevisch 25 ct. p. pond. Voor de PC er mis Beste nieuwe Noten, Amandelen in 't groot en klein. Tevens puike Nieuwe Aardappelen, en dage- lijksch versche GROENTEN uit de „Boomgaard" van M. Reij. Vlas Schumaker. Sterke "Werk-Sctioenen, Bij W. Lourens BAKKER, Oosterend. -AO Cent per pond. Kostelooze Controle Proefstations in Nederland Vrij op de wagen haven Oudeschild. Levering Juli tot Sept. '05. In goede zakken van 100 K.G. Met de bij-conditie dat men niet behoeft bij te betalen bij hooger gehalte als overeen ge komen is, doch wel kan korten bij lagere uit komst aan 't Proefstation. Bij partij bij overeenkomst. Gewono Condities. Spoedige bestelling is gewcnsclit, daar de prijzen thans zeer laag zijn gesteld en bij eenige vraag zeer zeker zullen verhoogen. Tegen een kleine verhooging kan men ook zakken van 75 K.G. bekomen. 28 Juni 1905. Vrij naar 't Fransch door A. B. 38 Solange vertelde Pierre welke groote ver andering er in de idecn van haar vader waren gekomen en verzekerde hem, dat hij niot zou weigeren hem te ontvangen. Zij bloosde ter wijl zij dit zei. Hij beloofde haar dat hij dit doen zou, doch kon vandaag niet naar Arconcey gaan, doch zou dit morgen, overmorgen of'later doen. Hij had gehoopt, dat de baron zelf eenig bewijs van toenadering zou geven, dit zou voor hem voldoende zijn geweest zich op nieuw tot hem te begeven. Hij durfde dit niet aan Solange zeggen maar hij hoopte, dat zij het zou raden. Hij kwam met haar overeen dat hij den volgenden dag op het kast el zou komen. Daarna verlieten zij elkaar. Te Sermezy terugkcerend ging Pierre voorbij het station. Het was reeds laat en de schemering begon reeds te vallen. Hij ontmoette er do dokter, die deftig gekleed zich haastte om naar den trein te komen. Iioe, gaat u heen vroeg Pierre. En waar gaat u heen, als ik u vragen mag Ik ganaar Dyon. Maar u heeft mij niets daarvan verteld zooeven. "Wat is er dan toch gebeurd Met mij, in 't geheel niets en het is ook niet voor mijzelf, dat ik op reis ga, het is voor U. Dit zeggende keek de goede man den notaris glimlachend aan. En mag ik weten in hoeverre ik er bij betrokken ben In 't geheel niet. Morgenavond per laatste trein kom ik weder terug. Tot dien tijd ver zoek ik U niet uit te gaan, niemand iets bij zonders te vertellen, ga ook niet naar Arconceij doch wacht mijn terugkomst af. Ik wist niot, dat ik u nog zou ontmoeten en wat ik U daar nu aanbeveel had ik ook reeds geschreven in den brief welk uw bediende U zal overhandigen. Tot morgen - LEVERT— gedurende Juli tot einde Augustus e. k. inh. 18% phosphorzuur en 75% fijnheid, weke lijks por Stoombootonderneming W. METSc. s. franco op wagen Haven Texel a f 2,10 p. 100 kilo. levert lste kwaliteit tegen scherp concurreerende prijzen. Aanbevelend, D. J. BRUIN, Beurtschipper. 27'/j Cent per pond, bij de 5 pond it contant. J. I A KIKKERT. aanvangsloon Een Gulden per week, wordt gevraagd ter drukkerij van HEDEN ONTVANGEN: Bruine teer, Koolteer enz. Aanbevelend, J. Ph. RAKKER, Weverstraat GEVRAAGD: Adres: J. AGAART Johz. Sluisdijkstraat No. 47, Helder. Voor 12 Gulden een pracht van een Naai machine met fijne Luxe afsluitkast, Hoogarm, bij A. niLDERING, Hekelstraat 24, Alkmaar. Ook op 50 cent per week. Speciale inrichting voor reparatie, alle reparatie worden met 3 maanden garantie afgeleverd. Pierre haastte zich nu naar huis, buitenge woon nieuwsgierig naar den inhoud van den briet. Cortot gaf hem dan ook waarlijk een brief, doch deze bevatte alleen dit Goede jongen, „Ge meent zeker, dat ge aan het einde van „uw avontuur zijt, ge zijt echter pas aan 't „begin. Ik meen dat ik de hand gelegd heb „op hot begin yan den draad waarlangs we tot „een goed einde kunnen komen en ik wil die „niet loslaten. Ik ga naar Dyon, ga niet uit „gedurende mijn afwezigheid en bemoei u met „geon andere zaken dan die welke Uw beroep „betreffen. Uw oude vriend, M. Verwonderd doch vol vertrouwen volgde Pierre de raad van den dokter. Den volgenden morgen ging hij niet uit doch bemoeide hij zich uit sluitend met zijn ambtszaken, welke in de laatste dagen wel wat al te zeer waren veronachtzaamd. Des avonds kwam de dokter die juist van de trein was aangekomen bjj hem naar binnen snellen, juist toen hij zich gereed maakte tc gaan dineeren. Ik dineer van daag bij je, zei hij verge noegd. Zeer goed, Framboise, mynheer blijft hier eteD, voegde Pierre er bij zich tot zijne huis houdster wendende die -juist do kamer binnen kwam. Maar hoe komt U zoo vroolijk. U schijnt U recht tevreden te gevoelen. O, je kunt je niet voorstellen hoe tevreden ik ben, maar ik mag je er nog niets van vertellen, vraag mij dus maar niet, hot is mijn geheim. Goede beste jongen, wat houd ik toch veel van je, hot is uw geluk, hot goluk dat IJ wacht, hetwelk mij zoo recht gelukkig maakt 1 Franr;oiso kwam binnen om te dekken. De dokter babbelde nu over allerlei dingen doch roerde ook toen do huishoudster weer was heen gegaan het doel van zijn reis geon onkel oogen- blik aan. Zij spraken af dat zij den volgenden morgen voor zonsopgang samen in het rijtuig van don dokter naar do ruïne zouden gaan, met do noodige werktuigen om in de onderaardscho gangon door te dringen. Zij bespraken dit plan in allo bijzonderheden. Het zekerst in werking, gemakkelijkst in bereiding en billijkst van prijs. Verkrijgbaar in potten van 10,15,20 schapen k 7 cent per schaap, met inbegrip van den pot bij den agent, Hoe ver is het hier vandaan P Een onlangs voorgekomen geval te Harlingen is vrij belangrijk. Daar het zoo dicht in de buurt gebeurd is, achten wij het van belang het te publiceeren. Hier is het: Mejuffrouw de wed. van Doesburg, wonende Anjelierstraat 11 te Harlingen, meldt ons Reeds sedert ruim twaalf maanden leed ik aan vreese- lijke pjjn in den rug en in de zijden. Deze pijn was menigmaal zoo hevig, dat ik het uit schreeuwen moest en het gebeurde dat ik op straat moest blijven staan, daar ik anders geen adem meer kon halen. Ik kreeg schemeringen voor de oogen en alles draaide voor mij ik moest mij dan vasthouden om niet te vallen. Ook had ik veel last van hevige benauwdheden, waarbij ik sterk moest transpireeren, wat on middellijk gevolgd werd door koude rillingen alsof ik de koorts had. Mijn urine was erg troebel en liet veel bezinksel na en ik was nooit verlost van een lusteloos, vermoeid gevoel. Ik dacht niet anders dan dat ik op mijn vier en zeventigjarigen leeftijd, mijn einde nabij was, doch tot mijn geluk maakte ik kennis met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Toen ik hiervan één doosje had ingenomen, verdween de pijn, het water werd weer helder en ik gevoel mij veel sterker. Wanneer ik iemand mocht ont moeten, die op een dergelyke wyze mocht lyden als ik voorheen, zal ik hem gaarne de goede eigenschappen Uwer Pillen bekend maken. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wyze die U goeddunkt. De zwakheid der nieren wordt aangeduid door een doffe pijn en zwakheid in den rug. De zieke kan nauwelijks loopen. De wreede pijn verlaat hem niet gedurende den dag. 's Nachts is het hetzelfde terwijl hy met smart in zijn bed woelt, en tracht in te slapen nimmer rus tende op zijn rug, die 's morgens bij het opstaan pijnlyker dan ooit schynt. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpyn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mejuffrouw van Doesburg gehad heeft. Zij zyn te Den Burg verkrijgbaar bij de Firma wed. P. KlIIPER, drogist. Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwissel a ƒ1,175 voor één of f 10, voor zes doozen. Zij zouden Caspar, do bediende van den dokter medenemen, hij was sterk en vertrouwd en zeer gehecht aan zijn meester aan wien hij het leven verschuldigd was. Zij zouden gebruik maken van de touwladders, de breekijzers enz. welke de dokter uit Dyon had medegebracht en rekende er vast op binnen enkele uren met het werk gereed te zullonzijn. Toen alles goed was afgesproken, namen de vrienden afscheid^ om zich spoedig naar bed te begeven en krachten te verzamelen voor het hen wachtende werk op den volgenden dag. Zij handelden zooals zij hadden afgesproken. In 't midden van den nacht word op eenigen afstand van den toren het rijtuig in het bosch verscholen en daalden drie mannon in den toren af en vonden er de dingen zooals Hennibolli die beschreven had. Dank zij de werktuigen welke zij hadden medegenomen, kwamen zij zonder veel moeite in do schatkamer. Bij het licht van flambouwen zag de wapen kamer er recht spookachtig uit, De dokter bekeek de sloten der kisten en was in verruk king over het kunstige werk. Dat is kunst 1 riep hij uit, maar niet van den tegenwoordigon tijd, we zijn sedert dien tijd zeer vooruit gegaan! En dank zij de uit muntende atmospheer hier, is niets verroest, ik zal direct maar beginnen met ze open te maken, alsof het noten waren. Inderdaad was binnen 10 minuten hot geheim der sloten ontdekt, de grendels gingen op zijde, de scharnieren kraakten en bet deksel van de eerste kist was opgehoveD. Het was voor de mannon een verblindend gezicht. Do groote kist was tot aan den rand gevuld met goudgeld. Zij stonden gedurende eenige oogeublikken in verrukking naar hot goud te staron, doch woldra kwamen zij weder tot bezinning en bogonnon zij do zakken welke zij hadden mcdegeLracht met het gereed geld to vullen en giugon zij over tot het vorvooren er van naar de opening in don toren, waardoor zij gekomen waren. Bij het einde van den dag was men eindelijk zoo ver, dat men een kist had geledigd en het goud bij do opening had gebrr.cht cd dus gereed om naar het dorp te vorvoeron. Wordt vervolgd.) 16'/. fosforzuur 75% fijnheid 100 K.G. f 1,S4 17% n 75° o a 100 K.G. f 1,95 lS*/„ a 75% ii 100 K.G. f 2,07 en zoo vervolgens per procent fosiorzuur meer 11 cent.

Texelsche Courant | 1905 | | pagina 4