„DE PRINS" nn VLIEGENPLAAG. Boek- en Papierhandel. Parkstraat. WANKELENDE TRONEN ARME KO^IHGIH BEENDERMEEL Een schip en Huis te Oudeschild. Verkrijgbaar bij Langeveld de Rooij. Komt allen! FEUILLETON. Een verborgen Schat. HTj BEENDERMEEL JCanfoor- en ÏVinkelóoeken, SchrijfpapierJlekeningpapier, Briefkaart-Albums, Portret-Albums, Poesie-Albums. Ruime keuze Lees- en Prentenboeken, INDIA RUBBER-STEMPELS. Langeveld de Rooij. Het eerste nummer van den - - 5den Jaargang van - - de mooiste Illustratie in Nederland is verschenen. Behalve een groot aantal zeer fraaie platen en portretten, die de voornaamste gebeurtenissen in Nederland en in het Buitenland iu beeld brengen, tal van belangrijke geïllustreerde ar tikelen op elk gebied en boeiende novellen van bekende Auteurs, bevat dit weekblad TWEE prachtige, doorloopende romans. Japanscli-Russisch verbaal nit de jaren 1904-1905, doorMej. CATH ARIN A ALBERDINETHIJM, naar het Hoogduitsch van H. SCHOBERT. (Baronesse Yon Bode.) Beide romans munten uit door zeer boeienden inhoud en aangenamen onderhoudenden stijl. Men abonneert zich door het geheele land bij eiken soliden Boekhandelaar of bij de Agenten, tegen f 3,— per jaar voor de gewone en tegen f5,per jaar voor de luxe-editie. Abonnemen ten kunnen met elk nummer aanvangen, doch zijn steeds verbindend tot No. 52. Op plaat sen waar geen Boekhandelaar gevestigd is, kan men zich direct per post abonneeren tegen re- misie van f 3,75 voor de gewone en f 5,75 voor de luxe-editie, aan den Uitgever N. J. BOON, Blauwburgwal 6, Amsterdam. Men ontvangt daarvoor eeD prachtige illustratie van 16 20 groote bladzijden op mooi papier met bijna 40 platen per week. In de Hekelstraat daar moet ge wezen, Bij A. niLDERIiVG ja, daar moet ge zijn, Winselmann is nooit volprezen, De Naaimachines zijn zeer fijn, Daar hebt ge een uitgebreide keuze, Goedkoop en soliede zijn zijne leuzen. Speciale inrichting voor Reparatie. Alle Reparatie wordt afgeleverd met 3 maan den garantie. Ook op 50 Cent per week. Yrij naar 't FraDsch door A. B. 40 Toen de dokter alleen was met Pierre zei hij Zie zoo, nu zijn de stoffelijke zaken geregeld nu moeten wij ons bezighouden met uw huwelijk. U is daarbij minder gehaast, mijn goede vriend, dan ik, maar ondanks mijn groot ver langen mijn droom zoo spoedig mogeijk te verwezenlijken moet ik U toch bekennen dat ik er wel een weinig tegenop zie mij tegenover mijnheer d' Arconceij te bevinden. Ik laat U volkomen vrij en onderwerp mij in deze geheel aan uw wil. De beide vrienden ontbeten samen daarop scheidden zij, de een om te gaan dooien in de bosschen bij Arconceij en de andere om zich naar het kasteel Planoise te begeven. Beide bereikte, hun doel, Pierre vond Solange op de gewone plaats, hij schreef zijne afwezigheid gedurende die dagen toe aan een noodzakelijke reis, welke hij voor ambtszaken had moeten doen. Beiden brachten eenige recht genoeglijke uurtjes met elkaar babbelende door. Bij de gedachte aan den gewichtige stap welke weldra bij den baron zou moeten worden gedaan, ge voelde zij zich echter wel een weinig gedrukt. "Wat den dokter aangaat, deze vond mijnheer de Planoise thuis en had een langdurig onder houd met deze. Het scheen wel of hetgeeD ze elkaar vertelden hun recht veel genoegen ver schafte, want terwijl zij met elkaar spraken zagen ze er recht vergenoegd uit en glimlachend gaven zij elkaar de hand, toen zij elkaar ver lieten. Des avonds vertelde dc dokter aan Pierre dat mijnheer Planoise de zending bad op zich ge nomen waarover hij hem had gesproken en dat hij Pierre den volgenden morgen bij zich ver wachtte. Op het afgesproken uur begaf Hennibelli zich naar het kasteel Planoise. Hij was met den graaf, wiens notaris hij was, zeer goed bekend en stelde zich dus op de gewone wijze voor. B itiöj El A fli\ 1 0 H E [l| TANGLEFOOT. Dubbel vel 10 Cent. Wederverkoopers, bij afname van minstens een doos, (25 dubb. vellen) goed rabat. - - - - LANGEVELD DE ROOIJ. [Rj is! ItQr |A g A jr.fil Ik feliciteer U wel, zeide de goede grijs aard, zoodra zij alleen waren. Mijnheer d' Arcon ceij geeft zijne toestemming en verlangde dat het huwelijk zoo spoedig mogelijk plaats hebbe, hij verzocht u morgen op Arconceij te komen om die zaken verder te regelen. Als hij gedurfd had, zou Pierre den grijsaard wel hebben willen omhelzen. Den volgenden dag achtte hij het gepast den namiddag af te wachten voor hij naar Arconceij ging. De voormiddag besteedde hij met ambts bezigheden. Toen eindelijk de tijd daar was, begaf hij zich op weg en kwam hij zeer spoedig te Arconceij aan. De ontvangst hem door den baron bereid was uiterst vriendelijk. Nu de baron eenmaal was veranderd van idee was alles ook uitermate goed. Hij ontving Pierre recht hartelijk en wist hem dadelijk zoo aan te pakken, dat hij zich recht op zijn gemak gevoelde. Lang spra ken zij samen en toen alles was afgesproken werd SolaDge geroepen. Het geluk dat men had gevreesd dat voor altijd deze woning had verlaten, was er weder in terug gokoerd. Er werd overeengekomen dat Pierre dagelijks op het kasteel zou komen en dat men de vol gende week zich naar Parijs zou begeven om inkoopen te doen voor de uitzet van Solange. Gedurende dien tijd deed Pierre verscheidene reisjes, zoowel naar Dyon als naar Parijs, ieder keer met een zwaar valies, teneinde zijn schat in gangbare munt om te zetten. In de eerste plaats regelde do notaris do zaken met Soyeux. Hij stelde deze zijne re keningen weder ter hand en wees hem tal van grove fouten daarin aan. Nadat deze waren hersteld, liet hij Soyeux ten Dame van den baron een quitantie teekenen zonder hem ook maar een centime te bekorten van acht honderd duizend francs en tot groote verbazing van den zaakwaarnemer betaalde hij hem onmiddelijk dat bedrag nog uit ook. In diezelfde week ontmoette hij, terwijl hij op weg was naar Arconceij een fietsrijder, zeker geen bijzonderheid, doch in dit geval niet van beteekenis ontbloot, daar een dor landjonkers uit de buurt die, aangezien zijn inkomen niet meer toereikend was er een equipage op na to houden sedert eenigon tijd do fiotssport beoe fende en sinds dien reeds menig tochtjo had De DIRECTIE der Lijm- en Gelatine fabriek te Delft bericht hiermede aan de Landbou wers en Tuinlieden op Texel, dat zij den alleenverkoop van haar met 33% phosphorzuur en 0,6°/. stikstof voor geheel Texel opgedragen heeft aan den Heer C. STOEPKER, te Eierland. Deze is gaarne bereid aan ieder de gewenschte inlichtingen omtrent prijs, gebruikswijze enz. van deze phosphaatmest te verschaffen. DE DIRECTIE. Uit de hand te koop: bij schipper C BOOM. gemaakt. Pierre mocht de gezellige prater nog al en kon niet nalaten hem eens te yragen hoe het hem ging. In den loop van het gesprek dat nn volgde, vertelde de landjonker eenige voorvallen, geschied op zijn laatste tocht van Havre naar Puget—Théniers dwars door Frank rijk, eensklaps viel hij zichzelf in de reden met de woorden O, ja, dat is waar ook, ik heb toen in N orman- dië nog een oude kennis ontmoet, of liever ik heb hem opgemerkt. Zoo, en wie dan wel Wel, Gaudot, de rentmeester van baron d Arconceij- Hij rookte kalm met de armen over den borst gekruist, zijn pijpje en stond voor de deur van een allerliefst villatje half achter het geboomte verscholen, gelegen aan den weg van Rouaan naar Alon^on, juist bij Kilo- meterpaal 21 tusschen Cambroville en Marlonten. Ik ging vlug voorbij, bovendien ben ik ten overvloede nog eens teruggereden en heb ik hem toegeroepen „goedendag, mijnheer Gaudot, Maar in plaats van mij te antwoorden keek hij zeer boos en ging hij iu huis. En hoe lang is dat nu geleden Wel een paar dagen geleden, ik ben van daar dadelijk hierheen gekomen. Prachtig zei Pierre, die zonder vorder eon woord te zeggen doorreed, do landjonker zeer verwonderd over dit plotselinge vertrek achterlatende. In plaats van nu naar Arconceij te rjjden, ging Pierre door naar Boaume. Daar begaf hij zich onmiddelijk naar don procurour der republiek, deze tolegraafeerdo daarna onmid dellijk aan zfjn collega te Alonjon en als gevolg daarvan werd door een tweetal gendarmes nog dienzclfden avond Gaudot gevangen genomon en verwisselde hij zijn lieve woniDg onder het schaduwrijk geboomte voor do gevangenis. Yoor misbruik van vortronwon word hij lator veroordeeld tot 2 jaren gevangenisstraf eu tot toruggavo aan don heer Arconceij van het totaal bedrag der vorduisterde golden, veel moer dan zijn landerijen waard waren. Sixto nam genoegen met die landerijen in eigendom te vorkrijgen en word daardoor ook in Normandiö bezittor van een groote uitgestrektheid land. Wordt vervolgd.) Gedrukt b(j LANGEVELD DE ROOIToiel. BURG, TEXEL. Ondergeteekenden blijven zich bij voortduring beleefd aanbevelen voor de levering van alle artikelen den Boekhandel betreffende, als: Postpapier, Enveloppen, en zoo meer. Pennen, Inkten, Potlooden, Leien, Gummi's, Lak, enz. in prachtband of ingenaaidin verschillende prijzen. Inpakpapier, Eergemijnpapier en Geplakte Zakken. Ansichtkaarten van elders en Fantasiekaarten (gekleurd,) - Ansichtkaarten van Texel. Voor de levering van gewenschte DRUKWERKEN bevelen wij ons tevens aan. EN

Texelsche Courant | 1905 | | pagina 4